Reklama na e-Konkursy.info

Smolar

sylwiamickie

#7081011 Napisano: 22.02.2023 14:11:21
Hej,
 Czy taki paragon będzie akceptowalny w razie wygranej?


Ostatnio kupiłam płyn E do konkursu Konkurs "Udane pranie!" (105) Konkurs "Udane pranie!" Auchan - Persil, Perwoll, Silan, E - e-Konkursy.info

Jednak na paragonie jest jedynie napisane: "PŁYN DO PŁ. 850052" - zatem nie wiadomo czy to płyn E, A, B czy C..

Agencja niestety nie odpisuje na moje e-maile.

Czy ktoś miał już z taką sytuacją doświadczenie?
0 0

mandarynka16

#7081014 Napisano: 22.02.2023 14:18:33
sylwiamickie napisał(a):

Hej,
 Czy taki paragon będzie akceptowalny w razie wygranej?


Ostatnio kupiłam płyn E do konkursu Konkurs "Udane pranie!" (105) Konkurs "Udane pranie!" Auchan - Persil, Perwoll, Silan, E - e-Konkursy.info

Jednak na paragonie jest jedynie napisane: "PŁYN DO PŁ. 850052" - zatem nie wiadomo czy to płyn E, A, B czy C..

Agencja niestety nie odpisuje na moje e-maile.

Czy ktoś miał już z taką sytuacją doświadczenie?

Oni po tym numerze będą mogli to sprawdzić, konk jest tylko w Auchan. Też mam taki opis emotka

adamo86

#7081015 Napisano: 22.02.2023 14:19:48
sylwiamickie napisał(a):

Hej,
 Czy taki paragon będzie akceptowalny w razie wygranej?


Ostatnio kupiłam płyn E do konkursu Konkurs "Udane pranie!" (105) Konkurs "Udane pranie!" Auchan - Persil, Perwoll, Silan, E - e-Konkursy.info

Jednak na paragonie jest jedynie napisane: "PŁYN DO PŁ. 850052" - zatem nie wiadomo czy to płyn E, A, B czy C..

Agencja niestety nie odpisuje na moje e-maile.

Czy ktoś miał już z taką sytuacją doświadczenie?

Ja miałem kiedyś w konkursie Heinekena "PIWO" i numer - też konkurs w Auchan i kilku innych sieciach (paragon z Auchan)
Wygrałem i prosili o stempel ze sklepu potwierdzający zakup produktu promocyjnego.
Załatwiłem stempel + podpis i wysłałem też zdjęcie etykiety z półki - na etykiecie było Heineken i ten numer.

nayas

#7081199 Napisano: 23.02.2023 14:16:32
Mam pytanie do osób mądrzejszych od siebie - znających prawo. Czy Smolar swoim oświadczeniem może wyciągać od nas dane dot.:
5. za zakup promocyjny zapłaciłem/am z własnych środków a jeżeli zakup promocyjny dokonany był kartą płatniczą to ta karta płatnicza należy do mnie i jest połączona z rachunkiem bankowym którego jestem właścicielem/ką.
7. nr rachunku bankowego podany w formularzu dla laureata należy do mnie, jestem posiadaczem wskazanego w formularzu dla laureata rachunku bankowego.

Czy to już nie podchodzi pod jakiś paragraf, który powinien zainteresować Rzecznik Praw Konsumenta (UOKiK)? wydaje mi się, że te informacje są już mocno poufne. Zaraz dojdzie do tego, że będziemy musieli robić zakupy w sklepie z kamerami, żeby potwierdzić ORGANIZATOROWI KONKURSU obecność danego dnia w sklepie. Szok. Trafiłem raz 500 zł i zamiast cieszyć się z wygranej czuje się jak przestępca emotka .

0 0

notta

#7081203 Napisano: 23.02.2023 14:27:31
A to chyba jakaś nowość.. czy to ma wyklucz zakupy na odległosc. Jak mi ciotka kupuje to nie mogę grać? Albo jeśli robię zakupy dla koleżanki to już nie może się ona sama zgłosić.

Mam nadzieję, że to pomyłka emotka
0 0

FBmarta22

#7081207 Napisano: 23.02.2023 14:32:46
nayas napisał(a):

Mam pytanie do osób mądrzejszych od siebie - znających prawo. Czy Smolar swoim oświadczeniem może wyciągać od nas dane dot.:
5. za zakup promocyjny zapłaciłem/am z własnych środków a jeżeli zakup promocyjny dokonany był kartą płatniczą to ta karta płatnicza należy do mnie i jest połączona z rachunkiem bankowym którego jestem właścicielem/ką.
7. nr rachunku bankowego podany w formularzu dla laureata należy do mnie, jestem posiadaczem wskazanego w formularzu dla laureata rachunku bankowego.

