Agencje reklamowe/promocyjne - ogólna dyskusja

Jestemnowa

#7349422 Napisano: 20.04.2026 15:29:17
BRANDCOMM emotka  wczoraj wygrana a dziś już przelew na koncie 😻
0 0

as32572

#7356795 Napisano: 20.05.2026 12:31:25
Cukier Works, jakie macie zdanie?
0 0

gregory

#7358185 Napisano: 25.05.2026 21:00:27
Oddam pół królestwa za zdradzenie sekretu co lubi everydayme. Ni proza ni rym, ni epoepja, ni krótkie hasła. Stawałem na głowie, chodziłem na rękach. nic ich nie ujmuje w moim wykonaniu. Wtajemniczonych proszę o priv.

cleo25

#7358186 Napisano: 25.05.2026 21:14:40
gregory napisał(a):

Oddam pół królestwa za zdradzenie sekretu co lubi everydayme. Ni proza ni rym, ni epoepja, ni krótkie hasła. Stawałem na głowie, chodziłem na rękach. nic ich nie ujmuje w moim wykonaniu. Wtajemniczonych proszę o priv.

Omijam szerokim łukiem. Nigdy tam nie wygrałam. Chyba jedyna agencja w której nigdy nic. Przestałam brać udział w ich konkursach.
0 0

notta

#7358211 Napisano: 25.05.2026 22:57:47
as32572 napisał(a):

Cukier Works, jakie macie zdanie?

dobre..  wygrane kilka tysięcy pod koniec zeszłego roku i bez problemu przelane. Przed terminem emotka
0 0

atlantydek

#7358213 Napisano: 25.05.2026 23:02:20
as32572 napisał(a):

Cukier Works, jakie macie zdanie?

Z osobistych kilku doświadczeń fajni  kumaci słowni ludzie
0 0

magie1982

#7358223 Napisano: 26.05.2026 06:23:47
gregory napisał(a):

Oddam pół królestwa za zdradzenie sekretu co lubi everydayme. Ni proza ni rym, ni epoepja, ni krótkie hasła. Stawałem na głowie, chodziłem na rękach. nic ich nie ujmuje w moim wykonaniu. Wtajemniczonych proszę o priv.

U mnie ie szczytem u nich był zestaw szamponów. Rymy żadne w moim wykonaniu im nie pyknęły. Jedynie jakaś rzewna historyjka prozą.
0 0

lilichilimili

#7358432 Napisano: 26.05.2026 13:55:42
NAV Agency - nigdy nie udało mi się tam nic wygrać 😭 co lubią? Coś nietypowego? Wzruszającego? Może lubią dobry humor? Albo piękne estetyczne zdjęcia? Ktoś coś doradzi? 😉😉 Dla mnie ta agencja to jedna wielka zagadka.. aż się kiedyś zastanawiałam czy na pewno moje zgłoszenie dotarło.
0 0

makbabasiala

#7358657 Napisano: 27.05.2026 06:25:42
Albedo i wyzwanie z Żabki z FuzeTea... miałem 20. miejsce około i wczoraj patrzę na ranking nagle większości osób co były nade mną nie ma, w tym mnie. O co chodzi? Grałem uczciwie i nie rozumiem czy to jakiś błąd czy sobie jaja robią...
0 0

fryz

#7358660 Napisano: 27.05.2026 07:03:28
gregory napisał(a):

Oddam pół królestwa za zdradzenie sekretu co lubi everydayme. Ni proza ni rym, ni epoepja, ni krótkie hasła. Stawałem na głowie, chodziłem na rękach. nic ich nie ujmuje w moim wykonaniu. Wtajemniczonych proszę o priv.

Ja tam praktycznie zawsze trafiam coś w konkursach, raz główną. Ambasadorstwo miałam chyba każde do którego się zgłosiłam. Polecam długie lanie wody.
0 0

nanajka81

#7358666 Napisano: 27.05.2026 07:34:50
fryz napisał(a):

gregory napisał(a):

Oddam pół królestwa za zdradzenie sekretu co lubi everydayme. Ni proza ni rym, ni epoepja, ni krótkie hasła. Stawałem na głowie, chodziłem na rękach. nic ich nie ujmuje w moim wykonaniu. Wtajemniczonych proszę o priv.

Ja tam praktycznie zawsze trafiam coś w konkursach, raz główną. Ambasadorstwo miałam chyba każde do którego się zgłosiłam. Polecam długie lanie wody.

Tak, zgadza się. Długie lanie wody przynajmniej w tych ambasadorskich. A co do konkursów to różnie tam bywa - wszystko chyba zależy od ilości nagród aczkolwiek ja tam zawsze pisze poematy i przeważnie się na jakąś nagrodę łapie.
0 0

pikawka

#7358671 Napisano: 27.05.2026 08:31:34
nanajka81 napisał(a):

fryz napisał(a):

gregory napisał(a):

Oddam pół królestwa za zdradzenie sekretu co lubi everydayme. Ni proza ni rym, ni epoepja, ni krótkie hasła. Stawałem na głowie, chodziłem na rękach. nic ich nie ujmuje w moim wykonaniu. Wtajemniczonych proszę o priv.

