Reklama na e-Konkursy.info

PLAGIATY

gosiak351

#6723705 Napisano: 22.08.2020 03:18:55
assal napisał(a):

Podobną sytuację mieliśmy swego czasu w dawnej firmie.
Przepis skradziony. Tłumaczenie pani identyczne. "Przepisy nie podlegają ochronie..."
Co nasz prawnik napisał w odpowiedział, gdy się pani zaczęła rzucać mocno i straszyć prawnikami/prasą/złą reklamą?  "Proste przepisy nie podlegają ochronie, ale ten nosi w naszym mniemaniu znamiona tekstu autorskiego. Te, zgodnie z... (tu paragrafy) podlegają ochronie... itd." 
Pani zrozumiała, przeprosiła. Atmosfera przyjemna. Dostała pani piękny zestaw produktów z firmy na koniec. 
Można? Można!
Wstyd niby uczyć innych jak grać, a tak naprawdę kombinować, byle coś dla siebie ugrać  emotka  

Wydaje mi się, że podlegają, bo nie stać mnie na chodzienie do restauracji i czytam blogi, jak skladniki sa tańsze to sama próbuję je odtwarzać.

I czytam bloga Pani Olgi Smile, pamiętam, ze ktoś skopiował jej przepisy do swojej książki, Na 100% byla tam sprawa o naruszenie praw autorskich. 
0 0

gosiak351

#6723706 Napisano: 22.08.2020 03:20:16
Prawem autorskim chronione są przejawy działalności twórczej o indywidualnym charakterze.
1 radosna 0

nanajka81

#6723709 Napisano: 22.08.2020 07:08:00
gosiak351 napisał(a):

asantesana napisał(a):

A ja się zastanawiam nad sytuacją z trochę innej strony, bo temat plagiatu jest oczywisty, tłumaczenie się żenujące, ale u licha wytłumaczcie mi intencje organizatora. Jak można nagrodzić główną nagrodą nie tylko plagiat (odrobina chęci, żeby to sprawdzić), ale jeszcze zdjęcie nie pokazujące dania + przepis, który na pierwszy rzut oka osoby mającej minimum pojęcia o gotowaniu jest niezjadliwy? Najchętniej przyrządziłabym jury danie z tego przepisu i kazała zjeść. Nie kumam współczesnego świata konkursowego.

ja też, bo pisze uczciwie i poświęcam na to dużo czasu, łapię doły, że jestem taka beznadziejna i nie wygrywam  i nawet nie sprawdzam kto wygral

pamiętam zeszloroczny konkurs Biedronki, pieklam ciasteczka, sernik, robilam sama lukier, nie wychodził mi, by ło tyle tych nagród a ja nic

w Biedronce było też dużo chętnych na nagrody. Niestety nie szło zrozumieć o czym właściwie ma być zdjęcie - z rodziną czy sam sernik? Koleżanka przecudowny sernik zrobiła i też figę wygrała. A co do obecnego plagiatu przepisu to ciekawi mnie tylko jak się to wszystko skończy.
0 0

zwyciezczyni

#6723791 Napisano: 22.08.2020 18:42:01
superloser napisał(a):

rufus napisał(a):

"Informujemy, że jesteśmy w trakcie rozpatrywania reklamacji, które otrzymaliśmy w związku z przepisem nadesłanych w konkursie „Kulinarny rok z WSP Społem”. Kwestia jest bardzo skomplikowana z puntu widzenia prawnego i wymaga od nas dodatkowych czynności sprawdzających, które obecnie trwają. Niestety wymagają one czasu. Reklamacje zostaną rozpatrzone w terminie podanym w regulaminie, o czym poinformujemy.Zespół MK"

I to bedzie ich ostatni konkurs  emotka

niech tak jest, skoro mają wygrywać cwaniaczki. Lepiej i dla tych, co z cwaniaczkami przegrywają i dla samej marki też.
0 0

gosiak351

#6723839 Napisano: 23.08.2020 04:58:21
superloser napisał(a):

zwyciezczyni napisał(a):

superloser napisał(a):

rufus napisał(a):

"Informujemy, że jesteśmy w trakcie rozpatrywania reklamacji, które otrzymaliśmy w związku z przepisem nadesłanych w konkursie „Kulinarny rok z WSP Społem”. Kwestia jest bardzo skomplikowana z puntu widzenia prawnego i wymaga od nas dodatkowych czynności sprawdzających, które obecnie trwają. Niestety wymagają one czasu. Reklamacje zostaną rozpatrzone w terminie podanym w regulaminie, o czym poinformujemy.Zespół MK"

I to bedzie ich ostatni konkurs  emotka

niech tak jest, skoro mają wygrywać cwaniaczki. Lepiej i dla tych, co z cwaniaczkami przegrywają i dla samej marki też.

