Reklama na e-Konkursy.info

Wkurza mnie...

VeryBlackCat

#7076474 Napisano: 26.01.2023 00:29:56
asantesana napisał(a):

southlander napisał(a):

Wysyłając zgłoszenie oddajesz prawa autorskie do tego tekstu, więc potem to już nie jest TWÓJ tekst i nie masz prawa go używać. Koniec, kropka. 

Hola, hola! Twój tekst jest Twoim tekstem, dajesz prawo do używania Twojego tekstu, a nie pozbywasz się jego autorstwa! I co, nagle tekst nie jest Janka Nowaka, tylko Tomasza Kowalskiego? 
ps. Nie odnoszę się do konkretnej sytuacji, tylko do blednie rozumianego oddawania prawa autorskiego.  

Dokładnie. Niemajątkowe prawa autorskie są niezbywalne, a pełnych majątkowych praw autorskich mało który konkurs żąda. W poważnych konkursach literackich zazwyczaj są w regulaminach zapisy, że tekst zgłoszony do konkursu nie może być wcześniej publikowany ani nagradzany w innych konkursach (i to kwestia wymogów regulaminu, a nie łamania prawa zgłoszeniem) i tylko ze dwa razy widziałam, żeby taki poważny konkurs nie dopuszczał prac zgłaszanych do innych konkursów. W konkursach promocyjnych przeważnie jest zapis, że udzielasz organizatorowi nieodpłatnej niewyłącznej licencji na majątkowe prawa autorskie do tekstu - a to magiczne "niewyłączej" znaczy dokładnie to, że możesz takiej samej licencji udzielić też komuś innemu lub posługiwać się tekstem w inny sposób, np. publikując go czy zgłaszając do innych konkursów, jeśli to nie łamie regulaminu tych innych konkursów. Ewentualnie czasem widuję w regulaminie, że autor zwycięzkiej pracy ma przenieść pełnię majątkowych praw autorskich po wybraniu go i jest to warunek do wygrania nagrody. I wtedy jeśli faktycznie udzieliło się komuś wcześniej licencji, nawet niewyłącznej, to przepada prawo do nagrody, bo nie ma możliwości przekazania pełni praw majątkowych. A jeśli są dwa konkursy, które nie mają żadnego zapisu o niewyłącznej licencji w momencie zgłoszenia, które od zwycięzcy oczekują przeniesienia pełnych praw majątkowych jako warunek otrzymania nagrody, to zgłoszenie tej samej pracy do obu nie jest ani łamaniem prawa autorskiego, ani regulaminu. Po prostu gdybyś teoretycznie wygrał oba, z jednego nie otrzymasz nagrody, bo nie będziesz miał już praw, którymi dysponowałeś w momencie dokonywania zgłoszenia. Twoja praca jest tylko TWOJA do momentu, w którym akceptując jakieś zapisy regulaminu lub podpisując umowę o przeniesienie praw autorskich nie przekażesz całości lub części praw majątkowych. Trzeba czytać regulamin i wiedzieć, co dokładnie się przekazuje i w którym momencie, a nie ślepo zakładać, że tracisz wszystkie prawa do tekstu w momencie, kiedy go zgłaszasz gdziekolwiek.  

zielonaszpilka

#7076497 Napisano: 26.01.2023 09:03:58
VeryBlackCat napisał(a):

asantesana napisał(a):

southlander napisał(a):

Wysyłając zgłoszenie oddajesz prawa autorskie do tego tekstu, więc potem to już nie jest TWÓJ tekst i nie masz prawa go używać. Koniec, kropka. 

Hola, hola! Twój tekst jest Twoim tekstem, dajesz prawo do używania Twojego tekstu, a nie pozbywasz się jego autorstwa! I co, nagle tekst nie jest Janka Nowaka, tylko Tomasza Kowalskiego? 
ps. Nie odnoszę się do konkretnej sytuacji, tylko do blednie rozumianego oddawania prawa autorskiego.  

