Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

mandarynka16

#7136318 Napisano: 05.11.2023 12:21:28
koniczynka123 napisał(a):

psotka napisał(a):

Cześć, może ktoś pracuje w branży nieruchomości lub dobrze się w niej orientuje?
.....

Wstrzymaj się na pewno co najmniej pół roku, droższe nie będą emotka

Zależy w jakim mieście, w tych największych jak Waw i inne na pewno będą. W dużych miastach oprócz cen problemem jest ilosć ofert, jest ich bardzo mało i nie dość, że jest drogo to te mieszkania zazwyczaj są w fatalnym stanie albo słabej lokalizacji. Az się nie chce ich oglądać.

Wg mnie tanio już było  obserwuje rynek od kilku lat i ceny moga się co najwyżej zatrzymać, spadać raczej nie będą. Nawet w pandemii nie spadały, wtedy tylko nie rosły. Kredyt 2% chyba na razie zostaje, mówi się o nowych programach. Jeżeli je wprowadzą to ceny wystrzelą jeszcze bardziej. 
To co mogę WAm doradzić to oglądajcie też mieszkania trochę droższe niż planowaliście. I jak Wam coś się spodoba to od razu bierzcie  Bierzcie na zasadzie kończycie oglądać i mówicie kupujemy ( niestety czasami to jest wyścig, kto pierwszy ten lepszy ).  Z kredytem sobie jakoś poradzicie, a będziecie mieć komfort psychiczny, że nie musicie już brać udziału w tym wyścigu o mieszkania. 

Oprócz ceny, patrzcie jaki status prawny ma mieszkanie. Najlepiej brać własnościowe z KW, odradzam społdzielcze. Tez warto zwrócić uwagę na czynsz. Czasami są kosmicznie wysokie. lepiej odpuścić takie lokale. Jeżeli kupujecie w starym budownictwie to warto sprawdzić czy w budynku są mieszkania komunalne ( można zadzwonić do administracji budynku i dopytać ). Jeżeli jest ich sporo to też radzę odpuścić.

W tym momencie brałabym kredyt na zmiennnych stopach, chociaż jak dostaniecie ofertę z banku to przy stałych stopach rata będzie pewnie trochę niższa. Ale w dłuższej perspektywie taniej wyjdzie przy zmiennych. 
Jak coś się zmieni później na rynku, to możecie przejść na stałe.  Przy wyborze banku polecam taki, który nie ma opłat za udzielenie kredytu. Niektóre sobie słono za to liczą

A i polecam kupowanie bez pośredników, bezpośrednio. I częste sprawdzanie stron z ogłoszeniami, jak tylko pojawi się coś fajnego to dzwońcie i jedźcie oglądać. Te najlepsze oferty rozchodzą się prawie od ręki, więc trzeba szybko działać

agusiac87

#7136329 Napisano: 05.11.2023 13:10:11
czy podczas robienia jednego zakupu na Allegro moge zrealizować 3 kupony 20 zł ?
WIdze mozliwosc zaznaczenia jednego kuponu, nie wiem jak dołączyc 3 kupony?
0 0

halliday

#7136332 Napisano: 05.11.2023 13:40:41
agusiac87 napisał(a):

czy podczas robienia jednego zakupu na Allegro moge zrealizować 3 kupony 20 zł ?
WIdze mozliwosc zaznaczenia jednego kuponu, nie wiem jak dołączyc 3 kupony?

jak to są karty podarunkowe to można połączyć, maksymalnie 15 kart do jednej transakcji. Ale aby dodać więcej kart trzeba użyć aplikacji allegro, bo chyba przez stronę nie ma takiej możliwości. Sam zakup możesz zrobić przez stronę, ale dodanie większej ilości kart trzeba przez aplikację.
Jak to jest kupon wymieniony za monety to nie można go połączyć z kartą podarunkową.
2 samuraj, andii 0

psotka

#7136343 Napisano: 05.11.2023 14:39:07
mandarynka16 napisał(a):

koniczynka123 napisał(a):

psotka napisał(a):

Cześć, może ktoś pracuje w branży nieruchomości lub dobrze się w niej orientuje?
.....

Wstrzymaj się na pewno co najmniej pół roku, droższe nie będą emotka

Zależy w jakim mieście, w tych największych jak Waw i inne na pewno będą. W dużych miastach oprócz cen problemem jest ilosć ofert, jest ich bardzo mało i nie dość, że jest drogo to te mieszkania zazwyczaj są w fatalnym stanie albo słabej lokalizacji. Az się nie chce ich oglądać.

