Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

zielonaszpilka

#6831662 Napisano: 16.12.2021 15:24:17
la-princessa napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

la-princessa napisał(a):

A może kupić kartę podarunkową do Galerii Jurowieckiej. Można nią płacić we wszystkich sklepach na terenie galerii. Sam zdecyduje czy kupić coś z elektroniki, czy np. coś do ubrania. Albo trochę tu, trochę tam. Taka karta jest bardziej praktyczna niż do jednego wskazanego sklepu, a z drugiej strony nie aż tak bezpośrednia jak karta z gotówką.Karta podarunkowa - Galeria Jurowiecka

Z tymże online jej nie kupię

Jest jeszcze w tym centrum dostępna przez internet, to chyba to samo miasto. Też dużo sklepów jest w tej galerii. Tutaj jest karta dostępna przez internet z wysyłką kurierem.Karta Podarunkowa Alfa Centrum | ALFA CENTRUM

Tu jest fajna opcja Click&collect - zamawiam kartę przez internet, dostaje kod na maila i kartę z tym.kodem odbiera się bezpośrednio w galerii. Mogłabym to tak zamówić i do kartki świątecznej dołączyć im ten kod z instrukcją odbioru karty. Wysyłka kurierem kosztuje 23 zł (karta byłaby najwcześniej w poniedziałek), a wysyłka pocztą 7 zł (ale tutaj trwa to 5-10 dni roboczych). Szkoda chyba marnować kasę na wysyłkę.

mia

#6831669 Napisano: 16.12.2021 15:37:36
zielonaszpilka napisał(a):

la-princessa napisał(a):

(...)

Jest jeszcze w tym centrum dostępna przez internet, to chyba to samo miasto. Też dużo sklepów jest w tej galerii. Tutaj jest karta dostępna przez internet z wysyłką kurierem.Karta Podarunkowa Alfa Centrum | ALFA CENTRUM

Tu jest fajna opcja Click&collect - zamawiam kartę przez internet, dostaje kod na maila i kartę z tym.kodem odbiera się bezpośrednio w galerii. Mogłabym to tak zamówić i do kartki świątecznej dołączyć im ten kod z instrukcją odbioru karty. Wysyłka kurierem kosztuje 23 zł (karta byłaby najwcześniej w poniedziałek), a wysyłka pocztą 7 zł (ale tutaj trwa to 5-10 dni roboczych). Szkoda chyba marnować kasę na wysyłkę.

Jak dla mnie pomysł super - można ładnie wydrukować to co prześlą na maila, to raz. Dwa - wybór sklepów jest, a w tym także RtvEuroAgd (patrząc na te gry itp.).
Jażem za. emotka Tym bardziej, że to zamyka problem prezentu i paczka pójdzie szybciej.

agusiac87

#6832158 Napisano: 18.12.2021 19:37:30
Będę w tym roku robić pierwszy raz sama makowiec, możecie mi polecić gotową dobrą masę makową sprawdzoną w smaku ? 
Boję się sama robić masę makową, bo nie lubię maku więc trudno będzie mi ocenić właściwy smak...
0 0

mia

#6832177 Napisano: 18.12.2021 21:23:25
agusiac87 napisał(a):

Będę w tym roku robić pierwszy raz sama makowiec, możecie mi polecić gotową dobrą masę makową sprawdzoną w smaku ? Boję się sama robić masę makową, bo nie lubię maku więc trudno będzie mi ocenić właściwy smak...

Dla mnie nie ma dobrych gotowych mas makowych... Wszystkie sa przearomatyzowane i mają skóry pomarańczowe lub/i rodzynki, których nie cierpię.
Kup mak mielony najlepiej ten:
https://www.ceneo.pl/10198927
Z tyłu jest przepis na masę makową - bardzo dobry. Do tego sama dorzucasz bakalie jakie chcesz. Mak ma wystarczająco silny zapach, i wystarczy dodatek cynamonu, ewent. kilka kropelek esencji migdałowej, choć nawet tej ostatnio nie dodaję.
Robi się bardzo szybko, a satysfakcja z makowca "bez półfabrykatów" nie do zastąpienia. emotka emotka
P.S.
Ja akurat piekę strucle makowe z ciasta krucho-drożdżowego, ale ta masa się nada do każdego przepisu.
W "moim" wypieku gotową masę mieszam jeszcze z pianą z 2-3 białek, żeby miała rzadsza konsystencję.

ziolko

#6832178 Napisano: 18.12.2021 21:26:55
agusiac87 napisał(a):

Będę w tym roku robić pierwszy raz sama makowiec, możecie mi polecić gotową dobrą masę makową sprawdzoną w smaku ? Boję się sama robić masę makową, bo nie lubię maku więc trudno będzie mi ocenić właściwy smak...

