Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

nitka310

#6837925 Napisano: 16.01.2022 20:27:36
agaluna napisał(a):

magy2020 napisał(a):

Pytanie do osób , które są lub były na kwarantannie: instalujecie sobie tą aplikację , która podobno jest obowiązkowa?

Oczywiście, że nie jest obowiązkowa. Moja mama jak miała kwarantannę to ani nie instalowała tego, ani nie przyszedł do niej nigdy patrol policji. emotka

U mnie syn ma drugi raz kwarantanne I nie instalowałam nic (fakt jest niepełnoletni, ale ma swój telefon). Policja ani razu nie przyjechała  ale u nas jest 3 policjantów na kilka tys osób w gminie i bardzo dużo dzieciaków ma kwarantanne teraz (właśnie od pon mają ferie emotka ). Jeśli nie chcesz to nie instaluj a jak ktoś zadzwoni to powiedz ze masz starszy telefon emotka
0 0

magy2020

#6837927 Napisano: 16.01.2022 20:37:34
nitka310 napisał(a):

agaluna napisał(a):

magy2020 napisał(a):

Pytanie do osób , które są lub były na kwarantannie: instalujecie sobie tą aplikację , która podobno jest obowiązkowa?

Oczywiście, że nie jest obowiązkowa. Moja mama jak miała kwarantannę to ani nie instalowała tego, ani nie przyszedł do niej nigdy patrol policji. emotka

U mnie syn ma drugi raz kwarantanne I nie instalowałam nic (fakt jest niepełnoletni, ale ma swój telefon). Policja ani razu nie przyjechała  ale u nas jest 3 policjantów na kilka tys osób w gminie i bardzo dużo dzieciaków ma kwarantanne teraz (właśnie od pon mają ferie emotka ). Jeśli nie chcesz to nie instaluj a jak ktoś zadzwoni to powiedz ze masz starszy telefon emotka

Chyba sobie właśnie daruję , bo ja mam taką dziwną tą kwarantannę tylko do jutra po negatywnym teście, jako osoba zaszczepiona i współzamieszkująca z osobą w izolacji domowej. W sumie to sensu tej kwarantanny i tego testu nie rozumiem, przecież ja w każdej chwili mogę się zarazić od chorego syna, nawet gdy on chodzi w masce po domu i prawie nie wychodzi ze swojego pokoju. Dzisiaj mam test negatywny ale jutro może być pozytywny, oj chyba to trochę nieogarnięte.
2 brucee, mia 0

nitka310

#6837931 Napisano: 16.01.2022 21:04:49
magy2020 napisał(a):

nitka310 napisał(a):

agaluna napisał(a):

magy2020 napisał(a):

Pytanie do osób , które są lub były na kwarantannie: instalujecie sobie tą aplikację , która podobno jest obowiązkowa?

Oczywiście, że nie jest obowiązkowa. Moja mama jak miała kwarantannę to ani nie instalowała tego, ani nie przyszedł do niej nigdy patrol policji. emotka

U mnie syn ma drugi raz kwarantanne I nie instalowałam nic (fakt jest niepełnoletni, ale ma swój telefon). Policja ani razu nie przyjechała  ale u nas jest 3 policjantów na kilka tys osób w gminie i bardzo dużo dzieciaków ma kwarantanne teraz (właśnie od pon mają ferie emotka ). Jeśli nie chcesz to nie instaluj a jak ktoś zadzwoni to powiedz ze masz starszy telefon emotka

Chyba sobie właśnie daruję , bo ja mam taką dziwną tą kwarantannę tylko do jutra po negatywnym teście, jako osoba zaszczepiona i współzamieszkująca z osobą w izolacji domowej. W sumie to sensu tej kwarantanny i tego testu nie rozumiem, przecież ja w każdej chwili mogę się zarazić od chorego syna, nawet gdy on chodzi w masce po domu i prawie nie wychodzi ze swojego pokoju. Dzisiaj mam test negatywny ale jutro może być pozytywny, oj chyba to trochę nieogarnięte.

Nie wiedziałam, że jak ktoś z domowników ma covid to ci zaszczepieni mają kwarantanne emotka  myślałam, że tak jest tylko w przypadku tych niezaszczepionych.
0 0

magy2020

#6837934 Napisano: 16.01.2022 21:11:38
nitka310 napisał(a):

magy2020 napisał(a):

nitka310 napisał(a):

agaluna napisał(a):

magy2020 napisał(a):

Pytanie do osób , które są lub były na kwarantannie: instalujecie sobie tą aplikację , która podobno jest obowiązkowa?

