Reklama na e-Konkursy.info

Pomocy!!!!

Claudia77

#6872637 Napisano: 27.07.2022 18:23:16
jokan napisał(a):

Claudia77 napisał(a):

visserarthur napisał(a):

netka2000 napisał(a):

Czy ma ktoś problem z wysłaniem zdjęcia paragonu w loterii Whiskas?

Zrób na białym tle

nie idzie nawet na białym...zaraz się zastrzelęemotka

ja się przed chwilką pytałam o to; wyślij sobie zdjęcie na Messengera to się zmniejszy i zapisz w galerii telefonu i takie im wyślij, mi przeszło w końcu, a też się namęczyłam...

dziękuję złota koieto - zadziałało.)
1 jokan 0

edith

#6872941 Napisano: 29.07.2022 09:55:08
Mam do Was pytanie odnośnie wysyłki sprzedanej nagrody. Dziewczyna chce wysłać  kuriera i zapłacić przy odbiorze. Pierwszy raz wysyłam takim kurierem - na co mam zwrócić uwagę żeby nie zostać oszukaną? Kiedy otrzymam pieniądze za sprzedany produkt? Dziękuję z góry za informację  🙂 
0 0

Niebieska_Laguna

#6872949 Napisano: 29.07.2022 10:24:37
edith napisał(a):

Mam do Was pytanie odnośnie wysyłki sprzedanej nagrody. Dziewczyna chce wysłać  kuriera i zapłacić przy odbiorze. Pierwszy raz wysyłam takim kurierem - na co mam zwrócić uwagę żeby nie zostać oszukaną? Kiedy otrzymam pieniądze za sprzedany produkt? Dziękuję z góry za informację  🙂 

Jeśli wyśle Ci na e-mail etykietę na paczkę, to sprawdź czy na pewno jest na niej informacja o pobraniu, czy kwota się zgadza, czy dobrze opisała produkt, który jej wysyłasz.

Tak np. wygląda etykieta InPostu jak jest pobranie, wtedy masz pewność, że kurier nie wyda jej paczki bez pieniędzy.



A tak wygląda etykieta bez pobrania:



Każda firma kurierska ma jednak swoje oznaczenia.

Ale jeśli nawet będzie pobranie na etykiecie, to jest jeszcze kwestia czyj numer konta podała do zwrotu. Czas oczekiwania zależy od opcji, którą wybrała, im szybszy zwrot, tym droższa opłata.

Jeśli jej nie ufasz, boisz się, że wyśle podejrzanego kuriera, to najlepiej zaproponuj, że sama go zamówisz, a kwotę przesyłki doliczysz do pobrania, wtedy będziesz miała pewność, że to będzie przesyłka za pobraniem, a pobranie trafi na Twoje konto. 
1 cb656 0

sks900

#6872954 Napisano: 29.07.2022 10:59:43
edith napisał(a):

Mam do Was pytanie odnośnie wysyłki sprzedanej nagrody. Dziewczyna chce wysłać  kuriera i zapłacić przy odbiorze. Pierwszy raz wysyłam takim kurierem - na co mam zwrócić uwagę żeby nie zostać oszukaną? Kiedy otrzymam pieniądze za sprzedany produkt? Dziękuję z góry za informację  🙂 

Jaki masz kontakt z tą osobą? Rozmowa przez telefon czy tylko pisanie?
Zobacz to: https://niebezpie...-falszywego-kuriera/
1 cb656 0

pioge7

#6872957 Napisano: 29.07.2022 11:08:56
edith napisał(a):

Mam do Was pytanie odnośnie wysyłki sprzedanej nagrody. Dziewczyna chce wysłać  kuriera i zapłacić przy odbiorze. Pierwszy raz wysyłam takim kurierem - na co mam zwrócić uwagę żeby nie zostać oszukaną? Kiedy otrzymam pieniądze za sprzedany produkt? Dziękuję z góry za informację  🙂 

Troszkę to śmierdzi podejrzanie. Na twoim miejscu bym się w to nie bawił. Jeśli chce za pobraniem, to jej napisz że ty wyślesz kuroera i doliczysz 20 zł czy 30 zł do przesyłki. 
Podejrzewam, że wyślesz paczkę i tyle. Kasy nie odzyskasz... 
1 cb656 0

zielonaszpilka

#6872961 Napisano: 29.07.2022 11:22:32
edith napisał(a):

Mam do Was pytanie odnośnie wysyłki sprzedanej nagrody. Dziewczyna chce wysłać  kuriera i zapłacić przy odbiorze. Pierwszy raz wysyłam takim kurierem - na co mam zwrócić uwagę żeby nie zostać oszukaną? Kiedy otrzymam pieniądze za sprzedany produkt? Dziękuję z góry za informację  🙂 

