Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

zielonaszpilka

#6830501 Napisano: 12.12.2021 18:53:46
bruce napisał(a):

glena napisał(a):

Ja przepraszam, że znów wrzucam swoje trzy grosze (tym bardziej, że nie dorzucałam się do składki), ale jeśli chodzi o to malowanie, to możecie rozważyć zestaw do malowania po numerach. To jest chyba fajne z tego, co gdzieś tam mi się obiło o oczy, niezbyt trudne, a chyba dla ścisłego umysłu do ogarnięcia. Są takie gotowe zestawy typu: płótno z ramą, farby ponumerowane, instrukcja. Myślę, ze Adrian by sobie z tym poradził, a efekt byłby fajny i satysfakcjonujący. 

Potwierdzam, to piękne rzeczy i bardzo chętnie kupowane. emotka

W temacie wątku - czy ktoś z Was spotkał się z niedzielnymi SMS-ami inkasentów dostawcy prądu, którzy zapowiadają na jutro swe wizyty celem odczytu licznika, pytają o obecność domowników, ale numeru swojej legitymacji (aby można było ich zweryfikować) nie chcą podać i jeszcze argumentują, że w tym numerze mają swoje dane osobowe oraz pesel, więc go podać nie mogą?  emotka emotka

A nie wysyłałeś kiedyś stanu licznika smsem? U nas na działce - mała wioska, chodzi inkasent i spisuje liczniki. Jak nas nie ma to zostawia karteczkę z numerem telefonu komórkowego do siebie i prosi o podanie stanu licznika smsem albo telefonicznie. Od dłuższego czasu jest to ten sam pan i wiedząc, że rzadko bywamy na działce kontaktuje się z nami wcześniej telefonicznie. Ale jeśli nigdy nie miałeś kontaktu z tym inkasentem to ja bym była ostrożna. 
3 mia, brucee, cb656 0

zielonaszpilka

#6830515 Napisano: 12.12.2021 20:19:51
bruce napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

A nie wysyłałeś kiedyś stanu licznika smsem? U nas na działce - mała wioska, chodzi inkasent i spisuje liczniki. Jak nas nie ma to zostawia karteczkę z numerem telefonu komórkowego do siebie i prosi o podanie stanu licznika smsem albo telefonicznie. Od dłuższego czasu jest to ten sam pan i wiedząc, że rzadko bywamy na działce kontaktuje się z nami wcześniej telefonicznie. Ale jeśli nigdy nie miałeś kontaktu z tym inkasentem to ja bym była ostrożna. 

Nigdy nie podawałam i w ogóle dziwi mnie, że po moim kontakcie z BOK tego dostawcy i żądaniu podania jej numeru legitymacji, ona odmówiła, tak dziwacznie się tłumacząc. 
Bardzo dziękuję Wam za komentarze, także miałam mieszane odczucia.  emotka emotka emotka

A skąd w ogóle miała numer do Ciebie?
2 brucee, cb656 0

androm

#6830613 Napisano: 13.12.2021 12:49:31
bruce napisał(a):

Powiedziała, że otrzymała od dostawcy prądu, ale skontaktować się z nim nie chciała. Sprawa mi właśnie śmierdziała na kilometr, stąd chciałam wiedzieć, czy spotykał się ktoś z Was z podobnymi SMS-ami, bo ja pierwszy raz, a ona zapewniała, że praktykuje takie zapowiedzi swoich wizyt często. emotka

a może zapytaj sąsiadów czy się kontaktowała itd.

androm

#6830630 Napisano: 13.12.2021 13:57:50
bruce napisał(a):

androm napisał(a):

bruce napisał(a):

Powiedziała, że otrzymała od dostawcy prądu, ale skontaktować się z nim nie chciała. Sprawa mi właśnie śmierdziała na kilometr, stąd chciałam wiedzieć, czy spotykał się ktoś z Was z podobnymi SMS-ami, bo ja pierwszy raz, a ona zapewniała, że praktykuje takie zapowiedzi swoich wizyt często. emotka

a może zapytaj sąsiadów czy się kontaktowała itd.

Nie wszystkich znam, bo sama jestem "przyjezdna". Kogo mogłam, zapytałam i odpisali mi dziś, że nic o tym nie wiedzą. 

ja to bym zgłosiła na policję, serio, jeśli masz jej nr telefonu to sprawdzą kto to
i nagrywałabym rozmowy, są do tego aplikacje w telefonie, bo to nienormalne, że tak się "przejmuje swoją pracą", że aż w niedzielę się kontaktuje, wypytuje kto będzie , legitymacji numeru nie poda
u mnie odczyt idzie i jak kogoś nie ma to kartkę mu zostawia i to tyle, nikt się jednostkowo nie bawi z każdym właścicielem

androm

#6830631 Napisano: 13.12.2021 14:00:46
i zapytaj na czacie dostawcy prądu czy w numerze legitymacji rzeczywiście sa jakie dane jej wprasowane, szczerze wątpię
2 brucee, cb656 0

joan

#6830638 Napisano: 13.12.2021 14:18:43
bruce napisał(a):

