Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

diabkate

#6838841 Napisano: 19.01.2022 21:06:42
Emememe napisał(a):

Potwierdzam, napisał(a):

Już pomijając całą loterię coca-coli... Przejście tej planszy stało się dla mnie wyzwaniem i źródłem frustracji.No nie da się!

A udało Ci się przejść ten level?
0 0

giti

#6839414 Napisano: 22.01.2022 14:25:13
Hejka,

Nie mogę odkopać w forum, choć pewnie ten temat poruszaliście kiedyś..  Czytam trochę o sprzedawaniu wygranych rzeczy.. Z tego co rozumiem po 6 miesiącach od dostania nagrody, można bez problemu sprzedawać, a co jeśli wcześniej? Bo doczytuje, że jeśli jest to w cenie rynkowej to też nie powinno być podatku do zapłacenia? Ale jak to sprawdzić / zrobić żeby na pewno wszystko się zgadzało ? I jakich produktów to dotyczy... samochody, motory, skutery.. ale czy jakiś sprzęd AGD/RTV te same zasady mimo że tam nie ma umowy kupna/sprzedaży?  Pewnie nie jedna z osób tu ma już duże doświadczenie w sprzedawaniu, to może mi to rozjaśnić prostym językiem? emotka
pozdr
1 fineessa 0

nitka310

#6839432 Napisano: 22.01.2022 16:27:13
Emememe napisał(a):

Niestety napisał(a):

Emememe napisał(a):

Potwierdzam, napisał(a):

Już pomijając całą loterię coca-coli... Przejście tej planszy stało się dla mnie wyzwaniem i źródłem frustracji.No nie da się!

A udało Ci się przejść ten level?

P.s udało mi się przejść za drugim razem w 30 ruchów.
0 0

joan

#6839940 Napisano: 24.01.2022 20:04:09
Dostałam linka - jutro mam w niego kliknąć i spotkać się z kimś na teamsie. Czy muszę instalować na kompie jakieś oprogramowanie? I czy do przeprowadzenia wideorozmowy wystarczy sam komp (nie posiadam zestawu słuchawkowego do rozmów, ewentualnie mogę podłączyć zestaw słuchawkowy smartfona).
0 0

mia

#6839949 Napisano: 24.01.2022 20:19:08
joan napisał(a):

Dostałam linka - jutro mam w niego kliknąć i spotkać się z kimś na teamsie. Czy muszę instalować na kompie jakieś oprogramowanie? I czy do przeprowadzenia wideorozmowy wystarczy sam komp (nie posiadam zestawu słuchawkowego do rozmów, ewentualnie mogę podłączyć zestaw słuchawkowy smartfona).

1. Nie musisz, ale dedykowane przeglądarki do korzystania z MS Teams (bez aplikacji) to Microsoft Edge lub Google Chrome.
2. Wystarczy.

joan

#6839952 Napisano: 24.01.2022 20:32:30
cb656 napisał(a):

Ale czy to jest poważne pytanie, czy prowokacja? emotka


Poważne - ale skoro wątpisz, to jednak sporo prowokacji musiałam zapodać w swoim konkursowym życiu emotka
mia napisał(a):


1. Nie musisz, ale dedykowane przeglądarki do korzystania z MS Teams (bez aplikacji) to Microsoft Edge lub Google Chrome.
2. Wystarczy.


Dzięki za odpowiedź, ruszyłam na pełnym gazie do świata języków obcych i wierzaj mi, że już nie kumam, co czytam w języku polskim. Dobrze, że od jakiegoś czasu mam przymusową pobudkę o 04:45, zdążę się rano pozbierać przed tą rozmową online.
1 mia 0

agusiac87

#6839957 Napisano: 24.01.2022 20:44:36
czy można domagać się gwarancji na podstawie protokul przekazania nagrody w Loterii DPD - chodzi o  opaskę miBand z firmy UniQue One ?
Ktoś coś wie?
0 0

synk

#6839962 Napisano: 24.01.2022 21:08:04
Chyba jestem kiepski w marketingu - i może ktoś mi wytłumaczy - jaki sens jest wystawiać na OLX towar w cenie 10-krotnie niższej niż wartość rynkowa? To jakiś chwyt marketingowy? Ta osoba na pewno w tej cenie tego nie sprzeda. Podanie takiej ceny to trafianie w zupełnie inny profil klienta.
0 0

synk

#6839965 Napisano: 24.01.2022 21:27:34
cb656 napisał(a):

synk napisał(a):

Chyba jestem kiepski w marketingu - i może ktoś mi wytłumaczy - jaki sens jest wystawiać na OLX towar w cenie 10-krotnie niższej niż wartość rynkowa? To jakiś chwyt marketingowy? Ta osoba na pewno w tej cenie tego nie sprzeda. Podanie takiej ceny to trafianie w zupełnie inny profil klienta.