Co prawda już nie używam gotowej masy, ale może ten artykuł Ci pomoże https://tocelebry...ra-jest-najlepsza/ 
1 agusiac87 0

agusiac87

#6832441 Napisano: 20.12.2021 16:54:11
czy ktoś mi może poradzić jakieś dobre rękawiczka dla dziewczynki 3,5 lata takie na śnieg żeby nie spadały?

Macie jakies sprawdzone regulowane? Obecnie mam takiego typu rękawice i co jakiś czas się zsuwają  emotka

0 0

zielonaszpilka

#6832446 Napisano: 20.12.2021 17:06:11
agusiac87 napisał(a):

czy ktoś mi może poradzić jakieś dobre rękawiczka dla dziewczynki 3,5 lata takie na śnieg żeby nie spadały?Macie jakies sprawdzone regulowane? Obecnie mam takiego typu rękawice i co jakiś czas się zsuwają  emotka

Śniegołapki Mabibi - cena wysoka, ale posłużą na kilka sezonów. 
Takie https://www.evert...t-15-niebieski/14073 są fajne, bo wygodnie je się nakłada - suwak po całości to super wynalazek emotka  albo jakiekolwiek inne z taka regulacja z paskiem w nadgarstku jak np. Hestra. Na grupach na FB i olx można kupić używane. 
Te jeszcze wyglądają fajnie https://sklepigua...FEFY6eUaAn4IEALw_wcB - mają suwak i pasek do regulacji, a do tego są długie. Nie znam ich, ale mają dobrą cenę i wyglądają, że powinny się dobrze trzymać 

psotka

#6832488 Napisano: 20.12.2021 20:04:07
Olx

Na poczatku grudnia kupujacy zakupil u mnie przez paczke orlen rzecz na olx. Operacja trwala baaardzo dlugo, az w koncu anulowano zakup. Bylam przekonana ze kupujący odzyska kase a ja towar. Niespodziewanie paczka zostala odebrana a ja zostalam bez srodkow za nie. Olx pisze mi ze takie rzeczy sie zdarzają i mam sie kontaktowac z kupujacym.

Kupujacy nie widzi problemu. Odebral paczke. Olx anulowal transakcje. A mi za towar nikt nie chce zaplacic. Kupujacy tlumaczy ze przeciez odebral przesylke bo ja zamawial. Ale jakos nie poczuwa sie do zaplaty za to.

Kto byl w takiej sytuacji? Kto ma racje?
0 0

diabkate

#6832489 Napisano: 20.12.2021 20:07:53
psotka napisał(a):

OlxNa poczatku grudnia kupujacy zakupil u mnie przez paczke orlen rzecz na olx. Operacja trwala baaardzo dlugo, az w koncu anulowano zakup. Bylam przekonana ze kupujący odzyska kase a ja towar. Niespodziewanie paczka zostala odebrana a ja zostalam bez srodkow za nie. Olx pisze mi ze takie rzeczy sie zdarzają i mam sie kontaktowac z kupujacym.

Kupujacy nie widzi problemu. Odebral paczke. Olx anulowal transakcje. A mi za towar nikt nie chce zaplacic. Kupujacy tlumaczy ze przeciez odebral przesylke bo ja zamawial. Ale jakos nie poczuwa sie do zaplaty za to.

Kto byl w takiej sytuacji? Kto ma racje?

Skoro OLX anulował transakcje, to dlaczego kupujący miał możliwość odebrania przesyłki? Jak dla mnie oni są odpowiedzialni.

androm

#6832492 Napisano: 20.12.2021 20:17:05
diabkate napisał(a):

psotka napisał(a):

OlxNa poczatku grudnia kupujacy zakupil u mnie przez paczke orlen rzecz na olx. Operacja trwala baaardzo dlugo, az w koncu anulowano zakup. Bylam przekonana ze kupujący odzyska kase a ja towar. Niespodziewanie paczka zostala odebrana a ja zostalam bez srodkow za nie. Olx pisze mi ze takie rzeczy sie zdarzają i mam sie kontaktowac z kupujacym.Kupujacy nie widzi problemu. Odebral paczke. Olx anulowal transakcje. A mi za towar nikt nie chce zaplacic. Kupujacy tlumaczy ze przeciez odebral przesylke bo ja zamawial. Ale jakos nie poczuwa sie do zaplaty za to.

Kto byl w takiej sytuacji? Kto ma racje?

