Reklama na e-Konkursy.info

Smolar

VeryBlackCat

#7081285 Napisano: 23.02.2023 18:32:30
Moim zdaniem chodzi o to, żeby pozbyć się kasjerów czy innych osób mających dojścia do cudzych paragonów w masowych ilościach. Jeśli chcą tylko oświadczenia, a nie poświadczenia z banku, to moim zdaniem po to, żeby nastraszyć osoby grające na znalezione paragony. Jak ktoś zgłasza 100 paragonów, większość opłacona kartą i na każdej inny numer, to mogą potem wziąć takie oświadczenie "człowieka, który ma sto kart płatniczych" i próbować ścigać za poświadczenie nieprawdy. Ale mi też się nie podoba, że muszę pilnować, czy aby na pewno ktoś z rodziny, z kim byłam na zakupach nie płacił za wspólne zakupy, albo jak jestem chora i proszę kogoś o kupienie mi konkretnej rzeczy i wzięcie paragonu, to dochodzi proszenie, żeby zapłacił gotówką emotka
0 0

sledzik860

#7081286 Napisano: 23.02.2023 18:45:17
VeryBlackCat napisał(a):

Moim zdaniem chodzi o to, żeby pozbyć się kasjerów czy innych osób mających dojścia do cudzych paragonów w masowych ilościach. Jeśli chcą tylko oświadczenia, a nie poświadczenia z banku, to moim zdaniem po to, żeby nastraszyć osoby grające na znalezione paragony. Jak ktoś zgłasza 100 paragonów, większość opłacona kartą i na każdej inny numer, to mogą potem wziąć takie oświadczenie "człowieka, który ma sto kart płatniczych" i próbować ścigać za poświadczenie nieprawdy. Ale mi też się nie podoba, że muszę pilnować, czy aby na pewno ktoś z rodziny, z kim byłam na zakupach nie płacił za wspólne zakupy, albo jak jestem chora i proszę kogoś o kupienie mi konkretnej rzeczy i wzięcie paragonu, to dochodzi proszenie, żeby zapłacił gotówką emotka

Podoba się, czy nie podoba, to dobry ruch ze strony agencji. Najpewniej są osoby, które mając dojścia do dużej liczby paragonów bezkrytycznie je rejestrują, nie myśląc o tym, że udostępniają dane dziesiątek różnych kart płatniczych. Albo też wykazują na paragonach, że przykładowo o godzinie 16:15 zrobiony zakup w C4, a o 16:20 w Biedronce, co również budzi podejrzenia. Dojścia do masowej liczby paragonów mogą mieć przeróżne osoby, zaczynając od kasjerów, a na pracownikach ZGK kończąc. To dobry straszak na takie osoby. 
1 simonapp 0

visserarthur

#7081287 Napisano: 23.02.2023 18:50:26
No odwaliło im już dawno- wysłali kiedyś do mnie i członków mojej rodziny, żeby im dodatkowe oświadczenia podpisać- kto płacił?, czy swoja kartą, do kogo należy konto, ale ich olali*my, bo zwroty za zakup płynów wynosiły tyle co znaczek na polecony, koperta, fatyga…
0 0

joan

#7081299 Napisano: 23.02.2023 19:42:08
Hmm że rachunek bankowy musi należeć do laureata, to ja rozumiem -> pewnie element strategii przeciwdziałania wspieraniu przestępczości zorganizowanej czy coś. Natomiast kwestie paragonowe... cóż, wychodzi ze mnie głupek, ale zupełnie nie zwracam uwagi na to, kto opłaca zakupy emotka Ledwo wczoraj częściowo zapłaciliśmy kartą, a częściowo gotówką za ten sam paragon emotka Karta lubego, gotówka moja! Dodam jeszcze, że nie tak dawno nasza forumowiczka wygrała samochód zakupiwszy 1 szt. oliwy (jeden dowód zakupu zgłosiła, znaczy się) - ściganie kogokolwiek w kontekście prawidłowych paragonów to wg mnie już lekka paranoja emotka
1 Monika11 0

asantesana

#7081307 Napisano: 23.02.2023 20:00:48
sledzik860 napisał(a):

Podoba się, czy nie podoba, to dobry ruch ze strony agencji. Najpewniej są osoby, które mając dojścia do dużej liczby paragonów bezkrytycznie je rejestrują, nie myśląc o tym, że udostępniają dane dziesiątek różnych kart płatniczych. 