W umyśle wystawiającego pojawia się zachłanność, która plącze mu rozum.Zachłannie chce coś sprzedać, nie licząc się z inteligencją Kupującego, który od razu wyczuje haczyk.
Bo albo jest to towar kradziony*, albo towaru nie ma.
P.S. Osobiście uważam, że każdy robi to, co chce, a relacja kupna/sprzedaży zaistnieje dopiero wtedy, kiedy oczekiwania obu stron znajdą wspólną płaszczyznę. Towar jest tyle wart, ile jest w stanie za niego dać kupujący. Ameryki nie odkrywam, tak to działa.

*) albo po prostu jest bezwartościowy z innych powodów, bo na przykład wyprzedaje wygrane konkursowe, nietrafione prezenty, albo... albo jest głupi. Niczego wykluczyć nie można. emotka

Towar na pewno jest prima sort, bo mam z tego samego źródła emotka - wygrana konkursowa, ale spokojnie za pół ceny można zbyć, a nie 10%
Wiadomo że towar jest tyle wart, ile ktoś za niego zapłaci - ale tu ktoś chyba chce nabić wyświetleń ( co i tak nic nie daje w sortowaniu na OLX).
0 0

notta

#6839972 Napisano: 24.01.2022 21:42:39
synk napisał(a):

Chyba jestem kiepski w marketingu - i może ktoś mi wytłumaczy - jaki sens jest wystawiać na OLX towar w cenie 10-krotnie niższej niż wartość rynkowa? To jakiś chwyt marketingowy? Ta osoba na pewno w tej cenie tego nie sprzeda. Podanie takiej ceny to trafianie w zupełnie inny profil klienta.

może desperacja?
1 cb656 0

emanuela24

#6839987 Napisano: 24.01.2022 22:49:54
synk napisał(a):

Chyba jestem kiepski w marketingu - i może ktoś mi wytłumaczy - jaki sens jest wystawiać na OLX towar w cenie 10-krotnie niższej niż wartość rynkowa? To jakiś chwyt marketingowy? Ta osoba na pewno w tej cenie tego nie sprzeda. Podanie takiej ceny to trafianie w zupełnie inny profil klienta.

Skoro towar prima sort i nie kradziony to może szybko potrzebuje gotówki bo np stracił prace, nie ma oszczędności, a np cos sie w domu popsuło i chce szybko pieniędzy  emotka  albo nie ma gdzie tego przechowywać- nie napisałeś o co chodzi konkretnie dlatego ciężko wysnuć prawdopodobne wnioski.

zabcia0410

#6839990 Napisano: 24.01.2022 22:54:50
emanuela24 napisał(a):

synk napisał(a):

Chyba jestem kiepski w marketingu - i może ktoś mi wytłumaczy - jaki sens jest wystawiać na OLX towar w cenie 10-krotnie niższej niż wartość rynkowa? To jakiś chwyt marketingowy? Ta osoba na pewno w tej cenie tego nie sprzeda. Podanie takiej ceny to trafianie w zupełnie inny profil klienta.

Skoro towar prima sort i nie kradziony to może szybko potrzebuje gotówki bo np stracił prace, nie ma oszczędności, a np cos sie w domu popsuło i chce szybko pieniędzy  emotka  albo nie ma gdzie tego przechowywać- nie napisałeś o co chodzi konkretnie dlatego ciężko wysnuć prawdopodobne wnioski.

może być też tak ,że komuś zero uciekłoemotka
0 0

delfinka101

#6840085 Napisano: 25.01.2022 12:04:44
Czy ja robię coś źle czy u wszystkich strona somersby nie działa? 
0 0

fineessa

#6840622 Napisano: 26.01.2022 19:34:24
Może ktoś mógłby polecić dobry odkurzacz bezprzewodowy? Najlepiej gdyby się zamknął w 1000zł. W internecie jest mnóstwo opinii ale wiadomo że od kogoś zaufanego zawsze lepiej.
0 0

