Reklama na e-Konkursy.info

Wkurza mnie...

noemi82

#6858394 Napisano: 10.05.2022 07:43:06
Wkurza mnie, że często inna cena produktu jest na półce, a inna na kasie. Wczoraj tak miałam z Ptasim Mleczkiem Wedel, gdzie widniała cena 15,99 a kiedy chciałam wysłać paragon, to zauważyłam, że zapłaciłam 14,99. Chyba tylko konkursowicz zrozumie, kiedy nie cieszy to, że mniej się zapłaciło za towar  emotka  

kumulacja

#6858401 Napisano: 10.05.2022 08:46:24
1940bruce1973 napisał(a):

Wkurza mnie potwornie mrowisko ciągłe w domu (mimo codziennej bohaterskiej walki wręcz z tymi insektamiemotka  ), jakby miał nastać lada moment potop. emotka emotka

W walce z mrówkami faraonkami najważniejsze jest znalezienie gniazda. W naszym starym mieszkaniu znaleźliśmy je z tyłu lodówki. I dopiero po zlikwidowaniu głównej "siedziby" mrówek w szybkim czasie pozbyliśmy się ich. 
2 cb656, brucee 0

azaflora

#6858420 Napisano: 10.05.2022 10:03:17
kumulacja napisał(a):

1940bruce1973 napisał(a):

Wkurza mnie potwornie mrowisko ciągłe w domu (mimo codziennej bohaterskiej walki wręcz z tymi insektamiemotka  ), jakby miał nastać lada moment potop. emotka emotka

W walce z mrówkami faraonkami najważniejsze jest znalezienie gniazda. W naszym starym mieszkaniu znaleźliśmy je z tyłu lodówki. I dopiero po zlikwidowaniu głównej "siedziby" mrówek w szybkim czasie pozbyliśmy się ich. 

O faraonkach /na szczęście/ nie mam pojęcia, u mnie była kiedyś inwazja mrówek z dworu, po ścianie wchodziły na pierwsze piętro i oknem do pokoju emotka .
kumulacja - tak, wszelkie paskudztwa lubią miejsca zaciszne i ciepłe. Zaprzyjaźniony serwis ma co trochę akcje: przywożą im wypasiony ekspres do kawy, a w nim "roje" prusaków albo z terenów wiejskich - insektów związanych z kwitnieniem rzepaku  emotka

rare85

#6858434 Napisano: 10.05.2022 10:38:41
azaflora napisał(a):

O faraonkach /na szczęście/ nie mam pojęcia, u mnie była kiedyś inwazja mrówek z dworu, po ścianie wchodziły na pierwsze piętro i oknem do pokoju emotka .

U rodziców jest aktualnie kopane pod blokiem i świeżo rozkopana ziemia, pełno mrówek "pcha" się do mieszkania, też I piętro. Jak sobie z nimi poradziłaś?
1 brucee 0

azaflora

#6858453 Napisano: 10.05.2022 11:28:08
rare85 napisał(a):

azaflora napisał(a):

O faraonkach /na szczęście/ nie mam pojęcia, u mnie była kiedyś inwazja mrówek z dworu, po ścianie wchodziły na pierwsze piętro i oknem do pokoju emotka .

U rodziców jest aktualnie kopane pod blokiem i świeżo rozkopana ziemia, pełno mrówek "pcha" się do mieszkania, też I piętro. Jak sobie z nimi poradziłaś?

