Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

zielonaszpilka

#6828118 Napisano: 04.12.2021 23:19:57
kolorowekredki napisał(a):

cudaczek121 napisał(a):

Patrzylam i np roczna prenumerata Świata wiedzy kosztuje 76 zl, więc jeszcze spora nadwyżka zostaje.Osoba,która w wieku 30 lat kupuje sobie jajko niespodziankę i zbiera figurki Mario Bros, to raczej potrzebuje do pomocy osoby trzeciej, która by mu pomogła zamówić coś online lub podjechała z nim do sklepu albo tak jak pisała wyżej zielonaszpilka moznaby  kupić tez jakis zestaw Lego z Mario Bros

Tak jak pisała Delvitto jej syn Adrian choruje na autyzm. Tak się zastanawiam czy on dalej lubi Mario Bros, bo ostatnie informacje o jego zainteresowaniach mamy z lipca zeszłego roku... Zainteresowania się zmieniają u wszystkich.

U osoby ze spektrum autyzmu zainteresowania są bardzo silne. Zmieniają się, owszem, ale rzadko. Myślę, że dalej jest wielkim fanem Mario emotka  ale dlatego mimo to myślę, że bezpieczniejsza będzie karta podarunkowa. Zasugerowałam media expert, bo myślę, że jest to sklep, w którym Adrian znalazłby sporo rzeczy, które sprawiłyby mu radość albo razem z rodzeństwem będą mogli kupić jakiś sprzęt, który im się przyda do domu i ułatwi/uprzyjemni funkcjonowanie.

emanuela24

#6828123 Napisano: 05.12.2021 00:08:46
A nie lepiej drobizg plus gotówka? Domyślam sie że pewnie jest na rencie socjalnej (to głodowe grosze). Jeśli się myle to mnie poprawcie. Sam wie najlepiej czy potrzebuje nowych butów czy kurtki czy też po prostu coś dobrego do jedzenia.

zielonaszpilka

#6828125 Napisano: 05.12.2021 00:52:39
emanuela24 napisał(a):

A nie lepiej drobizg plus gotówka? Domyślam sie że pewnie jest na rencie socjalnej (to głodowe grosze). Jeśli się myle to mnie poprawcie. Sam wie najlepiej czy potrzebuje nowych butów czy kurtki czy też po prostu coś dobrego do jedzenia.

Nie jestem za dawaniem pieniędzy w takiej sytuacji. To nie jest zbiórka zorganizowana ze względu na trudną sytuację, nikt z rodziny delvitto o to nie prosił. Zostały pieniądze ze składki na wiązankę i powstał pomysł, aby zrobić prezent Adrianowi, więc niech to będzie prezent, choćby w postaci karty prezentowej, a nie gotówki. Dawanie pieniędzy w takiej sytuacji wydaje mi się niezręczne i może wprawić rodzinę Renaty w zakłopotanie. Mogą się poczuć niekomfortowo. Ale chętnie posłucham głosu innych. 

samuraj

#6828126 Napisano: 05.12.2021 01:08:12
Ja uważam,że gotówka bardziej poratuje niż nie trafiony prezent

@gnieszk@

#6828132 Napisano: 05.12.2021 02:13:22
@gnieszk@ napisał(a):

samuraj napisał(a):

Ja uważam,że gotówka bardziej poratuje niż nie trafiony prezent

Myślę, że zamysłem było sprawienie Adrianowi małej przyjemności w tym trudnym czasie. Uważam, że dawanie pieniędzy (niewielkich zresztą) to chybiony pomysł. Moim zdaniem najlepiej gdyby był to rzeczowy prezent. Problem w tym, że zawracanie głowy rodzinie w tej sytuacji jest nie na miejscu, a fajnie byłoby się dowiedzieć co by go ucieszyło.


samuraj

#6828169 Napisano: 05.12.2021 10:53:38
Każdy ma swoje zdanie i nie ma co z tym dyskutować emotka Skoro większość chce kupić prezent to tak trzeba zrobić
1 @gnieszk@ 0

mandarynka16

#6828172 Napisano: 05.12.2021 11:04:47
Mia znała Delvitto bliżej, może ona będzie wiedzieć jaki prezent byłby najlepszy ?
Też jestem za prezentem, nie gotówką
0 0

agakaz2

#6828178 Napisano: 05.12.2021 11:45:28
sabanerro napisał(a):

