Reklama na e-Konkursy.info

Wkurza mnie...

nanajka81

#6844558 Napisano: 15.02.2022 12:32:15
cb656 napisał(a):

stokrotka238 napisał(a):

monisss napisał(a):

to ,że np jest konkurs napisz coś tam coś a ktoś wstawia filmik jak śpiewa .. no heloł ?! 

 To, że wstawia, to nic, gorzej jak wygrywa takim czymś wrr

Zauważ proszę, że tak robią nie jakieś przypadkowe świeżynki, mugole, a właśnie te nazwiska, które często można znaleźć na konkursowych stronach. Nazwijmy ich: "zawodowcy" wyznający zasadę, że tylko skuteczność się liczy, nie jakieś gupie zasady. emotka Aż kusi, by zacytować Gogola:
"Z CZEGO SIĘ ŚMIEJECIE?! SAMI Z SIEBIE SIĘ ŚMIEJECIE!"
emotka

no niestety, to jest obecny konkursowy świat - trzeba się w nim wyróżnić bo nijakość jest omijana. Eseje, wiersze, rymy, piosenki, filmiki, mieszana czcionka, historie w które trudno uwierzyć - wszystko to ma większą szansę niż szczera, krótka odpowiedź.

gosiak351

#6844680 Napisano: 15.02.2022 23:12:44
nanajka81 napisał(a):

cb656 napisał(a):

stokrotka238 napisał(a):

monisss napisał(a):

to ,że np jest konkurs napisz coś tam coś a ktoś wstawia filmik jak śpiewa .. no heloł ?! 

 To, że wstawia, to nic, gorzej jak wygrywa takim czymś wrr

Zauważ proszę, że tak robią nie jakieś przypadkowe świeżynki, mugole, a właśnie te nazwiska, które często można znaleźć na konkursowych stronach. Nazwijmy ich: "zawodowcy" wyznający zasadę, że tylko skuteczność się liczy, nie jakieś gupie zasady. emotka Aż kusi, by zacytować Gogola:"Z CZEGO SIĘ ŚMIEJECIE?! SAMI Z SIEBIE SIĘ ŚMIEJECIE!"
emotka

no niestety, to jest obecny konkursowy świat - trzeba się w nim wyróżnić bo nijakość jest omijana. Eseje, wiersze, rymy, piosenki, filmiki, mieszana czcionka, historie w które trudno uwierzyć - wszystko to ma większą szansę niż szczera, krótka odpowiedź.

niestety śpiewanie jest skuteczne, sama się zastanawiałam, kiedy nagroda było coś czego bardzo potrzebowałam a akutrat nie miałam kasy, ale ostatecznie się wstydziłam
0 0

cudaczek121

#6844681 Napisano: 15.02.2022 23:37:26
fineessa napisał(a):

monisss napisał(a):

to ,że np jest konkurs napisz coś tam coś a ktoś wstawia filmik jak śpiewa .. no heloł ?! 

To jest najgorsze co może byc szczególnie gdy zostaje nagrodzony przy tych wszystkich regulaminowych zgłoszeniach 

To od razu powinna być dyskwalifikacja za niezrozumienie polecenia. W końcu napisz, to znaczy napisz, a nie dodaj zdjęcie czy zrób grającą makietę 

nanajka81

#6844696 Napisano: 16.02.2022 06:57:10
cudaczek121 napisał(a):

fineessa napisał(a):

monisss napisał(a):

to ,że np jest konkurs napisz coś tam coś a ktoś wstawia filmik jak śpiewa .. no heloł ?! 

To jest najgorsze co może byc szczególnie gdy zostaje nagrodzony przy tych wszystkich regulaminowych zgłoszeniach 

To od razu powinna być dyskwalifikacja za niezrozumienie polecenia. W końcu napisz, to znaczy napisz, a nie dodaj zdjęcie czy zrób grającą makietę 

ludzie próbują brać na kreatywność i często im się to udaje nawet jak temat brzmi "napisz". Jak patrzę po wygranych wpisach na FB to wygrywają głównie wyróżniające się wypowiedzi, zwykłe choć fajne są bez szans.

paula9891

#6844700 Napisano: 16.02.2022 08:34:45
cudaczek121 napisał(a):

To od razu powinna być dyskwalifikacja za niezrozumienie polecenia. W końcu napisz, to znaczy napisz, a nie dodaj zdjęcie czy zrób grającą makietę 