Dokładnie. Niemajątkowe prawa autorskie są niezbywalne, a pełnych majątkowych praw autorskich mało który konkurs żąda. W poważnych konkursach literackich zazwyczaj są w regulaminach zapisy, że tekst zgłoszony do konkursu nie może być wcześniej publikowany ani nagradzany w innych konkursach (i to kwestia wymogów regulaminu, a nie łamania prawa zgłoszeniem) i tylko ze dwa razy widziałam, żeby taki poważny konkurs nie dopuszczał prac zgłaszanych do innych konkursów. W konkursach promocyjnych przeważnie jest zapis, że udzielasz organizatorowi nieodpłatnej niewyłącznej licencji na majątkowe prawa autorskie do tekstu - a to magiczne "niewyłączej" znaczy dokładnie to, że możesz takiej samej licencji udzielić też komuś innemu lub posługiwać się tekstem w inny sposób, np. publikując go czy zgłaszając do innych konkursów, jeśli to nie łamie regulaminu tych innych konkursów. Ewentualnie czasem widuję w regulaminie, że autor zwycięzkiej pracy ma przenieść pełnię majątkowych praw autorskich po wybraniu go i jest to warunek do wygrania nagrody. I wtedy jeśli faktycznie udzieliło się komuś wcześniej licencji, nawet niewyłącznej, to przepada prawo do nagrody, bo nie ma możliwości przekazania pełni praw majątkowych. A jeśli są dwa konkursy, które nie mają żadnego zapisu o niewyłącznej licencji w momencie zgłoszenia, które od zwycięzcy oczekują przeniesienia pełnych praw majątkowych jako warunek otrzymania nagrody, to zgłoszenie tej samej pracy do obu nie jest ani łamaniem prawa autorskiego, ani regulaminu. Po prostu gdybyś teoretycznie wygrał oba, z jednego nie otrzymasz nagrody, bo nie będziesz miał już praw, którymi dysponowałeś w momencie dokonywania zgłoszenia. Twoja praca jest tylko TWOJA do momentu, w którym akceptując jakieś zapisy regulaminu lub podpisując umowę o przeniesienie praw autorskich nie przekażesz całości lub części praw majątkowych. Trzeba czytać regulamin i wiedzieć, co dokładnie się przekazuje i w którym momencie, a nie ślepo zakładać, że tracisz wszystkie prawa do tekstu w momencie, kiedy go zgłaszasz gdziekolwiek.  

Zgadza się wszystko poza tym, że sam zapis w regulaminie nie wystarczy. Wymagana jest umowa o przeniesieniu praw autorskich podpisana przez obie zainteresowane strony. emotka

cb656

#7076556 Napisano: 26.01.2023 12:23:31
Strasznie mnie wkurza, że na ekonkach pionas dopuszcza takie oszukańcze, wprowadzające w błąd, kłamliwe, szemrane reklamy. emotka Nie rozumiem, jak tak zwane "prawo" dopuszcza w ogóle publikowanie takich treści. Wrrr... emotka PROSTY LUD KUPI KAŻDĄ GŁUPOTĘ, RZĄD POWINIEN CHRONIĆ SWYCH NAJSŁABSZYCH UMYSŁOWO OBYWATELI! emotka
https://gofundfre...e-can-be-successful/
0 0

sasaaabp

#7076558 Napisano: 26.01.2023 12:25:53
southlander napisał(a):

Czy w pogoni za kolejnymi wygranymi naprawdę nie da się uczciwie...? Znany części forumowiczom śpiewający pan, tym razem bez wideo, za to z ordynarnym autoplagiatem, polecam odnaleźć jego komentarze. To samo zdjęcie, tekst praktycznie kopiuj/wklej. 

https://www.faceb...et=a.449929500504299
https://www.faceb...360/216443820774261/

Ręce opadają. 


a nie pomyliłeś Marcina z Maciejem? To chyba są 2 różne osoby. 
1 iwona0103 0

VeryBlackCat

#7076609 Napisano: 26.01.2023 16:11:30
zielonaszpilka napisał(a):

Zgadza się wszystko poza tym, że sam zapis w regulaminie nie wystarczy. Wymagana jest umowa o przeniesieniu praw autorskich podpisana przez obie zainteresowane strony. emotka