Brzmi bardzo podejrzanie. Za pobraniem wysyłam tylko swoim kurierem i tylko po przedpłacie 20-30 zł na wysyłkę. Jak opłacasz wszystko sama to jak klient nie odbierze paczki to płacisz za przesyłkę w obie strony. Nikt Ci tej kasy nie zwróci. Lepiej poczekać na pewno klienta i wysłać normalnie przez przesyłki olx czy allegro albo z odbiorem osobistym. Sprzedając coś poza portalami typu olx czy allegro też można się nadziać na oszusta, pomimo tego, że kasa wpłynie na konto. Bardzo ciekawy sposób na oszustwo. Żeby się przed nim chronić to przy przesyłce kasy bezpośrednio na nasze konto zawsze umawiajmy się na konkretny tytuł przelewu. Jak tytul przelewu jest inny to go odsyłacie i nie wysyłacie paczki. . https://subiektyw...-dostal-pieniadze/ 

cb656

#6873019 Napisano: 29.07.2022 16:10:38
edith napisał(a):

Mam do Was pytanie odnośnie wysyłki sprzedanej nagrody. Dziewczyna chce wysłać  kuriera i zapłacić przy odbiorze. Pierwszy raz wysyłam takim kurierem - na co mam zwrócić uwagę żeby nie zostać oszukaną? Kiedy otrzymam pieniądze za sprzedany produkt? Dziękuję z góry za informację  🙂 

No nie wiem. Mnie to śmierdzi. Przyjedzie jakikolwiek gostek, twierdząc że jest kurierem i tyle będziesz widziała i jego, i towar.
Ja bym w to nie wchodził.

ziolko

#6873032 Napisano: 29.07.2022 17:32:45
zielonaszpilka olx tez ma coraz gorsze opinie w kwestii przesyłek przedmiotów zakupionych u nich.
Kupujący po odebraniu przesyłki zaznacza, że przesyłka była pusta, więc olx wstrzymuje pieniądze i później zwraca kupującemu. I tak sprzedający zostaje bez towaru i kasy.
W tych grupach
1 - https://www.faceb...ups/129637791061658/
2 - https://www.faceb...ups/394012267617440/
można poczytać o takich oszustwach, a olx nic z tym nie robi.
Już lepiej sprzedawać na allegro. Jest tam lepsza ochrona kupujących i sprzedających. 
1 cb656 0

ziolko

#6873033 Napisano: 29.07.2022 17:34:33
edith zgadzam się z przedmówcami. Ty wyślij przesyłkę i dolicz za pobranie.
O jaką kwotę sprzedaży chodzi? 
0 0

nanajka81

#6873040 Napisano: 29.07.2022 18:26:38
ziolko napisał(a):

zielonaszpilka olx tez ma coraz gorsze opinie w kwestii przesyłek przedmiotów zakupionych u nich.
Kupujący po odebraniu przesyłki zaznacza, że przesyłka była pusta, więc olx wstrzymuje pieniądze i później zwraca kupującemu. I tak sprzedający zostaje bez towaru i kasy.
W tych grupach
1 - https://www.faceb...ups/129637791061658/
2 - https://www.faceb...ups/394012267617440/
można poczytać o takich oszustwach, a olx nic z tym nie robi.
Już lepiej sprzedawać na allegro. Jest tam lepsza ochrona kupujących i sprzedających. 

Trzeba mieć naprawdę dużego pecha albo sprzedać coś takiego żeby kupujący okazał się choojem i kliknął iż "przesyłka była pusta". Mi się to nie zdarzyło ale nie sprzedaję jakiś drogich rzeczy więc może temu. Na allegro są za to duże prowizje i owszem, lepsza ochrona kupujących ale sprzedający w wielu wypadkach mają przekichane.
0 0

zielonaszpilka

#6873041 Napisano: 29.07.2022 18:33:58
ziolko napisał(a):

zielonaszpilka olx tez ma coraz gorsze opinie w kwestii przesyłek przedmiotów zakupionych u nich.
Kupujący po odebraniu przesyłki zaznacza, że przesyłka była pusta, więc olx wstrzymuje pieniądze i później zwraca kupującemu. I tak sprzedający zostaje bez towaru i kasy.
W tych grupach
1 - https://www.faceb...ups/129637791061658/
2 - https://www.faceb...ups/394012267617440/
można poczytać o takich oszustwach, a olx nic z tym nie robi.
Już lepiej sprzedawać na allegro. Jest tam lepsza ochrona kupujących i sprzedających. 