Ja tam praktycznie zawsze trafiam coś w konkursach, raz główną. Ambasadorstwo miałam chyba każde do którego się zgłosiłam. Polecam długie lanie wody.

Tak, zgadza się. Długie lanie wody przynajmniej w tych ambasadorskich. A co do konkursów to różnie tam bywa - wszystko chyba zależy od ilości nagród aczkolwiek ja tam zawsze pisze poematy i przeważnie się na jakąś nagrodę łapie.


Ale z rymem czy niekoniecznie ? Tak dopytam emotka
0 0

fryz

#7358673 Napisano: 27.05.2026 08:36:14
pikawka napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

fryz napisał(a):

gregory napisał(a):

Oddam pół królestwa za zdradzenie sekretu co lubi everydayme. Ni proza ni rym, ni epoepja, ni krótkie hasła. Stawałem na głowie, chodziłem na rękach. nic ich nie ujmuje w moim wykonaniu. Wtajemniczonych proszę o priv.

Ja tam praktycznie zawsze trafiam coś w konkursach, raz główną. Ambasadorstwo miałam chyba każde do którego się zgłosiłam. Polecam długie lanie wody.

Tak, zgadza się. Długie lanie wody przynajmniej w tych ambasadorskich. A co do konkursów to różnie tam bywa - wszystko chyba zależy od ilości nagród aczkolwiek ja tam zawsze pisze poematy i przeważnie się na jakąś nagrodę łapie.


Ale z rymem czy niekoniecznie ? Tak dopytam emotka

Ja nie rymuje emotka
1 pikawka 0

pikawka

#7358680 Napisano: 27.05.2026 08:57:24
fryz napisał(a):

pikawka napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

fryz napisał(a):

gregory napisał(a):

Oddam pół królestwa za zdradzenie sekretu co lubi everydayme. Ni proza ni rym, ni epoepja, ni krótkie hasła. Stawałem na głowie, chodziłem na rękach. nic ich nie ujmuje w moim wykonaniu. Wtajemniczonych proszę o priv.

Ja tam praktycznie zawsze trafiam coś w konkursach, raz główną. Ambasadorstwo miałam chyba każde do którego się zgłosiłam. Polecam długie lanie wody.

Tak, zgadza się. Długie lanie wody przynajmniej w tych ambasadorskich. A co do konkursów to różnie tam bywa - wszystko chyba zależy od ilości nagród aczkolwiek ja tam zawsze pisze poematy i przeważnie się na jakąś nagrodę łapie.


Ale z rymem czy niekoniecznie ? Tak dopytam emotka

Ja nie rymuje emotka

Dziękuję
0 0

nanajka81

#7358688 Napisano: 27.05.2026 09:07:29
pikawka napisał(a):

fryz napisał(a):

pikawka napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

fryz napisał(a):

gregory napisał(a):

Oddam pół królestwa za zdradzenie sekretu co lubi everydayme. Ni proza ni rym, ni epoepja, ni krótkie hasła. Stawałem na głowie, chodziłem na rękach. nic ich nie ujmuje w moim wykonaniu. Wtajemniczonych proszę o priv.

Ja tam praktycznie zawsze trafiam coś w konkursach, raz główną. Ambasadorstwo miałam chyba każde do którego się zgłosiłam. Polecam długie lanie wody.

Tak, zgadza się. Długie lanie wody przynajmniej w tych ambasadorskich. A co do konkursów to różnie tam bywa - wszystko chyba zależy od ilości nagród aczkolwiek ja tam zawsze pisze poematy i przeważnie się na jakąś nagrodę łapie.


Ale z rymem czy niekoniecznie ? Tak dopytam emotka

Ja nie rymuje emotka

Dziękuję

Ja też tam nie rymuje. Zwyczajnie mi się nie chce  emotka
1 pikawka 0

LadyInWhite

#7358753 Napisano: 27.05.2026 10:42:56
nanajka81 napisał(a):

pikawka napisał(a):

fryz napisał(a):

pikawka napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

fryz napisał(a):

gregory napisał(a):

Oddam pół królestwa za zdradzenie sekretu co lubi everydayme. Ni proza ni rym, ni epoepja, ni krótkie hasła. Stawałem na głowie, chodziłem na rękach. nic ich nie ujmuje w moim wykonaniu. Wtajemniczonych proszę o priv.

Ja tam praktycznie zawsze trafiam coś w konkursach, raz główną. Ambasadorstwo miałam chyba każde do którego się zgłosiłam. Polecam długie lanie wody.

