Reklama na e-Konkursy.info

Wkurza mnie...

DAIKOKU

#7076412 Napisano: 25.01.2023 18:13:34
ktosiek1 napisał(a):

asia8564 napisał(a):

Wkurza mnie jakie zdjęcia wygrywają w konkursie Michel Angelo . Człowiek się stara , poświęca dużo czasu na zdjęcia a ktoś pojedzie sobie do Włoch wrzuci byle jakie zdjęcie z Winem wygrywa ….. 

Nie obrażając zwycięzców , dużo zdjęć mi się podoba emotka  

Niestety ale odpuszczam ten konkurs 

Ja po trzech nieudanych próbach też. Jedno zdjęcie nagrodzone niezgodnie z regulaminem, bo są widoczne dwie osoby. Albo wino i dookoła pierniki.....co to ma z Włochami wspilnego... no widocznie nie wstrzelilysmy się w gust....


0 0

carrrolinax3

#7076417 Napisano: 25.01.2023 18:47:33
southlander napisał(a):

Czy w pogoni za kolejnymi wygranymi naprawdę nie da się uczciwie...? Znany części forumowiczom śpiewający pan, tym razem bez wideo, za to z ordynarnym autoplagiatem, polecam odnaleźć jego komentarze. To samo zdjęcie, tekst praktycznie kopiuj/wklej. 

https://www.faceb...et=a.449929500504299
https://www.faceb...360/216443820774261/

Ręce opadają. 

Tutaj akurat nie za bardzo rozumiem problem, niech rzuci kamieniem ten, który nigdy nie wysłał dwa razy tego samego (albo podobnego) zgłoszenia na różne konkursy. Sama niejednokrotnie wysyłałam ten sam tekst kilka razy np do Heinekena. Jeśli kopiuje siebie, jego sprawa, co innego gdyby kopiował innych.
1 cb656 0

southlander

#7076433 Napisano: 25.01.2023 20:12:33
carrrolinax3 napisał(a):

southlander napisał(a):

Czy w pogoni za kolejnymi wygranymi naprawdę nie da się uczciwie...? Znany części forumowiczom śpiewający pan, tym razem bez wideo, za to z ordynarnym autoplagiatem, polecam odnaleźć jego komentarze. To samo zdjęcie, tekst praktycznie kopiuj/wklej. 

https://www.faceb...et=a.449929500504299
https://www.faceb...360/216443820774261/

Ręce opadają. 

Tutaj akurat nie za bardzo rozumiem problem, niech rzuci kamieniem ten, który nigdy nie wysłał dwa razy tego samego (albo podobnego) zgłoszenia na różne konkursy. Sama niejednokrotnie wysyłałam ten sam tekst kilka razy np do Heinekena. Jeśli kopiuje siebie, jego sprawa, co innego gdyby kopiował innych.

Proponuję poczytać regulaminy. Wysyłając zgłoszenie oddajesz prawa autorskie do tego tekstu, więc potem to już nie jest TWÓJ tekst i nie masz prawa go używać. Koniec, kropka. To elementarna etyka. Ja mogę rzucić kamieniem, a nawet głazem. Gdybym się bawił w ten sposób, to bym tylko krążył po konkursach z poprzednimi zwycięskimi tekstami i bezwysiłkowo kosił nagrody śmiejąc się w twarz wszystkim którzy próbują grać uczciwie. Nigdy nie wysyłałem tego samego tekstu. Nawet nieraz są identyczne pytania konkursowe, np. z okazji Nowego Roku "jakie masz postanowienia noworoczne?", zawsze, ale to zawsze piszę nowy tekst.

Nigdy nie byłem konkursowym romantykiem ale zaczynam tracić resztki wiary w uczciwą rywalizację, skoro są ludzie którzy nie tylko się nie wstydzą autoplagiatów, ale nawet twierdzą że to nic złego.
0 0

Monika11

#7076434 Napisano: 25.01.2023 20:20:34
Gdzieś był filmik  , o tym gościu co kupił dużo Kinder i zgłaszał na piniaty - wygrał coś ? 
0 0

pink086

#7076438 Napisano: 25.01.2023 20:39:53
Monika11 napisał(a):

Gdzieś był filmik  , o tym gościu co kupił dużo Kinder i zgłaszał na piniaty - wygrał coś ? 

ktoś pisał, ze dwie
1 Monika11 0

ktosiek1

#7076448 Napisano: 25.01.2023 21:23:00
southlander napisał(a):

carrrolinax3 napisał(a):

southlander napisał(a):

Czy w pogoni za kolejnymi wygranymi naprawdę nie da się uczciwie...? Znany części forumowiczom śpiewający pan, tym razem bez wideo, za to z ordynarnym autoplagiatem, polecam odnaleźć jego komentarze. To samo zdjęcie, tekst praktycznie kopiuj/wklej. 

https://www.faceb...et=a.449929500504299
https://www.faceb...360/216443820774261/

Ręce opadają. 