Przy przeniesieniu owszem, ale niewyłączna licencja? Jakiś czas temu na pewno dało się to załatwić zwykłym formularzem, przecież profesjonalne stocki zdjęć chociażby tak działają, ale od paru lat nie śledzę zmian w prawie.

cb656 napisał(a):

Strasznie mnie wkurza, że na ekonkach pionas dopuszcza takie oszukańcze, wprowadzające w błąd, kłamliwe, szemrane reklamy. emotka Nie rozumiem, jak tak zwane "prawo" dopuszcza w ogóle publikowanie takich treści. Wrrr... emotka PROSTY LUD KUPI KAŻDĄ GŁUPOTĘ, RZĄD POWINIEN CHRONIĆ SWYCH NAJSŁABSZYCH UMYSŁOWO OBYWATELI! emotka
https://gofundfre...e-can-be-successful/

Teraz już się nie sensownie decydować jakie reklamy się wyświetlają na Twojej stronie. Sprzedajesz jakiejś firmie (np. Google) kawałek miejsca na Twojej stronie, a oni tam wyświetlają, co chcą na podstawie przewidywań o użytkowniku (np. jeśli Google wie, że ostatnio ktoś szukał w wyszukiwarce sukienek, będzie mu wyświetlał sukienki), a nie na podstawie treści strony. Rząd może takim oszustom najwyżej pogrozić paluszkiem, bo przeważnie przynajmniej ich serwery znajdują się na drugim końcu świata, gdzie polski rząd nie ma żadnej jurysdykcji, często nawet nie ma tam ambasady, a ciężko za każdym internetowym oszustem wystawiać międzynarodowy list gończy. Najlepsze co możesz, to próbować zgłaszać takie reklamy do reklamodawcy, jak je widzisz. Opcja zgłoszenia powinna być pod którymś z tych dwóch przycisków w prawym górnym rogu obrazka.

zielonaszpilka

#7076611 Napisano: 26.01.2023 16:38:06
VeryBlackCat napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

Zgadza się wszystko poza tym, że sam zapis w regulaminie nie wystarczy. Wymagana jest umowa o przeniesieniu praw autorskich podpisana przez obie zainteresowane strony. emotka

Przy przeniesieniu owszem, ale niewyłączna licencja? Jakiś czas temu na pewno dało się to załatwić zwykłym formularzem, przecież profesjonalne stocki zdjęć chociażby tak działają, ale od paru lat nie śledzę zmian w prawie.



A może i tak być jak piszesz, że do udzielenia licencji niewyłącznej nie musi być umowy. Do licencji wyłącznej i do przeniesienia praw już musimy mieć umowę pisemną. Ale takie udzielenie niewyłącznej licencji, jak sama piszesz, nie zamyka nam drogi do wykorzystania tego tekstu inaczej emotka , więc naprawdę rzadko się zdarza w konkursach, że udzieliliśmy licencji wyłącznej lub przenieśliśmy pełnię praw.

cb656

#7076665 Napisano: 26.01.2023 19:54:48
VeryBlackCat wiem o mechanizmie personalizowania reklam, ale wierz mi, nie szukałem w sieci niczego, co w jakikolwiek sposób wiązałoby się z tą oszukańczą treścią. emotka
Moje zainteresowania są w zasadzie monotematyczne: szukam jedynie ciekawych konkursów. Trudno to jakoś powiązać z tymi treściami, jakie pojawiają się pod podanym linkiem. 
0 0

VeryBlackCat

#7076671 Napisano: 26.01.2023 20:12:21
cb656 napisał(a):

VeryBlackCat wiem o mechanizmie personalizowania reklam, ale wierz mi, nie szukałem w sieci niczego, co w jakikolwiek sposób wiązałoby się z tą oszukańczą treścią. emotka
Moje zainteresowania są w zasadzie monotematyczne: szukam jedynie ciekawych konkursów. Trudno to jakoś powiązać z tymi treściami, jakie pojawiają się pod podanym linkiem. 