(...) Problem w tym, że ze mną jej się nie udało, ale z iloma osobami jej się uda.  emotka  I oczywiście takich osób, jej podobnych, mogą w kraju być tysiące. emotka


Tylko TOBIE się wydaje, że "jej się nie udało". Byłam świadkiem przeróżnych rozmów, gdzie ktoś podał obcym! ludziom różne istotne informacje typu "a we wtorek nie, bo z synem jeżdżę na rehabilitację i nikogo nie ma w domu" albo "proszę Pani, ja mam za niską emeryturę na takie coś, nasze dochody to co miesiąc..." lub też "nie mogę teraz podać numeru karty kredytowej, bo mam konto z mężem, a on tę kartę ma przy sobie w pracy, a ja jestem teraz całkiem sama w mieszkaniu" (ostatnia sprawa została zgłoszona na policję). Nie masz pojęcia, co dla rozmówcy jest kwestią kluczową, a dopiero po odłożeniu słuchawki i przeanalizowaniu rozmowy, możesz ciut się domyślić, o co mogło chodzić.
Procedura jest prosta:
1) Znasz numer? Odbierasz!
2) Nie znasz numeru? Odbierasz i od razu pytasz, skąd rozmówca ma Twój numer? Jeśli to nie organizator konka, rozłączasz się natychmiast.
Ale to jednocześnie trudna procedura, bo ludzie nie potrafią się rozłączyć i zakończyć rozmowy. Mnie to przychodzi z łatwością, mam słowo WYPIEDRALAĆ mentalnie wytatuowane na czole emotka
3 brucee, cb656, iwek 0

androm

#6830640 Napisano: 13.12.2021 14:21:16
joan napisał(a):

bruce napisał(a):

(...) Problem w tym, że ze mną jej się nie udało, ale z iloma osobami jej się uda.  emotka  I oczywiście takich osób, jej podobnych, mogą w kraju być tysiące. emotka

Tylko TOBIE się wydaje, że "jej się nie udało". Byłam świadkiem przeróżnych rozmów, gdzie ktoś podał obcym! ludziom różne istotne informacje typu "a we wtorek nie, bo z synem jeżdżę na rehabilitację i nikogo nie ma w domu" albo "proszę Pani, ja mam za niską emeryturę na takie coś, nasze dochody to co miesiąc..." lub też "nie mogę teraz podać numeru karty kredytowej, bo mam konto z mężem, a on tę kartę ma przy sobie w pracy, a ja jestem teraz całkiem sama w mieszkaniu" (ostatnia sprawa została zgłoszona na policję). Nie masz pojęcia, co dla rozmówcy jest kwestią kluczową, a dopiero po odłożeniu słuchawki i przeanalizowaniu rozmowy, możesz ciut się domyślić, o co mogło chodzić.
Procedura jest prosta:
1) Znasz numer? Odbierasz!
2) Nie znasz numeru? Odbierasz i od razu pytasz, skąd rozmówca ma Twój numer? Jeśli to nie organizator konka, rozłączasz się natychmiast.
Ale to jednocześnie trudna procedura, bo ludzie nie potrafią się rozłączyć i zakończyć rozmowy. Mnie to przychodzi z łatwością, mam słowo WYPIEDRALAĆ mentalnie wytatuowane na czole emotka

emotka emotka
jeśli podaje się za organizatora, krzyczysz: Wygrałam główną???
1 brucee 0

ziolko

#6830641 Napisano: 13.12.2021 14:23:48
Odczyt liczników powinien być wcześniej zapowiedziany, np. poprzez wywieszenie informacji ze spółdzielni czy innego administratora. Informacja na gazetce albo na drzwiach.
U nas w bloku jest automatyczny odczyt liczników, a i tak jest informacja o tym. 
2 brucee, androm 0

androm

#6830646 Napisano: 13.12.2021 14:40:13
bruce napisał(a):

joan napisał(a):

Tylko TOBIE się wydaje, że "jej się nie udało". Byłam świadkiem przeróżnych rozmów, gdzie ktoś podał obcym! ludziom różne istotne informacje typu "a we wtorek nie, bo z synem jeżdżę na rehabilitację i nikogo nie ma w domu" albo "proszę Pani, ja mam za niską emeryturę na takie coś, nasze dochody to co miesiąc..." lub też "nie mogę teraz podać numeru karty kredytowej, bo mam konto z mężem, a on tę kartę ma przy sobie w pracy, a ja jestem teraz całkiem sama w mieszkaniu" (ostatnia sprawa została zgłoszona na policję). Nie masz pojęcia, co dla rozmówcy jest kwestią kluczową, a dopiero po odłożeniu słuchawki i przeanalizowaniu rozmowy, możesz ciut się domyślić, o co mogło chodzić.Procedura jest prosta:
1) Znasz numer? Odbierasz!
2) Nie znasz numeru? Odbierasz i od razu pytasz, skąd rozmówca ma Twój numer? Jeśli to nie organizator konka, rozłączasz się natychmiast.
Ale to jednocześnie trudna procedura, bo ludzie nie potrafią się rozłączyć i zakończyć rozmowy. Mnie to przychodzi z łatwością, mam słowo WYPIEDRALAĆ mentalnie wytatuowane na czole emotka