Tutaj akurat nie za bardzo rozumiem problem, niech rzuci kamieniem ten, który nigdy nie wysłał dwa razy tego samego (albo podobnego) zgłoszenia na różne konkursy. Sama niejednokrotnie wysyłałam ten sam tekst kilka razy np do Heinekena. Jeśli kopiuje siebie, jego sprawa, co innego gdyby kopiował innych.

Czyli po prostu oszukiwałaś tych do których wysyłałaś zgłoszenie, oraz wszystkich współkonkursowiczów. Proponuję poczytać regulaminy. Wysyłając zgłoszenie oddajesz prawa autorskie do tego tekstu, więc potem to już nie jest TWÓJ tekst i nie masz prawa go używać. Koniec, kropka. To elementarna etyka. Ja mogę rzucić kamieniem, a nawet głazem. Gdybym się bawił w ten sposób, to bym tylko krążył po konkursach z poprzednimi zwycięskimi tekstami i bezwysiłkowo kosił nagrody śmiejąc się w twarz wszystkim którzy próbują grać uczciwie. Nigdy nie wysyłałem tego samego tekstu. Nawet nieraz są identyczne pytania konkursowe, np. z okazji Nowego Roku "jakie masz postanowienia noworoczne?", zawsze, ale to zawsze piszę nowy tekst.

Nigdy nie byłem konkursowym romantykiem ale zaczynam tracić resztki wiary w uczciwą rywalizację, skoro są ludzie którzy nie tylko się nie wstydzą autoplagiatów, ale nawet twierdzą że to nic złego.

No ale skoro moim marzeniem noworocznym jest x to czemu skoro same agencje plagiatują to pytanie to ja mam jednej napisać prawdę, że marzę o x a innym już skłamać żeby autoplagiatu nie popełniać? czy nie brać udziału w konkursach bo pytania się powtarzają przecież .... 
1 cb656 0

asantesana

#7076449 Napisano: 25.01.2023 21:28:11
southlander napisał(a):

Wysyłając zgłoszenie oddajesz prawa autorskie do tego tekstu, więc potem to już nie jest TWÓJ tekst i nie masz prawa go używać. Koniec, kropka. 

Hola, hola! Twój tekst jest Twoim tekstem, dajesz prawo do używania Twojego tekstu, a nie pozbywasz się jego autorstwa! I co, nagle tekst nie jest Janka Nowaka, tylko Tomasza Kowalskiego? 
ps. Nie odnoszę się do konkretnej sytuacji, tylko do blednie rozumianego oddawania prawa autorskiego.  

southlander

#7076463 Napisano: 25.01.2023 22:34:48
ktosiek1 napisał(a):

southlander napisał(a):

carrrolinax3 napisał(a):

southlander napisał(a):

Czy w pogoni za kolejnymi wygranymi naprawdę nie da się uczciwie...? Znany części forumowiczom śpiewający pan, tym razem bez wideo, za to z ordynarnym autoplagiatem, polecam odnaleźć jego komentarze. To samo zdjęcie, tekst praktycznie kopiuj/wklej. 

https://www.faceb...et=a.449929500504299
https://www.faceb...360/216443820774261/

Ręce opadają. 

Tutaj akurat nie za bardzo rozumiem problem, niech rzuci kamieniem ten, który nigdy nie wysłał dwa razy tego samego (albo podobnego) zgłoszenia na różne konkursy. Sama niejednokrotnie wysyłałam ten sam tekst kilka razy np do Heinekena. Jeśli kopiuje siebie, jego sprawa, co innego gdyby kopiował innych.

