Reklama na e-Konkursy.info

PLAGIATY

mia

#6723089 Napisano: 19.08.2020 19:25:00
ziolko napisał(a):

Facet idzie w zaparte "Myli się pani, mój przepis ma inny skład i nie chodzi jedynie o dodanie nazwy producenta."

A co mu pozostało? emotka
Po tych wszystkich jego nadymaniach, gdzie i czego nie wygrał (a wszystko fair play) musiałby pokasować ukochane blogi, profile, zdjęcia, a najlepiej zmienić nazwisko. Internet nie zapomina. emotka
Mógł od razu się przyznać, pokajać i próbować tłumaczyć mniej lub bardziej głupio. Teraz już mleko rozlane.

FBmarta22

#6723092 Napisano: 19.08.2020 19:30:49
magie1982 napisał(a):

ziolko napisał(a):

ivanotta też nie brałam udziału  emotka  
Ale wkurza mnie bezczelna kradzież. Obojętnie, co, gdzie i przez kogo zostało ukradzione.  emotka

Ja też nie brałam. Ludzie dla kasy i pseudo sławy zrobią wiele. Najważniejsze to pokazać swoim „fanom” jakim się jest bosem  emotka

Ja zbyt mało wierzę w swoje umiejętności, żeby brać udział w konkach na FB więc też osobiście mnie to nie dotyczy. Ale jak widzę butę tego gościa, który tak idzie wzaparte,,  to szlag mnie trafia... Kurcze nawet jeżeli, rzeczywiście przepisy kulinarne nie podlagałyby prawom autorskim, to dla mnie to byłby po prostu wstyd... Tym bardziej, że ma się facet za taką gwiazdę emotka  Z ciekawości zaglądnęłam na tą jego stronę na FB... I jak dla mnie, to twór wręcz żenujący... Wrzuca info "jak wygrać w konkursie" zopisemo owego konka, chyba chwali się tym, że regulamin zrozumiał...  

dwaburekoty

#6723095 Napisano: 19.08.2020 19:40:11
FBmarta22 napisał(a):

magie1982 napisał(a):

ziolko napisał(a):

ivanotta też nie brałam udziału  emotka  
Ale wkurza mnie bezczelna kradzież. Obojętnie, co, gdzie i przez kogo zostało ukradzione.  emotka

Ja też nie brałam. Ludzie dla kasy i pseudo sławy zrobią wiele. Najważniejsze to pokazać swoim „fanom” jakim się jest bosem  emotka

Ja zbyt mało wierzę w swoje umiejętności, żeby brać udział w konkach na FB więc też osobiście mnie to nie dotyczy. Ale jak widzę butę tego gościa, który tak idzie wzaparte,,  to szlag mnie trafia... Kurcze nawet jeżeli, rzeczywiście przepisy kulinarne nie podlagałyby prawom autorskim, to dla mnie to byłby po prostu wstyd... Tym bardziej, że ma się facet za taką gwiazdę emotka  Z ciekawości zaglądnęłam na tą jego stronę na FB... I jak dla mnie, to twór wręcz żenujący... Wrzuca info "jak wygrać w konkursie" zopisemo owego konka, chyba chwali się tym, że regulamin zrozumiał...  


a myślałam, że tylko mnie wkurzają te sztywniackie unboxingi nagród, "dzisiaj pokażę Wam jak wygrać" (chyba powinno być jak wziąć udział w konkursie i mieć szansę na wygraną) i komentarze pełne słodyczy...

też jestem ciekawa jak potoczy się temat tego plagiatu

zielonaszpilka

#6723103 Napisano: 19.08.2020 20:11:51
mia napisał(a):

ziolko napisał(a):

Facet idzie w zaparte "Myli się pani, mój przepis ma inny skład i nie chodzi jedynie o dodanie nazwy producenta."

A co mu pozostało? emotka
Po tych wszystkich jego nadymaniach, gdzie i czego nie wygrał (a wszystko fair play) musiałby pokasować ukochane blogi, profile, zdjęcia, a najlepiej zmienić nazwisko. Internet nie zapomina. emotka
Mógł od razu się przyznać, pokajać i próbować tłumaczyć mniej lub bardziej głupio. Teraz już mleko rozlane.

mia niestety obawiam się, że gość zrobił to z pełną premedytacją, wiedząc że przepisy kulinarne nie są tak dobrze chronione prawami autorskimi. On moim zdaniem był przygotowany na to, że wypomną mu ten plagiat. Dla mnie jako konkursowicz jest skreślony i bez względu na to, jaka ochrona przysługuje przepisom kulinarnym dla mnie to plagiat i wstyd, a postawą gościa jestem zażenowana. Zażenowana jestem również postawą kółeczka wzajemnej adoracji, które mu gratuluję i broni. Wstyd również dla nich, ich traktuje na równi z nim. Oni najgłośniej krzyczą, kiedy ktoś łamie regulamin albo potrafią pisać komentarze negujące wybór komisji kiedy przegrywają, ale kiedy ktoś od nich łamie regulamin to wszystko dla nich jest ok. Moralność Kalego.