Przepraszam za może dziwne pytanie, ale czegoś nie rozumiem. Do czego są potrzebne paragony z nutella? Jest jakiś inny konkurs niż ten na zdjęcia?



przy wygranej chcieli paragon 
0 0

mia

#6828180 Napisano: 05.12.2021 11:53:37
Moim zdaniem, trzeba się zapytać siostry Adriana. Pisała, że bardzo to wszystko przeżył. emotka Lepiej, żeby ten prezent nie był jak przysłowiowy słoń w składzie porcelany... Ja wiem, że Gwiazdka, prezenty, kokardy itd., i wszyscy chcielibyśmy sprawić Mu radość, ale to specyficzna sytuacja.
Gotówka moim zdaniem odpada, ale być może np. rodzeństwo się teraz będzie zastanawiać, czy zafundować mu jakieś dodatkowe zajęcia z psychoterapii? Strzelam w ciemno, tak sobie tylko myslę. A wtedy niezaleznie od przekazania pieniądzy na taki cel rodzinie, można by mały prezencik typu Lego wysłac.

Z drugiej strony, na pewno teraz nie będę jej zawracać głowy. Myślę, że koniec tygodnia (piatek, sobota) to już jest czas, kiedy najwcześniej mozna się zapytać.
Zdążymy - są kurierzy, ekspresowe przelewy etc.
Przepraszam za literówki, ale piszę na szybko, bo niedługo zaczynam zajęcia.
Wieczorem napiszę jeszcze też parę słów w topie... do którego wolałabym już nigdy nie zaglądać. emotka

mia

#6828620 Napisano: 06.12.2021 22:00:14
Podsumowanie zbiórki:
Ostatecznie mamy 982 zł na prezent. emotka Brawo Wy/my!emotka
Na tym kończę zbiórkę - gdybyście chcieli zbierać dalej, to będę bardzo wdzięczna, jak ktoś przejmie ode mnie "interes", bo właśnie w moim życiu zaczęło mi się po raz kolejny walić wszystko na łeb, na szyję. emotka

Oczywiście w okolicy weekendu, tak jak obiecałam, wypytam delikatnie siostrę Adriana na temat rodzaju prezentu.

joan

#6828751 Napisano: 07.12.2021 13:03:44
Szukam opinii o garnkach Gerlach Smart - były do wygrania w konku Philadephia / Carrefour  emotka   

Jak Wam się sprawuje ten zestaw? Można bez problemu myć w zmywarce*? Powierzchnia nieprzywierająca przy smażeniu / pieczeniu / gotowaniu kaszy? Rączka ok? emotka

Od 13.12.2021 w Lidlu będą w sprzedaży te zestawy garnków i patelni również, promka "drugi produkt 50% taniej". I się zastanawiam, czy kupić emotka

* mnie się już zdarzyło, że producent na stronie zachęcał "można myć w zmywarce", a ten sam produkt przyszedł do mnie z info "zalecamy mycie ręczne" emotka
0 0

aleksandra008

#6828753 Napisano: 07.12.2021 13:06:07
joan napisał(a):

Szukam opinii o garnkach Gerlach Smart - były do wygrania w konku Philadephia / Carrefour  emotka   Jak Wam się sprawuje ten zestaw? Można bez problemu myć w zmywarce*? Powierzchnia nieprzywierająca przy smażeniu / pieczeniu / gotowaniu kaszy? Rączka ok? emotka

Od 13.12.2021 w Lidlu będą w sprzedaży te zestawy garnków i patelni również, promka "drugi produkt 50% taniej". I się zastanawiam, czy kupić emotka

* mnie się już zdarzyło, że producent na stronie zachęcał "można myć w zmywarce", a ten sam produkt przyszedł do mnie z info "zalecamy mycie ręczne" emotka

raczej nie myć w zmywarce
1 joan 0

joan

#6828757 Napisano: 07.12.2021 13:11:17
aleksandra008 napisał(a):

raczej nie myć w zmywarce


A widzisz, tu ciekawa sprawa. W gazetce Lidla jest grafika + info, że "można myć w zmywarce". Na stronie producent pisze "Garnki można myć w zmywarkach jednak ze względu na stosowaną w nich chemię i wysokie ciśnienie nie jest to zalecane." emotka

Sama nie wiem, co robić. Zależy mi na garnkach z odpinaną rączką i nie zamierzam niczego zmywać ręcznie, bo szczerze nienawidzę zmywania. A może ktoś poleci gary, co rączkę mają odpinaną i jednak można je bez problemu w zmywarkach myć? emotka
0 0

mampytanie

#6828777 Napisano: 07.12.2021 13:59:18
Czy, jeśli przychodzi mi zwrotny SMS o wzięci udziału w konkursie, to można mieć pewność, że wszystkie smsy premium będą przychodzić? 
0 0

joan

#6828779 Napisano: 07.12.2021 14:02:29
mampytanie napisał(a):

Czy, jeśli przychodzi mi zwrotny SMS o wzięci udziału w konkursie, to można mieć pewność, że wszystkie smsy premium będą przychodzić? 