Wytłukłam.
Najgroźniejsze są te mrówki ze skrzydełkami, bo one są płodne i zakładają nowe kolonie. Ja nie mogłam stosować żadnej chemii, bo na czworakach pętał się po mieszkaniu dzieciak emotka .
Wyśledziłam dokąd mrówki idą i okazało się, że do poziomej szczeliny między nadstawką regału! Nic grubszego nie mogłam tam włożyć, więc ze sztywnego brystolu pocięłam paski, takim paskiem robiłam zamieszanie, a mrówki, które wychodziły - pac twardym kapciem. Po dwóch dniach przyjechał mąż, unosił nadstawkę, a ja tłukłam, były już jajka! Całość umyłam naparem z mięty.
Po jakimś czasie przylazły po ścianie mniejsze, szły przy listwie podłogowej, wchodziły pod wykładzinę - te wyłapałam zanim założyły kolonię, przy pomocy...pojemników z niewielką ilością serka waniliowego - właziły, a ja je wynosiłam do śmietnika. Dokładnie sprawdziłam - były też pod lodówką - odkurzacz załatwiał sprawę.
Dopóki są mrówki ze skrzydełkami, te co składają jajka, to bezpłciowe "robotnice" idą ich śladem zapachowym /feromony/, jeśli ich zapach wietrzeje albo wybije się całą kolonię, będzie po kłopocie.
Ważna sprawa i pożyteczna dla człowieka: te mrówki z dworu nie lubią zapachu świeżych ziół, więc na parapecie, dobrze postawić doniczkę np. z miętę, tymiankiem czy majerankiem - jest szansa, że ominą i pójdą do sąsiadów emotka

jagodzianka

#6858456 Napisano: 10.05.2022 11:35:05
Ostatnio kasa samoobsługowa, niby wybawienie dla konkursowicza ale już drugi raz wciągnęła mi paragon! Był kompletnie nieczytelny, a na nim 3 konkursowe produkty! 
0 0

brucee

#6858512 Napisano: 10.05.2022 13:58:48
azaflora napisał(a):


O faraonkach /na szczęście/ nie mam pojęcia, u mnie była kiedyś inwazja mrówek z dworu, po ścianie wchodziły na pierwsze piętro i oknem do pokoju emotka

Też mam masę tych podwórkowych, normalnie wysyp co rano, mimo rozmaitych środków... A najgorzej jest przed deszczem. Czarnym ciurkiem wtedy idą. emotka
0 0

mampytanie

#6858518 Napisano: 10.05.2022 14:03:19
1940bruce1973 napisał(a):

azaflora napisał(a):

O faraonkach /na szczęście/ nie mam pojęcia, u mnie była kiedyś inwazja mrówek z dworu, po ścianie wchodziły na pierwsze piętro i oknem do pokoju emotka

Też mam masę tych podwórkowych, normalnie wysyp co rano, mimo rozmaitych środków... A najgorzej jest przed deszczem. Czarnym ciurkiem wtedy idą. emotka

Posypcie pudrem dla dzieci - talkiem - przy drzwiach i oknach. Powtarzajcie ten zabieg co kilka dni. U mnie w domu dwa lata temu też tak wchodziły z tarasu, ale taki zabieg pomógł (po około 2 tygodniach) i do dnia dzisiejszego nie ma problemu. Dodatkowo na dworze warto posypać specyfikiem do zwalczania mrówek przy och gniazdach, by ograniczyć ich rozprzestrzenianie się.

anaesth

#6858519 Napisano: 10.05.2022 14:04:25
sledzik860 napisał(a):

asther napisał(a):

Wkurza mnie, że cukierki Wawel na wagę w Carrefour nie mają na paragonie napisu wawel, do tego cena jest inna niż na półce ☹️

Carrefour słynie w moim mieście z jednego wielkiego bałaganu, patrząc na cenę na półce można być w 50 % pewnym, że jest ona wyższa. Dlatego sprawdzam każdy towar pod czytnikiem. Poza tym ostatnio zrobiła się tam drożyzna. Bardzo mnie to wkurza, bo jest to sklep, do którego mam blisko. 

Polecam funkcję "scan&go" emotka
0 0

lasiglasty

#6858747 Napisano: 11.05.2022 13:36:31
Tablet do rysowania z Kinder... Nie dość, że przyszedł pomazany, to jeszcze połamany. 
0 0

masza

#6858772 Napisano: 11.05.2022 15:10:33
lasiglasty napisał(a):

Tablet do rysowania z Kinder... Nie dość, że przyszedł pomazany, to jeszcze połamany. 

