Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

diabkate

#6833378 Napisano: 24.12.2021 01:26:56
tea napisał(a):

Czy ktoś z Was przechodził COVID w domu? Jakie mieliście objawy?

Kilka dni wytrzymałam w domu myśląc, że wielkanocna wyżerka mi zaszkodziła, bo pojawiły się wymioty. Smak straciłam, ale pokrętnie łączyłam to z wymiotami. Potem już wylądowałam na covidowym,  nie miałam innych objawów.
0 0

Claudia77

#6833384 Napisano: 24.12.2021 08:20:42
nanajka81 napisał(a):

tea napisał(a):

Czy ktoś z Was przechodził COVID w domu? Jakie mieliście objawy?

koleżanka w zeszłym roku - bardzo ciężko jej się oddychało, straciła smak i węch. Leczyła się w domu tlenem i jeszcze czymś tam, do lekarza nie poszła bo nie chciała być "wpisana w kwarantannę" ale z domu nie wychodziła. Potem się zaszczepiła (2 dawki) a obecnie ma znowu Covida (tak wyszło z testu - musiała karetkę wezwać) tyle że tym razem objawia jej się skurczem żołądka i ogólnym rozbiciem. Ma wpisaną kwarantannę, siedzi w domu.

zależy który raz - mnie chyba polubił bardzo ten paskud - za pierwszym osłabienie, wymioty, brak tchu i karetka ( to były początki i jeszcze nie było tej całej nagonki)- w zeszłym roku leżałam w domu pod tlenem, a znajomy lekarz kazał wziąć antybiotyk od razu, by chronić płuca- z łóżka nie wstawałam dobry tydzień i bardzo ciężko mi się oddychało, na koniec brak smaku i węchu,  teraz też byłam chora emotka ale testu sobie nie dałam zrobić, podejrzewam, że to to, bo dwie osoby z mojego kręgu miały w tej samej chwili co ja - ogólnie duży ból głowy i duże osłabienie i kaszel - dla mnie byłaby to najsłabsza wersja ( może dzięki szczepieniu...). Ogólnie w życiu grypy nie miałam, a tu co nowa wersja to jest mojaemotka
0 0

synk

#6833405 Napisano: 24.12.2021 11:14:50
tea napisał(a):

Czy ktoś z Was przechodził COVID w domu? Jakie mieliście objawy?

żona wczoraj skończyła izolację. 3 dni gorączki - rekord 39, kaszel, osłabienie i kilka dni straszny ból głowy. Leczenie zachowawcze - wziewne sterydy i antybiotyk.  Szczepiona Moderną. O dziwo ja nie złapałem od niej choć trzymałem się generalnie...blisko. Też jestem szczepiony.
Kilku kolegów - jeszcze przed akcją szczepień - gorączka nawet 10 dni, totalne osłabienie, jeden stracił 10 kg wagi. Po 2 tygodniach choroby problemem był spacer 500m, a wyjście po schodach to już wyzwanie. Jeden miał po tym zapalenie płuc.  Leczyli się nieoficjalnie amantadyną (pytanie - czy diięki temu przeżyli, czy też nie spowodowała ona żadnych efektów skoro ich przeczołgało.
0 0

pikawka

#6833409 Napisano: 24.12.2021 12:14:19
tea napisał(a):

Czy ktoś z Was przechodził COVID w domu? Jakie mieliście objawy?



Przechodziliśmy wszyscy w lutym. Ja byłam w ciąży w 2 trymestrze, mąż i dwójka  5latków. 
Nie mieliśmy ani kaszlu, ani gorączki. Ja 3 dni nie mogłam podnieść się z łóżka, wszystko mnie bolało. Zatkany nos, katar, lekki ból zatok. Fatalnie się czułam. M mial podobne objawy, bóle mięśni, oslabienie. Chlopaki tylko rozwolnienie 1 dzień. 
0 0

moskala22

#6833415 Napisano: 24.12.2021 12:57:30
tea napisał(a):

Czy ktoś z Was przechodził COVID w domu? Jakie mieliście objawy?