Czy to już nie podchodzi pod jakiś paragraf, który powinien zainteresować Rzecznik Praw Konsumenta (UOKiK)? wydaje mi się, że te informacje są już mocno poufne. Zaraz dojdzie do tego, że będziemy musieli robić zakupy w sklepie z kamerami, żeby potwierdzić ORGANIZATOROWI KONKURSU obecność danego dnia w sklepie. Szok. Trafiłem raz 500 zł i zamiast cieszyć się z wygranej czuje się jak przestępca emotka .


Myślę, że takie rozkminy, to robi się na poziomie regulaminu i przystąpienia do loterii a nie nad formularzem laureata... A w regulaminie są zapisy:  "Zakup promocyjny musi być dokonany przez uczestnika na własną rzecz i na własny rachunek, uczestnik musi faktycznie zapłacić za zakup promocyjny" oraz "Nagrodą natychmiastową w loterii jest kwota 500,00 zł (...) przekazana w formie przelewu na wskazany przez laureata numer rachunku bankowego, zgodnie z pkt 16.3 regulaminu (posiadaczem wskazanego numeru rachunku bankowego musi być laureat nagrody natychmiastowej)" i w końcu to: "Organizator zastrzega sobie prawo i możliwość weryfikacji, czy uczestnik (w tym laureat) spełnia warunki określone w niniejszym regulaminie. Dotyczy to w szczególności sytuacji, gdy zachodzi uzasadnione przypuszczenie, że uczestnik loterii narusza zasady gry określone w niniejszym regulaminie lub narusza przepisy powszechnie obowiązującego prawa. Organizator może żądać od uczestnika złożenia dodatkowych oświadczeń na piśmie, podania dodatkowych danych bądź doręczenia dokumentów niezbędnych do prawidłowego
uczestnictwa w loterii, w tym m. in. przesłania wszystkich dowodów zakupów zgłoszonych w loterii, podania wszystkich numerów telefonów / adresów e-mail, które uczestnik wskazał Smolar | agencja promocyjno-reklamowa 5 w zgłoszeniach do loterii, oryginału zaświadczenia z banku laureata nagrody natychmiastowej lub innego dokumentu / dowodu potwierdzającego, że podany rachunek bankowy należy do laureata nagrody natychmiastowej
"...
Po za tym, to mają być poufne dane? Info, że sam dokonałeś zakupu, albo że rachunek bankowy należy do Ciebie? No raczej nie...

FBmarta22

#7081208 Napisano: 23.02.2023 14:34:08
notta napisał(a):

A to chyba jakaś nowość.. czy to ma wyklucz zakupy na odległosc. Jak mi ciotka kupuje to nie mogę grać? Albo jeśli robię zakupy dla koleżanki to już nie może się ona sama zgłosić.

Mam nadzieję, że to pomyłka emotka

Przecież ten zapis już od dawna funkcjonuje w regulaminach Smolara... Pewnie gdyby jakimś cudem udało im się udowodnić handel paragonami....
0 0

Majkii

#7081209 Napisano: 23.02.2023 14:34:56
Taka rola agencji, żeby utrudniać i najlepiej żeby nie wydać nagrody, wtedy agencja jest zadowolona bo środki zostają dla nich.
1 atyde25 0

atyde25

#7081211 Napisano: 23.02.2023 14:40:40
Dobre szkoda,że ich regulaminy działają tylko w jedną stronę.Państwo w państwie.
Potwierdzam zakup promocyjny moją własną kasą,nie pochodzi ona z przestępstwa.I tu wyciąg z własnego konta bankowego z danymi z dowodu osobistego i jego ksero.
1 nayas 0

nayas

#7081214 Napisano: 23.02.2023 14:43:50
FBmarta22 napisał(a):

nayas napisał(a):

Mam pytanie do osób mądrzejszych od siebie - znających prawo. Czy Smolar swoim oświadczeniem może wyciągać od nas dane dot.:
5. za zakup promocyjny zapłaciłem/am z własnych środków a jeżeli zakup promocyjny dokonany był kartą płatniczą to ta karta płatnicza należy do mnie i jest połączona z rachunkiem bankowym którego jestem właścicielem/ką.
7. nr rachunku bankowego podany w formularzu dla laureata należy do mnie, jestem posiadaczem wskazanego w formularzu dla laureata rachunku bankowego.