Bez przesady, wzięłam do ręki kilkanaście paragonów, na żadnym nie ma nr karty, jest "Płatność: karta płatnicza", na niektórych podano tylko rodzaj karty, np. "mastercard". 
Ps. Zapis Smolara raczej martwy, choć nie wiem na ile mogą zweryfikować nr karty w sklepie, ale i tak bank nikomu nie udostępni danych posiadacza karty, więc wyluzujcie. 

vanillasky-2017

#7081317 Napisano: 23.02.2023 20:21:15
onlyrybka napisał(a):

Dobrze, że weryfikują dokładnie przy loteriach, może będzie mniej oszustów zgarniających całe pule nagród.
Ile razy się zdarzało, że w loterii większość zgarnia jedno miasto?  Smolar nie publikuje list laureatów, ale inne agencje tak i tam widać co się dzieje. 

No właśnie, pytanie dlaczego tak duża i jak się okazuje wymagająca agencja jak Smolar nie publikuje listy laureatów i miast. Bardzo chętnie zobaczyłabym taką listę z loterii, którą zrobili przed świętami w Lidluemotka
0 0

joan

#7081319 Napisano: 23.02.2023 20:29:10
vanillasky-2017 napisał(a):

No właśnie, pytanie dlaczego tak duża i jak się okazuje wymagająca agencja jak Smolar nie publikuje listy laureatów i miast. Bardzo chętnie zobaczyłabym taką listę z loterii, którą zrobili przed świętami w Lidluemotka


Ale po co? Żeby komuś żyłka w d* strzeliła, że pani X to za często sprzęt AGD wygrywa, ile to ona kuchni ma w domu, hę? A pan Y to już kiedyś plecak wygrał w konkursie tej marki, pamiętam z Facebooka, idę tam goownoburzę robić! No i co ja paczem, tylu laureatów z miasta Z, na bank mafia konkursowa i paragonowi drukarze, na stos ich, sootki obcęgami wykręcać i na 3 pokolenia do przodu klątwami obłożyć! emotka

Sama pochodzę z konkursowego miasta; jest dobrze, póki konkursów sporo i jakoś się mijamy, kręcą nas inne konki. W przeciwnym wypadku na bank by ktoś skargi pisał i żale wylewał...

Zakładam uczciwość Smolara i to mi wystarcza, bo musi emotka
0 0

sledzik860

#7081324 Napisano: 23.02.2023 20:53:56
asantesana napisał(a):

sledzik860 napisał(a):

Podoba się, czy nie podoba, to dobry ruch ze strony agencji. Najpewniej są osoby, które mając dojścia do dużej liczby paragonów bezkrytycznie je rejestrują, nie myśląc o tym, że udostępniają dane dziesiątek różnych kart płatniczych. 

Bez przesady, wzięłam do ręki kilkanaście paragonów, na żadnym nie ma nr karty, jest "Płatność: karta płatnicza", na niektórych podano tylko rodzaj karty, np. "mastercard". 
Ps. Zapis Smolara raczej martwy, choć nie wiem na ile mogą zweryfikować nr karty w sklepie, ale i tak bank nikomu nie udostępni danych posiadacza karty, więc wyluzujcie. 

A to już zależy od sklepu, bo jeden wystawi paragon, gdzie na dole jest opis "płatność kartą", a inny poda pierwsze 4 i ostatnie 4 numery karty emotka . Różnie to bywa. Może i przesadzam, ale osobiście jestem za wszelkimi możliwymi restrykcjami, nakładanymi ze strony agencji, by przebieg wszelkich loterii był bardziej uczciwy. Co do Smolara, nigdy nie miałem żądania wypełniania żadnych dodatkowych oświadczeń, gram na te same dane od ponad roku 6/6 nagród żadnego problemu nie było. Zapis w regulaminie przytaczany wyżej widziałem zawsze. Coś musiało wzbudzić ich podejrzenia.
0 0

vanillasky-2017

#7081337 Napisano: 23.02.2023 22:48:15
joan napisał(a):

vanillasky-2017 napisał(a):

No właśnie, pytanie dlaczego tak duża i jak się okazuje wymagająca agencja jak Smolar nie publikuje listy laureatów i miast. Bardzo chętnie zobaczyłabym taką listę z loterii, którą zrobili przed świętami w Lidluemotka


Ale po co? Żeby komuś żyłka w d* strzeliła, że pani X to za często sprzęt AGD wygrywa, ile to ona kuchni ma w domu, hę? A pan Y to już kiedyś plecak wygrał w konkursie tej marki, pamiętam z Facebooka, idę tam goownoburzę robić! No i co ja paczem, tylu laureatów z miasta Z, na bank mafia konkursowa i paragonowi drukarze, na stos ich, sootki obcęgami wykręcać i na 3 pokolenia do przodu klątwami obłożyć! emotka

Sama pochodzę z konkursowego miasta; jest dobrze, póki konkursów sporo i jakoś się mijamy, kręcą nas inne konki. W przeciwnym wypadku na bank by ktoś skargi pisał i żale wylewał...