Niby tak, ale... Jeśli jest tekst i dodatkowo ktoś nagrał film, jak go zaśpiewał?
Równie dobrze mogą napisać, że wygrał sam tekst, a filmu nie brali pod uwagę.
Walka z wiatrakami.
1 byekitty 0

byekitty

#6844703 Napisano: 16.02.2022 08:39:58
wystarczyłby jeden mały zapis w regulaminie: "zgłoszenie konkursowe o ilości znaków przekraczającej regulaminową i/lub dodanie do niego zdjęcia, grafiki bądź filmu skutkuje dyskwalifikacją zgłoszenia w całości".

fajnie robią duże agencje socialowe (czasem) każąc wrzucić screena jakiegoś ich filmiku, który jest pod tekstem z zaproszeniem do konkursu. Wrzucając screena zostaje już tylko miejsce na tekst emotka  /wiem, wiem, że da się w komciach, ale zauważyłam, że to działa.

nanajka81

#6844706 Napisano: 16.02.2022 08:51:52
byekitty napisał(a):

wystarczyłby jeden mały zapis w regulaminie: "zgłoszenie konkursowe o ilości znaków przekraczającej regulaminową i/lub dodanie do niego zdjęcia, grafiki bądź filmu skutkuje dyskwalifikacją zgłoszenia w całości".fajnie robią duże agencje socialowe (czasem) każąc wrzucić screena jakiegoś ich filmiku, który jest pod tekstem z zaproszeniem do konkursu. Wrzucając screena zostaje już tylko miejsce na tekst emotka  /wiem, wiem, że da się w komciach, ale zauważyłam, że to działa.

tylko że często organizatorzy nie trzymają się tego co mają w regulaminie. Zadanie "dokończ krótko zdanie" a wygrywają eseje na pół kilometra... Albo wierszyki... 
0 0

cb656

#6844707 Napisano: 16.02.2022 08:59:06
cudaczek121 napisał(a):

fineessa napisał(a):

monisss napisał(a):

to, że np jest konkurs napisz coś tam coś, a ktoś wstawia filmik jak śpiewa... no heloł?! 

To jest najgorsze co może być, szczególnie gdy zostaje nagrodzony przy tych wszystkich regulaminowych zgłoszeniach.

To od razu powinna być dyskwalifikacja za niezrozumienie polecenia. W końcu napisz, to znaczy napisz, a nie dodaj zdjęcie czy zrób grającą makietę 

...i aby pomóc Organizatorom w doprowadzeniu do końca tej ciekawej propozycji, należy zgłaszać PUBLICZNIE (czyli w formie komentarza do nieregulaminowego wpisu, a nie w prywatnej wiadomości, której nikt inny nie zobaczy, a Organizator może przeoczyć lub - nie bójmy się powiedzieć tego otwarcie - wręcz olać). 
Od zawsze stoję na stanowisku, że publiczny pręgierz i ośmieszenie winowajcy to najlepsza z możliwych kar. Lepsza nawet od obcinania rąk, bo taki uparciuch to może złośliwie wsadzić ołówek do nosa i stukać nim po klawiaturze, byle tylko stworzyć pracę, która pozostawi regulaminowe prace innych w tyle. emotka
To co, ktoś się następnym razem odważy tak postąpić pod własnym nazwiskiem, czy tylko tak będzie się żalił na jakimś odległym od konkursu forum? emotka emotka emotka emotka
1 sabaka 0

sylzab2294

#6844708 Napisano: 16.02.2022 09:02:07
cudaczek121 napisał(a):

fineessa napisał(a):

monisss napisał(a):

to ,że np jest konkurs napisz coś tam coś a ktoś wstawia filmik jak śpiewa .. no heloł ?! 