Czy to już nie podchodzi pod jakiś paragraf, który powinien zainteresować Rzecznik Praw Konsumenta (UOKiK)? wydaje mi się, że te informacje są już mocno poufne. Zaraz dojdzie do tego, że będziemy musieli robić zakupy w sklepie z kamerami, żeby potwierdzić ORGANIZATOROWI KONKURSU obecność danego dnia w sklepie. Szok. Trafiłem raz 500 zł i zamiast cieszyć się z wygranej czuje się jak przestępca emotka .


Myślę, że takie rozkminy, to robi się na poziomie regulaminu i przystąpienia do loterii a nie nad formularzem laureata... A w regulaminie są zapisy:  "Zakup promocyjny musi być dokonany przez uczestnika na własną rzecz i na własny rachunek, uczestnik musi faktycznie zapłacić za zakup promocyjny" oraz "Nagrodą natychmiastową w loterii jest kwota 500,00 zł (...) przekazana w formie przelewu na wskazany przez laureata numer rachunku bankowego, zgodnie z pkt 16.3 regulaminu (posiadaczem wskazanego numeru rachunku bankowego musi być laureat nagrody natychmiastowej)" i w końcu to: "Organizator zastrzega sobie prawo i możliwość weryfikacji, czy uczestnik (w tym laureat) spełnia warunki określone w niniejszym regulaminie. Dotyczy to w szczególności sytuacji, gdy zachodzi uzasadnione przypuszczenie, że uczestnik loterii narusza zasady gry określone w niniejszym regulaminie lub narusza przepisy powszechnie obowiązującego prawa. Organizator może żądać od uczestnika złożenia dodatkowych oświadczeń na piśmie, podania dodatkowych danych bądź doręczenia dokumentów niezbędnych do prawidłowego
uczestnictwa w loterii, w tym m. in. przesłania wszystkich dowodów zakupów zgłoszonych w loterii, podania wszystkich numerów telefonów / adresów e-mail, które uczestnik wskazał Smolar | agencja promocyjno-reklamowa 5 w zgłoszeniach do loterii, oryginału zaświadczenia z banku laureata nagrody natychmiastowej lub innego dokumentu / dowodu potwierdzającego, że podany rachunek bankowy należy do laureata nagrody natychmiastowej
"...
Po za tym, to mają być poufne dane? Info, że sam dokonałeś zakupu, albo że rachunek bankowy należy do Ciebie? No raczej nie...

Nie jestem do końca przekonany czy takie informacje może wyciągać organizator konkursu za pomocą regulaminu. Dotyczy to w szczególności sytuacji, gdy zachodzi uzasadnione przypuszczenie, że uczestniknarusza przepisy powszechnie obowiązującego prawa. Jeżeli narusza prawo to się idzie na policje a nie prosi o dowód potwierdzający, że podany rachunek bankowy należy do laureata nagrody natychmiastowej.
0 0

FBmarta22

#7081220 Napisano: 23.02.2023 14:55:34
nayas napisał(a):

FBmarta22 napisał(a):

.

Nie jestem do końca przekonany czy takie informacje może wyciągać organizator konkursu za pomocą regulaminu. Dotyczy to w szczególności sytuacji, gdy zachodzi uzasadnione przypuszczenie, że uczestniknarusza przepisy powszechnie obowiązującego prawa. Jeżeli narusza prawo to się idzie na policje a nie prosi o dowód potwierdzający, że podany rachunek bankowy należy do laureata nagrody natychmiastowej.

Nie martw się, jeśli pojawi się takie przypuszczenie, to pójdą na policję... przecież tutaj bardziej chodzi o ten fragment: "Organizator zastrzega sobie prawo i możliwość weryfikacji, czy uczestnik (w tym laureat) spełnia warunki określone w niniejszym regulaminie. Dotyczy to w szczególności sytuacji, gdy zachodzi uzasadnione przypuszczenie, że uczestnik loterii narusza zasady gry określone w niniejszym regulaminiea regulamin zakłada, że kupić trzeba samemu, a rachunek, który podajesz musi należeć do Ciebie...  Oczywiście bardzo trudno udowodnić, że ktoś paragon kupił, ale pewnie bywa tak, że dowody same rzucają im się w oczy, kiedy np.  kilku laureatów ma paragony z tego samego miejsca opłacone kartą o takim samym początku i końcu numeru... To i tak luz, że wymagają wtedy tylko oświadczenia (pewnie dla ochrony własnych tyłków) a nie dokumentów potwierdzających powyższe...
0 0

nayas

#7081225 Napisano: 23.02.2023 15:17:37
FBmarta22 napisał(a):

nayas napisał(a):

FBmarta22 napisał(a):

.