Masz całkowitą rację emotka , podczas rozmowy rzeczywiście ona tak umiejętnie starała się nagiąć każde zdanie i temat, aby czegoś się o mnie dowiedzieć, ale z racji mojej wręcz chorobliwej nieufności (plus zdenerwowania SMS-em w niedzielę o takiej porze), zaczęłam ją sama tak ostro wypytywać, doczepiać się do każdego nielogicznego zdania i dziwacznej argumentacji, jednocześnie pisząc ciągle do dostawcy prądu na FB, że sama poczułam się w pewnym momencie niczym przesłuchujący. emotka
Edit: oto cały SMS od niej: "Dzień dobry. W poniedziałek i wtorek w godzinach 8-13 odbędzie się odczyt prądu na ulicy... (tu jest moja ulica) ... jeśliby Państwa nie było, proszę o przesłanie stanu licznika prądu z adresem SMS zwrotnym. Pozdrawiam, inkasentka Asia". 

dzisiaj byłaś 8-13?, jutro też się postaraj być to zobaczysz czy przyjdzie
1 brucee 0

ziolko

#6830657 Napisano: 13.12.2021 15:10:57
bruce dlaczego nie mogą wcześniej podać numeru legitymacji? Przecież w ten sposób można na spokojnie zweryfikować, czy ktoś jest prawdziwym inkasentem czy nie. 
2 brucee, cb656 0

joan

#6830661 Napisano: 13.12.2021 15:22:54
androm napisał(a):

emotka emotka
jeśli podaje się za organizatora, krzyczysz: Wygrałam główną???


Nie, wtedy czekam na rozwój sytuacji emotka
A żeby tak ktoś zgadł, gdzie brałam udział i z jakiego startera, to marne szanse - nawet na zrobienie mnie w balona po koleżeńsku emotka
Natomiast rozmowy z kimś nieznajomym to naiwność w stylu "na pewno uda mi się przechytrzyć tych, co grają w trzy karty na targowisku, jestem przecież taaaki sprytny". Tymczasem prawda jest taka, że w momencie przystąpienia do gry już jest się przegranym. Stąd zawsze i niezmiennie doradzam rozłączanie się natychmiast i w pół cudzego słowa...
1 cb656 0

kaka72

#6830734 Napisano: 13.12.2021 19:09:06
Deltima z o.o.
coś nadali do mnie InPostem co to może być bo jutro nikogo nie będzie w domu.
0 0

ziolko

#6830740 Napisano: 13.12.2021 19:20:49
kaka72 napisał(a):

Deltima z o.o.coś nadali do mnie InPostem co to może być bo jutro nikogo nie będzie w domu.

Nagrody z Liptona, to co zapraszało się ludzi. 
Można przekierować na paczkomat i odebrać później (ja tak zrobiłam)
1 kaka72 0

nitka310

#6830741 Napisano: 13.12.2021 19:22:19
kaka72 napisał(a):

Deltima z o.o.coś nadali do mnie InPostem co to może być bo jutro nikogo nie będzie w domu.

U mnie również pokazuje się w aplikacji inpost, że szykują paczkę. Szukałam w różnych wątkach i znalazłam że to lipton (czajniki, szklanki, termosy emotka )
0 0

apoccalipsa

#6830742 Napisano: 13.12.2021 19:22:26
czy Wam też zniknął ze strony kalendarz i forum z prawej strony ? 

slomkab

#6830744 Napisano: 13.12.2021 19:25:04
apoccalipsa napisał(a):

czy Wam też zniknął ze strony kalendarz i forum z prawej strony ? 

Tak emotka

ziolko

#6830745 Napisano: 13.12.2021 19:25:25
apoccalipsa napisał(a):

czy Wam też zniknął ze strony kalendarz i forum z prawej strony ? 

Przejdź na tradycyjną wersję strony, to będzie dobrze.
Temat omówiony w https://www.e-kon...trona=231#p6830727 

nitka310

#6830746 Napisano: 13.12.2021 19:26:00
Mam pytanie, do tych co otrzymali już czajnik/termos/szklanki z liptona, wszystko dotarło w całości? Dobrze zapakowali paczkę?
0 0

ziolko

#6830747 Napisano: 13.12.2021 19:27:53
nitka310 napisał(a):

Mam pytanie, do tych co otrzymali już czajnik/termos/szklanki z liptona, wszystko dotarło w całości? Dobrze zapakowali paczkę?

Do mnie czajnik dotarł w całości.
Pudełko jest z grubszego kartonu, w środku pudełko z czajnikiem, pomiędzy folia (bąbelkowa chyba). 
0 0

ziolko

#6830748 Napisano: 13.12.2021 19:28:49
nitka310 na opakowaniu jest taśma z informacją, żeby sprawdzać paczkę przy kurierze, żeby w razie uszkodzenia przesyłki od razu zgłosić szkodę. 
0 0