Zakładam uczciwość Smolara i to mi wystarcza, bo musi emotka

Po co? Bo tak wypada. Ogłaszam konkurs, publikuję regulamin a na końcu ogłaszam listę zwycięzców. Proste. Przy okazji widać np. czy wszystkie nagrody zostały wydane uczestnikom. Choćby dlatego. Transparentność.
Niepotrzebnie tak się podnieciłaś. Zalecam luz bo coś Ci może ... strzelić.

joan

#7081339 Napisano: 23.02.2023 23:01:05
vanillasky-2017 napisał(a):

Po co? Bo tak wypada. Ogłaszam konkurs, publikuję regulamin a na końcu ogłaszam listę zwycięzców. Proste. Przy okazji widać np. czy wszystkie nagrody zostały wydane uczestnikom. Choćby dlatego. Transparentność.
Niepotrzebnie tak się podnieciłaś. Zalecam luz bo coś Ci może ... strzelić.


Wypada? Nie ma czegoś takiego, ot puste pojęcie ze świata fantastyki emotka

Transparentność może dla kogoś oznaczać podanie do publicznej wiadomości: imion i nazwisk laureatów, miast zamieszkania, treści nagrodzonych zgłoszeń... co widać po wpisach na forum emotka

Monika11

#7083022 Napisano: 07.03.2023 14:28:04
Auchan -udane pranie -wyniki podpięte ?
0 0

mietowa

#7083024 Napisano: 07.03.2023 14:31:21
Monika11 napisał(a):

Auchan -udane pranie -wyniki podpięte ?

tak
1 Monika11 0

maverick

#7083025 Napisano: 07.03.2023 14:33:49
Monika11 napisał(a):

Auchan -udane pranie -wyniki podpięte ?

GRATULUJEMY!JESTES LAUREATEM NAGRODY II-GO STOPNIA W KONKURSIE "UDANE PRANIE". WYPELNIJ W CIAGU 7 DNI FORMULARZ DLA LAUREATA NA STRONIE:
www.laureaci.smolar.pl SPRAWDZ WYNIKI NA STRONIE WWW.WYNIKI.SMOLAR.PL

loteryjny

#7083651 Napisano: 10.03.2023 14:24:58
Z bref Wygrywaj na okrągło w nowym roku, wszyscy dostaliscie pozytywne weryfikacje i przelewy?
0 0

Majkii

#7083654 Napisano: 10.03.2023 14:33:49
loteryjny napisał(a):

Z bref Wygrywaj na okrągło w nowym roku, wszyscy dostaliscie pozytywne weryfikacje i przelewy?

Już dawno dość.
0 0

coccinelle

#7084090 Napisano: 14.03.2023 11:41:35
Czy Smolar mocno trzyma się regulaminu, jeśli chodzi o wysłanie paragonu po terminie? Ktoś spotkał się z taką sytuacją?
0 0

Dekasia

#7084107 Napisano: 14.03.2023 12:42:43
coccinelle napisał(a):

Czy Smolar mocno trzyma się regulaminu, jeśli chodzi o wysłanie paragonu po terminie? Ktoś spotkał się z taką sytuacją?

Raz zgubiłam paragon i odesłałam jak go znalazłam jakiś tydzień po terminie. Wprawdzie nagroda to był tylko kubek, ale go dostałam 🙂

Majkii

#7084142 Napisano: 14.03.2023 14:14:57
Lecą pierwsze weryfikacje z Tiger Flow.
0 0

Majkii

#7084143 Napisano: 14.03.2023 14:17:47
coccinelle napisał(a):

Czy Smolar mocno trzyma się regulaminu, jeśli chodzi o wysłanie paragonu po terminie? Ktoś spotkał się z taką sytuacją?

Niby trzeba w ciągu 7 dni, ale w ich regulaminach często jest napisane, że czekają o wiele dłużej.

maryjane

#7084147 Napisano: 14.03.2023 14:46:26
Przyszła pozytywna weryfikacja z "udane pranie" emotka