Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

cb656

#7061591 Napisano: 18.11.2022 11:48:48
agakaz2 napisał(a):

hej mieliście coś takiego na.olx że kupujący Prosi o adres mailowy do sprzedanego towaru?

Taaa... Śmierdzi mi to emotka
Masz jakąś koleżankę, która się czymś naraziła i chcesz jej zaszkodzić? Wpisz jej adres w to okienko emotka
0 0

zielonaszpilka

#7061608 Napisano: 18.11.2022 12:13:32
nanajka81 napisał(a):

Emememe napisał(a):

agakaz2 napisał(a):

hej mieliście coś takiego na.olx że kupujący Prosi o adres mailowy do sprzedanego towaru?


To oszustwo emotka

potwierdzam, oszustwo emotka

Jak wyżej. Tak samo działają na vinted. Na maila przychodzi podrobiony mail od serwisu z linkiem do kliknięcia, aby odebrać przesłaną gotówkę, a tam oczywiście standardowo proszą o dane do logowania do banku, do karty albo w ogóle przekierowują na fikcyjną stronę banku i tam jak się logujemy to podajemy im dane na tacy.  Nigdy nie podajemy takich danych klikając w linka z maila. Jeśli mamy konto na olx czy vinted to na swoim koncie na stronie lub w aplikacji ustawiamy dane do wypłaty. Nic poza numerem konta nie jest potrzebne. Nie jest potrzebne logowanie się do banku czy podawanie loginu, haseł, pinu, itd.
W pewnym momencie olx lub vited poproszą nas o zweryfikowanie się dowodem osobistym i to również robimy wchodząc samemu na swoje konto na olx czy vinted. Nie jest to nic dziwnego, po prostu systemy płatnicze muszą nas zweryfikować po przekroczeniu pewnej kwoty w związku z ustawą o przeciwdziałaniu prania brudnych pieniędzy. 
Nawet jeśli w takiej prośbie podaliśmy maila to bez stresu. Samo podane maila niczym nie grozi (no ewentualnie możemy trafić na jakieś spamowe listy). Dopiero kliknięcie w linki, które prześlą nam na maila, mogą nam wyrządzić szkodę, 

Edit. Takie oszustwa bardzo łatwo rozpoznać - zwróćcie uwagę na brak polskich znaków. Bardzo często też są literówki czy błędy językowe.
2 Emememe, andii 0

asantesana

#7061638 Napisano: 18.11.2022 13:24:53
Czy ktoś ma wiedzę na temat wysyłki na Litwę z Vinted? Mam pytanie od klientki czy wyślę produkt na Litwę, muszę coś ustawić, zadeklarować, czy sprzedaję "z automatu"? Nie widze w ustawieniach takich opcji.
0 0

glena

#7061642 Napisano: 18.11.2022 13:34:59
asantesana napisał(a):

Czy ktoś ma wiedzę na temat wysyłki na Litwę z Vinted? Mam pytanie od klientki czy wyślę produkt na Litwę, muszę coś ustawić, zadeklarować, czy sprzedaję "z automatu"? Nie widze w ustawieniach takich opcji.

ja sprzedałam ostatnio Węgierce - nic nie zmieniałam wcześniej w ustawieniach, ona normalnie opłaciła nadanie, wydrukowałam etykietę, nadałam, wszystko ok. Trochę byłam zestresowana bo etykieta inPost była inna niż te "krajowe", ale wszystko inne było jak zwykle

asantesana

#7061643 Napisano: 18.11.2022 13:39:10
glena napisał(a):

asantesana napisał(a):

Czy ktoś ma wiedzę na temat wysyłki na Litwę z Vinted? Mam pytanie od klientki czy wyślę produkt na Litwę, muszę coś ustawić, zadeklarować, czy sprzedaję "z automatu"? Nie widze w ustawieniach takich opcji.