Nie - to znaczy, że smsy z danego numeru ZWROTNEGO będą przychodzić. Co do reszty - nie wiadomo. Można jedynie zakładać, że tak.

Kiedyś było tak, że np. wysyłało się smsa pod 70500, ale zwrotka przychodziła z 71500. Czyli w danym konku brały udział przynajmniej 2 numery. Po prostu musisz to przetestować emotka
0 0

mampytanie

#6828796 Napisano: 07.12.2021 14:23:56
joan napisał(a):

mampytanie napisał(a):

Czy, jeśli przychodzi mi zwrotny SMS o wzięci udziału w konkursie, to można mieć pewność, że wszystkie smsy premium będą przychodzić? 

Nie - to znaczy, że smsy z danego numeru ZWROTNEGO będą przychodzić. Co do reszty - nie wiadomo. Można jedynie zakładać, że tak.

Kiedyś było tak, że np. wysyłało się smsa pod 70500, ale zwrotka przychodziła z 71500. Czyli w danym konku brały udział przynajmniej 2 numery. Po prostu musisz to przetestować emotka

Dzięki emotka czyli muszę coś wygrać tam, gdzie będzie też lista zwycięzców lub dodatkowo e-mail, żeby się przekonać, czy dochodzą czy nie  emotka  Z drugiej strony w appce operatora mam info, że smsy premium są aktywne, więc chyba powinno być Ok? 
0 0

mampytanie

#6828800 Napisano: 07.12.2021 14:33:03
sabanerro napisał(a):

mampytanie napisał(a):

joan napisał(a):

mampytanie napisał(a):

Czy, jeśli przychodzi mi zwrotny SMS o wzięci udziału w konkursie, to można mieć pewność, że wszystkie smsy premium będą przychodzić? 

Nie - to znaczy, że smsy z danego numeru ZWROTNEGO będą przychodzić. Co do reszty - nie wiadomo. Można jedynie zakładać, że tak.Kiedyś było tak, że np. wysyłało się smsa pod 70500, ale zwrotka przychodziła z 71500. Czyli w danym konku brały udział przynajmniej 2 numery. Po prostu musisz to przetestować emotka

Dzięki emotka czyli muszę coś wygrać tam, gdzie będzie też lista zwycięzców lub dodatkowo e-mail, żeby się przekonać, czy dochodzą czy nie  emotka  Z drugiej strony w appce operatora mam info, że smsy premium są aktywne, więc chyba powinno być Ok? 

Niekoniecznie. Ja mam w a2mobile aktywne SMS premium, ale pula numerów premium które ta sieć obsługuje jest krótka i praktycznie nigdzie nie mogę wysyłać. Można poszukać lista numerów SMS premium obsługiwanych przez konkretną sieć w necie. O ile wiadomo z jakiego numeru można się spodziewać info o wygranej

Super, dzięki za info, nie wiedziałam, że można to dodatkowo sprawdzić emotka
0 0

sks900

#6828833 Napisano: 07.12.2021 16:45:50
"Oszustwo na InPost. Nie dopłacaj do żadnej paczki"
https://www.dobre...ki,6712767216433856a

pioge7

#6828855 Napisano: 07.12.2021 18:41:53
Bedzie ktoś w pepco i kupi mi skrzata tego za 40 zł i wyśle przesyłką Olx ?
u mnie w 2 pepco nie ma emotka  a potrzebuje na prezent emotka  
0 0

siewcazamieszania

#6828860 Napisano: 07.12.2021 18:51:07
pioge7 napisał(a):

Bedzie ktoś w pepco i kupi mi skrzata tego za 40 zł i wyśle przesyłką Olx ?u mnie w 2 pepco nie ma emotka  a potrzebuje na prezent

Na allegro można kupować z pepco, bo chyba już tam są
0 0