Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

tereniagno

#7058825 Napisano: 08.11.2022 00:15:04
Jestem pełna złości, bólu i rozpaczyemotka
Jeszcze dobrze nie pozbierałam się po śmierci Marioli, a tu następny cios.
W czwartek moja dobra koleżanka dostała lekki udar, wykrzywiło jej twarz.
Trafiła do szpitala i w tym samym dniu(czyli w czwartek) odesłali ją do domu.
W piątek przewróciła się w domu, bo dostała mocny udar, szybko lekarz,
pogotowie i szpital.W sobotę wieczorem, niestety w szpitalu zmarłaemotka
Gdyby ją zatrzymali w ten czwartek w szpitalu, to może by ją jeszcze uratowaliemotka
Opiekowała się 8 lat obłożnie chorym(nie kontaktującym już) leżącym mężem.
Zaraz też przyszło mi na myśl,jak moja córka dostała udar w wieku 23 lat i karetki nie przysłali,
bo powiedzieli, że taka młoda osoba nie może dostać udaru.
Dopiero lekarz rodzinny, który przybiegł i zadzwonił, to w szybkim tempie przysłaliemotka
1 kumulacja 0

melancholia

#7059446 Napisano: 09.11.2022 20:45:45
Czy często zdarza się Wam sprzedawać na OLX osobom pochodzenia Ukraińskiego? Nie chcę być źle zrozumiana, nic nie mam przeciwko nim... ale w realiach dzisiejszego internetu, zastanawiam się czy to nie jakiś scam? Wystawiłam przedmiot na OLX, dawno nic tam nie sprzedawałam, od razu odezwały się trzy takie osoby. Nie wiem, czy brać to na poważnie, czy to jakieś próby oszustwa? 
0 0

mia

#7059450 Napisano: 09.11.2022 20:49:07
tereniagno napisał(a):

Jestem pełna złości, bólu i rozpaczyemotka
Jeszcze dobrze nie pozbierałam się po śmierci Marioli, a tu następny cios.
W czwartek moja dobra koleżanka dostała lekki udar, wykrzywiło jej twarz.
Trafiła do szpitala i w tym samym dniu(czyli w czwartek) odesłali ją do domu.
W piątek przewróciła się w domu, bo dostała mocny udar, szybko lekarz,
pogotowie i szpital.W sobotę wieczorem, niestety w szpitalu zmarłaemotka
Gdyby ją zatrzymali w ten czwartek w szpitalu, to może by ją jeszcze uratowaliemotka
Opiekowała się 8 lat obłożnie chorym(nie kontaktującym już) leżącym mężem.
Zaraz też przyszło mi na myśl,jak moja córka dostała udar w wieku 23 lat i karetki nie przysłali,
bo powiedzieli, że taka młoda osoba nie może dostać udaru.
Dopiero lekarz rodzinny, który przybiegł i zadzwonił, to w szybkim tempie przysłaliemotka

emotka emotka
0 0

sks900

#7059478 Napisano: 09.11.2022 23:24:22
melancholia napisał(a):

Czy często zdarza się Wam sprzedawać na OLX osobom pochodzenia Ukraińskiego? Nie chcę być źle zrozumiana, nic nie mam przeciwko nim... ale w realiach dzisiejszego internetu, zastanawiam się czy to nie jakiś scam? Wystawiłam przedmiot na OLX, dawno nic tam nie sprzedawałam, od razu odezwały się trzy takie osoby. Nie wiem, czy brać to na poważnie, czy to jakieś próby oszustwa? 

Pamiętaj, że to ty sprzedajesz, żadnych danych karty i logowania na konto nie podajesz, bez linków, które "kupiec" ci wyśle i bez WhatsApp, jak w ciągu kilku minut masz oferty kupna bez targowania to na 99,99% złodzieje. Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa podanych na OLX.
https://www.googl...sclient=gws-wiz-serp

magdalena-chili

#7059488 Napisano: 10.11.2022 07:51:05
sks900 napisał(a):

melancholia napisał(a):

Czy często zdarza się Wam sprzedawać na OLX osobom pochodzenia Ukraińskiego? Nie chcę być źle zrozumiana, nic nie mam przeciwko nim... ale w realiach dzisiejszego internetu, zastanawiam się czy to nie jakiś scam? Wystawiłam przedmiot na OLX, dawno nic tam nie sprzedawałam, od razu odezwały się trzy takie osoby. Nie wiem, czy brać to na poważnie, czy to jakieś próby oszustwa? 