konkursowyninja

#6723105 Napisano: 19.08.2020 20:32:06
Hej Kochani emotka

Odniosę się do tych wszystkich dziwnych wpisów i oskarżeń. Po pierwsze mój przepis nie jest taki sam. Dziwię się zatem, że przytakujecie osobie, która rozpoczęła to całe zamieszanie, nie sprawdzając dokładnie składników. O dziwo i tu Was zaskoczę - nawet gdybym chciał dodać przepis z tymi samymi składnikami, to w świetle prawa mógłbym to zrobić. Pomimo to mój przepis ma inny skład i jest unikatowy, czy to się komuś podoba, czy też nie - TAKIE SĄ FAKTY . W związku z tym, że w mojej potrawie inny jest skład, to nabiera ona indywidualnych walorów smakowych. Zgadzam się, że gdybym podał identyczną procedurę wykonania przepisu jak ktoś inny (PROCEDURĘ, nie SKŁADNIKI) to naruszyłbym jego prawa autorskie - ja na szczęście takich rzeczy nie robięProponuję zatem przeczytać dokładnie przepisy prawne (w tym te szczegółowe) i wtedy dopiero zabierać się za wszelkie oskarżenia (nie proponuję tego robić publicznie, o ile nie ma się pewności co do przedstawianych tez).
Po drugie do zdjęcia dodanego w konkursie też mam prawa autorskie, czy to się komuś podoba, czy też nie.Ochronie prawnej podlega sposób i forma wyrażenia przepisu, a nie receptura (spis składników) na daną potrawę.  

Ochronie prawnej podlega jedynie sposób i forma przedstawienia przepisu, a nie receptura (skład) na daną potrawę.  

Czy jeśli ktoś doda przepis na jajecznicę z boczkiem i fasolką, a ja dodam natkę pietruszki to naruszam jego prawa autorskie? 

Pozdrawiam emotka  

zielonaszpilka

#6723109 Napisano: 19.08.2020 20:39:22
konkursowyninja napisał(a):

Hej Kochani emotka

Odniosę się do tych wszystkich dziwnych wpisów i oskarżeń. Po pierwsze mój przepis nie jest taki sam. Dziwię się zatem, że przytakujecie osobie, która rozpoczęła to całe zamieszanie, nie sprawdzając dokładnie składników. O dziwo i tu Was zaskoczę - nawet gdybym chciał dodać przepis z tymi samymi składnikami, to w świetle prawa mógłbym to zrobić. Pomimo to mój przepis ma inny skład i jest unikatowy, czy to się komuś podoba, czy też nie - TAKIE SĄ FAKTY . W związku z tym, że w mojej potrawie inny jest skład, to nabiera ona indywidualnych walorów smakowych. Zgadzam się, że gdybym podał identyczną procedurę wykonania przepisu jak ktoś inny (PROCEDURĘ, nie SKŁADNIKI) to naruszyłbym jego prawa autorskie - ja na szczęście takich rzeczy nie robięProponuję zatem przeczytać dokładnie przepisy prawne (w tym te szczegółowe) i wtedy dopiero zabierać się za wszelkie oskarżenia (nie proponuję tego robić publicznie, o ile nie ma się pewności co do przedstawianych tez).
Po drugie do zdjęcia dodanego w konkursie też mam prawa autorskie, czy to się komuś podoba, czy też nie.Ochronie prawnej podlega sposób i forma wyrażenia przepisu, a nie receptura (spis składników) na daną potrawę.  

Ochronie prawnej podlega jedynie sposób i forma przedstawienia przepisu, a nie receptura (skład) na daną potrawę.  

Czy jeśli ktoś doda przepis na jajecznicę z boczkiem i fasolką, a ja dodam natkę pietruszki to naruszam jego prawa autorskie? 

Pozdrawiam emotka  

Adam, doskonale wiesz o co wszystkim chodzi. Twoje tłumaczenia są śliskie. Mogłeś darować sobie zerzniecie tego przepisu i dodanie jakiegokolwiek autorskiego (nie, to że zmieniłeś jeden składnik i dodałeś nazwę kielecki nie jest autorskie ani kreatywne). Doskonale wiesz, że komisja nagrodziła głównie wiersz ze wstępu więc przepis, którego właściwie w sumie nie ma, nie miał większego znaczenia, więc równie dobrze mogłeś dać przepis na jajecznicę z boczkiem, fasolką i natką pietruszki. Ale tego nie zrobiłeś. Swoje zdanie o Tobie już wyraziłam wyżej, zdania nie zmieniam, a śliskimi ludźmi się brzydzę. Wiem, że Ci to zwisa, nie musisz mi tego uświadamiać. Nie pozdrawiam.

konkursowyninja

#6723111 Napisano: 19.08.2020 20:49:03
dwaburekoty napisał(a):

@konkursowy ninja a jak odniesiesz się do znacznika "(przepis)", który był w Twoim zgłoszeniu (powyżej znajdziesz zdjęcia)? Z rozpędu tam wpisałeś?
edit: bo jeśli dobrze rozumiem, to możesz skopiować cały przepis, dodając jakiś element i juz masz swój autorski przepis?