ja sprzedałam ostatnio Węgierce - nic nie zmieniałam wcześniej w ustawieniach, ona normalnie opłaciła nadanie, wydrukowałam etykietę, nadałam, wszystko ok. Trochę byłam zestresowana bo etykieta inPost była inna niż te "krajowe", ale wszystko inne było jak zwykle

Dziękuję emotka
1 glena 0

rufus

#7061644 Napisano: 18.11.2022 13:40:48
glena napisał(a):

asantesana napisał(a):

Czy ktoś ma wiedzę na temat wysyłki na Litwę z Vinted? Mam pytanie od klientki czy wyślę produkt na Litwę, muszę coś ustawić, zadeklarować, czy sprzedaję "z automatu"? Nie widze w ustawieniach takich opcji.

ja sprzedałam ostatnio Węgierce - nic nie zmieniałam wcześniej w ustawieniach, ona normalnie opłaciła nadanie, wydrukowałam etykietę, nadałam, wszystko ok. Trochę byłam zestresowana bo etykieta inPost była inna niż te "krajowe", ale wszystko inne było jak zwykle

Podobnie. Kilka rzeczy sprzedawalem za granice w tym tez na Litwe, ale nie roznilo sie sprzedaza w Polsce. Nic specjalnego nie musialem ustawiac. Chyba, ze sa jakies ustawienia dla pierwszej sprzedazy za granice ale nic mi o tym nie wiadomo.
Moze ktos bedzie wiedzial konkretnie.

golcia20

#7061649 Napisano: 18.11.2022 14:02:32
rufus napisał(a):

glena napisał(a):

asantesana napisał(a):

Czy ktoś ma wiedzę na temat wysyłki na Litwę z Vinted? Mam pytanie od klientki czy wyślę produkt na Litwę, muszę coś ustawić, zadeklarować, czy sprzedaję "z automatu"? Nie widze w ustawieniach takich opcji.

ja sprzedałam ostatnio Węgierce - nic nie zmieniałam wcześniej w ustawieniach, ona normalnie opłaciła nadanie, wydrukowałam etykietę, nadałam, wszystko ok. Trochę byłam zestresowana bo etykieta inPost była inna niż te "krajowe", ale wszystko inne było jak zwykle

Podobnie. Kilka rzeczy sprzedawalem za granice w tym tez na Litwe, ale nie roznilo sie sprzedaza w Polsce. Nic specjalnego nie musialem ustawiac. Chyba, ze sa jakies ustawienia dla pierwszej sprzedazy za granice ale nic mi o tym nie wiadomo.
Moze ktos bedzie wiedzial konkretnie.

Dobrze wiedzieć, bo ja głupia zrezygnowałam z opcji sprzedaży, bo się zwyczajnie bałam, że w coś lipnego wdepnę z moim szczęściem emotka
0 1 aniaaa131

bezaczek7

#7061654 Napisano: 18.11.2022 14:22:03
asantesana napisał(a):

Czy ktoś ma wiedzę na temat wysyłki na Litwę z Vinted? Mam pytanie od klientki czy wyślę produkt na Litwę, muszę coś ustawić, zadeklarować, czy sprzedaję "z automatu"? Nie widze w ustawieniach takich opcji.

Nawet się zbytnio nie kapnęłam, że wysyłka na Litwę, tylko po wydrukowaniu etykiety orlen patrzę, że jakaś dziwna, inna. Normalnie zawiozłam na stację i tyle emotka

ameryka

#7061732 Napisano: 18.11.2022 20:00:07
Temat: wygrane za punkty, ankiety czy skanowania - czy to nagroda i jest sen to wpisywać w MDW?

Ktoś poświęca swój czas i ma za to płacone w formie nagrody którą samodzielnie się wybiera lub przelew. Dla mnie to tak samo jak z wynagrodzeniem za pracę. Poświęcam jej czas i otrzymuje wpłatę - czy to nagroda?
0 0

vanillasky-2017

#7061745 Napisano: 18.11.2022 20:53:43
ameryka napisał(a):

Temat: wygrane za punkty, ankiety czy skanowania - czy to nagroda i jest sen to wpisywać w MDW?

