Reklama na e-Konkursy.info

Pomocy!!!!

edzia21

#6851529 Napisano: 26.03.2022 19:17:10
rare85 napisał(a):

edzia21 napisał(a):

rare85 napisał(a):

Mam problem z kupującym na olx. Kupiony towar z wysyłką olx. Jako, że to nagroda to napisałam, że sprzęt jest nowy, na gwarancji (kupujący wiedział, że to z konkursu). Dostał przesyłkę i... się zaczęło. Do paczki dołączyłam protokół przekazania nagrody od organizatora, który w razie czego jest podstawą reklamacji (wartość ok. 300 zł sprzedane za 200 zł). Kupujący nie potwierdził na olx, że wszystko ok z paczką - poszło zgłoszenie, że coś nie tak i mam się "ustosunkować". Nie było paragonu - taką wiadomość dostałam od kupującego. No tak, pisałam, że to nagroda, nigdzie nie pisałam,że posiadam dowód zakupu, a sprzęt jest nowy i na gwarancji. Tak też napisałam do olx. Teraz kupujący pisze, że pójdzie zwrot... Ok, ale sprawa już zgłoszona i wyjaśniania przez olx. Co teraz? Jak postąpić? Towar dostanę może z powrotem a jak olx mi kasę w tym czasie przeleje? Dodam tylko, że odnoszę wrażenie, że to "upierdliwość" kupującego, na kazde pytanie odpowiedziałam, a "przyczepił" się tego paragonu... No i chciała kupić jeszcze taniej i z odbiorem, na co się nie zgodziłam (z różnych względów). I teraz dyskutować? Czekać na zwrot? Tyle rzeczy sprzedałam a teraz takie cos po raz pierwszy mnie spotkało

Popełniłaś mały błąd...trzeba było przed wysyłką zaznaczyć jasno, że NIE MA PARAGONU! Niektórzy kupujący wiążą sztywno gwarancję jedynie z paragonem (nie uznając protokołu), stąd też problem. I z protokołami też uważaj...upewnij się, że na jego podstawie faktycznie jest gwarancja. Niektóre oficjalne serwisy nie respektują PROTOKOŁÓW - ma być paragon i koniec (i nie ważne, że z konkursu, że organizator wystawił bla bla bla).

Mogłam, gdybym... emotka to wiem, teraz chodzi o to co dalej? Czekać aż olx to wyjaśni? Czy kupujacy może zwrócić towar tylko dlatego że nie ma paragonu, o który nawet nie zapytał, o którym nie ma mowy w opisie oferty sprzedaży? Zgłosił w Olx, że coś nie tak, ja napisałam wyjaśnienia, sprawa jakby "zawieszona", brak towaru, brak pieniędzy... Zapytałam o to jak postąpić dalej

Swoją wypowiedź napisałam tak "na przyszłość", wiem...że "mądry Polak po szkodzie". Natomiast jeśli chodzi o daną sytuację - niczego nie doradzę, bo nie sprzedaję z wysyłką przez olx (jedynie odbiór osobisty), unikam jak ognia. Czasami wolę poczekać dłużej, niż użerać się z januszerią. Współczuję. 
2 rare85, cb656 0

nanajka81

#6851531 Napisano: 26.03.2022 19:18:31
rare85 napisał(a):

edzia21 napisał(a):

rare85 napisał(a):

Mam problem z kupującym na olx. Kupiony towar z wysyłką olx. Jako, że to nagroda to napisałam, że sprzęt jest nowy, na gwarancji (kupujący wiedział, że to z konkursu). Dostał przesyłkę i... się zaczęło. Do paczki dołączyłam protokół przekazania nagrody od organizatora, który w razie czego jest podstawą reklamacji (wartość ok. 300 zł sprzedane za 200 zł). Kupujący nie potwierdził na olx, że wszystko ok z paczką - poszło zgłoszenie, że coś nie tak i mam się "ustosunkować". Nie było paragonu - taką wiadomość dostałam od kupującego. No tak, pisałam, że to nagroda, nigdzie nie pisałam,że posiadam dowód zakupu, a sprzęt jest nowy i na gwarancji. Tak też napisałam do olx. Teraz kupujący pisze, że pójdzie zwrot... Ok, ale sprawa już zgłoszona i wyjaśniania przez olx. Co teraz? Jak postąpić? Towar dostanę może z powrotem a jak olx mi kasę w tym czasie przeleje? Dodam tylko, że odnoszę wrażenie, że to "upierdliwość" kupującego, na kazde pytanie odpowiedziałam, a "przyczepił" się tego paragonu... No i chciała kupić jeszcze taniej i z odbiorem, na co się nie zgodziłam (z różnych względów). I teraz dyskutować? Czekać na zwrot? Tyle rzeczy sprzedałam a teraz takie cos po raz pierwszy mnie spotkało