Moja mama chorowała rok temu w październiku - do dzisiaj odczuwa skutki (fatalna kondycja, zadyszka po przejsciu kilku metrów). Kaszlała tak, jakby płuca chciała wypluć, delikatna gorączka, ogromne osłabienie, straciła węch i miała gorszy smak. Leczona sterydami i jeszcze jakimis lekami. Co najlepsze - test negatywny (ale robiła później przeciwciała  i wyszło, że chorowała - przeciwciała to sugestia lekarki, która była pewna że to covid). Ja w tym czasie tylko 2 dni nie miałam węchu. Mąż stracił węch, ale mial masakryczny katar i ogólne osłabienie, dzieciakom nic nie było.
0 0

agakrecona

#6833439 Napisano: 24.12.2021 17:21:44
[quote=

tea]Czy ktoś z Was przechodził COVID w domu? Jakie mieliście objawy?

 Ja przechodzę w tej chwili covid w domu, a kwarantannę mam od 20 do 30 grudnia emotka Moje objawy, kaszel masakryczny,osłabienie, ból mięśni, brak węchu i smaku. emotka  Z nikim nawet nie rozmawiam przez tel, bo jest to mega dla mnie wysiłek. Zdrowia wszystkim życzę ❤️

androm

#6833449 Napisano: 24.12.2021 20:43:23

Ja przechodzę w tej chwili covid w domu, a kwarantannę mam od 20 do 30 grudnia emotka Moje objawy, kaszel masakryczny,osłabienie, ból mięśni, brak węchu i smaku. emotka  Z nikim nawet nie rozmawiam przez tel, bo jest to mega dla mnie wysiłek. Zdrowia wszystkim życzę ❤️


Trzymaj się, zdrowiaemotka

ziolko

#6833468 Napisano: 24.12.2021 23:49:49

 Ja przechodzę w tej chwili covid w domu, a kwarantannę mam od 20 do 30 grudnia emotka Moje objawy, kaszel masakryczny,osłabienie, ból mięśni, brak węchu i smaku. emotka  Z nikim nawet nie rozmawiam przez tel, bo jest to mega dla mnie wysiłek. Zdrowia wszystkim życzę ❤️

Od razu miałam przepisany antybiotyk Sumamed. Brałam 12 dni, czyli maksymalny czas.
Ze swojej strony brałam witaminę D w kroplach w dawce 5 tys jednostek na dzień- Vigantol (kilka dni wcześniej robiłam wyniki i miałam niedobór). 
Polecam też probiotyk, np Loggic60 albo Diflos60. Znakomicie poprawia jelita podczas jakiejkolwiek infekcji wirusowej.
Na kaszel nic mi nie pomagało, oprócz kilku litrów wody - podczas choroby wypijałam po 4-5 litrów ciepłej wody.

Po chorobie - długo miałam nadreaktywność oskrzeli, czyli kaszel byle kiedy. Do dziś zimne powietrze powoduje u mnie kaszel.   0

netka2000

#6833945 Napisano: 28.12.2021 19:03:00

sasaaabp

#6834733 Napisano: 31.12.2021 16:38:56
mam do Was pytanko, jako że dziś ostatni dzień miesiąca i jednocześnie ostatni dzień roku to i dużo konkursów się kończy. 