Ktoś poświęca swój czas i ma za to płacone w formie nagrody którą samodzielnie się wybiera lub przelew. Dla mnie to tak samo jak z wynagrodzeniem za pracę. Poświęcam jej czas i otrzymuje wpłatę - czy to nagroda?

Tak. To jest nagroda za właśnie całe to zaangażowanie w daną akcję. To wcale nie jest takie proste jak się wydaje. 

halliday

#7062016 Napisano: 20.11.2022 15:38:21
madzia1-s napisał(a):

halliday napisał(a):

bezaczek7 napisał(a):

halliday napisał(a):

bezaczek7 napisał(a):

Czy komuś coś wiadomo na temat promocji na zakup smarta na allegro? Bywały promocje 10zł taniej przy zakupie w danym okresie.

od 21.11 cena idzie w górę i będzie trzeba kupić za 45zł aby odebrać w punkcie, a kurier będzie od 65zł. Więc lepiej nie czekać z zakupem bo osoby które mają aktywny smart to ceny w górę za wysyłkę pójdą po zakończeniu abonamentu zakupionego przed 21.11

Chodzi mi o koszt zakupu smarta rocznego, aktualnie to cena 49 zł na 12 miesięcy. Kiedyś pod koniec roku robili promocje cenowe, ciekawa jestem czy coś się komuś obiło o uszy, że znów ma być podobna promocja.

Mam jeszcze aktywny smart i z automatu mi poszła cena paczkomatu na 9,99 zł, zresztą pisali o tym, że będą sami dźwigać w ofertach już wystawionych.

no tak, od 21.11 od godziny 9:00 cena zakupu smarta będzie za 59,90 zł, a do 8:59 jest stara cena za 49zł oraz pozostaje stary limit do zakupów aby wysyłka była darmowa od 40zł. Więc jak aktywujesz ostatniego dnia nowy abonament to będziesz miała wysyłkę od 40zł do ok.21.11.2023, a jak aktywujesz za nową cenę to już będziesz miała wysyłkę darmową od 45zł punkty, a kuriera od 65zł.

a czy maja smarta do kwietnia moge sobie jeszcze o rok przedluzycwg starych zasad?  bo nigdzie nie widze opcji przedluzenia na moim koncie

pewnie by wszedł jakiś kod/y z promocji, konkursów. Ja sobie np przedłużyłem kodami za punkty shell
0 0

adamo86

#7062032 Napisano: 20.11.2022 17:04:48
Pierwszy raz w życiu konkursowym wyjeżdżam za granicę poza UE - kompletnie nie znam się na tym całym roamingu, ale spodziewam się w tym czasie dostać mnóstwo informacji o wygranych nagrodach emotka    
Może ktoś bardziej doświadczony podpowie czy SMSy (np. Smolarowe) normalnie dochodzą?
I w drugą stronę, czy wysyłane SMSy na konkursy dojdą? Jakoś dodatkowo są płatne? Bo nie wiem czy zdążę wszystko ogarnąć przed wyjazdem.

Z góry dziękuję, bo próbowałem coś szukać ale nie wyszło emotka
0 0

picola1

#7062045 Napisano: 20.11.2022 17:58:41
adamo86 napisał(a):

Pierwszy raz w życiu konkursowym wyjeżdżam za granicę poza UE - kompletnie nie znam się na tym całym roamingu, ale spodziewam się w tym czasie dostać mnóstwo informacji o wygranych nagrodach emotka    
Może ktoś bardziej doświadczony podpowie czy SMSy (np. Smolarowe) normalnie dochodzą?
I w drugą stronę, czy wysyłane SMSy na konkursy dojdą? Jakoś dodatkowo są płatne? Bo nie wiem czy zdążę wszystko ogarnąć przed wyjazdem.