Czyli po prostu oszukiwałaś tych do których wysyłałaś zgłoszenie, oraz wszystkich współkonkursowiczów. Proponuję poczytać regulaminy. Wysyłając zgłoszenie oddajesz prawa autorskie do tego tekstu, więc potem to już nie jest TWÓJ tekst i nie masz prawa go używać. Koniec, kropka. To elementarna etyka. Ja mogę rzucić kamieniem, a nawet głazem. Gdybym się bawił w ten sposób, to bym tylko krążył po konkursach z poprzednimi zwycięskimi tekstami i bezwysiłkowo kosił nagrody śmiejąc się w twarz wszystkim którzy próbują grać uczciwie. Nigdy nie wysyłałem tego samego tekstu. Nawet nieraz są identyczne pytania konkursowe, np. z okazji Nowego Roku "jakie masz postanowienia noworoczne?", zawsze, ale to zawsze piszę nowy tekst.

Nigdy nie byłem konkursowym romantykiem ale zaczynam tracić resztki wiary w uczciwą rywalizację, skoro są ludzie którzy nie tylko się nie wstydzą autoplagiatów, ale nawet twierdzą że to nic złego.

No ale skoro moim marzeniem noworocznym jest x to czemu skoro same agencje plagiatują to pytanie to ja mam jednej napisać prawdę, że marzę o x a innym już skłamać żeby autoplagiatu nie popełniać? czy nie brać udziału w konkursach bo pytania się powtarzają przecież .... 

Oni nie biorą udziału w konkursie, to Ty bierzesz i to Ty masz wykonać autorski oryginalny tekst. A jeśli Twoim marzeniem noworocznym jest X i chcesz ściśle się tego trzymać, to przecież możesz w 3 różnych konkursach, napisać 3 kompletnie różne teksty o X. Naprawdę trzeba używać identycznych zdań? Skupiać się zawsze na tym samym w ramach jednej odpowiedzi? Jeśli Twoim marzeniem na 2023 jest posiadanie domu, to np.:
- jeden tekst piszesz w luzackim klimacie
- drugi tekst piszesz wierszykiem
- trzeci tekst piszesz poważny
A jeśli pisujesz tylko w jednym stylu, też jest proste rozwiązanie:
- jeden tekst piszesz wprost o tym że marzysz o pięknym domu,
- w drugim piszesz że nigdzie nie czujesz się jak u siebie, stąd chcesz to wreszcie zmienić i wreszcie to się staje możliwe
- w trzecim piszesz że potrzebujesz przestrzeni, więc dom będzie idealny żeby to osiągnąć

Możesz różnicować wypowiedzi stylem, formą, długością, nastrojem, jest przecież tyle możliwości że głowa mała. I tak, zdarzało mi się odpuścić bo już nie byłem w stanie wysmażyć kolejnego tekstu na ten sam temat. Lepsze to niż plagiat, ale widocznie powinienem zmienić podejście. emotka Ileż to oszczędności czasu, a ja jak cenzura wysilam mózg, tłukę palcami w klawiaturę i to co mi zajmuje pół godziny ktoś zrobi kilkoma klikami w pół minuty i jeszcze nie widzi problemu. Na wspomnianego wcześniej Heinekena, napisałem chyba kilkanaście różnych tekstów zanim w końcu wygrałem, jak widać byłem głupi że nie zachowałem zwycięskiego z tamtego roku skoro to takie powszechne. emotka
0 0

iwona0103

#7076468 Napisano: 25.01.2023 23:46:33
southlander napisał(a):

ktosiek1 napisał(a):

southlander napisał(a):

carrrolinax3 napisał(a):

southlander napisał(a):

Czy w pogoni za kolejnymi wygranymi naprawdę nie da się uczciwie...? Znany części forumowiczom śpiewający pan, tym razem bez wideo, za to z ordynarnym autoplagiatem, polecam odnaleźć jego komentarze. To samo zdjęcie, tekst praktycznie kopiuj/wklej. 

https://www.faceb...et=a.449929500504299
https://www.faceb...360/216443820774261/

Ręce opadają. 

Tutaj akurat nie za bardzo rozumiem problem, niech rzuci kamieniem ten, który nigdy nie wysłał dwa razy tego samego (albo podobnego) zgłoszenia na różne konkursy. Sama niejednokrotnie wysyłałam ten sam tekst kilka razy np do Heinekena. Jeśli kopiuje siebie, jego sprawa, co innego gdyby kopiował innych.