Nie jestem do końca przekonany czy takie informacje może wyciągać organizator konkursu za pomocą regulaminu. Dotyczy to w szczególności sytuacji, gdy zachodzi uzasadnione przypuszczenie, że uczestniknarusza przepisy powszechnie obowiązującego prawa. Jeżeli narusza prawo to się idzie na policje a nie prosi o dowód potwierdzający, że podany rachunek bankowy należy do laureata nagrody natychmiastowej.

Nie martw się, jeśli pojawi się takie przypuszczenie, to pójdą na policję... przecież tutaj bardziej chodzi o ten fragment: "Organizator zastrzega sobie prawo i możliwość weryfikacji, czy uczestnik (w tym laureat) spełnia warunki określone w niniejszym regulaminie. Dotyczy to w szczególności sytuacji, gdy zachodzi uzasadnione przypuszczenie, że uczestnik loterii narusza zasady gry określone w niniejszym regulaminiea regulamin zakłada, że kupić trzeba samemu, a rachunek, który podajesz musi należeć do Ciebie...  Oczywiście bardzo trudno udowodnić, że ktoś paragon kupił, ale pewnie bywa tak, że dowody same rzucają im się w oczy, kiedy np.  kilku laureatów ma paragony z tego samego miejsca opłacone kartą o takim samym początku i końcu numeru... To i tak luz, że wymagają wtedy tylko oświadczenia (pewnie dla ochrony własnych tyłków) a nie dokumentów potwierdzających powyższe...

Udostępnianie prywatnych danych, aby mieć podstawę do odebrania nagrody, gdy coś się nie będzie zgadzać i inne weryfikacje zawodzą. Ciekaw jestem czy to nie jest celowe działanie, żeby odebrać jak najwięcej nagród i wpisać je na swoje konto. Ile uczciwości jest w takim zachowaniu. Nagminne dręczenie zwycięzców oświadczeniem i oświadczenie oświadczenia. Ile smolar zebrał z tego pieniędzy do własnej kieszeni i jak często w loteriach u smolara taki precedens się dzieje. Zasłaniają się regulaminem a odnaleźli dodatkowe koryto. Dla mnie jest to bardzo podejrzane i myślę, że UOKiK łatwo to zweryfikuje.

Całe szczęście, że na forum jest pełno postów o takiej praktyce w innych loteriach.
0 0

FBmarta22

#7081229 Napisano: 23.02.2023 15:33:03
nayas napisał(a):

FBmarta22 napisał(a):

nayas napisał(a):

FBmarta22 napisał(a):

.

Udostępnianie prywatnych danych, aby mieć podstawę do odebrania nagrody, gdy coś się nie będzie zgadzać i inne weryfikacje zawodzą. Ciekaw jestem czy to nie jest celowe działanie, żeby odebrać jak najwięcej nagród i wpisać je na swoje konto. Ile uczciwości jest w takim zachowaniu. Nagminne dręczenie zwycięzców oświadczeniem i oświadczenie oświadczenia. Ile smolar zebrał z tego pieniędzy do własnej kieszeni i jak często w loteriach u smolara taki precedens się dzieje. Zasłaniają się regulaminem a odnaleźli dodatkowe koryto. Dla mnie jest to bardzo podejrzane i myślę, że UOKiK łatwo to zweryfikuje.

Całe szczęście, że na forum jest pełno postów o takiej praktyce w innych loteriach.

Ale tu nic nie zawodzi... własnie działa bardzo sprawnie, bo wykryto możliwe oszustwo.
UKOiK z całą pewnością przyzna im rację, sprawdzają czy regulamin jest przestrzegany i tyle...
I powtórzę to jeszcze raz: to nie są żadne poufne prywatne dane i nie masz się tu czego uczepić, skoro nie masz nic do ukrycia zaznaczasz i podpisujesz....
Noooo chyba, ze się boisz odpowiedzialności karnej za potwierdzenie nieprawdy, bo te Twoje wynurzenia tutaj coraz bardzie wyglądają jakby się jednak pod pupą paliło...

nayas

#7081232 Napisano: 23.02.2023 15:36:34
FBmarta22 napisał(a):



Nic się nie pali. Tylko czuje co się święci. A potwierdzenie/dokument potwierdzający nr rachunku to jednak prywatne dane. Coś ci widzę nie pasuje moje czepianie się smolara. Może jesteś czarną owcą?
0 0

rare85

#7081236 Napisano: 23.02.2023 15:52:31
nayas napisał(a):

FBmarta22 napisał(a):



Nic się nie pali. Tylko czuje co się święci. A potwierdzenie/dokument potwierdzający nr rachunku to jednak prywatne dane. Coś ci widzę nie pasuje moje czepianie się smolara. Może jesteś czarną owcą