Z góry dziękuję, bo próbowałem coś szukać ale nie wyszło emotka

Ja dostałam smsa od Smolara i od Albedo będąc na wakacjach w Turcji, doszły w tym samym czasie, w którym ludzie pisali na forum o wygranych. W drugą stronę nie sprawdzałam.
0 0

adamo86

#7062046 Napisano: 20.11.2022 18:04:04
picola1 napisał(a):

adamo86 napisał(a):

Pierwszy raz w życiu konkursowym wyjeżdżam za granicę poza UE - kompletnie nie znam się na tym całym roamingu, ale spodziewam się w tym czasie dostać mnóstwo informacji o wygranych nagrodach emotka    
Może ktoś bardziej doświadczony podpowie czy SMSy (np. Smolarowe) normalnie dochodzą?
I w drugą stronę, czy wysyłane SMSy na konkursy dojdą? Jakoś dodatkowo są płatne? Bo nie wiem czy zdążę wszystko ogarnąć przed wyjazdem.

Z góry dziękuję, bo próbowałem coś szukać ale nie wyszło emotka

Ja dostałam smsa od Smolara i od Albedo będąc na wakacjach w Turcji, doszły w tym samym czasie, w którym ludzie pisali na forum o wygranych. W drugą stronę nie sprawdzałam.

Super! Bardzo dziękuję  emotka
0 0

synk

#7062053 Napisano: 20.11.2022 18:24:11
adamo86 napisał(a):

Pierwszy raz w życiu konkursowym wyjeżdżam za granicę poza UE - kompletnie nie znam się na tym całym roamingu, ale spodziewam się w tym czasie dostać mnóstwo informacji o wygranych nagrodach emotka    
Może ktoś bardziej doświadczony podpowie czy SMSy (np. Smolarowe) normalnie dochodzą?
I w drugą stronę, czy wysyłane SMSy na konkursy dojdą? Jakoś dodatkowo są płatne? Bo nie wiem czy zdążę wszystko ogarnąć przed wyjazdem.

Z góry dziękuję, bo próbowałem coś szukać ale nie wyszło emotka

Zależy gdzie jedziesz. Generalnie wszystkie sms-y dotrą, natomiast wysłanie sms-a z niektórych krajów kosztuje sporo - bo liczone są często jako dane komórkowe (czyli transfer danych) - i sms może kosztować kilkanaście zł...a wysłanie zdjęcia - fortunę. Rozmowy też są drogie (np. minuta z Serbii to 18 zł). Dlatego wszelkie rozmowy lepiej odbywać przez Watsapp / messenger, lub kupić kartę sIM lokalną, i wtedy już nie ma problemów kosztowych (oczywiście w pewnych granicach). Zakup karty SIM to przeważnie konieczność rejestracji (z paszportem). W Turcji proces trwał z pół godziny, w Gruzji z 15 minut, Azerbejdżan też spoko (tylko trudno znaleźć punkt z kartami). W Maroko nie próbowałem kontaktu do kraju poza Wi-Fi bo wszędzie się udawało połączyć.
W artykule masz mniej więcej opisane - choć nie jest to reguła.
https://turystyka...ia-6133501628548737a
1 adamo86 0

cb656

#7062057 Napisano: 20.11.2022 18:36:13
adamo86 napisał(a):

Pierwszy raz w życiu konkursowym wyjeżdżam za granicę poza UE - kompletnie nie znam się na tym całym roamingu, ale spodziewam się w tym czasie dostać mnóstwo informacji o wygranych nagrodach emotka
Może ktoś bardziej doświadczony podpowie czy SMSy (np. Smolarowe) normalnie dochodzą?
I w drugą stronę, czy wysyłane SMSy na konkursy dojdą? Jakoś dodatkowo są płatne? Bo nie wiem czy zdążę wszystko ogarnąć przed wyjazdem.