Włącz go i wciśnij czyszczenie . Powinno być ok
0 0

aurorcia

#6858870 Napisano: 11.05.2022 20:35:33
To ja czekam na wyniki konkursu rowerowego w euro, takie fajne zdjęcie wysłałam, a teraz czytam regulamin, że na zdjęciu nie może być innej osoby niż zgłaszający...emotka emotka emotka emotka emotka
1 kumulacja 0

cudaczek121

#6858884 Napisano: 11.05.2022 21:19:24
Wkurzają mnie psy bezpańsko łażące po wiosce. Moja suczka ma teraz cieczkę i niestety zmuszona byłam użyć gazu pieprzowego przeciwko amantowi, który próbował ją zaatakować. Zdaję sobie sprawę, że mogę swoją Tosię wysterylizować, ale z drugiej strony żaden pies nie powinien przebywać sam poza posesją. Jeśli właściciele nie mają czasu, ochoty czy możliwości wyjść z pieskiem na smyczy, nie powinni mieć zwierzaka.
1 ZetZ 0

atyde25

#6858926 Napisano: 12.05.2022 09:03:01
Mnie kiedyś ugryzł pies co ..."On nigdy nikogo nie ugryzł"...No witam ja nikt.Ale żarty na bok.Dziś strasznie silny wiatr i zawsze wtedy czuję taki niepokój jakby coś miało nadejść złego.Oby to były nagrody przywiane wiatrem.
0 0

ziolko

#6858996 Napisano: 12.05.2022 12:36:02
atyde25 napisał(a):

Mnie kiedyś ugryzł pies co ..."On nigdy nikogo nie ugryzł"...No witam ja nikt.Ale żarty na bok.Dziś strasznie silny wiatr i zawsze wtedy czuję taki niepokój jakby coś miało nadejść złego.Oby to były nagrody przywiane wiatrem.

Ojj tak... silny wiatr, plus mocno pyląca brzoza = zgroza alergików (czyli między innymi moja)

ziolko

#6859316 Napisano: 13.05.2022 18:00:07
Do tej pory uwielbiałam wiosnę... a od tego roku będzie mi się kojarzyć z kaszlem, chrypą, katarem, kichaniem, łzawieniem i dusznością. 
Niech to pylenie się skończy, bo już nie mam siły emotka emotka
2 cb656, brucee 0

brucee

#6859325 Napisano: 13.05.2022 18:33:18
ziolko napisał(a):

Do tej pory uwielbiałam wiosnę... a od tego roku będzie mi się kojarzyć z kaszlem, chrypą, katarem, kichaniem, łzawieniem i dusznością. Niech to pylenie się skończy, bo już nie mam siły emotka emotka

To sobie wyobraź, co ja dziś wyprawiałam na sali sądowej, aby przetrwać... emotka  Alergiczka i astmatyczna pozdrawia i rozumie. emotka  
1 ziolko 0

atyde25

#6859327 Napisano: 13.05.2022 18:40:52
Ciężarówki antyaborcyjne.Serio nie można nic zrobić by to zablokować:( Ile można słuchać tego p.... on jadą ciągle po kilka razy w centrum miasta.
1 sambolera 0

anialistopad

#6859329 Napisano: 13.05.2022 18:45:31
Kinder wkur,,.......
0 0

masza

#6859344 Napisano: 13.05.2022 20:45:48
cudaczek121 napisał(a):

Wkurzają mnie psy bezpańsko łażące po wiosce. Moja suczka ma teraz cieczkę i niestety zmuszona byłam użyć gazu pieprzowego przeciwko amantowi, który próbował ją zaatakować. Zdaję sobie sprawę, że mogę swoją Tosię wysterylizować, ale z drugiej strony żaden pies nie powinien przebywać sam poza posesją. Jeśli właściciele nie mają czasu, ochoty czy możliwości wyjść z pieskiem na smyczy, nie powinni mieć zwierzaka.

Niestety zwierzak nic nie winny jest , czuje suczkę to leci . Wysterylizuj - będzie zdrowsza i dłużej żyła .
Bezpańskie psy można zgłaszać do schroniska . Jak właściciel odbierze i zapłaci karę to będzie już psa pilnował .