Jeśli chodzi o listę składników to nie trzeba jej zmieniać. Może pozostać taka sama emotka  Receptura przepisów nie jest objęta ochroną prawną. 
0 0

dwaburekoty

#6723114 Napisano: 19.08.2020 20:59:25
konkursowyninja napisał(a):

dwaburekoty napisał(a):

@konkursowy ninja a jak odniesiesz się do znacznika "(przepis)", który był w Twoim zgłoszeniu (powyżej znajdziesz zdjęcia)? Z rozpędu tam wpisałeś?
edit: bo jeśli dobrze rozumiem, to możesz skopiować cały przepis, dodając jakiś element i juz masz swój autorski przepis?

Jeśli chodzi o listę składników to nie trzeba jej zmieniać. Może pozostać taka sama emotka  Receptura przepisów nie jest objęta ochroną prawną. 


Wiesz, teraz w zasadzie najbardziej "urzekły" mnie Twoje uśmiechnięte emotki. To tylko potwierdza, że jesteś osobą, która zna prawo i z wyrachowaniem z niego korzysta. Szkoda, że nie jest Ci po prostu po ludzku wstyd. Mi dania z tego termomixa smakowałyby conajmniej słono....

tusz

#6723116 Napisano: 19.08.2020 21:05:29
Konkursowy Ninja - czy na swoim fanpage’u właśnie tak „uczysz” ludzi wygrywania? Jeśli tak to wygląda, jak u Ciebie w praktyce - pozostaje  mi być z siebie dumną, że nigdy do tej grupy nie dołączyłam, mimo Twoich usilnych zaproszeń...

magie1982

#6723119 Napisano: 19.08.2020 21:10:19
tusz napisał(a):

Konkursowy Ninja - czy na swoim fanpage’u właśnie tak „uczysz” ludzi wygrywania? Jeśli tak to wygląda, jak u Ciebie w praktyce - pozostaje  mi być z siebie dumną, że nigdy do tej grupy nie dołączyłam, mimo Twoich usilnych zaproszeń...

To dokładnie tak samo jak ja. Brawo dla nas!

mia

#6723125 Napisano: 19.08.2020 21:34:39
zielonaszpilka napisał(a):

mia napisał(a):

ziolko napisał(a):

Facet idzie w zaparte "Myli się pani, mój przepis ma inny skład i nie chodzi jedynie o dodanie nazwy producenta."

A co mu pozostało? emotka
Po tych wszystkich jego nadymaniach, gdzie i czego nie wygrał (a wszystko fair play) musiałby pokasować ukochane blogi, profile, zdjęcia, a najlepiej zmienić nazwisko. Internet nie zapomina. emotka
Mógł od razu się przyznać, pokajać i próbować tłumaczyć mniej lub bardziej głupio. Teraz już mleko rozlane.

mia niestety obawiam się, że gość zrobił to z pełną premedytacją, wiedząc że przepisy kulinarne nie są tak dobrze chronione prawami autorskimi (...)

Wychodzi na to, że miałaś rację. No to już zupełny dramat. emotka Oczywiście z mojego (dziwnego?) punktu widzenia.

ziolko

#6723130 Napisano: 19.08.2020 22:01:24
dwaburekoty napisał(a):

konkursowyninja napisał(a):

dwaburekoty napisał(a):

@konkursowy ninja a jak odniesiesz się do znacznika "(przepis)", który był w Twoim zgłoszeniu (powyżej znajdziesz zdjęcia)? Z rozpędu tam wpisałeś?
edit: bo jeśli dobrze rozumiem, to możesz skopiować cały przepis, dodając jakiś element i juz masz swój autorski przepis?

Jeśli chodzi o listę składników to nie trzeba jej zmieniać. Może pozostać taka sama emotka  Receptura przepisów nie jest objęta ochroną prawną. 


Wiesz, teraz w zasadzie najbardziej "urzekły" mnie Twoje uśmiechnięte emotki. To tylko potwierdza, że jesteś osobą, która zna prawo i z wyrachowaniem z niego korzysta. Szkoda, że nie jest Ci po prostu po ludzku wstyd. Mi dania z tego termomixa smakowałyby conajmniej słono....