i tu pytanie: czy dziś totalnie odpuszczacie Sylwestra i piszecie co się da do 23:59, czy wręcz odwrotnie olewacie konkursy i idziecie w tango, czy już dawno wszystko wysłane, przygotowane, żeby tylko dzisiaj na spokojnie się bawić?:) 

przy okazji Wysokich Wygranych w 2022 roku emotka  
1 DAIKOKU 0

incendio12

#6834743 Napisano: 31.12.2021 17:22:47
sasaaabp napisał(a):

mam do Was pytanko, jako że dziś ostatni dzień miesiąca i jednocześnie ostatni dzień roku to i dużo konkursów się kończy. i tu pytanie: czy dziś totalnie odpuszczacie Sylwestra i piszecie co się da do 23:59, czy wręcz odwrotnie olewacie konkursy i idziecie w tango, czy już dawno wszystko wysłane, przygotowane, żeby tylko dzisiaj na spokojnie się bawić?:) 

przy okazji Wysokich Wygranych w 2022 roku emotka  


Przecież zgłoszenia na konkursy, które kończą się dzisiaj można było wysłać wcześniej, albo nawet dzisiaj rano, nie dajmy się zwariować  emotka  Jak ktoś nie obchodzi sylwestra to rozumiem, ale żeby rezygnować z imprezy albo nawet odpoczynku na rzecz miliona zgłoszeń emotka
0 0

pioge7

#6834744 Napisano: 31.12.2021 17:23:21
sasaaabp napisał(a):

mam do Was pytanko, jako że dziś ostatni dzień miesiąca i jednocześnie ostatni dzień roku to i dużo konkursów się kończy. i tu pytanie: czy dziś totalnie odpuszczacie Sylwestra i piszecie co się da do 23:59, czy wręcz odwrotnie olewacie konkursy i idziecie w tango, czy już dawno wszystko wysłane, przygotowane, żeby tylko dzisiaj na spokojnie się bawić?:) 

przy okazji Wysokich Wygranych w 2022 roku emotka  

Osobiście zawsze konkursy kończące się w sylwestra staram się wysłać wcześniej, żeby dziś mieć spokój od wymyślania i grania emotka
A żeby w nowym roku wysyłać dużo paragonów do organizatorow dziś wysłałem paragon do Avanti z lays.
Bo jaki sylwester taki cały rok emotka żeby dużo wysyłać danych hahaha 

diabkate

#6834754 Napisano: 31.12.2021 18:37:29
sasaaabp napisał(a):

mam do Was pytanko, jako że dziś ostatni dzień miesiąca i jednocześnie ostatni dzień roku to i dużo konkursów się kończy. i tu pytanie: czy dziś totalnie odpuszczacie Sylwestra i piszecie co się da do 23:59, czy wręcz odwrotnie olewacie konkursy i idziecie w tango, czy już dawno wszystko wysłane, przygotowane, żeby tylko dzisiaj na spokojnie się bawić?:) 

przy okazji Wysokich Wygranych w 2022 roku emotka  

Muszę przyznać, że po południu, przy okazji szybkich zakupów, dorzuciłam tyskie.emotka  Uznałam, że marzeniom trzeba pomóc, więc ten ostatni raz spróbuję, ale trochę dłużej się zastanowie nad zgłoszeniem. W związku z tym, że od dłuższego czasu mój stan zdrowia pozostawia wiele do życzenia, to na żadną imprezę się nie wybieram, a piwo właśnie spożytkowałam do zrobienia ciastek piwnych.emotka Przy okazji robienia intensywnie myślałam nad odpowiedzią na pytanie, ale nie powiem, żeby coś sensownego mi się w głowie urodziło. 
0 0

dzasmina

#6834779 Napisano: 31.12.2021 23:21:55
Ja, jak to zazwyczaj bywa, dopiero zabieram się za wysyłanie zgłoszeń. Popijając Jacka? Johnnego? No, przechodzę na Ty ze wszystkimi.
Niech ktoś zatrzyma czasemotka
mia wiem, że to potrafiszemotka

martucha-jk

#6834805 Napisano: 01.01.2022 12:14:01
incendio12 napisał(a):

sasaaabp napisał(a):

mam do Was pytanko, jako że dziś ostatni dzień miesiąca i jednocześnie ostatni dzień roku to i dużo konkursów się kończy. i tu pytanie: czy dziś totalnie odpuszczacie Sylwestra i piszecie co się da do 23:59, czy wręcz odwrotnie olewacie konkursy i idziecie w tango, czy już dawno wszystko wysłane, przygotowane, żeby tylko dzisiaj na spokojnie się bawić?:) przy okazji Wysokich Wygranych w 2022 roku emotka  