Inni tez zastanowia sie 100 razy nim konkursik publiczny na fejsie zrobia. Nie dosyc, ze placa za nagrody to teraz szarpanie, reklamacje i prawnicy. Zamiast nagrody za 2-5tys zl, lepiej rozdac wszystkim torby i kubki i inne smieci  emotka  i kazdy cicho siedzi 



może dlatego jest coraz mniej fajnych nagród
1 kumulacja 0

kalka

#6723848 Napisano: 23.08.2020 09:22:02
sasaaabp napisał(a):

myślę, że skończy się tak, że przyznają jeszcze jeden Thermomix, zachowując nagrodę dla nindży. Po pierwsze dzięki temu załagodzą sytuację wśród pozostałych uczestników konkursu, a po drugie nie spowodują wojny prawnej między nimi a panem Adamem...

emotka
Mam nadzieję, że nie! Że jeśli organizatorzy konkursu nie cofną decyzji o przyznaniu nagrody złodziejowi i nie usuną nagrodzonego plagiatu, to dopiero wtedy .... "spowodują wojnę prawną między nimi" , a autorką skradzionego przepisu. Nie ma podstaw, by  obawiać się złodzieja, szczytem bezczelności byłoby "rzucanie" się i domaganie nagrody przez plagiatora, nie ma on szans, ani pod względem prawnym, ani moralnym  emotka    Sprawa jest jednoznaczna, pozostawienie nagrody temu panu, to promowanie oszustwa/złodziejstwa. Dzięki blogowi i dostępowi do skradzionego tekstu rozwiązanie nie jest skomplikowane. 

ziolko

#6723857 Napisano: 23.08.2020 11:16:39
kalka mam nadzieję, że jednak mu odbiorą nagrodę. Mimo, że on studiuje prawo (he he he) i na pewno będzie ich straszył paragrafami. W końcu cały czas powtarza, że ma prawa autorskie do przepisu emotka emotka
Chyba do przeróbek w postaci dopisywania marki Kieleckiego... 

Swoją drogą, ciekawe, ile razy takie zagrywki przeszły bez echa? w sensie, że ukradł czyjś pomysł lub przepis, dopisał odpowiednią markę i wygrał...
Ile osób tak robi, że zgłasza gdzieś swoją pracę i później tylko podmienia nazwy firm? 

reniii

#6723858 Napisano: 23.08.2020 11:23:12
ziolko napisał(a):

@kalka mam nadzieję, że jednak mu odbiorą nagrodę. Mimo, że on studiuje prawo (he he he) i na pewno będzie ich straszył paragrafami. W końcu cały czas powtarza, że ma prawa autorskie do przepisu  emotka emotka
Chyba do przeróbek w postaci dopisywania marki Kieleckiego... 

Swoją drogą, ciekawe, ile razy takie zagrywki przeszły bez echa? w sensie, że ukradł czyjś pomysł lub przepis, dopisał odpowiednią markę i wygrał...
Ile osób tak robi, że zgłasza gdzieś swoją pracę i później tylko podmienia nazwy firm? 

Niestety dużo osób. Było już o tym wielokrotnie pisane i nikt z tego sobie nic nie robi. Agencje biorą pieniądze i powinny reagować na takie szwindle.

kalka

#6723861 Napisano: 23.08.2020 11:52:47
ziolko napisał(a):

kalka mam nadzieję, że jednak mu odbiorą nagrodę. Mimo, że on studiuje prawo (he he he) i na pewno będzie ich straszył paragrafami. W końcu cały czas powtarza, że ma prawa autorskie do przepisu  emotka emotka
Chyba do przeróbek w postaci dopisywania marki Kieleckiego... 

Swoją drogą, ciekawe, ile razy takie zagrywki przeszły bez echa? w sensie, że ukradł czyjś pomysł lub przepis, dopisał odpowiednią markę i wygrał...
Ile osób tak robi, że zgłasza gdzieś swoją pracę i później tylko podmienia nazwy firm? 