Oczywiście, że nie jest obowiązkowa. Moja mama jak miała kwarantannę to ani nie instalowała tego, ani nie przyszedł do niej nigdy patrol policji. emotka

U mnie syn ma drugi raz kwarantanne I nie instalowałam nic (fakt jest niepełnoletni, ale ma swój telefon). Policja ani razu nie przyjechała  ale u nas jest 3 policjantów na kilka tys osób w gminie i bardzo dużo dzieciaków ma kwarantanne teraz (właśnie od pon mają ferie emotka ). Jeśli nie chcesz to nie instaluj a jak ktoś zadzwoni to powiedz ze masz starszy telefon emotka

Chyba sobie właśnie daruję , bo ja mam taką dziwną tą kwarantannę tylko do jutra po negatywnym teście, jako osoba zaszczepiona i współzamieszkująca z osobą w izolacji domowej. W sumie to sensu tej kwarantanny i tego testu nie rozumiem, przecież ja w każdej chwili mogę się zarazić od chorego syna, nawet gdy on chodzi w masce po domu i prawie nie wychodzi ze swojego pokoju. Dzisiaj mam test negatywny ale jutro może być pozytywny, oj chyba to trochę nieogarnięte.

Nie wiedziałam, że jak ktoś z domowników ma covid to ci zaszczepieni mają kwarantanne emotka  myślałam, że tak jest tylko w przypadku tych niezaszczepionych.

To podobno od 15 grudnia 2021, z automatu nakładają normalną kwarantannę i ja ktoś zaszczepiony to dają skierowanie na test, jak pozytywny to kwarantanna zostaje i to chyba w sumie z 17 dni, a jak negatywny to zwalniają po upływie 24 godzin. Logiki w tym żadnej , no ale jest jak jest.
0 0

nitka310

#6837935 Napisano: 16.01.2022 21:16:38
magy2020 napisał(a):

nitka310 napisał(a):

magy2020 napisał(a):

nitka310 napisał(a):

agaluna napisał(a):

magy2020 napisał(a):

Pytanie do osób , które są lub były na kwarantannie: instalujecie sobie tą aplikację , która podobno jest obowiązkowa?

Oczywiście, że nie jest obowiązkowa. Moja mama jak miała kwarantannę to ani nie instalowała tego, ani nie przyszedł do niej nigdy patrol policji. emotka

U mnie syn ma drugi raz kwarantanne I nie instalowałam nic (fakt jest niepełnoletni, ale ma swój telefon). Policja ani razu nie przyjechała  ale u nas jest 3 policjantów na kilka tys osób w gminie i bardzo dużo dzieciaków ma kwarantanne teraz (właśnie od pon mają ferie emotka ). Jeśli nie chcesz to nie instaluj a jak ktoś zadzwoni to powiedz ze masz starszy telefon emotka

Chyba sobie właśnie daruję , bo ja mam taką dziwną tą kwarantannę tylko do jutra po negatywnym teście, jako osoba zaszczepiona i współzamieszkująca z osobą w izolacji domowej. W sumie to sensu tej kwarantanny i tego testu nie rozumiem, przecież ja w każdej chwili mogę się zarazić od chorego syna, nawet gdy on chodzi w masce po domu i prawie nie wychodzi ze swojego pokoju. Dzisiaj mam test negatywny ale jutro może być pozytywny, oj chyba to trochę nieogarnięte.

Nie wiedziałam, że jak ktoś z domowników ma covid to ci zaszczepieni mają kwarantanne emotka  myślałam, że tak jest tylko w przypadku tych niezaszczepionych.

To podobno od 15 grudnia 2021, z automatu nakładają normalną kwarantannę i ja ktoś zaszczepiony to dają skierowanie na test, jak pozytywny to kwarantanna zostaje i to chyba w sumie z 17 dni, a jak negatywny to zwalniają po upływie 24 godzin. Logiki w tym żadnej , no ale jest jak jest.