Smolar już w niejednym regulaminie ma wpis o możliwości sprawdzenia czy dany rachunek należy do osoby, która wygrała. Decydując się na branie udziału w konkursie, decydujesz czy takie wpisy w regulaminie Ci pasują. Nie pasują - nie bierzesz udziału. Pasują - liczysz się z możliwością powyższego sprawdzenia.

onlyrybka

#7081237 Napisano: 23.02.2023 15:54:46
Dobrze, że weryfikują dokładnie przy loteriach, może będzie mniej oszustów zgarniających całe pule nagród.
Ile razy się zdarzało, że w loterii większość zgarnia jedno miasto?  Smolar nie publikuje list laureatów, ale inne agencje tak i tam widać co się dzieje. 

FBmarta22

#7081238 Napisano: 23.02.2023 15:56:07
nayas napisał(a):

FBmarta22 napisał(a):



Nic się nie pali. Tylko czuje co się święci. A potwierdzenie/dokument potwierdzający nr rachunku to jednak prywatne dane. Coś ci widzę nie pasuje moje czepianie się smolara. Może jesteś czarną owcą?

Rudą emotka  Akurat nie pasuje mi głupota, barak elementarnej wiedzy, umiejętności czytania ze zrozumieniem i teorie spiskowe z... (chociaż np. teorię o starożytnych kosmitach uważam za bardzo sensowną... bardziej sensowną niż Twoje wypowiedzi) emotka

Ehhh bez odbioru... Bo bardziej łopatologicznie wyjaśnić się nie da...

Ps. Już nie mogę się doczekać jak tu wkleisz odpowiedź z UKOiKu...
0 0

anialistopad

#7081239 Napisano: 23.02.2023 16:04:26
A ja mam w du.....co jest w regulaminie zapisane. Gram uczciwie na paragon,który sobie zakupie sama lub kupi mi ktoś znajomy . Mam swoje konto i swój email wraz z telefonem ,który używam od lat . Chcą niech sprawdzają . Ja osobiście nie mam nic przeciwko temu i uważam,że jest to uczciwe i pomaga wyłapać oszustów . Czytałam o tym zapisie ,że niby powinno się samemu zrobić zakupy . Ale ja uważam,że skoro komuś zapłacę za te zakupy i mam paragon to grzechu nie popełniam. Fizycznie nie było mnie w sklepie ,ale zakup został dokonany,opłacony i oryginał jest,a ja komuś zwracam za ten zakup to tak jakbym sama go dokonała. Czy źle to rozumuje ?  Myślę,że tu bardziej chodzi o tych co podrabiają paragony i później grają na chomika,kotka itp....Jesli,ktoś gra uczciwie to Smolar nie robi problemów . 

cb656

#7081241 Napisano: 23.02.2023 16:06:59
nayas napisał(a):

Nie jestem do końca przekonany czy takie informacje może wyciągać organizator konkursu za pomocą regulaminu.  Udostępnianie prywatnych danych, aby mieć podstawę do odebrania nagrody, gdy coś się nie będzie zgadzać i inne weryfikacje zawodzą. Ciekaw jestem czy to nie jest celowe działanie, żeby odebrać jak najwięcej nagród i wpisać je na swoje konto. Ile uczciwości jest w takim zachowaniu. Nagminne dręczenie zwycięzców oświadczeniem i oświadczenie oświadczenia. Ile smolar zebrał z tego pieniędzy do własnej kieszeni i jak często w loteriach u smolara taki precedens się dzieje. Zasłaniają się regulaminem a odnaleźli dodatkowe koryto. Dla mnie jest to bardzo podejrzane i myślę, że UOKiK łatwo to zweryfikuje.

emotka emotka emotka
Ja pierdziu, ale czad... Ty tak serio?!   emotka emotka
Chyba wątki się pozajączkowały emotka to powinno być w POPRAW SOBIE HUMOR emotka

simonapp

#7081283 Napisano: 23.02.2023 18:15:30
A tak mnie coś naszło, żeby to podsumować
Wiersz był już w wątku - Agencje Reklamowe i w  Dyskusjach

   UCZCIWOŚĆ daje wewnętrzny spokój, Nie rani nikogo, jest źródłem radości 
   Chociaż nie od razu odpłaca dobrem, wśród zepsutej moralnie ludzkości 
   Człowiek uczciwy, zdobywa szacunek i uznanie 
   Spraw,   żebyś i Ty zasłużył na nie. 
   
Dedykuję go wszystkim Konkursowiczom i Agencjom.
(Oddaję swoje prawa autorskie,   a wszelkie - życiowe - plagiaty dozwolone)