Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

GreenEK

#7132094 Napisano: 18.10.2023 20:50:12
kumulacja napisał(a):

zdesperowany_kot napisał(a):

Czy jest ktoś na forum kto leczy się u dentysty w ramach NFZ? Czy dentysta na fundusz zrobi mi estetyczną plombę? Byłem dziś u stomatologa na NFZ i kobieta mi powiedziała, że ona może mi zrobić tylko plombę metalową bo tylko takie są refundowaneemotka  czy to prawda? Ktoś może potwierdzić??

Szukaj innego stomatologa. I nie daj sobie wsadzić plomby amalgamatowej, bo jest szkodliwa.
https://www.medic...zkodliwe,3817,n,3713

Info od mojego stomatologa ok. 2 lata temu: na NFZ 'ładne' plomby to tylko na jedynki i dwójki...
0 0

janeeyre

#7132376 Napisano: 19.10.2023 18:13:33
Ktoś wie gdzie można kupić męskie dresowe spodnie na bardzo wysokiego faceta?
0 0

brucee

#7132386 Napisano: 19.10.2023 18:37:49
janeeyre napisał(a):

Ktoś wie gdzie można kupić męskie dresowe spodnie na bardzo wysokiego faceta?

Sklepy netowe czasem podają dokładne rozmiary odzieży, w tym długość nogawek. Bon Prix, Sinsay, Born2be mają wiele rabatów i przy tym całkiem fajne ceny na niektóre spodnie dresowe. Warto sprawdzić.
0 0

zielonaszpilka

#7132392 Napisano: 19.10.2023 19:03:50
janeeyre napisał(a):

Ktoś wie gdzie można kupić męskie dresowe spodnie na bardzo wysokiego faceta?

Np. w Next emotka  tu masz całą.kategorie dla wysokich https://www.next....#1676.6696891784668. Wysyłka od 200 zł jest za darmo, ale za to chyba zwroty są na własny koszt, teraz wysyła się zwroty do Niemiec, więc trzeba sprawdzić koszt. Ale Next ma ubrania naprawdę dobre jakościowo. Polecam.

DAIKOKU

#7132394 Napisano: 19.10.2023 19:19:59
GreenEK napisał(a):

kumulacja napisał(a):

zdesperowany_kot napisał(a):

Czy jest ktoś na forum kto leczy się u dentysty w ramach NFZ? Czy dentysta na fundusz zrobi mi estetyczną plombę? Byłem dziś u stomatologa na NFZ i kobieta mi powiedziała, że ona może mi zrobić tylko plombę metalową bo tylko takie są refundowaneemotka  czy to prawda? Ktoś może potwierdzić??

Szukaj innego stomatologa. I nie daj sobie wsadzić plomby amalgamatowej, bo jest szkodliwa.
https://www.medic...zkodliwe,3817,n,3713

Info od mojego stomatologa ok. 2 lata temu: na NFZ 'ładne' plomby to tylko na jedynki i dwójki...

zgadza się, leczenie zęba może być na NFZ, ale jeśli chcesz białą plombę to trzeba dopłacić. Dentyści kontraktujący z NFZ tak zrobią, ci prywatni - nie bo nie kontraktują i nikt im za leczenie nie zwróci.
0 0

@gnieszk@

#7132395 Napisano: 19.10.2023 19:25:12
DAIKOKU napisał(a):

GreenEK napisał(a):

kumulacja napisał(a):

zdesperowany_kot napisał(a):

Czy jest ktoś na forum kto leczy się u dentysty w ramach NFZ? Czy dentysta na fundusz zrobi mi estetyczną plombę? Byłem dziś u stomatologa na NFZ i kobieta mi powiedziała, że ona może mi zrobić tylko plombę metalową bo tylko takie są refundowaneemotka  czy to prawda? Ktoś może potwierdzić??