No to mamy powód: COŚ muszą Ci wyświetlać, a wiedzą o Tobie tylko tyle, że interesują Cię konkursy. A konkursy nie wykupują tylu reklam, żeby wyświetlały się same reklamy konkursu. Więc albo algorytm uznał, że statystycznie ludzie, których interesują konkursy będą częściej klikać w reklamy tego typu niż reszta, albo, że nie da się przewidzieć, jaki użytkownik kliknie w taką reklamę, więc dla optymalizacji zysków trzeba je wyświetlać użytkownikom, o których ogólnie mało wiadomo, bo dla tych, o których dużo wiadomo, można wyświetlić coś ciekawszego.

Zauważ też, że algorytm wyświetlania zadziałał skutecznie: kliknąłeś w tę reklamę. Nieważne, że tylko po to, żeby się dowiedziec o co chodzi lub ostrzec innych i nie dasz się nabrać - im płacą od kliknięcia, a nie od przekonania Cię do czegokolwiek.

cb656

#7076675 Napisano: 26.01.2023 20:31:44
Niedługo wzrośnie o 100% kaucja za butelki po piwie z grupy Żywiec, z 50 groszy do złotówki. emotka  To irytujące, zwłaszcza gdy takie na przykład butelki po Heńku są nadal bezzwrotne, wrrr... emotka

southlander

#7076744 Napisano: 27.01.2023 11:01:57
asantesana napisał(a):

southlander napisał(a):

Wysyłając zgłoszenie oddajesz prawa autorskie do tego tekstu, więc potem to już nie jest TWÓJ tekst i nie masz prawa go używać. Koniec, kropka. 

Hola, hola! Twój tekst jest Twoim tekstem, dajesz prawo do używania Twojego tekstu, a nie pozbywasz się jego autorstwa! I co, nagle tekst nie jest Janka Nowaka, tylko Tomasza Kowalskiego? 
ps. Nie odnoszę się do konkretnej sytuacji, tylko do blednie rozumianego oddawania prawa autorskiego.  

Ale przecież nie pisałem o utracie autorstwa, a co najwyżej o utracie praw do użycia, co wyraźnie podkreśliłem.  emotka  I widziałem już takie wykluczenia. Co do reszty już się nie kłócę, ale skoro się myliłem, to w takim razie otwieram archiwa i zaczynam żniwa. emotka   
VeryBlackCat napisał(a):

Po prostu gdybyś teoretycznie wygrał oba, z jednego nie otrzymasz nagrody, bo nie będziesz miał już praw, którymi dysponowałeś w momencie dokonywania zgłoszenia.

Jeśli mamy być już aż tak precyzyjni: nagrodę się otrzyma, chyba że ktoś wykryje sytuację i zgłosi reklamację. Oczywiste jest, że nikt reklamacji nie zgłasza w czasie konkursu, jeśli już to po ogłoszeniu wyników, ale i na to często nikt nie ma ochoty. A i spora część osób jakoś często magicznie "zapomina" wycofać pracę z drugiego konkursu wygrywając w jednym, co też już widywałem. emotka  
0 0

asantesana

#7076784 Napisano: 27.01.2023 14:36:15
southlander napisał(a):

asantesana napisał(a):

southlander napisał(a):

Wysyłając zgłoszenie oddajesz prawa autorskie do tego tekstu, więc potem to już nie jest TWÓJ tekst i nie masz prawa go używać. Koniec, kropka. 

Hola, hola! Twój tekst jest Twoim tekstem, dajesz prawo do używania Twojego tekstu, a nie pozbywasz się jego autorstwa! I co, nagle tekst nie jest Janka Nowaka, tylko Tomasza Kowalskiego? 
ps. Nie odnoszę się do konkretnej sytuacji, tylko do blednie rozumianego oddawania prawa autorskiego.  