Popełniłaś mały błąd...trzeba było przed wysyłką zaznaczyć jasno, że NIE MA PARAGONU! Niektórzy kupujący wiążą sztywno gwarancję jedynie z paragonem (nie uznając protokołu), stąd też problem. I z protokołami też uważaj...upewnij się, że na jego podstawie faktycznie jest gwarancja. Niektóre oficjalne serwisy nie respektują PROTOKOŁÓW - ma być paragon i koniec (i nie ważne, że z konkursu, że organizator wystawił bla bla bla).

Mogłam, gdybym... emotka to wiem, teraz chodzi o to co dalej? Czekać aż olx to wyjaśni? Czy kupujacy może zwrócić towar tylko dlatego że nie ma paragonu, o który nawet nie zapytał, o którym nie ma mowy w opisie oferty sprzedaży? Zgłosił w Olx, że coś nie tak, ja napisałam wyjaśnienia, sprawa jakby "zawieszona", brak towaru, brak pieniędzy... Zapytałam o to jak postąpić dalej

pozostaje czekać. OLX ma 14 dni na ogarnięcie tematu. Jeżeli kupujący zwróci Ci produkt to musi to zrobić w ciągu 14 dni bo jak tego nie zrobi to OLX po tych 14 dniach przeleje Ci kasę a towar zostanie u kupującego. I tyle. Tak chyba to wygląda aczkolwiek pewna nie jestem bo takiej sytuacji nie miałam.
1 rare85 0

nanajka81

#6851565 Napisano: 27.03.2022 10:03:11
1940bruce1973 napisał(a):

rare85 napisał(a):

Mogłam, gdybym... emotka to wiem, teraz chodzi o to co dalej? Czekać aż olx to wyjaśni? Czy kupujacy może zwrócić towar tylko dlatego że nie ma paragonu, o który nawet nie zapytał, o którym nie ma mowy w opisie oferty sprzedaży? Zgłosił w Olx, że coś nie tak, ja napisałam wyjaśnienia, sprawa jakby "zawieszona", brak towaru, brak pieniędzy... Zapytałam o to jak postąpić dalej

Nie umiem Ci niestety pomóc w tej konkretnej sytuacji, fajnie, że Dziewczyny napisały jakieś pomocne wskazówki, ale pozwolę sobie przy okazji wtrącić w tej dyskusji, że zauważyłam od pewnego momentu dziwną rzecz - kupujący bardzo rzadko czytają opisy sprzedawanych rzeczy, nie zadają tez pytań o interesujące ich cechy/sprawy, a potem mają o wszystko pretensje. 
Ja już jestem dosłownie zmęczona wydzwanianiem do ludzi i tłumaczeniem, bo ktoś np. kupił dwie czerwone lalki, a napisał wiadomość, że jedna ma być niebieska a druga żółta, choć takich wcale w moich aukcjach nie było. emotka emotka

i dlatego ja porzuciłam granie o wszystko bo jeżeli pewnych nagród nie mam komu oddać a sprzedać za uczciwą cenę jest naprawdę ciężko to po co to zbierać? A jak się jeszcze napisze że coś z konkursu to obniżają cenę ile się da.
3 brucee, cb656, ZetZ 0

kuleczkar

#6851576 Napisano: 27.03.2022 12:19:24
1940bruce1973 napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

i dlatego ja porzuciłam granie o wszystko bo jeżeli pewnych nagród nie mam komu oddać a sprzedać za uczciwą cenę jest naprawdę ciężko to po co to zbierać? A jak się jeszcze napisze że coś z konkursu to obniżają cenę ile się da.