Dziękuję za wyjaśnienie, nie miałam o tym pojęciaemotka  
0 0

malutka456

#6837941 Napisano: 16.01.2022 22:20:27
Hej, miałam kwarantannę, która przeszła w izolację (potwierdzony covid) i nie ściągałam aplikacji emotka Dzieciaki dzięki mnie były 17 dni na kwarantannie, też nic nie instalowałam...ale policja była u nas prawie codziennie  emotka jak nie byli pod bramą to dzwonili. 4 różne ekipy, nawet z innego miasta  emotka Nawet mam numer dzielnicowego zapisany emotka ps. nikt o apkę się nie pytał emotka

kwadracik

#6837944 Napisano: 16.01.2022 22:31:27
Ja instalowałam,bo chciałąm uniknąć wizyt policji emotka
Co dziwne do mnie tel dzwonił tylko 3 razy z zadaniem wykonania zdjęcia ,do męża do ostatniego dnia kwarantanny.Musiał wysyłąć fotki dwa  razy dziennie emotka
Widocznie słabo wychodzę na zdjęciach emotka

magdalena-chili

#6838077 Napisano: 17.01.2022 15:26:12
cb656 napisał(a):

kwadracik napisał(a):

Co dziwne do mnie tel dzwonił tylko 3 razy z zadaniem wykonania zdjęcia...Widocznie słabo wychodzę na zdjęciach emotka

To wszystko zależy od tego, JAKIE te zdjęcia im wysyłałaś emotka

ja bym się raczej zastanawiała co Mąż na zdjęciach wysyłał, że im się tak podobało emotka
1 cb656 0

magdalena-chili

#6838087 Napisano: 17.01.2022 15:43:49
cb656 napisał(a):

magdalena-chili napisał(a):

cb656 napisał(a):

kwadracik napisał(a):

Co dziwne do mnie tel dzwonił tylko 3 razy z zadaniem wykonania zdjęcia...Widocznie słabo wychodzę na zdjęciach emotka

To wszystko zależy od tego, JAKIE te zdjęcia im wysyłałaś emotka

ja bym się raczej zastanawiała co Mąż na zdjęciach wysyłał, że im się tak podobało emotka

Może właśnie jakieś TWOJE foty, których TY sama im nie chciałaś pokazać emotka emotka

jeśli już to foty KWADRACIKOWE - po mojej pierwszej uciekliby z krzykiem emotka  
1 cb656 0

ziolko

#6838128 Napisano: 17.01.2022 16:32:53
malutka456 do mnie też policja codziennie przyjeżdżała emotka  

kwadracik

#6838255 Napisano: 17.01.2022 20:57:30
cb656 napisał(a):

kwadracik napisał(a):

Co dziwne do mnie tel dzwonił tylko 3 razy z zadaniem wykonania zdjęcia...Widocznie słabo wychodzę na zdjęciach emotka

To wszystko zależy od tego, JAKIE te zdjęcia im wysyłałaś emotka

Zdjęcie frontalne..twarzy emotka Raz chciałam wysłać twarz kota,w końcu choroba zmienia człowieka emotka

kwadracik

#6838256 Napisano: 17.01.2022 20:59:27
magdalena-chili napisał(a):

cb656 napisał(a):

kwadracik napisał(a):

Co dziwne do mnie tel dzwonił tylko 3 razy z zadaniem wykonania zdjęcia...Widocznie słabo wychodzę na zdjęciach emotka

To wszystko zależy od tego, JAKIE te zdjęcia im wysyłałaś emotka

ja bym się raczej zastanawiała co Mąż na zdjęciach wysyłał, że im się tak podobało emotka

Przyznam,że nie wnikałam,co wysyłał mąż,ale wygląda na to,że dobrze się bawili do ostatniego dnia kwarantanny emotka

cudaczek121

#6838271 Napisano: 17.01.2022 22:17:37
malutka456 napisał(a):

Hej, miałam kwarantannę, która przeszła w izolację (potwierdzony covid) i nie ściągałam aplikacji emotka Dzieciaki dzięki mnie były 17 dni na kwarantannie, też nic nie instalowałam...ale policja była u nas prawie codziennie  emotka jak nie byli pod bramą to dzwonili. 4 różne ekipy, nawet z innego miasta  emotka Nawet mam numer dzielnicowego zapisany emotka ps. nikt o apkę się nie pytał emotka

Mój siostrzeniec dwa razy byl na kwarantannie,bo koledzy z klasy mieli covid. Generalnie to siedzial grzecznie w domu, ale 2 razy w ciągu tego czasu byla taka sytuacja, ze musial ze swoją mama czyli moja siostra gdzieś wyjść, juz stali praktycznie w kurtkach i butach aż tu nagle policja dzwonila domofonem czy mlody w domu i żeby podszedł do okna.
0 0

gosiak351

#6838286 Napisano: 17.01.2022 23:40:21
a tak w zasadzie w tym psim chrunchips konkursie to za jaki okres są podawane wyniki? za zeszły tydzień? bo się pogubiłam
0 0

malutka456

#6838335 Napisano: 18.01.2022 10:46:11
bruce napisał(a):

ziolko napisał(a):

malutka456 do mnie też policja codziennie przyjeżdżała emotka  

Przerażające. emotka

gdzie tam przerażające, bardzo mili mundurowi nam się trafili emotka tylko ekipa z Katowic chciała nas oglądać w oknie, z resztą gawędziłam przez telefon lub domofon emotka
3 brucee, mia, cb656 0

sks900

#6838429 Napisano: 18.01.2022 14:30:30
Odebrała telefon. Chwilę potem straciła 50 tys. złotych