Afrodyta72

#6840631 Napisano: 26.01.2022 19:49:36
Witam.Jam pytanie do osób ,które wygrały odkurzacz z eurosklepu...czy można do nich napisać i czy odpiszą którym paragonem się wygrało? Czy trzeba dzwonić ? Bo nie wiem który posłać ?
0 0

Frama

#6840650 Napisano: 26.01.2022 20:32:24
ewa1112 napisał(a):

Witam.Jam pytanie do osób ,które wygrały odkurzacz z eurosklepu...czy można do nich napisać i czy odpiszą którym paragonem się wygrało? Czy trzeba dzwonić ? Bo nie wiem który posłać ?

Nie wiem, ile masz paragonów, ale co ci szkodzi wysłać wszystkie zgłoszone i wybiorą sobie właściwy.

aleksandra008

#6841180 Napisano: 29.01.2022 02:19:51
ekhm Coś tak cicho to może porozmawiamy o aktualnie medialnym przypadku nieszczęśliwego zakończenia ciąży bliźniaczej. Jakie macie opinie?
0 0

kukuleczka

#6841186 Napisano: 29.01.2022 08:38:00
fineessa napisał(a):

Może ktoś mógłby polecić dobry odkurzacz bezprzewodowy? Najlepiej gdyby się zamknął w 1000zł. W internecie jest mnóstwo opinii ale wiadomo że od kogoś zaufanego zawsze lepiej.

Podpinam sie pod zapytanie emotka
0 0

pikawka

#6841187 Napisano: 29.01.2022 08:44:45
kukuleczka napisał(a):

fineessa napisał(a):

Może ktoś mógłby polecić dobry odkurzacz bezprzewodowy? Najlepiej gdyby się zamknął w 1000zł. W internecie jest mnóstwo opinii ale wiadomo że od kogoś zaufanego zawsze lepiej.

Podpinam sie pod zapytanie emotka

Mam xiaomi dreame v11. Trochę droższy. Przed zakupem dużo czytalam i wypadał bardzo dobrze. Ma dużą moc ssania, kilka fajnych końcówek. Trzyma też dosć długo, spokojnie na 2 duże odkurzania lub wiele takich krotkich. 
Jestem zadowolona allleeeee wg mnie nie zastapi standardowego klasycznego odkurzacza. Przynajmniej w moim przypadku nie jest jedyny. I nie wyobrażam sobie mieć tylko jego emotka  np. ze żwirkiem kota średnio sobie radzi. 

peppa7

#6841189 Napisano: 29.01.2022 09:17:23
pikawka napisał(a):

kukuleczka napisał(a):

fineessa napisał(a):

Może ktoś mógłby polecić dobry odkurzacz bezprzewodowy? Najlepiej gdyby się zamknął w 1000zł. W internecie jest mnóstwo opinii ale wiadomo że od kogoś zaufanego zawsze lepiej.

Podpinam sie pod zapytanie emotka

Mam xiaomi dreame v11. Trochę droższy. Przed zakupem dużo czytalam i wypadał bardzo dobrze. Ma dużą moc ssania, kilka fajnych końcówek. Trzyma też dosć długo, spokojnie na 2 duże odkurzania lub wiele takich krotkich. Jestem zadowolona allleeeee wg mnie nie zastapi standardowego klasycznego odkurzacza. Przynajmniej w moim przypadku nie jest jedyny. I nie wyobrażam sobie mieć tylko jego emotka  np. ze żwirkiem kota średnio sobie radzi. 

To ja polecę Dysona. Mam absolute v8, dużo metrów do odkurzania. Bateria długo trzyma, nawet dywanów nie muszę trzepać. Mam go niecały rok i uwielbiam go. Kosztuje około 1700 zł, ale warto. Wspomniany żwirek drze jak szalony emotka   Nawet liście na niektóych kwiatkach nim odkurzam, kratki w kominku i żaluzje drewniane. Bardzo ułatwil mi życie emotka
Swój wcześniejszy odkurzacz oddałam bratu (Philipsa bezprzewodowego) i jemu spokojnie starczy.