Pamiętaj, że to ty sprzedajesz, żadnych danych karty i logowania na konto nie podajesz, bez linków, które "kupiec" ci wyśle i bez WhatsApp, jak w ciągu kilku minut masz oferty kupna bez targowania to na 99,99% złodzieje. Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa podanych na OLX.
https://www.googl...sclient=gws-wiz-serp

Powyżej cenne rady. 
Ja sprzedawałam duży, ciezki i drogi grill,  Panu Ukraińcowi, pół Polski odległości, poszło kurierem za pobraniem, bo olx nie obsługiwał takiego gabarytu. 
Pan potem do mnie dzwonił z podziękowaniami i zaproszeniem, że jak będę w tej części Polski, to mam się pojawić, ugotuje mi obiad (jest Kucharzem w restauracji). 
Wiec nie ma reguły. Ja zawsze staram się wybadać człowieka, czy to Polak czy ktoś inny.  Staram się wyczuć i pamiętać o rozsądku i ostrożności. 
1 DAIKOKU 0

peppa7

#7059490 Napisano: 10.11.2022 07:57:21
melancholia napisał(a):

Czy często zdarza się Wam sprzedawać na OLX osobom pochodzenia Ukraińskiego? Nie chcę być źle zrozumiana, nic nie mam przeciwko nim... ale w realiach dzisiejszego internetu, zastanawiam się czy to nie jakiś scam? Wystawiłam przedmiot na OLX, dawno nic tam nie sprzedawałam, od razu odezwały się trzy takie osoby. Nie wiem, czy brać to na poważnie, czy to jakieś próby oszustwa? 

Sprzedawałam ostatnio dwa razy za pobraniem. Wszystko w porządku jak najbardziej i jak produkt doszedł do osoby dały znać i podziękowały emotka
0 0

agakaz2

#7059496 Napisano: 10.11.2022 08:12:47
peppa7 napisał(a):

melancholia napisał(a):

Czy często zdarza się Wam sprzedawać na OLX osobom pochodzenia Ukraińskiego? Nie chcę być źle zrozumiana, nic nie mam przeciwko nim... ale w realiach dzisiejszego internetu, zastanawiam się czy to nie jakiś scam? Wystawiłam przedmiot na OLX, dawno nic tam nie sprzedawałam, od razu odezwały się trzy takie osoby. Nie wiem, czy brać to na poważnie, czy to jakieś próby oszustwa? 

Sprzedawałam ostatnio dwa razy za pobraniem. Wszystko w porządku jak najbardziej i jak produkt doszedł do osoby dały znać i podziękowały emotka

sprzedawałam telewizor, jednak do transakcji nie doszło bo pań pochodzenia ukraińskiego zapytał czy ja mogę ten telewizor dostarczyć na osiedle obok mojego emotka
0 0

ziolko

#7059614 Napisano: 10.11.2022 15:15:00
melancholia napisał(a):

Czy często zdarza się Wam sprzedawać na OLX osobom pochodzenia Ukraińskiego? Nie chcę być źle zrozumiana, nic nie mam przeciwko nim... ale w realiach dzisiejszego internetu, zastanawiam się czy to nie jakiś scam? Wystawiłam przedmiot na OLX, dawno nic tam nie sprzedawałam, od razu odezwały się trzy takie osoby. Nie wiem, czy brać to na poważnie, czy to jakieś próby oszustwa? 

To zależy od kupującego i formy kontaktu.
Jeśli wystawiasz coś na olx a ktoś pisze do Ciebie na whatsappa (o ile masz tę aplikację podpiętą pod swój numer), to na 99% jest oszust. 
Często ledwo ktoś wystawi ofertę i w ciągu minuty ma pytanie o przedmiot. Oszuści często nie patrzą co jest wystawione, od razu pytają o niuanse i chcą wysyłkę paczkomatem lub przez "agenta" UPS czy innego emotka  
Nawet jeśli to auto albo dom emotka

Poczytaj o sposobach oszustów https://www.faceb...oups/143777390448254
https://www.faceb...oups/129637791061658
1 kumulacja 0

nikos

#7059675 Napisano: 10.11.2022 19:02:56
Szukam i szukam, i zdecydować się nie mogę... ile termometrów, tyle opinii...
Termometr bezdotykowy - możecie jakiś polecić, który działa dokładnie, a nie na zasadzie wyciągania mediany z pomiarów?
0 0

nanajka81

#7059683 Napisano: 10.11.2022 19:28:05
ziolko napisał(a):

melancholia napisał(a):