Skoro OLX anulował transakcje, to dlaczego kupujący miał możliwość odebrania przesyłki? Jak dla mnie oni są odpowiedzialni.

winne jest olx, a kupujący jest złodziejem
1 psotka 0

psotka

#6832493 Napisano: 20.12.2021 20:20:29
Olx przerzuca odpowiedzialność na kupujacego. Osoba z olx napisala, ze jak opisze sytuacje kupujacenu to mi za to zaplaci na przelew emotka

A kupujacy ze pisz do olx.
0 0

androm

#6832494 Napisano: 20.12.2021 20:23:12
jpsotka napisał(a):

Olx przerzuca odpowiedzialność na kupujacego. Osoba z olx napisala, ze jak opisze sytuacje kupujacenu to mi za to zaplaci na przelew emotka A kupujacy ze pisz do olx.

jakby był uczciwy to by zapłacił, ale nie jest
winę ponosi jednak olx, jak może być, że on odebrał po tym jak zwolniono jego pieniądze, system ich jest dziurawy i narazili Cię na szkodę, pisze do nich, strasz policją, a tego kupującego też
1 psotka 0

babariba

#6832503 Napisano: 20.12.2021 20:52:44
Ja miałam przeboje z olx zaraz po tym, gdy podłączyli przesyłki. Pierwszy raz sprzedawałam coś z przesyłką do paczkomatów i prowadzona krok po korku przez system wygenerowałam kod przesyłki - z Bliskapaczka. Wysłałam przedmiot i wyobraźcie sobie moje zdziwienie, kiedy dostałam informację, że nie wysłałam zakupionego przedmiotu i zwracają pieniądze kupującemu. Okazało się, że wygenerowały się dwie etykiety, z numerami kolejnymi. 
Kupujący otrzymał i towar, i pieniądze. Pani była uczciwa i chciała zapłacić, ale aby nie było problemów, chcieliśmy, aby stało się tak przez olx. A OLX umywał ręce, nie mówić o tym, że na maile odpowiadał po tygodniu lub dwóch. W końcu po napisaniu oświadczeń ja otrzymałam pieniądze przesłane na prywatne konto, a pani oświadczenie, że zapłaciła za transakcję.
Po dwóch/trzech miesiącach zgłosiła się Bliskapaczka, bo nikt nie zapłacił jej za wykonaną przecież usługę...

Jednym słowem masakra!

W twoim przypadku to ewidentna luka w systemie, bo paczka powinna do ciebie wrócić, a dopiero potem kupujący otrzymać zwrot pieniędzy. Ich wina ewidentna!
1 psotka 0

mia

#6832910 Napisano: 22.12.2021 16:31:32
Ad) Prezent.
Podziękowania od Pani Marty, córki Delvitto:

"Bardzo byśmy chcieli podziękować Pani i całej reszcie grupy konkursowiczów, za prezent dla Adriana ja paczki nie widziałam, ale brat wysłała zdjęcie że jest ogromna! Bardzo się cieszymy, że mama miała takich znajomych i ze chcieli Państwo dla Adriana pomóc poprawić jego samopoczucie upominkami on uwielbia święta i prezenty. Dla nas też to fajny prezent widzieć jak on się cieszy.  Jeszcze raz bardzo dziękujęemotka emotka emotka emotka emotka "

Ja ze swojej strony chcę podziękować wszystkim za wkład w ten prezent i okazane serce, za wszelkie sugestie i udział w dyskusjach odnośnie zawartości prezentu. emotka
Szczególne podziękowania dla zielonaszpilka emotka za zaangażowanie i poświęcony czas (a skądinąd wiem, że naprawdę poświęciła go sporo!).emotka emotka emotka
Reasumując: w grudniu praktycznie nic nie wygrałam w konkursach, ale wygrałam za to dzisiejszą radość, że tak potrafimy się zjednoczyć i choć znamy się w większości tylko wirtualnie, nieraz bardzo różnimy się w poglądach i sprzeczamy, to  jednak... tak jesteśmy sobie bliscy. Dziękuję. emotka emotka

magie1982

#6832911 Napisano: 22.12.2021 16:37:34
mia napisał(a):

Ad) Prezent.Podziękowania od Pani Marty, córki Delvitto:

"Bardzo byśmy chcieli podziękować Pani i całej reszcie grupy konkursowiczów, za prezent dla Adriana ja paczki nie widziałam, ale brat wysłała zdjęcie że jest ogromna! Bardzo się cieszymy, że mama miała takich znajomych i ze chcieli Państwo dla Adriana pomóc poprawić jego samopoczucie upominkami on uwielbia święta i prezenty. Dla nas też to fajny prezent widzieć jak on się cieszy.  Jeszcze raz bardzo dziękujęemotka emotka emotka emotka emotka "