Przecież zgłoszenia na konkursy, które kończą się dzisiaj można było wysłać wcześniej, albo nawet dzisiaj rano, nie dajmy się zwariować  emotka  Jak ktoś nie obchodzi sylwestra to rozumiem, ale żeby rezygnować z imprezy albo nawet odpoczynku na rzecz miliona zgłoszeń emotka

Oprócz konkursów jest jeszcze codzienność. Wymyślaj, kiedy masz wenę, wysyłaj kiedy chcesz i nie daj się zwariować...

giti

#6834947 Napisano: 02.01.2022 14:55:24
Hmm... Czy jest pora roku w ktorej jest wiecej konkursów niż w pozostałych ? Czy nie ma zasady? W sumie myślałem w okresie świątecznym pewnie jest najwięcej promocji, ale patrząc choćby na roczne podsumowania widać, że wcześniej mnóstwo fajnych nagród było zdobywanych, więc chyba cały rok jest w miarę równy? emotka
0 0

iwona0103

#6834955 Napisano: 02.01.2022 15:47:16
giti napisał(a):

Hmm... Czy jest pora roku w ktorej jest wiecej konkursów niż w pozostałych ? Czy nie ma zasady? W sumie myślałem w okresie świątecznym pewnie jest najwięcej promocji, ale patrząc choćby na roczne podsumowania widać, że wcześniej mnóstwo fajnych nagród było zdobywanych, więc chyba cały rok jest w miarę równy? emotka

W grudniu jest zdecydowanie najwięcej konkursów, szczególnie na fb i ig.
Wtedy w jeden dzień czasami kończy się tyle konkursów co przez cały styczeń emotka
Reszta miesięcy chyba porównywalna, bo w lutym są Walentynki, wiosną Wielkanoc, później letnie konkursy itd.
0 0

psotka

#6835039 Napisano: 03.01.2022 10:14:42
Moze kogos Interesuje taka informacja:

Wyprzedaz w biedronce od dzis na 70% na wybrane artykuły.
Ja kupilam puzzle razy 2 - harry potter 1000 elementow i dom z papieru z rabatem za 18 zl, a dodatkowo bon 15 zl za szkolenie spowodowal ze zaplacilam za 2 opakowania puzzli jedynie 3 zlote emotka

nanajka81

#6835049 Napisano: 03.01.2022 11:02:20
psotka napisał(a):

Moze kogos Interesuje taka informacja:Wyprzedaz w biedronce od dzis na 70% na wybrane artykuły.
Ja kupilam puzzle razy 2 - harry potter 1000 elementow i dom z papieru z rabatem za 18 zl, a dodatkowo bon 15 zl za szkolenie spowodowal ze zaplacilam za 2 opakowania puzzli jedynie 3 zlote emotka

tylko trzeba dobrze trafić, ja kupiłam grę planszową Era Influencera za 23,98, interaktywną jaszczurkę - 29,70, kurtkę - 14,99, skarpety bambusowe 3 szt - 4,50 i bańki mydlane duże 9 zł... Poza tym było powybierane niestety...
0 0

zoonder

#6835271 Napisano: 04.01.2022 10:32:33
Cześć, realizował już  ktoś z was wygrane bilety do Suntago z ostatniego konkursu w pizzeri Dominium? Sprawdzali czy bilet okazuje osoba, która wygrała? No i czy w samym Suntago było dużo ludzi, długie kolejki (+kiedy ewentualnie byliście). Będę wdzięczna za wszelkie informacje emotka
0 0