Czyli po prostu oszukiwałaś tych do których wysyłałaś zgłoszenie, oraz wszystkich współkonkursowiczów. Proponuję poczytać regulaminy. Wysyłając zgłoszenie oddajesz prawa autorskie do tego tekstu, więc potem to już nie jest TWÓJ tekst i nie masz prawa go używać. Koniec, kropka. To elementarna etyka. Ja mogę rzucić kamieniem, a nawet głazem. Gdybym się bawił w ten sposób, to bym tylko krążył po konkursach z poprzednimi zwycięskimi tekstami i bezwysiłkowo kosił nagrody śmiejąc się w twarz wszystkim którzy próbują grać uczciwie. Nigdy nie wysyłałem tego samego tekstu. Nawet nieraz są identyczne pytania konkursowe, np. z okazji Nowego Roku "jakie masz postanowienia noworoczne?", zawsze, ale to zawsze piszę nowy tekst.

Nigdy nie byłem konkursowym romantykiem ale zaczynam tracić resztki wiary w uczciwą rywalizację, skoro są ludzie którzy nie tylko się nie wstydzą autoplagiatów, ale nawet twierdzą że to nic złego.

No ale skoro moim marzeniem noworocznym jest x to czemu skoro same agencje plagiatują to pytanie to ja mam jednej napisać prawdę, że marzę o x a innym już skłamać żeby autoplagiatu nie popełniać? czy nie brać udziału w konkursach bo pytania się powtarzają przecież .... 

Oni nie biorą udziału w konkursie, to Ty bierzesz i to Ty masz wykonać autorski oryginalny tekst. A jeśli Twoim marzeniem noworocznym jest X i chcesz ściśle się tego trzymać, to przecież możesz w 3 różnych konkursach, napisać 3 kompletnie różne teksty o X. Naprawdę trzeba używać identycznych zdań? Skupiać się zawsze na tym samym w ramach jednej odpowiedzi? Jeśli Twoim marzeniem na 2023 jest posiadanie domu, to np.:
- jeden tekst piszesz w luzackim klimacie
- drugi tekst piszesz wierszykiem
- trzeci tekst piszesz poważny
A jeśli pisujesz tylko w jednym stylu, też jest proste rozwiązanie:
- jeden tekst piszesz wprost o tym że marzysz o pięknym domu,
- w drugim piszesz że nigdzie nie czujesz się jak u siebie, stąd chcesz to wreszcie zmienić i wreszcie to się staje możliwe
- w trzecim piszesz że potrzebujesz przestrzeni, więc dom będzie idealny żeby to osiągnąć

Możesz różnicować wypowiedzi stylem, formą, długością, nastrojem, jest przecież tyle możliwości że głowa mała. I tak, zdarzało mi się odpuścić bo już nie byłem w stanie wysmażyć kolejnego tekstu na ten sam temat. Lepsze to niż plagiat, ale widocznie powinienem zmienić podejście. emotka Ileż to oszczędności czasu, a ja jak cenzura wysilam mózg, tłukę palcami w klawiaturę i to co mi zajmuje pół godziny ktoś zrobi kilkoma klikami w pół minuty i jeszcze nie widzi problemu. Na wspomnianego wcześniej Heinekena, napisałem chyba kilkanaście różnych tekstów zanim w końcu wygrałem, jak widać byłem głupi że nie zachowałem zwycięskiego z tamtego roku skoro to takie powszechne. emotka

"Grajek" mocno działa mi na nerwy, ale akurat tutaj raczej nie można się przyczepić, bo najpierw dodał zgłoszenie do Huawei, a tam w regulaminie nic nie ma nt. praw autorskich
0 0

zielonaszpilka

#7076472 Napisano: 26.01.2023 00:13:05
southlander napisał(a):

carrrolinax3 napisał(a):

southlander napisał(a):

Czy w pogoni za kolejnymi wygranymi naprawdę nie da się uczciwie...? Znany części forumowiczom śpiewający pan, tym razem bez wideo, za to z ordynarnym autoplagiatem, polecam odnaleźć jego komentarze. To samo zdjęcie, tekst praktycznie kopiuj/wklej. 

https://www.faceb...et=a.449929500504299
https://www.faceb...360/216443820774261/

Ręce opadają. 

Tutaj akurat nie za bardzo rozumiem problem, niech rzuci kamieniem ten, który nigdy nie wysłał dwa razy tego samego (albo podobnego) zgłoszenia na różne konkursy. Sama niejednokrotnie wysyłałam ten sam tekst kilka razy np do Heinekena. Jeśli kopiuje siebie, jego sprawa, co innego gdyby kopiował innych.