Wg mnie tanio już było  obserwuje rynek od kilku lat i ceny moga się co najwyżej zatrzymać, spadać raczej nie będą. Nawet w pandemii nie spadały, wtedy tylko nie rosły. Kredyt 2% chyba na razie zostaje, mówi się o nowych programach. Jeżeli je wprowadzą to ceny wystrzelą jeszcze bardziej. 
To co mogę WAm doradzić to oglądajcie też mieszkania trochę droższe niż planowaliście. I jak Wam coś się spodoba to od razu bierzcie  Bierzcie na zasadzie kończycie oglądać i mówicie kupujemy ( niestety czasami to jest wyścig, kto pierwszy ten lepszy ).  Z kredytem sobie jakoś poradzicie, a będziecie mieć komfort psychiczny, że nie musicie już brać udziału w tym wyścigu o mieszkania. 

Oprócz ceny, patrzcie jaki status prawny ma mieszkanie. Najlepiej brać własnościowe z KW, odradzam społdzielcze. Tez warto zwrócić uwagę na czynsz. Czasami są kosmicznie wysokie. lepiej odpuścić takie lokale. Jeżeli kupujecie w starym budownictwie to warto sprawdzić czy w budynku są mieszkania komunalne ( można zadzwonić do administracji budynku i dopytać ). Jeżeli jest ich sporo to też radzę odpuścić.

W tym momencie brałabym kredyt na zmiennnych stopach, chociaż jak dostaniecie ofertę z banku to przy stałych stopach rata będzie pewnie trochę niższa. Ale w dłuższej perspektywie taniej wyjdzie przy zmiennych. 
Jak coś się zmieni później na rynku, to możecie przejść na stałe.  Przy wyborze banku polecam taki, który nie ma opłat za udzielenie kredytu. Niektóre sobie słono za to liczą

A i polecam kupowanie bez pośredników, bezpośrednio. I częste sprawdzanie stron z ogłoszeniami, jak tylko pojawi się coś fajnego to dzwońcie i jedźcie oglądać. Te najlepsze oferty rozchodzą się prawie od ręki, więc trzeba szybko działać

No właśnie Warszawa. A mozesz przyblizyc temat mieszkan spoldzielczych. Sa takie na Brodnie. Z czym sie to wiąże? Ja jestem wlascicielem? One maja akt notarialny? Widze ze nie zdaze mrugnac a ceny mieszkan sa juz wyzsze o kilka tys. Metr mieszkania po 12-15 tys 🤮
0 0

cb656

#7136372 Napisano: 05.11.2023 18:45:36
mandarynka16 napisał(a):

Oprócz ceny, patrzcie jaki status prawny ma mieszkanie. Najlepiej brać własnościowe z KW, odradzam spółdzielcze...

Dlaczego odradzasz spółdzielcze? proszę o merytoryczne uzasadnienie. emotka
0 0

doo

#7136416 Napisano: 05.11.2023 22:11:50
Czy ktoś wie jak agencja Unique One zapatruje się na paragony z opisem Pł CornFlakes 500 g? Czy będzie potrzebna pieczątka sklepu w loterii Nestle Monopoly?
0 0

fbmonika1966

#7136427 Napisano: 05.11.2023 22:45:45
boss75 napisał(a):

Przygarnę nalepki i kody do quizu Biedronka
Nalepki i kody wydawane są do 18 listopada

mam 1 kod 9929176689967
0 0

fbmonika1966

#7136429 Napisano: 05.11.2023 22:46:35
fbmonika1966 napisał(a):

boss75 napisał(a):

Przygarnę nalepki i kody do quizu Biedronka
Nalepki i kody wydawane są do 18 listopada

mam 1 kod 9929176689967

0 0

alienistka

#7136431 Napisano: 05.11.2023 23:16:45
cb656 napisał(a):

mandarynka16 napisał(a):

Oprócz ceny, patrzcie jaki status prawny ma mieszkanie. Najlepiej brać własnościowe z KW, odradzam spółdzielcze...

Dlaczego odradzasz spółdzielcze? proszę o merytoryczne uzasadnienie. emotka

Jedynie ewentualna opłata przekasztalceniowa (przeksztalcenie użytkowania wieczystego gruntu na własność), bo.to dodatkowy koszt, ale i pole do negocjacji..

prosiaczek

#7136886 Napisano: 07.11.2023 11:29:35
Dzień dobry witam Państwa emotka  
chrum

zielonaszpilka

#7136926 Napisano: 07.11.2023 12:59:39
prosiaczek napisał(a):

Dzień dobry witam Państwa emotka  
chrum

Gdzieżeś Ty była tyle czasu? emotka

prosiaczek

#7136981 Napisano: 07.11.2023 14:34:59
zielonaszpilka napisał(a):

prosiaczek napisał(a):

Dzień dobry witam Państwa emotka  
chrum

Gdzieżeś Ty była tyle czasu? emotka

No kurde w pracy. Bez sensu emotka  pożarła mnie i nie chciała wypuścić do sklepu po paragony. Zapierdzielałam jak dzika prawie się dałam zmobbingowac i uciekłam emotka   ajlowju ze ktoś jesCze Prosiaka pamięta emotka

zielonaszpilka

#7136992 Napisano: 07.11.2023 14:44:05
prosiaczek napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

prosiaczek napisał(a):