Jasne! Ja również staram się nie grać o rzeczy, jakich nie potrzebuję, lecz niestety nie zawsze jest to możliwe - część konkursów ma nagrody mocno zróżnicowane - potrzebuję np. konsoli czy telefonu, a tu przypadkiem wpada rzecz stopnia drugiego czy trzeciego, np. pluszak albo bluza itp.  emotka

W takich sytuacjach zazwyczaj nie odsyłam danych, albo od razu piszę organizatorom, że rezygnuje z nagrody, bo akurat nie mam zapotrzebowania na bidon, smycz, miśka czy inny zbędny gadżet... Jak np. w przypadku czapki z Somersby ostatnio... Może ktoś, komu akurat podoba się ta czapka, ucieszy się z rezerwy.

mama2006

#6852109 Napisano: 30.03.2022 16:45:35
Kochani, kurier mi wiezie coś od Wolante Investments.  emotka  Co to może być? 
0 0

madllen

#6852111 Napisano: 30.03.2022 16:58:56
mama2006 napisał(a):

Kochani, kurier mi wiezie coś od Wolante Investments.  emotka  Co to może być? 

Starter Orange , jest info na maila.
0 0

mama2006

#6852115 Napisano: 30.03.2022 17:14:46
ok, dziękuję bardzo
0 0

wesoyromek

#6852271 Napisano: 31.03.2022 17:16:44
madllen napisał(a):

mama2006 napisał(a):

Kochani, kurier mi wiezie coś od Wolante Investments.  emotka  Co to może być? 

Starter Orange , jest info na maila.


bijcie, za-bijcie, do mnie też , ale nie mam pojęcia z jakiego powodu? Przypomni mi ktoś czy to jakiś konkurs, promocja?
0 0

lb

#6852278 Napisano: 31.03.2022 18:02:17
Bardzo proszę o udostępnianie, klikanie, może zakupy na licytacji lub
wpłaty na konto nawet małe kwoty - 1 zł,  która przybliża do osiągnięcia
celu.  
Brakuje: 7 058 244

Na fb  są to licytacje na które można coś wystawić lub kupić bardzo fajne i ciekawe rzeczy, dziękuję za pomoc bo widzę tam więcej osób z różnych miast

https://www.siepomaga.pl/walka-antosia

https://www.dobryklik.pl/antos-dziaczuk
https://www.facebook.com/groups/feed/

https://www.instagram.com/antos_kontra_sma/]https://l.faceboo...om/antos_kontra_sma/

Pomoc przez SMS:Nr 72365 treść 0148908
https://www.siepo...ntosia/jeden-procent
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0148908 Antoni
0 0

kajeczka

#6852280 Napisano: 31.03.2022 18:26:14
wesoyromek napisał(a):

madllen napisał(a):

mama2006 napisał(a):

Kochani, kurier mi wiezie coś od Wolante Investments.  emotka  Co to może być? 

Starter Orange , jest info na maila.

bijcie, za-bijcie, do mnie też , ale nie mam pojęcia z jakiego powodu? Przypomni mi ktoś czy to jakiś konkurs, promocja?

zdaje się, że tutaj było o tym:
https://www.e-kon...rona=28#p6844970   emotka
0 0

wesoyromek

#6852283 Napisano: 31.03.2022 18:39:37
kajeczka napisał(a):

wesoyromek napisał(a):

madllen napisał(a):

mama2006 napisał(a):

Kochani, kurier mi wiezie coś od Wolante Investments.  emotka  Co to może być? 

Starter Orange , jest info na maila.

bijcie, za-bijcie, do mnie też , ale nie mam pojęcia z jakiego powodu? Przypomni mi ktoś czy to jakiś konkurs, promocja?

zdaje się, że tutaj było o tym:https://www.e-kon...rona=28#p6844970   emotka

hmmm, nie kojarzę, ale dziękuję kajeczka  emotka
1 kajeczka 0

elektro

#6852330 Napisano: 31.03.2022 22:54:52
promocjakujawski.pl

Czy przychodzi potwierdzenie zgłoszenia na email?
0 0

baxter

#6852335 Napisano: 31.03.2022 23:34:26
elektro napisał(a):

promocjakujawski.plCzy przychodzi potwierdzenie zgłoszenia na email?

Nie przychodzi, po kilku dnia wysyłają info o weryfikacji.
1 elektro 0

pioge7

#6852366 Napisano: 01.04.2022 10:08:55
Szukam informacji
aktywował ktoś Canal plus online z promocji Lays i mógłby sprawdzić, czy działają wam filmy
Spiderman bez drogi do domu 
oraz Free Guy

nie wiem czy jest sens marnować kod, jeśliby nie działały emotka  będę wdzięczny emotka  
0 0

mama2006

#6853875 Napisano: 11.04.2022 17:54:26
pioge7 napisał(a):