Tak, zgadza się. Długie lanie wody przynajmniej w tych ambasadorskich. A co do konkursów to różnie tam bywa - wszystko chyba zależy od ilości nagród aczkolwiek ja tam zawsze pisze poematy i przeważnie się na jakąś nagrodę łapie.


Ale z rymem czy niekoniecznie ? Tak dopytam emotka

Ja nie rymuje emotka

Dziękuję

Ja też tam nie rymuje. Zwyczajnie mi się nie chce  emotka

Ja za to zawsze z rymem i czasami się udaje coś wygrać😉
0 0

case

#7360784 Napisano: 03.06.2026 13:57:38
lilichilimili napisał(a):

NAV Agency - nigdy nie udało mi się tam nic wygrać 😭 co lubią? Coś nietypowego? Wzruszającego? Może lubią dobry humor? Albo piękne estetyczne zdjęcia? Ktoś coś doradzi? 😉😉 Dla mnie ta agencja to jedna wielka zagadka.. aż się kiedyś zastanawiałam czy na pewno moje zgłoszenie dotarło.

Zepsuć Ci nastrój?  emotka  Prace oceniają dwie do czterech osób, nie naraz, tylko po kolei. I każda ocenia w skali 0-10 wg własnego gustu. Potem się z tego wyciąga średnią. 
Musisz więc trafić jedynie w gust każdego z osobna, to proste emotka  

Natomiast istnieją kryteria odrzucające, wspólne - i tu nie będzie tajemnicy. Jeżeli coś jest napisane tak chaotycznie, z błędami i generalnie nie po polsku, to nie stanowi automatycznie wykluczenia - ale jeśli nawet dobry koncept jest schowany za bełkotem, to czasami nie uda się go po prostu wydobyć. 
Ale najwazniejsze: NA TEMAT. Jeśli pytanie brzmi np. "opisz swoją przygodę z marką X" to nie pisz laurki na temat marki X, w ogóle bez kontekstu przygody. 
I kolejne: najlepiej, kiedy praca nawiązuje w taki sposób do marki (o ile zadanie ma do niej jakoś nawiązywać), żeby nie dało się z tej pracy prosto zrobić pracy do innego konkursu przez samą zmianę nazwy. 

Przykład: jeżeli jest sobie marka dajmy na to kawy, która wszędzie mówi o relaksie, przyjemności i chwili dla siebie, a ty napiszesz nawet najlepszą pracę ale o kofeinowym kopie, energii i sile do przenoszenia gór, to celujesz kulą w płot. Czyli warto patrzeć nie tylko na to, czym jest marka (na tym przykładzie odpowiedź jest prosta: KAWĄ), ale O CZYM jest marka. O, inny przykład, samochody - nawet bardziej wyraźny. Co robią wszystkie samochody (poza Alfą)? Jeżdżą. Wyglądają. Mają cztery koła, kierownicę i hamulce. Czyli o absolutnie każdym można napisać generyczną pracę, że fajne wozidło, które zawiezie mnie do celu. 
Ale Mercedes jest o luksusie. BMW o mocy. Toyota o niezawodności. Volvo o bezpieczeństwie. 

To jest taki czynnik, na który się często/zwykle patrzy. Czy praca jest o danej marce kawy, czy tak ogólnie o kawie i jej nazwa jest podstawiona tylko dla niepoznaki.

EDIT: aha, to się pewnie zawodowcom emotka  nie przytrafia, ale napiszę:
1. Pomylenie marki z inną jest dyskwalifikujące (czytałem artystów do konkursów Żywiec Zdrój zachwalających piwo Żywiec)
2. Żadnego żebrania. Jakieś "nie umiem dobrze pisać, ale mam horom curke i bardzo proszę o konsolę" to w ogóle nie tędy droga.

StaryJunior

#7360785 Napisano: 03.06.2026 14:05:46
case napisał(a):

lilichilimili napisał(a):

NAV Agency - nigdy nie udało mi się tam nic wygrać 😭 co lubią? Coś nietypowego? Wzruszającego? Może lubią dobry humor? Albo piękne estetyczne zdjęcia? Ktoś coś doradzi? 😉😉 Dla mnie ta agencja to jedna wielka zagadka.. aż się kiedyś zastanawiałam czy na pewno moje zgłoszenie dotarło.