Ja ze swojej strony chcę podziękować wszystkim za wkład w ten prezent i okazane serce, za wszelkie sugestie i udział w dyskusjach odnośnie zawartości prezentu. emotka
Szczególne podziękowania dla zielonaszpilka emotka za zaangażowanie i poświęcony czas (a skądinąd wiem, że naprawdę poświęciła go sporo!).emotka emotka emotka
Reasumując: w grudniu praktycznie nic nie wygrałam w konkursach, ale wygrałam za to dzisiejszą radość, że tak potrafimy się zjednoczyć i choć znamy się w większości tylko wirtualnie, nieraz bardzo różnimy się w poglądach i sprzeczamy, to  jednak... tak jesteśmy sobie bliscy. Dziękuję. emotka emotka

Super, dzięki dziewczyny za zorganizowanie wszystkiego. Umknął mi ten wątek i nie widziałam dyskusji na temat prezentu. Wesołych świąt.

zielonaszpilka

#6833032 Napisano: 22.12.2021 22:57:06
Skoro prezent dotarł, to mogę już się ze wszystkiego rozliczyć i pokazać zdjęcia emotka  
Rozliczenie:
Ze składki zostało 900 zł
500 zł - karta do Galerii w Białymstoku
229 zł - gra Mario Deluxe Nintendo Switch
114,39 - płótna, farby, pędzel, itp.
48,95 - kawa i czekoladyemotka emotka 18,57 - herbata (jest pyszna emotka  polecam wszystkim;)
Razem = -10,91 zł (różnicę dorzuciłam) 
Nie chcę wrzucać tu miliona zdjęć, więc wrzucam kolaż z paragonów, ale wszystkim chętnym podeślę paragony w pełnej rozdzielczości na maila albo pw.

Były małe przeboje z kartą do Galerii, ale na szczęście wszystko się udało i paczka dotarła przed świętami do adresatów. Kartkę świąteczną zrobiła moja siostra. W kopercie ze znakiem zapytania z gry Mario był kartka z kodem do odbioru karty do Galerii, a z tyłu instrukcja odbioru karty. Prezent dla Adriana był zapakowany w ozdobny świąteczny papier, a upominki dla rodzeństwa w celofan ze wstążką. Paczka była naprawdę spora;)
Cieszę się, że przyniosła im odrobinę uśmiechu w tym przedświątecznym czasie.

Dziękuję mia emotka emotka emotka  za koordynację i ogromne wsparcie 
I dziękuję wszystkim, którzy wsparli tę akcję. Fajni jesteście emotka

cb656

#6833036 Napisano: 22.12.2021 23:12:44
mia napisał(a):

w grudniu praktycznie nic nie wygrałam w konkursach, ale wygrałam za to dzisiejszą radość, że tak potrafimy się zjednoczyć i choć znamy się w większości tylko wirtualnie, nieraz bardzo różnimy się w poglądach i sprzeczamy, to  jednak... tak jesteśmy sobie bliscy. Dziękuję. emotka emotka

emotka emotka emotka emotka Tobie należą się PODZIĘKOWANIA. emotka

koniczynka123

#6833263 Napisano: 23.12.2021 16:30:03
asandraa napisał(a):

Może wie ktoś z Was czy orange i t-mobile rozdają darmowe gb na święta? (na kartę i bez wymogu ściągania aplikacji)

Czekaj na sms z reklamą, ja dziś dostałam godzinę temu z tmobile z darmowymi GB ale go usunęłam bo nie potrzebuje internetu, pewnie na ich stronie też będzie oferta ale na tel nie otwieram regulaminów
1 ajaxa 0

gregory04

#6833300 Napisano: 23.12.2021 19:28:45
Czy ktoś z Was przechodził COVID w domu? Jakie mieliście objawy?
0 0

nanajka81

#6833303 Napisano: 23.12.2021 19:44:01
tea napisał(a):

Czy ktoś z Was przechodził COVID w domu? Jakie mieliście objawy?

koleżanka w zeszłym roku - bardzo ciężko jej się oddychało, straciła smak i węch. Leczyła się w domu tlenem i jeszcze czymś tam, do lekarza nie poszła bo nie chciała być "wpisana w kwarantannę" ale z domu nie wychodziła. Potem się zaszczepiła (2 dawki) a obecnie ma znowu Covida (tak wyszło z testu - musiała karetkę wezwać) tyle że tym razem objawia jej się skurczem żołądka i ogólnym rozbiciem. Ma wpisaną kwarantannę, siedzi w domu.
0 0