Czyli po prostu oszukiwałaś tych do których wysyłałaś zgłoszenie, oraz wszystkich współkonkursowiczów. Proponuję poczytać regulaminy. Wysyłając zgłoszenie oddajesz prawa autorskie do tego tekstu, więc potem to już nie jest TWÓJ tekst i nie masz prawa go używać. Koniec, kropka. To elementarna etyka. Ja mogę rzucić kamieniem, a nawet głazem. Gdybym się bawił w ten sposób, to bym tylko krążył po konkursach z poprzednimi zwycięskimi tekstami i bezwysiłkowo kosił nagrody śmiejąc się w twarz wszystkim którzy próbują grać uczciwie. Nigdy nie wysyłałem tego samego tekstu. Nawet nieraz są identyczne pytania konkursowe, np. z okazji Nowego Roku "jakie masz postanowienia noworoczne?", zawsze, ale to zawsze piszę nowy tekst.

Nigdy nie byłem konkursowym romantykiem ale zaczynam tracić resztki wiary w uczciwą rywalizację, skoro są ludzie którzy nie tylko się nie wstydzą autoplagiatów, ale nawet twierdzą że to nic złego.

Tak jak pisze @asantesana mylisz się, co do praw autorskich. Autorskie prawa osobiste są niezbywalne. Nie ma takiej mocy, która odbierze Ci autorstwo tekstów. Jak tekst napisał southlander, to już zawsze będzie to tekst autorstwa southlandera. Przenieść możesz autorskie prawa majątkowe, przy czym żeby to było skuteczne to takie przeniesienie musi mieć formę pisemnej unowy. W dużej części, jeśli nie w większości konkursów nie podpisujesz takiej umowy po wygranej. Sam zapis w regulaminie czy oświadczenie nie wystarczy i dopóki nie podpiszesz umowy o przeniesieniu praw autorskich to masz wciąż pełnię praw majątkowych do swojego tekstu. W całej konkursowej karierze na palcach jednej ręki mogę policzyć konkursy, w których organizator znał się na rzeczy i podpisywał ze mną taką umowę. 

Nie odnoszę się w ogóle do dyskusji a propos pana śpiewającego ani tego czy wysyłanie swoich tekstów ponownie jest ok czy nie. 

VeryBlackCat

#7076474 Napisano: 26.01.2023 00:29:56
asantesana napisał(a):

southlander napisał(a):

Wysyłając zgłoszenie oddajesz prawa autorskie do tego tekstu, więc potem to już nie jest TWÓJ tekst i nie masz prawa go używać. Koniec, kropka. 

Hola, hola! Twój tekst jest Twoim tekstem, dajesz prawo do używania Twojego tekstu, a nie pozbywasz się jego autorstwa! I co, nagle tekst nie jest Janka Nowaka, tylko Tomasza Kowalskiego? 
ps. Nie odnoszę się do konkretnej sytuacji, tylko do blednie rozumianego oddawania prawa autorskiego.  

Dokładnie. Niemajątkowe prawa autorskie są niezbywalne, a pełnych majątkowych praw autorskich mało który konkurs żąda. W poważnych konkursach literackich zazwyczaj są w regulaminach zapisy, że tekst zgłoszony do konkursu nie może być wcześniej publikowany ani nagradzany w innych konkursach (i to kwestia wymogów regulaminu, a nie łamania prawa zgłoszeniem) i tylko ze dwa razy widziałam, żeby taki poważny konkurs nie dopuszczał prac zgłaszanych do innych konkursów. W konkursach promocyjnych przeważnie jest zapis, że udzielasz organizatorowi nieodpłatnej niewyłącznej licencji na majątkowe prawa autorskie do tekstu - a to magiczne "niewyłączej" znaczy dokładnie to, że możesz takiej samej licencji udzielić też komuś innemu lub posługiwać się tekstem w inny sposób, np. publikując go czy zgłaszając do innych konkursów, jeśli to nie łamie regulaminu tych innych konkursów. Ewentualnie czasem widuję w regulaminie, że autor zwycięzkiej pracy ma przenieść pełnię majątkowych praw autorskich po wybraniu go i jest to warunek do wygrania nagrody. I wtedy jeśli faktycznie udzieliło się komuś wcześniej licencji, nawet niewyłącznej, to przepada prawo do nagrody, bo nie ma możliwości przekazania pełni praw majątkowych. A jeśli są dwa konkursy, które nie mają żadnego zapisu o niewyłącznej licencji w momencie zgłoszenia, które od zwycięzcy oczekują przeniesienia pełnych praw majątkowych jako warunek otrzymania nagrody, to zgłoszenie tej samej pracy do obu nie jest ani łamaniem prawa autorskiego, ani regulaminu. Po prostu gdybyś teoretycznie wygrał oba, z jednego nie otrzymasz nagrody, bo nie będziesz miał już praw, którymi dysponowałeś w momencie dokonywania zgłoszenia. Twoja praca jest tylko TWOJA do momentu, w którym akceptując jakieś zapisy regulaminu lub podpisując umowę o przeniesienie praw autorskich nie przekażesz całości lub części praw majątkowych. Trzeba czytać regulamin i wiedzieć, co dokładnie się przekazuje i w którym momencie, a nie ślepo zakładać, że tracisz wszystkie prawa do tekstu w momencie, kiedy go zgłaszasz gdziekolwiek.  