To jest najgorsze co może byc szczególnie gdy zostaje nagrodzony przy tych wszystkich regulaminowych zgłoszeniach 

To od razu powinna być dyskwalifikacja za niezrozumienie polecenia. W końcu napisz, to znaczy napisz, a nie dodaj zdjęcie czy zrób grającą makietę 

Pod postem wilkinsona, to połowa powinna być odrzucona, bo albo dłuższe teksty niż wymagane 250znaków, albo dodatkowo fotki, filmiki....
2 monisss, joan 0

gosiak351

#6844712 Napisano: 16.02.2022 09:12:47
nanajka81 napisał(a):

byekitty napisał(a):

wystarczyłby jeden mały zapis w regulaminie: "zgłoszenie konkursowe o ilości znaków przekraczającej regulaminową i/lub dodanie do niego zdjęcia, grafiki bądź filmu skutkuje dyskwalifikacją zgłoszenia w całości".fajnie robią duże agencje socialowe (czasem) każąc wrzucić screena jakiegoś ich filmiku, który jest pod tekstem z zaproszeniem do konkursu. Wrzucając screena zostaje już tylko miejsce na tekst emotka  /wiem, wiem, że da się w komciach, ale zauważyłam, że to działa.

tylko że często organizatorzy nie trzymają się tego co mają w regulaminie. Zadanie "dokończ krótko zdanie" a wygrywają eseje na pół kilometra... Albo wierszyki... 

a bardzo często te wierszyki i zdjecia się powtarzają w różnych konkursach, nie sa pisane na ten konkretny konkurs
0 0

kasiaj110

#6844714 Napisano: 16.02.2022 09:18:43
Wkurza mnie że w mojej 🐞 brak grześków . 
Wkurza mnie ciągle dzwoniący telefon- lista zablokowanych nr rośnie. Czasem nie wyświetla mi się że spam więc odbiorę- fotowoltaika,  zdrowie, majtki i sama nie wiem co jeszcze!
Z jeden strony chociaż "oni" chętni do mnie zadzwonić jak z konkursów zero 😉

Astronautka

#6844716 Napisano: 16.02.2022 09:31:26
nanajka81 napisał(a):

gosiak351 napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

byekitty napisał(a):

wystarczyłby jeden mały zapis w regulaminie: "zgłoszenie konkursowe o ilości znaków przekraczającej regulaminową i/lub dodanie do niego zdjęcia, grafiki bądź filmu skutkuje dyskwalifikacją zgłoszenia w całości".fajnie robią duże agencje socialowe (czasem) każąc wrzucić screena jakiegoś ich filmiku, który jest pod tekstem z zaproszeniem do konkursu. Wrzucając screena zostaje już tylko miejsce na tekst emotka  /wiem, wiem, że da się w komciach, ale zauważyłam, że to działa.

tylko że często organizatorzy nie trzymają się tego co mają w regulaminie. Zadanie "dokończ krótko zdanie" a wygrywają eseje na pół kilometra... Albo wierszyki... 

a bardzo często te wierszyki i zdjecia się powtarzają w różnych konkursach, nie sa pisane na ten konkretny konkurs

a to już inna sprawa. Ostatnio kilka minut po wrzuceniu konkursu na FB o temacie w stylu "Pokaż swój Paryż" pojawiło się fajne zdjęcie ale nierealne do wykonania w 7 minut (dużo garnków poukładanych w wieżę Eiffla, bagietki, koszyk z różnymi francuskimi przysmakami, wszystko mega dopracowane). Zdjęcie wygrało. A to że pewnie było robione pod zupełnie inny konkurs (nie zdziwiłabym się gdyby w nim również wygrało) to bez znaczenia. Pasowało do tematu to bach, już, gotowe.

gdyby w regulaminie pojawił się zapis, że praca winna być wykonana na dany konkurs i wcześniej nigdzie nie publikowana a organizator przestrzegał tego zapisu to może jakoś fajniej brało by się udział w konkursach... czasem wystarczy wygrany wierszyk czy zdjęcie przepuścić prze google i pojawia się na różnych innych konkursach tylko często zmienia się nazwa produktu emotka  a z drugiej strony jak ktoś już kiedyś czymś wygrał to czemu ma nie wygrać znów....

byekitty

#6844718 Napisano: 16.02.2022 09:40:42
akurat jeśli chodzi o wykorzystywanie ponowne zdjęć wcześniej zrobionych na inny konkurs - skoro foto nie wygrało, to dlaczego by go nie wykorzystać ponownie? Oczywiście, pod warunkiem, że nie wygrało
Tak samo jeśli konkursowicz ma "patent" na zdjęcie w tych samych okolicznościach, a zmienia się produkt - foto jest robione pod produkt, ale podobne już wygrało - też nie widzę problemu. Ma swój styl, niech gra i wygrywa!
Nie dajmy się zwariować.