Czy często zdarza się Wam sprzedawać na OLX osobom pochodzenia Ukraińskiego? Nie chcę być źle zrozumiana, nic nie mam przeciwko nim... ale w realiach dzisiejszego internetu, zastanawiam się czy to nie jakiś scam? Wystawiłam przedmiot na OLX, dawno nic tam nie sprzedawałam, od razu odezwały się trzy takie osoby. Nie wiem, czy brać to na poważnie, czy to jakieś próby oszustwa? 

To zależy od kupującego i formy kontaktu.
Jeśli wystawiasz coś na olx a ktoś pisze do Ciebie na whatsappa (o ile masz tę aplikację podpiętą pod swój numer), to na 99% jest oszust. 
Często ledwo ktoś wystawi ofertę i w ciągu minuty ma pytanie o przedmiot. Oszuści często nie patrzą co jest wystawione, od razu pytają o niuanse i chcą wysyłkę paczkomatem lub przez "agenta" UPS czy innego emotka  
Nawet jeśli to auto albo dom emotka

Poczytaj o sposobach oszustów https://www.faceb...oups/143777390448254
https://www.faceb...oups/129637791061658

zależy co sprzedajesz i za ile bo są takie rzeczy że ludzie o nie się biją a są takie które leżą miesiącami i trudno je sprzedać. Odpowiadać odpowiadaj ale w żadne linki nie klikaj, jak ktoś chce kupić to niech kupuje z przesyłką olx i wsio.
1 kumulacja 0

jomajd86

#7059749 Napisano: 11.11.2022 09:35:10
nikos napisał(a):

Szukam i szukam, i zdecydować się nie mogę... ile termometrów, tyle opinii...
Termometr bezdotykowy - możecie jakiś polecić, który działa dokładnie, a nie na zasadzie wyciągania mediany z pomiarów?

Mam mikrolife nc75- nie polecam, viscofocus który kupiłam dużo później jest znacznie bardziej wiarygodny. 
1 nikos 0

nikos

#7059752 Napisano: 11.11.2022 09:43:45
jomajd86 napisał(a):

nikos napisał(a):

Szukam i szukam, i zdecydować się nie mogę... ile termometrów, tyle opinii...
Termometr bezdotykowy - możecie jakiś polecić, który działa dokładnie, a nie na zasadzie wyciągania mediany z pomiarów?

Mam mikrolife nc75- nie polecam, viscofocus który kupiłam dużo później jest znacznie bardziej wiarygodny. 

Dziękuję za opinię emotka  który masz model Viscofocus?
0 0

jomajd86

#7059755 Napisano: 11.11.2022 09:53:56
nikos napisał(a):

jomajd86 napisał(a):

nikos napisał(a):

Szukam i szukam, i zdecydować się nie mogę... ile termometrów, tyle opinii...
Termometr bezdotykowy - możecie jakiś polecić, który działa dokładnie, a nie na zasadzie wyciągania mediany z pomiarów?

Mam mikrolife nc75- nie polecam, viscofocus który kupiłam dużo później jest znacznie bardziej wiarygodny. 

Dziękuję za opinię emotka  który masz model Viscofocus?

Ja mam akurat bardziej budżetową wersję 😉 smart 06470 
1 nikos 0

maryal

#7059758 Napisano: 11.11.2022 10:38:13
nataszka napisał(a):

@gnieszk@ napisał(a):

nataszka napisał(a):

Kto ma konto w ING???
Zablokowali mi dostęp do konta i pani na infolinii powiedziała, że nie uzupełniłam jakiś danych, ale nie wie jakich😱😱😱. Mam się udać do placówki - najbliższą 120 km ode mnie???
Co to ma być??? 

Mam w ING i wszystko działa normalnie 

Dziwne, zadzwonię jeszcze raz jutro do placówki i dopytam??? 