zielonaszpilka

#7076497 Napisano: 26.01.2023 09:03:58
VeryBlackCat napisał(a):

asantesana napisał(a):

southlander napisał(a):

Wysyłając zgłoszenie oddajesz prawa autorskie do tego tekstu, więc potem to już nie jest TWÓJ tekst i nie masz prawa go używać. Koniec, kropka. 

Hola, hola! Twój tekst jest Twoim tekstem, dajesz prawo do używania Twojego tekstu, a nie pozbywasz się jego autorstwa! I co, nagle tekst nie jest Janka Nowaka, tylko Tomasza Kowalskiego? 
ps. Nie odnoszę się do konkretnej sytuacji, tylko do blednie rozumianego oddawania prawa autorskiego.  

Dokładnie. Niemajątkowe prawa autorskie są niezbywalne, a pełnych majątkowych praw autorskich mało który konkurs żąda. W poważnych konkursach literackich zazwyczaj są w regulaminach zapisy, że tekst zgłoszony do konkursu nie może być wcześniej publikowany ani nagradzany w innych konkursach (i to kwestia wymogów regulaminu, a nie łamania prawa zgłoszeniem) i tylko ze dwa razy widziałam, żeby taki poważny konkurs nie dopuszczał prac zgłaszanych do innych konkursów. W konkursach promocyjnych przeważnie jest zapis, że udzielasz organizatorowi nieodpłatnej niewyłącznej licencji na majątkowe prawa autorskie do tekstu - a to magiczne "niewyłączej" znaczy dokładnie to, że możesz takiej samej licencji udzielić też komuś innemu lub posługiwać się tekstem w inny sposób, np. publikując go czy zgłaszając do innych konkursów, jeśli to nie łamie regulaminu tych innych konkursów. Ewentualnie czasem widuję w regulaminie, że autor zwycięzkiej pracy ma przenieść pełnię majątkowych praw autorskich po wybraniu go i jest to warunek do wygrania nagrody. I wtedy jeśli faktycznie udzieliło się komuś wcześniej licencji, nawet niewyłącznej, to przepada prawo do nagrody, bo nie ma możliwości przekazania pełni praw majątkowych. A jeśli są dwa konkursy, które nie mają żadnego zapisu o niewyłącznej licencji w momencie zgłoszenia, które od zwycięzcy oczekują przeniesienia pełnych praw majątkowych jako warunek otrzymania nagrody, to zgłoszenie tej samej pracy do obu nie jest ani łamaniem prawa autorskiego, ani regulaminu. Po prostu gdybyś teoretycznie wygrał oba, z jednego nie otrzymasz nagrody, bo nie będziesz miał już praw, którymi dysponowałeś w momencie dokonywania zgłoszenia. Twoja praca jest tylko TWOJA do momentu, w którym akceptując jakieś zapisy regulaminu lub podpisując umowę o przeniesienie praw autorskich nie przekażesz całości lub części praw majątkowych. Trzeba czytać regulamin i wiedzieć, co dokładnie się przekazuje i w którym momencie, a nie ślepo zakładać, że tracisz wszystkie prawa do tekstu w momencie, kiedy go zgłaszasz gdziekolwiek.  

