Reklama na e-Konkursy.info

PLAGIATY

prosiaczek

#6723183 Napisano: 20.08.2020 09:52:18
Kochani. Myślę, że  nasze wątpliwości, przygany i zbulwersowanie nie są  w stanie poruszyć konkursowego nindży. Każde nasze słowo o nieuczciwości ma serdecznie w swojej małej chudej dup.ce bo jest w swoich oczkach zwycięzcą. Wszyscy, którzy zwracają uwagę na nieuczciwe postępowanie są zapewne przez cwaniaczka wyśmiewani - naiwniacy co nie umieją grać, a on wygrał, jest zwycienscoooom! I to jakim sprytnym (w swoim mniemaniu, inni się wysilają, a on obszedł zasady bo przepis w formie nie podchodzi sratatata...). Widać, że żadne słowo go nie ruszy, skoro brnie w swoich "wyjaśnieniach" pogrążając się jeszcze bardziej. Konkursy - to rywalizacja. Jeśłi ktoś ma mało rozwinięty płat czołowy, to nijak nie jest w stanie pojąć fair play. I jak widać kombinuje sam przed sobą z usprawiedliwieniami. Co możemy zrobić? Współczuć takiej osobie, że nie jest w stanie poczuć takiej satysfakcji z własnej twórczości jak ci, którzy nie plagiatują. Proponuję by każdy poruszony tą sytuacją po prostu napisał, sfotografował dziś coś fajnego, konkursowego z ciekawym własnym pomysłem. I z intencją fajnego, kreatywnego świata kreatywnych (w tworzeniu a nie kradzieżach) ludzi posłał go na konkurs. A nindża. No cóż. Wiemy, że karma to su.ka emotka  , a kompleksy trzeba jakoś maskować. Co poradzisz - nic nie poradzisz emotka

@gnieszk@

#6723186 Napisano: 20.08.2020 10:05:03
prosiaczek napisał(a):

Kochani. Myślę, że  nasze wątpliwości, przygany i zbulwersowanie nie są  w stanie poruszyć konkursowego nindży. Każde nasze słowo o nieuczciwości ma serdecznie w swojej małej chudej dup.ce bo jest w swoich oczkach zwycięzcą. Wszyscy, którzy zwracają uwagę na nieuczciwe postępowanie są zapewne przez cwaniaczka wyśmiewani - naiwniacy co nie umieją grać, a on wygrał, jest zwycienscoooom! I to jakim sprytnym (w swoim mniemaniu, inni się wysilają, a on obszedł zasady bo przepis w formie nie podchodzi sratatata...). Widać, że żadne słowo go nie ruszy, skoro brnie w swoich "wyjaśnieniach" pogrążając się jeszcze bardziej. Konkursy - to rywalizacja. Jeśłi ktoś ma mało rozwinięty płat czołowy, to nijak nie jest w stanie pojąć fair play. I jak widać kombinuje sam przed sobą z usprawiedliwieniami. Co możemy zrobić? Współczuć takiej osobie, że nie jest w stanie poczuć takiej satysfakcji z własnej twórczości jak ci, którzy nie plagiatują. Proponuję by każdy poruszony tą sytuacją po prostu napisał, sfotografował dziś coś fajnego, konkursowego z ciekawym własnym pomysłem. I z intencją fajnego, kreatywnego świata kreatywnych (w tworzeniu a nie kradzieżach) ludzi posłał go na konkurs. A nindża. No cóż. Wiemy, że karma to su.ka emotka  , a kompleksy trzeba jakoś maskować. Co poradzisz - nic nie poradzisz emotka


Pięknie podsumowane emotka

radosna

#6723191 Napisano: 20.08.2020 10:15:25
Jeden kradnie w realnym świecie, drugi kradnie w internecie.
Obydwaj są Z Ł O D Z i E J A M i.
PS. Postawiłam kropkę nad "i". Umiem też wsadzić kij w mrowisko.

bethan

#6723192 Napisano: 20.08.2020 10:18:11
mama-l-k-m napisał(a):

Burgery z przepisu z podanego bloga robiłam 2 razy (...)

A ten ciołek proponuje tak:
Najpierw mięso mielone podsmażyć (8 min. emotka ), POTEM przyprawić i jeszcze dodać jajko. Pojęcie o gotowaniu ma takie, jak o uczciwych konkursach.

O jakości tego cudnego wierszyka się litościwie nie wypowiem, nawet Częstochowa się wstydzi.

p.s.
Nie brałam w tym udziału.

mama-l-k-m

#6723196 Napisano: 20.08.2020 10:28:36
bethan napisał(a):

mama-l-k-m napisał(a):

Burgery z przepisu z podanego bloga robiłam 2 razy (...)