Miałam to samo, nawet karnie (?) zamknęli mi konto na którym miałam pieniądze. Powód - nie uzupełnienie danych z nowego dodowdu osobistego. Wcześniejsze podane dane przy zakładaniu konta według nich straciły ważność. Pieniądze odzyskałam ( zleciłam przelanie do innego banku) konta odzyskać już nie mogłam.Za nowe podziękowałam, już NIGDY z tego banku nie będę korzystała. Dla mnie to skandal.
1 kumulacja 0

mampytanie

#7059764 Napisano: 11.11.2022 11:01:16
maryal napisał(a):

nataszka napisał(a):

@gnieszk@ napisał(a):

nataszka napisał(a):

Kto ma konto w ING???
Zablokowali mi dostęp do konta i pani na infolinii powiedziała, że nie uzupełniłam jakiś danych, ale nie wie jakich😱😱😱. Mam się udać do placówki - najbliższą 120 km ode mnie???
Co to ma być??? 

Mam w ING i wszystko działa normalnie 

Dziwne, zadzwonię jeszcze raz jutro do placówki i dopytam??? 

Miałam to samo, nawet karnie (?) zamknęli mi konto na którym miałam pieniądze. Powód - nie uzupełnienie danych z nowego dodowdu osobistego. Wcześniejsze podane dane przy zakładaniu konta według nich straciły ważność. Pieniądze odzyskałam ( zleciłam przelanie do innego banku) konta odzyskać już nie mogłam.Za nowe podziękowałam, już NIGDY z tego banku nie będę korzystała. Dla mnie to skandal.

Miałam to samo, choć moje dane były poprawnie uzupełnione! Nikt w banku nie potrafił powiedzieć, czemu tak wyszło. Zrezygnowałam z tego banku, przeszłam do innego. Nigdy więcej takich cyrków z ING.

at-babska

#7059773 Napisano: 11.11.2022 11:51:17
nikos napisał(a):

jomajd86 napisał(a):

nikos napisał(a):

Szukam i szukam, i zdecydować się nie mogę... ile termometrów, tyle opinii...
Termometr bezdotykowy - możecie jakiś polecić, który działa dokładnie, a nie na zasadzie wyciągania mediany z pomiarów?

Mam mikrolife nc75- nie polecam, viscofocus który kupiłam dużo później jest znacznie bardziej wiarygodny. 

Dziękuję za opinię emotka  który masz model Viscofocus?

Jeśli chcesz w czasie rzeczywistym, to faktycznie Viscofocus jest ponoć jedyny na świecie. Moim zdaniem nie ma sensu przepłacać, o ile pomiaru w czasie rzeczywistym nie wymaga specyfika tegoż pomiaru (np. dziecko zasuwające jak Gumiś po pokoju). Mam microlife i sobie cenię. Ustaliłam wartości referencyjne temperatur dla mnie i młodego podczas bycia zdrowym i tyle. 
0 0

at-babska

#7059774 Napisano: 11.11.2022 11:52:09
Nie wiem, czy już taki temat był, ale tak mnie naszło przy święcie: czy sądzicie, że jesteście uzależnieni od konkursów? emotka
0 0

nikos

#7059780 Napisano: 11.11.2022 12:04:17
at-babska dzięki za opinię emotka  potrzebuję termometr dla starszych dzieci. Chyba się zdecyduję na ten Viscofocus.
0 0

fbmonika1966

#7059796 Napisano: 11.11.2022 13:57:16
at-babska napisał(a):

Nie wiem, czy już taki temat był, ale tak mnie naszło przy święcie: czy sądzicie, że jesteście uzależnieni od konkursów? emotka

ja jeeestem,paragony nawet z koszy na smieci wyciagam,jak nikt nie wudzi,a jak widzi to tez sie nie przejmuje,bo tyle tego kupuje,a ciagle jak narkokonkurowicz pragne wiecej i wiecejemotka

nanajka81

#7059798 Napisano: 11.11.2022 14:00:44
at-babska napisał(a):

Nie wiem, czy już taki temat był, ale tak mnie naszło przy święcie: czy sądzicie, że jesteście uzależnieni od konkursów? emotka

ja już nie emotka Kiedyś owszem, inaczej do tego podchodziłam, w nocy jak nie mogłam spać układałam odpowiedzi na różne konkursy. Brałam też udział we wszystkim jak leci. Teraz raczej od czasu do czasu jak mi się konkurs spodoba i wiem że nie będę musiała na niego ściemniać bo mogę po prostu odpowiedzieć. Wyrosłam z grania o byle co. Zresztą konkurencja jest naprawdę duża i bardzo kreatywna i szkoda mi nerwów tracić na przeżywania każdej przegranej.
1 kumulacja 0