Dzień dobry witam Państwa emotka  
chrum

Gdzieżeś Ty była tyle czasu? emotka

No kurde w pracy. Bez sensu emotka  pożarła mnie i nie chciała wypuścić do sklepu po paragony. Zapierdzielałam jak dzika prawie się dałam zmobbingowac i uciekłam emotka   ajlowju ze ktoś jesCze Prosiaka pamięta emotka

W pracy? To rzeczywiście bez sensu emotka  Fajnie, że jesteś, tylko znowu zwiększa się konkurencja, więc w sumie nie wiem czy się cieszyć czy nie emotka

rare85

#7136995 Napisano: 07.11.2023 14:48:12
prosiaczek napisał(a):

No kurde w pracy. Bez sensu emotka  pożarła mnie i nie chciała wypuścić do sklepu po paragony. Zapierdzielałam jak dzika prawie się dałam zmobbingowac i uciekłam emotka   ajlowju ze ktoś jesCze Prosiaka pamięta emotka

To przybijam piątkę! Też z takiej uciekłam... pewnie przez nią prawie nic nie wygrywałam emotka

zezowaty_kot

#7136998 Napisano: 07.11.2023 14:53:12
zielonaszpilka napisał(a):

prosiaczek napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

prosiaczek napisał(a):

Dzień dobry witam Państwa emotka  
chrum

Gdzieżeś Ty była tyle czasu? emotka

No kurde w pracy. Bez sensu emotka  pożarła mnie i nie chciała wypuścić do sklepu po paragony. Zapierdzielałam jak dzika prawie się dałam zmobbingowac i uciekłam emotka   ajlowju ze ktoś jesCze Prosiaka pamięta emotka

W pracy? To rzeczywiście bez sensu emotka  Fajnie, że jesteś, tylko znowu zwiększa się konkurencja, więc w sumie nie wiem czy się cieszyć czy nie emotka

Tu ostatnio jest wiele powrotów. Jakoś w czasach pandemii nie było w co grać, mam wrażenie, że w tym roku agencje znów kuszą i wabią, stąd i stare niedźwiedzie budzą się ze snu zimowego. emotka

prosiaczek

#7137043 Napisano: 07.11.2023 16:26:55
zielonaszpilka napisał(a):

prosiaczek napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

prosiaczek napisał(a):

Dzień dobry witam Państwa emotka  
chrum

Gdzieżeś Ty była tyle czasu? emotka

No kurde w pracy. Bez sensu emotka  pożarła mnie i nie chciała wypuścić do sklepu po paragony. Zapierdzielałam jak dzika prawie się dałam zmobbingowac i uciekłam emotka   ajlowju ze ktoś jesCze Prosiaka pamięta emotka

W pracy? To rzeczywiście bez sensu emotka  Fajnie, że jesteś, tylko znowu zwiększa się konkurencja, więc w sumie nie wiem czy się cieszyć czy nie emotka

No weź, nie będziesz chyba starej prosiakowej bonów i ajfonow żałować? emotka  :D. 
powodzenia nam wszystkim! emotka
1 andii 0

zielonaszpilka

#7137044 Napisano: 07.11.2023 16:29:35
prosiaczek napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

prosiaczek napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

prosiaczek napisał(a):

Dzień dobry witam Państwa emotka  
chrum

Gdzieżeś Ty była tyle czasu? emotka

No kurde w pracy. Bez sensu emotka  pożarła mnie i nie chciała wypuścić do sklepu po paragony. Zapierdzielałam jak dzika prawie się dałam zmobbingowac i uciekłam emotka   ajlowju ze ktoś jesCze Prosiaka pamięta emotka

W pracy? To rzeczywiście bez sensu emotka  Fajnie, że jesteś, tylko znowu zwiększa się konkurencja, więc w sumie nie wiem czy się cieszyć czy nie emotka

No weź, nie będziesz chyba starej prosiakowej bonów i ajfonow żałować? emotka  :D. 
powodzenia nam wszystkim! emotka

Dobrze, że sobie iPhona wygrałam zanim przylazłaś emotka  emotka

boss75

#7137047 Napisano: 07.11.2023 16:43:06
Przygarnę nalepki i kody do quizu Biedronka
Nalepki i kody wydawane są do 18 listopada
0 0

Finezyjna

#7137048 Napisano: 07.11.2023 16:45:03
Hej, przesyłka gls nadana przez albedo dziś, kojarzycie co to może być ?
0 0

elmas

#7137073 Napisano: 07.11.2023 17:28:43
Finezyjna napisał(a):

Hej, przesyłka gls nadana przez albedo dziś, kojarzycie co to może być ?

Może to krówka z Müllermilch?
0 0