W końcu studiuje prawo, więc chyba działanie na jego granicy również...  emotka

oklahoma

#6723144 Napisano: 19.08.2020 23:30:45
Ja po tej akcji robię z jego grupy arivederczi! "Takie są FAKTY! Czy się to komuś podoba, czy też nie" emotka

darog

#6723146 Napisano: 19.08.2020 23:44:35
? Konkursowy Ninja - jak się w zasadzie nazywa? 
I po drugie dlaczego nie pisze ze swojego stałego KONTA na ekonkach? Trudno mi uwierzyć, że ktoś tak aktywny w internecie, ma tu konto od 10 LAT i napisał 9 postów??
0 0

joan

#6723147 Napisano: 19.08.2020 23:50:47
Jprdl - jak niskich lotów trzeba być kucharzem, żeby słowo w słowo zerżnąć przepis a'la kanapka z masłem emotka I jak krótkowzrocznym trzeba być konkursowiczem, żeby firmować tę umysłową miałkość swoim nazwiskiem. To jest dno dna i dwa metry mułu...

FBmarta22

#6723148 Napisano: 19.08.2020 23:59:39
joan napisał(a):

Jprdl - jak niskich lotów trzeba być kucharzem, żeby słowo w słowo zerżnąć przepis a'la kanapka z masłem emotka I jak krótkowzrocznym trzeba być konkursowiczem, żeby firmować tę umysłową miałkość swoim nazwiskiem. To jest dno dna i dwa metry mułu...

Meeega niskich lotów... Dopiero teraz zwróciłam uwagę, na to, jakim cudnym zdjęciem został zilustrowany przepis  emotka  Biduleczek chyba dwie lewe łapki w kuchni ma, bo wrzucił zdjęcie samiusieńkich składników... emotka

bethan

#6723150 Napisano: 20.08.2020 00:16:02
konkursowyninja napisał(a):

Jeśli chodzi o listę składników to nie trzeba jej zmieniać. Może pozostać taka sama  Receptura przepisów nie jest objęta ochroną prawną. 

Ależ z Ciebie bezczelny typ.

Gość: kermit

#6723152 Napisano: 20.08.2020 00:40:11
konkursowyninja napisał(a):

dwaburekoty napisał(a):

@konkursowy ninja a jak odniesiesz się do znacznika "(przepis)", który był w Twoim zgłoszeniu (powyżej znajdziesz zdjęcia)? Z rozpędu tam wpisałeś?
edit: bo jeśli dobrze rozumiem, to możesz skopiować cały przepis, dodając jakiś element i juz masz swój autorski przepis?

Jeśli chodzi o listę składników to nie trzeba jej zmieniać. Może pozostać taka sama emotka  Receptura przepisów nie jest objęta ochroną prawną. 


Taki z Ciebie Konkursowy Ninja jak z koziej d*py trąba. Tu nie chodzi o to, czy grożą za to paragrafy. Czasem zwyczajnie warto być przyzwoitym człowiekiem. Jak już się tak nadymasz na tym Instagramie z tym sztucznym przyklejonym uśmiechem (można aż nudności dostać) i tak "uczysz" innych tego wygrywania to bądź wzorem dla tych swoich obserwujących... Może przekroczysz 50 polubień posta? Kto wie? Zerżnąłeś przepis i tyle. Jest to mega słabe i zwyczajnie żenujące. Warto wygrywać, ale uczciwie. Życie to twórczość, a nie plagiat ! Żenua do kwadratu. Nie pozdrawiam.

zwyciezczyni

#6723162 Napisano: 20.08.2020 08:16:41
Ja tylko zaproszę do dyskusji Panią @nasturcja19, która bardzo jednoznacznie broni zachowania zwycięzcy na fb. Dziwi mnie, że tu się nie odzywa. 

mama-l-k-m

#6723168 Napisano: 20.08.2020 08:52:24
Odniosę się do samego przepisu, którego autor nigdy nie wykonał. Burgery z przepisu z podanego bloga robiłam 2 razy. 
Z przepisu laureata bym nie zjadła, ponieważ po tak długim smażeniu nie miałabym burgera soczystego tylko wysuszonego lub z posmakiem spalenizny. 
Zamiana octu balsamicznego na ocet spirytusowy całkowicie zepsuje smak. 
Będąc członkiem komisji, poświęciłabym czas i składniki, aby sprawdzić czy ten przepis jest godny termomixa. 
Łatwo jest zrobić kopiuj-wklej ale trudniej sprawdzić czy to jest jadalne. 
Często eksperymentuje w kuchni, często korzystam z przepisów z blogów i insta, a w zgłoszonych pracach nie tylko laureat zrobił kopiuj-wklej, więcej osób poszło w ślady laureata. 
Cieszę się, że tam nie brałam udziału.