Zgadza się wszystko poza tym, że sam zapis w regulaminie nie wystarczy. Wymagana jest umowa o przeniesieniu praw autorskich podpisana przez obie zainteresowane strony. emotka

cb656

#7076556 Napisano: 26.01.2023 12:23:31
Strasznie mnie wkurza, że na ekonkach pionas dopuszcza takie oszukańcze, wprowadzające w błąd, kłamliwe, szemrane reklamy. emotka Nie rozumiem, jak tak zwane "prawo" dopuszcza w ogóle publikowanie takich treści. Wrrr... emotka PROSTY LUD KUPI KAŻDĄ GŁUPOTĘ, RZĄD POWINIEN CHRONIĆ SWYCH NAJSŁABSZYCH UMYSŁOWO OBYWATELI! emotka
https://gofundfre...e-can-be-successful/
0 0

sasaaabp

#7076558 Napisano: 26.01.2023 12:25:53
southlander napisał(a):

Czy w pogoni za kolejnymi wygranymi naprawdę nie da się uczciwie...? Znany części forumowiczom śpiewający pan, tym razem bez wideo, za to z ordynarnym autoplagiatem, polecam odnaleźć jego komentarze. To samo zdjęcie, tekst praktycznie kopiuj/wklej. 

https://www.faceb...et=a.449929500504299
https://www.faceb...360/216443820774261/

Ręce opadają. 


a nie pomyliłeś Marcina z Maciejem? To chyba są 2 różne osoby. 
1 iwona0103 0

VeryBlackCat

#7076609 Napisano: 26.01.2023 16:11:30
zielonaszpilka napisał(a):

Zgadza się wszystko poza tym, że sam zapis w regulaminie nie wystarczy. Wymagana jest umowa o przeniesieniu praw autorskich podpisana przez obie zainteresowane strony. emotka

Przy przeniesieniu owszem, ale niewyłączna licencja? Jakiś czas temu na pewno dało się to załatwić zwykłym formularzem, przecież profesjonalne stocki zdjęć chociażby tak działają, ale od paru lat nie śledzę zmian w prawie.

cb656 napisał(a):

Strasznie mnie wkurza, że na ekonkach pionas dopuszcza takie oszukańcze, wprowadzające w błąd, kłamliwe, szemrane reklamy. emotka Nie rozumiem, jak tak zwane "prawo" dopuszcza w ogóle publikowanie takich treści. Wrrr... emotka PROSTY LUD KUPI KAŻDĄ GŁUPOTĘ, RZĄD POWINIEN CHRONIĆ SWYCH NAJSŁABSZYCH UMYSŁOWO OBYWATELI! emotka
https://gofundfre...e-can-be-successful/

Teraz już się nie sensownie decydować jakie reklamy się wyświetlają na Twojej stronie. Sprzedajesz jakiejś firmie (np. Google) kawałek miejsca na Twojej stronie, a oni tam wyświetlają, co chcą na podstawie przewidywań o użytkowniku (np. jeśli Google wie, że ostatnio ktoś szukał w wyszukiwarce sukienek, będzie mu wyświetlał sukienki), a nie na podstawie treści strony. Rząd może takim oszustom najwyżej pogrozić paluszkiem, bo przeważnie przynajmniej ich serwery znajdują się na drugim końcu świata, gdzie polski rząd nie ma żadnej jurysdykcji, często nawet nie ma tam ambasady, a ciężko za każdym internetowym oszustem wystawiać międzynarodowy list gończy. Najlepsze co możesz, to próbować zgłaszać takie reklamy do reklamodawcy, jak je widzisz. Opcja zgłoszenia powinna być pod którymś z tych dwóch przycisków w prawym górnym rogu obrazka.

zielonaszpilka

#7076611 Napisano: 26.01.2023 16:38:06
VeryBlackCat napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

Zgadza się wszystko poza tym, że sam zapis w regulaminie nie wystarczy. Wymagana jest umowa o przeniesieniu praw autorskich podpisana przez obie zainteresowane strony. emotka

Przy przeniesieniu owszem, ale niewyłączna licencja? Jakiś czas temu na pewno dało się to załatwić zwykłym formularzem, przecież profesjonalne stocki zdjęć chociażby tak działają, ale od paru lat nie śledzę zmian w prawie.