To nie takie hop siup z tym "przesyłka pusta". Trzeba to udowodnić, najlepiej filmikiem z otwierania. Ochrona kupujących na olx jest i jest kijowa, ale raczej dla kupujących. Przede wszystkim działa tylko w dwóch sytuacjach - gdy paczka jest pusta albo gdy dostaniemy zupełnie nie ten przedmiot. Jeśli dostaniemy przedmiot, ale np. uszkodzony, niekompletny, zniszczony to olx to nie interesuje. A dwa pozostałe powody trzeba dobrze udowodnić. Ja, jako osoba, która ma wiele lat historii na olx, wiele bezproblemowych transakcji w ogóle nie obawiam się takiej sytuacji, że ktoś zaznaczy że paczka była pusta i dostanie zwrot, bo zazwyczaj to są nowe fikcyjne konta, które nie są w stanie dobrze sfabrykować dowodów. Wbrew pozorom obsługa na olx działa dosyć dobrze i wiele rzeczy idzie z nimi załatwić. Kasa w przypadku sporu jest wstrzymywana do czasu wyjaśnienia. Jak się boimy takich sytuacji to, gdy kupuje ktoś z "podejrzanego" konta to warto paczkę zakleić dopiero pod paczkomatem i tam nagrać filmik z zaklejania i pakowania paczki do skrytki. Takiego dowodu nie przebiją;)

sledzik860

#6873042 Napisano: 29.07.2022 18:46:12
Dodatkowo osoba, która zgłosi, że paczka jest pusta, staje się oszustem, a to przestępstwo jest mocniej karalne niż kradzież. Widocznie ludzie nie są tego świadomi, ale jeśli się nagra filmik jak Przedmówczyni to opisuje, to taki delikwent może do 8 latek posiedzieć w pierdelku. 
0 0

edith

#6873053 Napisano: 29.07.2022 19:40:13
ziolko napisał(a):

edith zgadzam się z przedmówcami. Ty wyślij przesyłkę i dolicz za pobranie.
O jaką kwotę sprzedaży chodzi? 

Kwota 350 zl
0 0

ewikewikk

#6873175 Napisano: 31.07.2022 01:13:39
Ma ktoś butelkę Kinley w domu? Butelki dawno w kontenerze na plastik a ja potrzebuję kod QR... emotka
0 1 cb656

zielonaszpilka

#6873180 Napisano: 31.07.2022 08:26:48
ewikewikk napisał(a):

Ma ktoś butelkę Kinley w domu? Butelki dawno w kontenerze na plastik a ja potrzebuję kod QR... emotka

Ale po co ci kod QR? Wejdź na Messengera na fb kinley polska jak chcesz zgłosić paragon:)
1 cb656 0

marcella

#6873216 Napisano: 31.07.2022 12:37:40
Czy zrealizował ktoś kody do Liverpoolu, mam dwa chciałam je połączyć i przy drugim wyskakuje komunikat że kod nieważny. Chciałam zrealizować jeden, umniejszyłam zakupy o cenę przesyłki, wychodzi na to że kodami nie można pokryć kosztów przesyłki. Czy ktoś już robił zakupy?
0 0

kwadracik

#6873228 Napisano: 31.07.2022 14:37:05
marcella napisał(a):

Czy zrealizował ktoś kody do Liverpoolu, mam dwa chciałam je połączyć i przy drugim wyskakuje komunikat że kod nieważny. Chciałam zrealizować jeden, umniejszyłam zakupy o cenę przesyłki, wychodzi na to że kodami nie można pokryć kosztów przesyłki. Czy ktoś już robił zakupy?

Też chętnie się dowiem ..
0 0

marcella

#6873232 Napisano: 31.07.2022 14:54:43
Wychodzi na to że każdy kod trzeba realizować osobno, plus 15 euro koszt wysyłki
1 kwadracik 0

nelunia

#6873334 Napisano: 01.08.2022 07:51:58
Drodzy, gdzie znajdę w aplikacji wygenerowany kod z orbitu w żabce?
W trakcie otwierania informacji o tym, nagle wiadomość zniknęła i bezskutecznie szukam od kilkunast minut.
0 0

nelunia

#6873340 Napisano: 01.08.2022 08:12:43
Emememe napisał(a):

nelunia napisał(a):

Drodzy, gdzie znajdę w aplikacji wygenerowany kod z orbitu w żabce?
W trakcie otwierania informacji o tym, nagle wiadomość zniknęła i bezskutecznie szukam od kilkunast minut.

U mnie jest w tym pasku pod ilością żappsów emotka

Bardzo Ci dziękuję  emotka
1 Emememe 0