Szukam informacjiaktywował ktoś Canal plus online z promocji Lays i mógłby sprawdzić, czy działają wam filmy
Spiderman bez drogi do domu 
oraz Free Guy

nie wiem czy jest sens marnować kod, jeśliby nie działały emotka  będę wdzięczny emotka  

również w temacie Canal+. Przegapiłam promocję Lays a potrzebuję Canal sport dla męża. Może ktoś wie, czy jest gdzieś możliwość wygrania albo odkupienia kodu Canal +.
0 0

Emememe

#6853889 Napisano: 11.04.2022 19:03:26
mama2006 napisał(a):

pioge7 napisał(a):

Szukam informacjiaktywował ktoś Canal plus online z promocji Lays i mógłby sprawdzić, czy działają wam filmy
Spiderman bez drogi do domu 
oraz Free Guy

nie wiem czy jest sens marnować kod, jeśliby nie działały emotka  będę wdzięczny emotka  

również w temacie Canal+. Przegapiłam promocję Lays a potrzebuję Canal sport dla męża. Może ktoś wie, czy jest gdzieś możliwość wygrania albo odkupienia kodu Canal +.


Jeśli masz telefon Samsung to w aplikacji samsung members jest dziś konkurs, w którym do wygrania jest pakiet na miesiąc emotka gra memory do rozwiązania, wydaje mi się, że każdy dostaje ten kod po ukończeniu emotka
0 0

mama2006

#6853891 Napisano: 11.04.2022 19:05:54
Emememe napisał(a):

mama2006 napisał(a):

pioge7 napisał(a):

Szukam informacjiaktywował ktoś Canal plus online z promocji Lays i mógłby sprawdzić, czy działają wam filmySpiderman bez drogi do domu 
oraz Free Guy

nie wiem czy jest sens marnować kod, jeśliby nie działały emotka  będę wdzięczny emotka  

również w temacie Canal+. Przegapiłam promocję Lays a potrzebuję Canal sport dla męża. Może ktoś wie, czy jest gdzieś możliwość wygrania albo odkupienia kodu Canal +.


Jeśli masz telefon Samsung to w aplikacji samsung members jest dziś konkurs, w którym do wygrania jest pakiet na miesiąc emotka gra memory do rozwiązania, wydaje mi się, że każdy dostaje ten kod po ukończeniu emotka

dziękuję za info emotka
0 0

lb

#6854613 Napisano: 18.04.2022 10:53:29
https://www.faceb...nk/1401334027031580/
https://www.siepomaga.pl/walka-antosia

Opowiem wam o promyku słońca który w mojej MAMUSI tkwi, o jej uśmiechu który rozjaśnia mrok a słowa osuszają łzy. O jej miłości którą obdarza mnie w ponure dni,a gdy mi smutno, to zawsze blisko przy mnie tkwi Za rączkę mnie trzyma gdy jest mi bardzo źle, i czyta mi bajkę przed każdym snem.Po główce mnie głaszczesz do uszka szepcząc słowa te, że KOCHAĆ mnie będziesz zawsze na dobre i złe.Choć wierze że szczęście do nas w końcu uśmiechnie się, to już dziś Ci dziękuję mamusiu za dobre twe Za uśmiech na twarzy którym mnie darzysz i ciepło twych dłoni delikatnie głaszczących mnie po skroni.Za bajki czytane przed każdym snem, mimo że zmęczenie ogarnia Cię.Za to że jesteś gdy jest mi bardzo źle DZIĘKUJĘ Ci MAMO ja też bardzo mocno KOCHAM Cię Kochani wpłaćmy drobną cegiełkę i pomóżmy im dobre i złe
0 0

jackk76

#6856581 Napisano: 29.04.2022 17:13:36
Szukam informacji odnośnie dziedziczenia gospodarstwa rolnego (bez zabudowań) powyżej 1 Ha, dziedziczenie ustawowe bez testamentu. Czy potrzebne są uprawnienia rolnicze? Jest co prawda wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 31.01.2001 sygn. akt: P 4/99 
Można stwierdzić, że o ile śmierć spadkodawcy nastąpiła nie wcześniej niż 14 lutego 2001 r., a spadkodawca nie pozostawił testamentu, to mamy do czynienia z dziedziczeniem ustawowym i każdy ze spadkobierców dziedziczy gospodarstwo rolne zgodnie z przypadającymi mu udziałem
Jak orzekają sądy?
0 0

pannajaska

#6856585 Napisano: 29.04.2022 17:53:59
Czy ktos podpowie jaka przesylka moze byc nadana z DCN Direct ?
0 0