A może i tak być jak piszesz, że do udzielenia licencji niewyłącznej nie musi być umowy. Do licencji wyłącznej i do przeniesienia praw już musimy mieć umowę pisemną. Ale takie udzielenie niewyłącznej licencji, jak sama piszesz, nie zamyka nam drogi do wykorzystania tego tekstu inaczej emotka , więc naprawdę rzadko się zdarza w konkursach, że udzieliliśmy licencji wyłącznej lub przenieśliśmy pełnię praw.

cb656

#7076665 Napisano: 26.01.2023 19:54:48
VeryBlackCat wiem o mechanizmie personalizowania reklam, ale wierz mi, nie szukałem w sieci niczego, co w jakikolwiek sposób wiązałoby się z tą oszukańczą treścią. emotka
Moje zainteresowania są w zasadzie monotematyczne: szukam jedynie ciekawych konkursów. Trudno to jakoś powiązać z tymi treściami, jakie pojawiają się pod podanym linkiem. 
0 0

VeryBlackCat

#7076671 Napisano: 26.01.2023 20:12:21
cb656 napisał(a):

VeryBlackCat wiem o mechanizmie personalizowania reklam, ale wierz mi, nie szukałem w sieci niczego, co w jakikolwiek sposób wiązałoby się z tą oszukańczą treścią. emotka
Moje zainteresowania są w zasadzie monotematyczne: szukam jedynie ciekawych konkursów. Trudno to jakoś powiązać z tymi treściami, jakie pojawiają się pod podanym linkiem. 

No to mamy powód: COŚ muszą Ci wyświetlać, a wiedzą o Tobie tylko tyle, że interesują Cię konkursy. A konkursy nie wykupują tylu reklam, żeby wyświetlały się same reklamy konkursu. Więc albo algorytm uznał, że statystycznie ludzie, których interesują konkursy będą częściej klikać w reklamy tego typu niż reszta, albo, że nie da się przewidzieć, jaki użytkownik kliknie w taką reklamę, więc dla optymalizacji zysków trzeba je wyświetlać użytkownikom, o których ogólnie mało wiadomo, bo dla tych, o których dużo wiadomo, można wyświetlić coś ciekawszego.

Zauważ też, że algorytm wyświetlania zadziałał skutecznie: kliknąłeś w tę reklamę. Nieważne, że tylko po to, żeby się dowiedziec o co chodzi lub ostrzec innych i nie dasz się nabrać - im płacą od kliknięcia, a nie od przekonania Cię do czegokolwiek.

cb656

#7076675 Napisano: 26.01.2023 20:31:44
Niedługo wzrośnie o 100% kaucja za butelki po piwie z grupy Żywiec, z 50 groszy do złotówki. emotka  To irytujące, zwłaszcza gdy takie na przykład butelki po Heńku są nadal bezzwrotne, wrrr... emotka

southlander

#7076744 Napisano: 27.01.2023 11:01:57
asantesana napisał(a):

southlander napisał(a):

Wysyłając zgłoszenie oddajesz prawa autorskie do tego tekstu, więc potem to już nie jest TWÓJ tekst i nie masz prawa go używać. Koniec, kropka. 

Hola, hola! Twój tekst jest Twoim tekstem, dajesz prawo do używania Twojego tekstu, a nie pozbywasz się jego autorstwa! I co, nagle tekst nie jest Janka Nowaka, tylko Tomasza Kowalskiego? 
ps. Nie odnoszę się do konkretnej sytuacji, tylko do blednie rozumianego oddawania prawa autorskiego.  

Ale przecież nie pisałem o utracie autorstwa, a co najwyżej o utracie praw do użycia, co wyraźnie podkreśliłem.  emotka  I widziałem już takie wykluczenia. Co do reszty już się nie kłócę, ale skoro się myliłem, to w takim razie otwieram archiwa i zaczynam żniwa. emotka   
VeryBlackCat napisał(a):

Po prostu gdybyś teoretycznie wygrał oba, z jednego nie otrzymasz nagrody, bo nie będziesz miał już praw, którymi dysponowałeś w momencie dokonywania zgłoszenia.

Jeśli mamy być już aż tak precyzyjni: nagrodę się otrzyma, chyba że ktoś wykryje sytuację i zgłosi reklamację. Oczywiste jest, że nikt reklamacji nie zgłasza w czasie konkursu, jeśli już to po ogłoszeniu wyników, ale i na to często nikt nie ma ochoty. A i spora część osób jakoś często magicznie "zapomina" wycofać pracę z drugiego konkursu wygrywając w jednym, co też już widywałem. emotka  
0 0