Ale przecież nie pisałem o utracie autorstwa, a co najwyżej o utracie praw do użycia, co wyraźnie podkreśliłem.  emotka  I widziałem już takie wykluczenia. Co do reszty już się nie kłócę, ale skoro się myliłem, to w takim razie otwieram archiwa i zaczynam żniwa. emotka   

"oddajesz prawa autorskie do tego tekstu, więc potem to już nie jest TWÓJ tekst"
To ja wracam do szkoły na naukę czytania ze zrozumieniem, skoro to pierwsze zdanie nie oznacza to, co myślę że oznacza emotka
1 cb656 0

cb656

#7076838 Napisano: 27.01.2023 21:27:47
southlander napisał(a):

Wysyłając zgłoszenie oddajesz prawa autorskie do tego tekstu, więc potem to już nie jest TWÓJ tekst i nie masz prawa go używać. Koniec, kropka. 
(...)
Ale przecież nie pisałem o utracie autorstwa, a co najwyżej o utracie praw do użycia, co wyraźnie podkreśliłem.


Sorry Winetou, ale użycie zwrotu "to już nie twój tekst" mówi jednoznacznie o utracie praw AUTORSKICH do niego.
Popracuje nad precyzją wypowiedzi i znaczeń zwrotów, jakich używasz. emotka Unikniesz później brnięcia w tłumaczenia, które tylko rzucają jeszcze więcej cienia..

atyde25

#7077497 Napisano: 01.02.2023 07:39:56
Wkurza mnie ,że mam już blisko pół wieku i nawet nie mam 100 tys by przelać oszustowi podającemu się na amerykańskiego żołnierza.Jak można być tak odrealnionym i otumanionym by się dać nabrać na takie coś ręce opadają:(
I teraz nie wiem co mnie bardziej wkurza,że nawet bym nie miała co przelać czy ,że nie jestem już naiwna hahahh:P

Afrodyta72

#7077599 Napisano: 01.02.2023 14:37:24
Wkurza mnie szukanie paragonów ,po zakończonym konkursie 😭ktoś kto kupił mógł mieć szansę na wygraną 🙈i to mi się nie podoba .

ziolko

#7077601 Napisano: 01.02.2023 14:58:04
Afrodyta72 napisał(a):

Wkurza mnie szukanie paragonów ,po zakończonym konkursie 😭ktoś kto kupił mógł mieć szansę na wygraną 🙈i to mi się nie podoba .

Kto taki? i na jaki konkurs?
0 0

kachakacha

#7077602 Napisano: 01.02.2023 15:00:16
ziolko napisał(a):

Afrodyta72 napisał(a):

Wkurza mnie szukanie paragonów ,po zakończonym konkursie 😭ktoś kto kupił mógł mieć szansę na wygraną 🙈i to mi się nie podoba .

Kto taki? i na jaki konkurs?

https://www.e-kon...strona=1581#p7077598
Badi, Konkurs Arcy Optima Lidl
0 0

ziolko

#7077606 Napisano: 01.02.2023 15:10:19
kachakacha usunięte i punkt dodany 

sydariameki

#7077678 Napisano: 01.02.2023 21:03:53
Wkurza mnie loteria Dafi. Wygrałam, otworzył się formularz i po uzupełnieniu danych nie da się go wysłać emotka
0 0

atyde25

#7077901 Napisano: 02.02.2023 17:10:38
Brak konsekwencji nic nie kupię te wszystkie agencję mnie denerwują.
I co idę i wracam z Grześkami,drogim Merci mimo,że nawet po pierwszej próbie grania nie mam maila z potwierdzeniem,oreo,kubuś
A i znowu Kinder po kilku porażkach.Coś jest nie tak ale nie umiem się powstrzymać jak już w sklepie jestem.Jak lew na łowach:(
Najważniejsze parówki których nie lubię bo mi nie smakują to już odjazd.

Paula_35

#7077951 Napisano: 02.02.2023 21:56:58
atyde25 napisał(a):

Brak konsekwencji nic nie kupię te wszystkie agencję mnie denerwują.
I co idę i wracam z Grześkami,drogim Merci mimo,że nawet po pierwszej próbie grania nie mam maila z potwierdzeniem,oreo,kubuś
A i znowu Kinder po kilku porażkach.Coś jest nie tak ale nie umiem się powstrzymać jak już w sklepie jestem.Jak lew na łowach:(
Najważniejsze parówki których nie lubię bo mi nie smakują to już odjazd.

Jak ja Cię doskonale rozumiem ! Wkurza mnie to, że obiecuję sobie, że nigdy więcej i dalej próbuję...

0 0