cb656

#6844721 Napisano: 16.02.2022 09:48:32
nanajka81 napisał(a):

Ostatnio kilka minut po wrzuceniu konkursu na FB o temacie w stylu "Pokaż swój Paryż" pojawiło się fajne zdjęcie ale nierealne do wykonania w 7 minut (dużo garnków poukładanych w wieżę Eiffla, bagietki, koszyk z różnymi francuskimi przysmakami, wszystko mega dopracowane). Zdjęcie wygrało. A to że pewnie było robione pod zupełnie inny konkurs (nie zdziwiłabym się gdyby w nim również wygrało) to bez znaczenia. Pasowało do tematu to bach, już, gotowe.

A przepraszam, czego oczekujesz? emotka Że na konkurs o Paryżu ktoś przyśle zdjęcie krzywej wieży w Pizie?
Nie, żebym wykluczał taką możliwość, bo przecież gapiostwo konkursomaniaków nie ma sobie równych emotka czego wielokrotnie dowodziły wpisy choćby na tym forum emotka
Uważam, że to już jest zwykłe malkontenctwo i szukanie na siłę dziury w całym. Konkurs o Paryżu, to zdjęcie w temacie i tyle w temacie. Domysły sobie odpuść.  Jeszcze to liczenie ile minut upłynęło... emotka No chyba, że znajdziesz dowód, że to plagiat/kradzież z internetu czy inna nieprawidłowość. To wtedy oczywiście interweniuj. Najlepiej tak, jak to opisałem kilka wpisów wyżej, czyli publiczny pręgierz. Ale tak tu smutać ? Co to da? emotka

fineessa

#6844747 Napisano: 16.02.2022 10:37:08
byekitty napisał(a):

akurat jeśli chodzi o wykorzystywanie ponowne zdjęć wcześniej zrobionych na inny konkurs - skoro foto nie wygrało, to dlaczego by go nie wykorzystać ponownie? Oczywiście, pod warunkiem, że nie wygrało Tak samo jeśli konkursowicz ma "patent" na zdjęcie w tych samych okolicznościach, a zmienia się produkt - foto jest robione pod produkt, ale podobne już wygrało - też nie widzę problemu. Ma swój styl, niech gra i wygrywa!
Nie dajmy się zwariować.

A czy to nie działa jak hasło konkursowe? Skoro nie wygrało można go wykorzystać dalej?
0 0

gosiak351

#6844753 Napisano: 16.02.2022 10:49:42
cb656 napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

Ostatnio kilka minut po wrzuceniu konkursu na FB o temacie w stylu "Pokaż swój Paryż" pojawiło się fajne zdjęcie ale nierealne do wykonania w 7 minut (dużo garnków poukładanych w wieżę Eiffla, bagietki, koszyk z różnymi francuskimi przysmakami, wszystko mega dopracowane). Zdjęcie wygrało. A to że pewnie było robione pod zupełnie inny konkurs (nie zdziwiłabym się gdyby w nim również wygrało) to bez znaczenia. Pasowało do tematu to bach, już, gotowe.

A przepraszam, czego oczekujesz? emotka Że na konkurs o Paryżu ktoś przyśle zdjęcie krzywej wieży w Pizie? Nie, żebym wykluczał taką możliwość, bo przecież gapiostwo konkursomaniaków nie ma sobie równych emotka czego wielokrotnie dowodziły wpisy choćby na tym forum emotka
Uważam, że to już jest zwykłe malkontenctwo i szukanie na siłę dziury w całym. Konkurs o Paryżu, to zdjęcie w temacie i tyle w temacie. Domysły sobie odpuść.  Jeszcze to liczenie ile minut upłynęło... emotka No chyba, że znajdziesz dowód, że to plagiat/kradzież z internetu czy inna nieprawidłowość. To wtedy oczywiście interweniuj. Najlepiej tak, jak to opisałem kilka wpisów wyżej, czyli publiczny pręgierz. Ale tak tu smutać ? Co to da? emotka

ale co da publiczny pręgierz, jak i tak wyrózniony nagrode dostanie a zgłaszający zostanie zapamiętany przez organizatora
0 0

gosiak351

#6844757 Napisano: 16.02.2022 10:54:07
dorzuję jeszcze to, chociaz pewnie już o tym tu było