Szukaj innego stomatologa. I nie daj sobie wsadzić plomby amalgamatowej, bo jest szkodliwa.
https://www.medic...zkodliwe,3817,n,3713

Info od mojego stomatologa ok. 2 lata temu: na NFZ 'ładne' plomby to tylko na jedynki i dwójki...

zgadza się, leczenie zęba może być na NFZ, ale jeśli chcesz białą plombę to trzeba dopłacić. Dentyści kontraktujący z NFZ tak zrobią, ci prywatni - nie bo nie kontraktują i nikt im za leczenie nie zwróci.


Przecież ciemne plomby z amalgamatu zostały w ogóle wycofane jakiś rok temu.
https://www.rp.pl...z-tylko-biale-plomby

nienia

#7132438 Napisano: 20.10.2023 07:25:21
ewunia napisał(a):

samuraj napisał(a):

zdesperowany_kot napisał(a):

Czy jest ktoś na forum kto leczy się u dentysty w ramach NFZ? Czy dentysta na fundusz zrobi mi estetyczną plombę? Byłem dziś u stomatologa na NFZ i kobieta mi powiedziała, że ona może mi zrobić tylko plombę metalową bo tylko takie są refundowaneemotka  czy to prawda? Ktoś może potwierdzić??

Białe też są refundowane,a wiem bo sam nie dawno robiłem.

https://www.porad...-fwD6-DocM-UTUa.html

Wypełnienia metalowe (amalgamaty) zostały wycofane w październiku ubiegłego roku,  obecnie zamiast nich stosowane są  glassjonomery, te wypełnienia są takie, powiedzmy "biało-żółte, trudno dobrać odcień do koloru zęba tak jak można to zrobić materiałem kompozytowym (plomba na "światło "), ale na pewno lepiej to wygląda. Jeśli ubytek jest duży,  to na pewno lepiej jednak zainwestować w wypełnienie kompozytowe, bo wytrzymałość glassjonomerów nie jest zbyt dobra. Nie daj sobie wcisnąć amalgamatu.

nanajka81

#7132448 Napisano: 20.10.2023 08:57:09
nienia napisał(a):

ewunia napisał(a):

samuraj napisał(a):

zdesperowany_kot napisał(a):

Czy jest ktoś na forum kto leczy się u dentysty w ramach NFZ? Czy dentysta na fundusz zrobi mi estetyczną plombę? Byłem dziś u stomatologa na NFZ i kobieta mi powiedziała, że ona może mi zrobić tylko plombę metalową bo tylko takie są refundowaneemotka  czy to prawda? Ktoś może potwierdzić??

Białe też są refundowane,a wiem bo sam nie dawno robiłem.

https://www.porad...-fwD6-DocM-UTUa.html

Wypełnienia metalowe (amalgamaty) zostały wycofane w październiku ubiegłego roku,  obecnie zamiast nich stosowane są  glassjonomery, te wypełnienia są takie, powiedzmy "biało-żółte, trudno dobrać odcień do koloru zęba tak jak można to zrobić materiałem kompozytowym (plomba na "światło "), ale na pewno lepiej to wygląda. Jeśli ubytek jest duży,  to na pewno lepiej jednak zainwestować w wypełnienie kompozytowe, bo wytrzymałość glassjonomerów nie jest zbyt dobra. Nie daj sobie wcisnąć amalgamatu.

ja wiem że dentyści nie są tani ale po tym jak w moim ośrodku zdrowia "lecząc" zepsuli mi większość zębów (3 musiałam wyrwać) nigdy więcej nie poszłam naprawiać zębów na NFZ. Wykopałam kasę, u prywaciarza naprawiłam zęby i od tamtej pory a minęło ponad 20 lat - nie mam większych z nimi problemów. Teściowej nie udało mi się "nawrócić", chodziła z jednym i tym samym zębem do ośrodka (chyba z 2 lata) i skończyło się wyrwaniem go...
1 sabaka 0

moskala22

#7132808 Napisano: 21.10.2023 14:56:01
Czy możecie mi podpowiedzieć jacy operatorzy komórkowi maja teraz najlepsze oferty na abonament (zarówno pod względem cenowym, jak i ofertowym)?
0 0

boss75

#7132810 Napisano: 21.10.2023 15:05:47
Przygarnę nalepki lub kody do quizu Biedronki
0 0

halliday

#7132815 Napisano: 21.10.2023 15:20:37
moskala22 napisał(a):