A ten ciołek proponuje tak:
Najpierw mięso mielone podsmażyć (8 min.  emotka ), POTEM przyprawić i jeszcze dodać jajko. Pojęcie o gotowaniu ma takie, jak o uczciwych konkursach.

O jakości tego cudnego wierszyka się litościwe nie wypowiem, nawet Częstochowa się wstydzi.

p.s.
Nie brałam w tym udziału.

To już pominęłam, bo każdy kto gotuje zna podstawy. 
Może komisja dała nagrodę za to aby nie truł siebie i swojego otoczenia i gotował z termomixem. 

bethan

#6723200 Napisano: 20.08.2020 10:33:19
konkursowyninja napisał(a):

Receptura przepisów nie jest objęta ochroną prawną. 

Co Ty nie powiesz. Dawaj przepis na Pepsiemotka
Jaki pech, że wykonanie podałeś tak, że danie będzie niejadalne. Cwaniakować trzeba umieć, póki co wygrałeś na pewno wstyd na całe konkursowe internetyemotka

asantesana

#6723201 Napisano: 20.08.2020 10:33:19
A ja się zastanawiam nad sytuacją z trochę innej strony, bo temat plagiatu jest oczywisty, tłumaczenie się żenujące, ale u licha wytłumaczcie mi intencje organizatora. Jak można nagrodzić główną nagrodą nie tylko plagiat (odrobina chęci, żeby to sprawdzić), ale jeszcze zdjęcie nie pokazujące dania + przepis, który na pierwszy rzut oka osoby mającej minimum pojęcia o gotowaniu jest niezjadliwy? Najchętniej przyrządziłabym jury danie z tego przepisu i kazała zjeść. Nie kumam współczesnego świata konkursowego.

magie1982

#6723202 Napisano: 20.08.2020 10:33:43
mama-l-k-m napisał(a):

bethan napisał(a):

mama-l-k-m napisał(a):

Burgery z przepisu z podanego bloga robiłam 2 razy (...)

A ten ciołek proponuje tak:
Najpierw mięso mielone podsmażyć (8 min.  emotka ), POTEM przyprawić i jeszcze dodać jajko. Pojęcie o gotowaniu ma takie, jak o uczciwych konkursach.

O jakości tego cudnego wierszyka się litościwe nie wypowiem, nawet Częstochowa się wstydzi.

p.s.
Nie brałam w tym udziału.

To już pominęłam, bo każdy kto gotuje zna podstawy. 
Może komisja dała nagrodę za to aby nie truł siebie i swojego otoczenia i gotował z termomixem. 

Albo za obiecaną promocję firmy wśród swoich „fanów” emotka

roksana2802

#6723207 Napisano: 20.08.2020 10:45:57
A czy ktoś może kontaktował się z autorką bloga i przepisu z prośbą, żeby też ona to skomentowała i odezwała się do Organizatora?:)
0 0

zwyciezczyni

#6723209 Napisano: 20.08.2020 10:47:55
roksana2802 napisał(a):

A czy ktoś może kontaktował się z autorką bloga i przepisu z prośbą, żeby też ona to skomentowała i odezwała się do Organizatora?:)

autorka wpisała się na fejsie i napisała PW do organizatora z tego co zrozumiałam 

assal

#6723211 Napisano: 20.08.2020 10:52:53
Podobną sytuację mieliśmy swego czasu w dawnej firmie.
Przepis skradziony. Tłumaczenie pani identyczne. "Przepisy nie podlegają ochronie..."
Co nasz prawnik napisał w odpowiedział, gdy się pani zaczęła rzucać mocno i straszyć prawnikami/prasą/złą reklamą?  "Proste przepisy nie podlegają ochronie, ale ten nosi w naszym mniemaniu znamiona tekstu autorskiego. Te, zgodnie z... (tu paragrafy) podlegają ochronie... itd." 
Pani zrozumiała, przeprosiła. Atmosfera przyjemna. Dostała pani piękny zestaw produktów z firmy na koniec. 
Można? Można!
Wstyd niby uczyć innych jak grać, a tak naprawdę kombinować, byle coś dla siebie ugrać emotka  

anaesth

#6723254 Napisano: 20.08.2020 13:14:13
Coś mi się w głowie kołacze, że to ten sam człowiek, który kiedyś wygrał auto, bo zgłosił plagiat laureata, przez co to on wskoczył na pierwsze miejsce...
0 0

ziolko

#6723541 Napisano: 21.08.2020 12:30:12
Widzieliście odpowiedź Kieleckiego? 
Ciekawe, jakie będą efekty tej weryfikacji?
1 notta 0

notta

#6723548 Napisano: 21.08.2020 12:46:26
ziolko napisał(a):