U jakiego operatora masz numer? Obecnie praktycznie każdy udostępnia aplikację, z poziomu której możesz sprawdzić wszystko, co dotyczy konta - taryfę, stan środków, ustawienia i inne. Masz taką apkę? Warto zainstalować. emotka
Kilka kliknięć i nie musisz przedzierać się przez megabjty danych w przeglądarce, nim trafisz na stronę, gdzie zdobędziesz poszukiwane informacje. Warto też zainteresować się kodami, jakie możesz wysłać z poziomu telefonu, by otrzymać informację zwrotną od Operatora. Na przykład: czy masz włączony na swojej karcie roaming. Chodzi o kody USSD. Poczytaj najpierw tutaj, a później sprawdź na stronie swojego operatora, jakie funkcje możesz sprawdzić za ich pomocą.
1 adamo86 0

adamo86

#7062063 Napisano: 20.11.2022 19:19:23
synkcb656
Dzięki za cenne uwagi! Apka już zainstalowana i wszystko sprawdzone  emotka
Roaming mam włączony i lokalną kartę również zakupię emotka

Właśnie przeanalizowałem to co mi zostało do zgłoszenia i chyba jednak nie będzie problemu wysyłania SMSów emotka  aczkolwiek kto wie co nowego się pojawi emotka
1 cb656 0

synk

#7062064 Napisano: 20.11.2022 19:26:35
adamo86 napisał(a):

synkcb656
Dzięki za cenne uwagi! Apka już zainstalowana i wszystko sprawdzone  emotka
Roaming mam włączony i lokalną kartę również zakupię emotka

Właśnie przeanalizowałem to co mi zostało do zgłoszenia i chyba jednak nie będzie problemu wysyłania SMSów emotka  aczkolwiek kto wie co nowego się pojawi emotka

sprawdź jeszcze roaming danych - ten wyłącz, jeśli masz włączony
2 adamo86, cb656 0

sylzab2294

#7062114 Napisano: 21.11.2022 00:31:39
halliday napisał(a):

adamo86 napisał(a):

Pierwszy raz w życiu konkursowym wyjeżdżam za granicę poza UE - kompletnie nie znam się na tym całym roamingu, ale spodziewam się w tym czasie dostać mnóstwo informacji o wygranych nagrodach emotka    
Może ktoś bardziej doświadczony podpowie czy SMSy (np. Smolarowe) normalnie dochodzą?
I w drugą stronę, czy wysyłane SMSy na konkursy dojdą? Jakoś dodatkowo są płatne? Bo nie wiem czy zdążę wszystko ogarnąć przed wyjazdem.

Z góry dziękuję, bo próbowałem coś szukać ale nie wyszło emotka

nie wiem jaka sieć, ale proponowałbym skorzystać z wifi calling, zapewne w hotelach, restauracjach będzie możliwość użytkowania darmowego wifi, więc gdy podłączysz się do tego wifi przez wifi calling rozmowy i smsy będą kosztowały tyle samo co w Polsce.

na konkurs, na numery specjalne raczej wiadomości nie wyślesz...
Ale chyba, z tego co kojarzę dochodzą...
Smolara zawsze na stronie ogarniesz, jak wszystko sobie zapiszesz...
A rozmowy w roamingu, kosztują w zależności od cennika danego kraju...
Najlepiej dzwonić tak jak wyżej Ci poradzono...
1 adamo86 0

katee14

#7062337 Napisano: 21.11.2022 20:08:33
Pytanie czy ktoś miał problem z in postem, chodzi o paczkomaty. Brat wysyłał mi komputer i paczka się rozpłynęła. Na infolinii traktują człowieka jak intruza. W apce info, że przesyłka wyjęta z paczkomatu przez kuriera i na tym koniec. Po tygodniu napisali, że paczka się nie znalazła i że serdecznie przepraszają za utrudnienia.  Nie podają tel ani do kuriera ani magazynu, żeby samemu szukać. za komputer muszę zapłacić, a przepadł. Miał ktoś podobne doświadczenia?
0 0