26-letnia mieszkanka Chełma (woj. lubelskie) odebrała telefon z informacją, że posiada niewykorzystane środki na zagranicznym koncie bankowym. Aby je odzyskać, miała zainstalować specjalne aplikacje. Zrobiła to i popełniła kosztowny w skutkach błąd.

Jak informuje komisarz Ewa Czyż, do oszustwa doszło w ubiegły weekend. Rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Chełmie relacjonuje, że do 26-latki zadzwonił nieznajomy mężczyzna.Mieszkanka Chełma padła ofiarą oszusta. Okradł ją na 50 tys. złotychRozmówca poinformował 26-latkę, że na jej zagranicznym koncie bankowym są zgromadzone środki pieniężne. Do ich pozyskania konieczne jest jednak zainstalowanie specjalnych aplikacji, które umożliwią zdalny dostęp do urządzenia.26-latka zgodziła się na zainstalowanie aplikacji. Podała również rozmówcy swoje dane – nie tylko osobowe, lecz także umożliwiające logowanie do bankowości mobilnej. Była przekonana, że dzięki temu środki pojawią się na jej rachunku.
Następnego dnia nieznajomy znowu zadzwonił do 26-latki. Poinformował chełmiankę, że wystąpiły pewne komplikacje oraz przekonał ją do zaciągnięcia kredytu, a także akceptacji przychodzących kodów autoryzacyjnych.

26-latka zorientowała się, że popełniła błąd, gdy z jej konta zniknęło 50 tys. złotych. Czym prędzej udała się na Komendę Miejską Policji w Chełmie, gdzie złożyła zawiadomienie w sprawie oszustwa.

https://www.o2.pl...ch-6727656337095520a
0 0

ziolko

#6838438 Napisano: 18.01.2022 14:59:43
bruce napisał(a):

ziolko napisał(a):

malutka456 do mnie też policja codziennie przyjeżdżała emotka  

Przerażające. emotka

E tam.. policjanci byli mili emotka
Współczuję policji, bo zamiast zajmować się poważniejszymi sprawami, to muszą sprawdzać, czy chorzy są w domu a może plączą się po mieście i zarażają innych... 
Gdyby każdy chory siedział w domu, to policja nie musiałaby jeździć i kontrolować. 
Jak się domyślam, za chwilę posypią się łapki w dół albo inne komentarze emotka
Ale na zdrowy rozum, jeśli w danej miejscowości jest kilkadziesiąt chorych osób (lub więcej), to policja musi poświęcić trochę czasu na jeżdżenie do wszystkich. 

diabkate

#6838829 Napisano: 19.01.2022 20:12:56
Już pomijając całą loterię coca-coli... Przejście tej planszy stało się dla mnie wyzwaniem i źródłem frustracji.
No nie da się!
0 0

adamo86

#6838838 Napisano: 19.01.2022 21:00:41
diabkate napisał(a):

Już pomijając całą loterię coca-coli... Przejście tej planszy stało się dla mnie wyzwaniem i źródłem frustracji.No nie da się!

A o w tym chodzi? W 18 ruchów trzeba pilota do strzałek przesunąć?
Kod spod nakrętki do tego potrzebny?
0 0

diabkate

#6838840 Napisano: 19.01.2022 21:04:24
adamo86 napisał(a):

diabkate napisał(a):

Już pomijając całą loterię coca-coli... Przejście tej planszy stało się dla mnie wyzwaniem i źródłem frustracji.No nie da się!

A o w tym chodzi? W 18 ruchów trzeba pilota do strzałek przesunąć?
Kod spod nakrętki do tego potrzebny?

Tak, to akurat 3level średniego poziomu. Do gry nie potrzeba kodów - w grze się zdobywa jakieś diamenty, które można wymieniać na losy. Albo same diament tu w grze o skarpetki albo diamenty i punkty za kody na inne nagrody.
0 0