Czy możecie mi podpowiedzieć jacy operatorzy komórkowi maja teraz najlepsze oferty na abonament (zarówno pod względem cenowym, jak i ofertowym)?

https://www.heyah.pl/heyah01/ za 19,99zł 20gb i darmowe rozmowy i smsy zasięg t-mobile. Dodatkowo korzystając np z letyshops otrzymamy cashback 37,50zł https://letyshops.com/pl/shops/heyah-01

jokan

#7133933 Napisano: 25.10.2023 17:40:10
boss75 napisał(a):

Przygarnę nalepki lub kody do quizu Biedronki

priv
0 0

boss75

#7134009 Napisano: 25.10.2023 22:30:38
Moi drodzy
Ma ktoś zbędne ręczniki, pościel , obruski i kołdrę?
Pomagam starszej Pani
Oczywiście zwracam za paczkomat
2 mia, cb656 0

anaesth

agakaz2

#7136033 Napisano: 03.11.2023 15:51:29
kto był na zakupach po danio na ul. na ostatnim groszu emotka
0 0

wiolka252

#7136044 Napisano: 03.11.2023 16:38:45
Pytanie na szybko liczę na szybka odpowiedź. Jakiś drobny zakup w biedronce do konkursu, bo zanim znajdę to mąż wróci bez niczego na loterię 😅
0 0

agakaz2

#7136051 Napisano: 03.11.2023 16:51:35
wiolka252 napisał(a):

Pytanie na szybko liczę na szybka odpowiedź. Jakiś drobny zakup w biedronce do konkursu, bo zanim znajdę to mąż wróci bez niczego na loterię 😅

właśnie wróciłam

proponuję tic tac lub serki rolmerz
1 wiolka252 0

wiolka252

#7136054 Napisano: 03.11.2023 16:58:18
agakaz2 napisał(a):

wiolka252 napisał(a):

Pytanie na szybko liczę na szybka odpowiedź. Jakiś drobny zakup w biedronce do konkursu, bo zanim znajdę to mąż wróci bez niczego na loterię 😅

właśnie wróciłam

proponuję tic tac lub serki rolmerz

O dziękuję. Już mu pisze 😊
0 0

psotka

#7136311 Napisano: 05.11.2023 11:32:25
Cześć, może ktoś pracuje w branży nieruchomości lub dobrze się w niej orientuje?

Planujemy zakup mieszkania, ale mieszkań we względnie normalnej cenie po prostu brak! Jak widzę kawalerkę niecałe 30 metrów za ponad 400 tys. to podnosi mi się ciśnienie. Każde norki w suterenie, skosy, poddasza, ciemne, zaniedbane lub po prostu brzydkie mieszkania szybko znikają, Pojawiają się nowe w jeszcze wyższej cenie. To co było na wiosnę przystępne cenowo, to teraz należy doliczyć plus 50 tys. i więcej. Kawalerek nie ma, a mieszkania 2 pokoje znikają w mgnieniu oka. 

Moje pytanie dla osób z branży:
- czy ten kredyt 2% się niedługo skończy?
- czy warto teraz kupić mieszkanie czy przeczekać ten boom?
- jak ma się sytuacja na rynku od strony fachowca? jakieś złote rady - czego nie kupować, na co zwrócić uwagę, co jest może tajemnicą poliszynela dla niewtajemniczonych?
- czy ten szał się za chwilę skończy i o ile ceny nie będą rosnąć (w co wątpię) to przynajmniej będą stałe
- jakieś inne złote tipy dla marzycieli o mieszkaniu?
- czego nigdy nie powie pośrednik/agent nieruchomości emotka
1 synk 0

koniczynka123

#7136315 Napisano: 05.11.2023 12:08:49
psotka napisał(a):

Cześć, może ktoś pracuje w branży nieruchomości lub dobrze się w niej orientuje?
.....

Wstrzymaj się na pewno co najmniej pół roku, droższe nie będą emotka
PS. Zmień miejsce zamieszkania emotka
0 0