Zepsuć Ci nastrój?  emotka  Prace oceniają dwie do czterech osób, nie naraz, tylko po kolei. I każda ocenia w skali 0-10 wg własnego gustu. Potem się z tego wyciąga średnią. 
Musisz więc trafić jedynie w gust każdego z osobna, to proste emotka  

Natomiast istnieją kryteria odrzucające, wspólne - i tu nie będzie tajemnicy. Jeżeli coś jest napisane tak chaotycznie, z błędami i generalnie nie po polsku, to nie stanowi automatycznie wykluczenia - ale jeśli nawet dobry koncept jest schowany za bełkotem, to czasami nie uda się go po prostu wydobyć. 
Ale najwazniejsze: NA TEMAT. Jeśli pytanie brzmi np. "opisz swoją przygodę z marką X" to nie pisz laurki na temat marki X, w ogóle bez kontekstu przygody. 
I kolejne: najlepiej, kiedy praca nawiązuje w taki sposób do marki (o ile zadanie ma do niej jakoś nawiązywać), żeby nie dało się z tej pracy prosto zrobić pracy do innego konkursu przez samą zmianę nazwy. 

Przykład: jeżeli jest sobie marka dajmy na to kawy, która wszędzie mówi o relaksie, przyjemności i chwili dla siebie, a ty napiszesz nawet najlepszą pracę ale o kofeinowym kopie, energii i sile do przenoszenia gór, to celujesz kulą w płot. Czyli warto patrzeć nie tylko na to, czym jest marka (na tym przykładzie odpowiedź jest prosta: KAWĄ), ale O CZYM jest marka. O, inny przykład, samochody - nawet bardziej wyraźny. Co robią wszystkie samochody (poza Alfą)? Jeżdżą. Wyglądają. Mają cztery koła, kierownicę i hamulce. Czyli o absolutnie każdym można napisać generyczną pracę, że fajne wozidło, które zawiezie mnie do celu. 
Ale Mercedes jest o luksusie. BMW o mocy. Toyota o niezawodności. Volvo o bezpieczeństwie. 

To jest taki czynnik, na który się często/zwykle patrzy. Czy praca jest o danej marce kawy, czy tak ogólnie o kawie i jej nazwa jest podstawiona tylko dla niepoznaki.

EDIT: aha, to się pewnie zawodowcom emotka  nie przytrafia, ale napiszę:
1. Pomylenie marki z inną jest dyskwalifikujące (czytałem artystów do konkursów Żywiec Zdrój zachwalających piwo Żywiec)
2. Żadnego żebrania. Jakieś "nie umiem dobrze pisać, ale mam horom curke i bardzo proszę o konsolę" to w ogóle nie tędy droga.

Ach te hore curki
0 0

lilichilimili

#7360813 Napisano: 03.06.2026 15:04:50
case dziękuję za MEGA odpowiedź ❤️ a jeszcze zapytam jakie zdjęcia preferują? Czy np. naturalnie uchwycony moment z życia, czy zdjęcie specjalnie przygotowane na konkurs z dekoracją, jakimś plakatem, napisem, motywem przewodnim, ze stworzoną pod konkurs konstrukcją - raczej nie jest to naturalna scena życia tylko zdjęcie specjalnie zrobione pod konkurs - takie bym powiedziała mocno wykreowane?
0 0

kufel98

#7360814 Napisano: 03.06.2026 15:06:00

Przykład: jeżeli jest sobie marka dajmy na to kawy, która wszędzie mówi o relaksie, przyjemności i chwili dla siebie, a ty napiszesz nawet najlepszą pracę ale o kofeinowym kopie, energii i sile do przenoszenia gór, to celujesz kulą w płot. Czyli warto patrzeć nie tylko na to, czym jest marka (na tym przykładzie odpowiedź jest prosta: KAWĄ), ale O CZYM jest marka. O, inny przykład, samochody - nawet bardziej wyraźny. Co robią wszystkie samochody (poza Alfą)? Jeżdżą. Wyglądają. Mają cztery koła, kierownicę i hamulce. Czyli o absolutnie każdym można napisać generyczną pracę, że fajne wozidło, które zawiezie mnie do celu. 
Ale Mercedes jest o luksusie. BMW o mocy. Toyota o niezawodności. Volvo o bezpieczeństwie. 

To jest taki czynnik, na który się często/zwykle patrzy. Czy praca jest o danej marce kawy, czy tak ogólnie o kawie i jej nazwa jest podstawiona tylko dla niepoznaki.

Dodam od siebie, że bez wątpienia taka spersonalizowana praca pod produkt konkursowy jest ciekawsza, ale nie wydaje mi się żeby osoby, które które oceniają prace konkursowe znały wartości każdej marki, czy różnego rodzaju niuanse i smaczki, zwłaszcza tych spoza swojej bańki, które zna prawdziwy pasjonat marki.

Myślę, że kluczem jest swego rodzaju prostota i unikalna prezentacja. Ale żeby nie było zbyt łatwo, pomysł nie może być banalny. Jeśli na taki sam pomysł odpowiedzi wpadnie 20 osób, to ze wszystkich prac wygra jedna z nich, którą jury uzna wedle swoich subiektywnych odczuć jako najciekawszą. Dlatego sam staram się pomyśleć nieszablonowo.
0 0