Widzieliście odpowiedź Kieleckiego? 
Ciekawe, jakie będą efekty tej weryfikacji?

pytanie czy publicznie opublikują odpowiedź na reklamacje czy tylko skierują ją do tych co składali reklamacje?

ziolko

#6723568 Napisano: 21.08.2020 13:10:58
Wydaje mi się, że publicznie. Za duży szum się zrobił wokół tego konkursu.

notta

#6723572 Napisano: 21.08.2020 13:19:56
ziolko napisał(a):

Wydaje mi się, że publicznie. Za duży szum się zrobił wokół tego konkursu.

No tutaj też dyskusja na ten temat: https://www.facebook.com/groups/kryzyssm
0 0

rufus

#6723628 Napisano: 21.08.2020 16:54:45
"Informujemy, że jesteśmy w trakcie rozpatrywania reklamacji, które otrzymaliśmy w związku z przepisem nadesłanych w konkursie „Kulinarny rok z WSP Społem”. Kwestia jest bardzo skomplikowana z puntu widzenia prawnego i wymaga od nas dodatkowych czynności sprawdzających, które obecnie trwają. Niestety wymagają one czasu. Reklamacje zostaną rozpatrzone w terminie podanym w regulaminie, o czym poinformujemy.Zespół MK"
1 radosna 0

nanajka81

#6723633 Napisano: 21.08.2020 17:12:28
superloser napisał(a):

rufus napisał(a):

"Informujemy, że jesteśmy w trakcie rozpatrywania reklamacji, które otrzymaliśmy w związku z przepisem nadesłanych w konkursie „Kulinarny rok z WSP Społem”. Kwestia jest bardzo skomplikowana z puntu widzenia prawnego i wymaga od nas dodatkowych czynności sprawdzających, które obecnie trwają. Niestety wymagają one czasu. Reklamacje zostaną rozpatrzone w terminie podanym w regulaminie, o czym poinformujemy.Zespół MK"

I to bedzie ich ostatni konkurs  emotka

no dokładnie...
0 0

sasaaabp

#6723703 Napisano: 22.08.2020 02:26:23
myślę, że skończy się tak, że przyznają jeszcze jeden Thermomix, zachowując nagrodę dla nindży. Po pierwsze dzięki temu załagodzą sytuację wśród pozostałych uczestników konkursu, a po drugie nie spowodują wojny prawnej między nimi a panem Adamem... tak to widzę. Bo zakładam, że wytoczyłby największe działa przeciwko organizatorowi. Nagrodę zachowa, ale smród pozostanie na zawsze. I tym sposobem facet w wielu oczach jest skreślony, być może też ludzie będą na niego donosić w przypadku kolejnych konkursów. I tak kariera konkursowicza może znacznie się załamać. 

Pewnie nie jest to dla nich problem przyznać drugą nagrodę główną w tym konkursie, bo jeden już rozdawali, to pewnie mają jakiś deal i nie bedzie to dla nich jakiś większy problem uzyskać od producenta kolejny. Być może też mieli przewidziany kolejny konkurs z Thermomix. I tak jak piszecie, kolejnego konkursu już z Thermomixem nie będzie emotka  

gosiak351

#6723704 Napisano: 22.08.2020 03:14:12
asantesana napisał(a):

A ja się zastanawiam nad sytuacją z trochę innej strony, bo temat plagiatu jest oczywisty, tłumaczenie się żenujące, ale u licha wytłumaczcie mi intencje organizatora. Jak można nagrodzić główną nagrodą nie tylko plagiat (odrobina chęci, żeby to sprawdzić), ale jeszcze zdjęcie nie pokazujące dania + przepis, który na pierwszy rzut oka osoby mającej minimum pojęcia o gotowaniu jest niezjadliwy? Najchętniej przyrządziłabym jury danie z tego przepisu i kazała zjeść. Nie kumam współczesnego świata konkursowego.

ja też, bo pisze uczciwie i poświęcam na to dużo czasu, łapię doły, że jestem taka beznadziejna i nie wygrywam  i nawet nie sprawdzam kto wygral

pamiętam zeszloroczny konkurs Biedronki, pieklam ciasteczka, sernik, robilam sama lukier, nie wychodził mi, by ło tyle tych nagród a ja nic
0 0