Kogo będzie straszył? Autorkę oryginału, bo walczy o swoje?  emotka   Organizatorzy, jednego czego mogą się obawiać, to autorki bloga/  zerżniętego tekstu, która po przedsądowym wezwaniu do usunięcia jej autorskiego przepisu może pociągnąć sprawę dalej. Nieważne, co mówi-ważne są fakty. W nawiązaniu do tekstu Edzi: oskarżeni atakują, bo to rodzaj obrony, ale to nie znaczy, że skutecznej. Żeby się przyznać, przeprosić i zejść z tej sceny trzeba mieć nie tylko odrobinę przyzwoitości, ale też klasę  emotka   Panie plagiatorze, wstyd jak cholera emotka  i to jeszcze firmowany swoim nazwiskiem. Ech, żenujące    emotka      emotka            

radosna

#6723873 Napisano: 23.08.2020 12:58:13
Adamie! Smród będzie się ciągnął za Tobą przez najbliższe lata. Czy warto było dla nędznego Thermomixu zepsuć sobie opinię?
Nikt już nie uwierzy w Twoją uczciwość, choćbyś nie wiem jak się starał przez najbliższe lata. 
 ziolko  Czasem udawało się zabrać laureatowi wartościowe nagrody (nawet auto), bo były zamieszczane zwycięskie teksty.
Z jednej strony nie chcemy, aby były zamieszczane, ponieważ wtedy
unikamy ich kradzieży. Z drugiej strony przy publikacji tekstów nasze
baczne oczy wytropią plagiatorów. I tak źle, i tak niedobrze.
 kalka  Jak miło Cię widzieć emotka
PS. Złote lata konkursowe się skończyły. Tym bardziej boli plagiat przy ogólnym kryzysie konkursowym.

ziolko

#6723895 Napisano: 23.08.2020 15:34:47
kalka nie wiem kogo, ale jestem pewna, że Kieleckiego na pewno. 
Bezczelnie mówi wszędzie, że to jego autorski przepis. A może niech zrobi tą potrawę wg swojej receptury, łącznie z octem spirytusowym i dodawaniem jajka do usmażonego mięsa. Niech pokaże, jak to wygląda i jak będzie jadł..emotka

rafalpyzdra

#6724330 Napisano: 24.08.2020 21:52:29
No to nieźle, przejrzałem galerie konkursową i naprawdę było mnóstwo ciekawych zdjęć mega kreatywne opisy. Ale Pan Adam chyba wygrał tym nędznym plagiatem żeby zrobić reklamę firmie, bo jego zgłoszenie w porównaniu do innych jest naprawdę nijakie! No i niestety ale cały przepis zerżniety z neta 
1 kumulacja 0

domika

#6725729 Napisano: 31.08.2020 12:09:45
Kielecki się wypowiedział, poczytajcie
0 0

zwyciezczyni

#6725730 Napisano: 31.08.2020 12:12:26
padłam
0 0

reniii

#6725731 Napisano: 31.08.2020 12:18:27
zwyciezczyni napisał(a):

padłam

Jakiś link?

zwyciezczyni

#6725732 Napisano: 31.08.2020 12:20:33
1 reniii 1 joan

zielonaszpilka

#6725739 Napisano: 31.08.2020 12:35:38
zwyciezczyni napisał(a):

https://www.faceb...ts/10157240501356831

Czyli jest tak jak w Góralkach, czyli oficjalnie kochani, możecie kraść zgłoszenia innych na potęgę emotka  Wystarczy, że złożycie oświadczenie, że macie prawa autorskie, organizator wtedy umyje ręce i nagroda Wasza emotka Tutaj trochę inna sprawa, bo chodziło o przepis, który nie ma takiej ochrony, ale generalnie tłumaczenie identyczne. Aha, nie polecam jednak kraść, bo każdy kto ma wiedzę o plagiacie może to zgłosić i postępowanie zostanie wszczęte. Wcale nie musisz być autorem ukradzionego zgłoszenia, żeby to zgłosić. Więc uważajcie złodzieje, bo jak mi któregoś dnia puszczą nerwy, to Was wszystkich pozgłaszam. A mam na to 5 lat

garyman

#6725740 Napisano: 31.08.2020 12:38:56
Jedni mówią "Karma powraca" inni "Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy". Mam nadzieję, że kiedyś to cwaniactwo wyjdzie mu bokiem i trafi na bardziej cwanego od siebie. A co do nagrody to życzę żeby się czym prędzej zepsuła w taki sposób aby gwarancja tego nie obejmowała. Jak ja bardzo gardzę takimi typami....

oklahoma

#6725741 Napisano: 31.08.2020 12:41:31
Ciekawe czy będzie unboxing termomixa na insta emotka  żenada

domika

#6725742 Napisano: 31.08.2020 12:41:46
Abstarhując od tego wszystkiego to naprawdę bardzo przykre że wśród multum kreatywnych zgłoszeń nagrodzono po pierwsze przepis nieautorski a po drugie co tu ukrywac wcale nie wzieli pod uwagę tego przepisu tylko strasznie kiepską rymowankę wychwalającą Kielecki. Gdybym wiedziała też bym napisała- jestem w tym dobra emotka