Możliwe jest bowiem, że w tym samym czasie dwóch twórców będzie opracowywać ten sam pomysł przy użyciu zbliżonych środków artystycznych (możliwa jest zatem tzw. twórczość równoległa). Art. 29 Pr Aut odnosi się do prawa cytatu czyli możliwości korzystania z już rozpowszechnionego utworu lub jego fragmentu.
1 cb656 0

nanajka81

#6844764 Napisano: 16.02.2022 11:19:58
cb656 napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

Ostatnio kilka minut po wrzuceniu konkursu na FB o temacie w stylu "Pokaż swój Paryż" pojawiło się fajne zdjęcie ale nierealne do wykonania w 7 minut (dużo garnków poukładanych w wieżę Eiffla, bagietki, koszyk z różnymi francuskimi przysmakami, wszystko mega dopracowane). Zdjęcie wygrało. A to że pewnie było robione pod zupełnie inny konkurs (nie zdziwiłabym się gdyby w nim również wygrało) to bez znaczenia. Pasowało do tematu to bach, już, gotowe.

A przepraszam, czego oczekujesz? emotka Że na konkurs o Paryżu ktoś przyśle zdjęcie krzywej wieży w Pizie? Nie, żebym wykluczał taką możliwość, bo przecież gapiostwo konkursomaniaków nie ma sobie równych emotka czego wielokrotnie dowodziły wpisy choćby na tym forum emotka
Uważam, że to już jest zwykłe malkontenctwo i szukanie na siłę dziury w całym. Konkurs o Paryżu, to zdjęcie w temacie i tyle w temacie. Domysły sobie odpuść.  Jeszcze to liczenie ile minut upłynęło... emotka No chyba, że znajdziesz dowód, że to plagiat/kradzież z internetu czy inna nieprawidłowość. To wtedy oczywiście interweniuj. Najlepiej tak, jak to opisałem kilka wpisów wyżej, czyli publiczny pręgierz. Ale tak tu smutać ? Co to da? emotka

Ja po tych konkursach już nie oczekuje niczego. Może trochę oszustwa, że jednak zrobiło się fajne zdjęcie pod dany konkurs czyli wrzucenie fotki po kilku godzinach od rozpoczęcia konkursu a nie po kilku minutach emotka Ale ja to ja, czepiam się głupstw a przecież obecnie w konkursach chodzi tylko i wyłącznie o wyróżnienie się czymkolwiek emotka
1 monisss 0

nanajka81

#6844765 Napisano: 16.02.2022 11:21:58
cb656 napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

....często organizatorzy nie trzymają się tego co mają w regulaminie. Zadanie "dokończ krótko zdanie" a wygrywają (...) Albo wierszyki...

emotka Hm, jeśli w regulaminie było zapisane, że to ma być wyłącznie PROZA to tak, jest to niedopuszczalne. emotka No ale przecież ZDANIE też można napisać w formie rymowanej, czy się mylę?! emotka emotka

Lepiej zgrabnym rymem złapać Jury za serce, niż przepuścić okazję, zginąć w poniewierce.
emotka

a co znaczy dla Ciebie krótko? Bo dla mnie to kilka słów, powiedzmy  10-15. A wygrywają zdania mające po słów kilkadziesiąt...

gosiak351

#6844770 Napisano: 16.02.2022 11:33:43
cb656 napisał(a):

gosiak351 napisał(a):

ale co da publiczny pręgierz, jak i tak wyróżniony nagrodę dostanie a zgłaszający zostanie zapamiętany przez organizatora

No i tu mnie masz... emotka Nie znam odpowiedzi na to pytanie. emotka Myślę, że da dokładnie tyle samo, co wyżalanie się na takie przypadku na jakimś odległym od takiego przypadku forum, czyli totalnie NIC. emotka emotka
P.S. No, może poza jedną korzyścią - wiedzą, że takiego nieuczciwego, ślepego i głuchego na krytykę Organizatora to trzeba unikać już konsekwentnie do końca. emotka Ale marna to pociecha. emotka

był ostatnio (chyba w grudniu) taki konkurs o czytnik, nei umiem tego stwierdzić czy zdjęcia które wygrały były plagiatem czy nie, bi przyznam sie, że nie chciało mi się szukać, ale zapamietałąm, że z 3 osoby pisały publicznie, że jest to plagiat i kto jest autorem (zagraniczy artysta) a oraganizator nie komentował.
1 monisss 0