Reklama na e-Konkursy.info

Wkurza mnie...

monisss

#6846460 Napisano: 24.02.2022 11:31:18
emotka  
0 0

isana123

#6846625 Napisano: 25.02.2022 09:48:30
No tak, ataki hakerskie w toku emotka

Też mnie to wkurza emotka

I jeszcze mnie wkurza, że się emocjonalnie rozsypałam. Zimno mi, mam rozregulowane trawienie, cala się trzęsę... E-konki mam otwarte z rozpędu, ale nie gram.
I dziwię się, ze od wczoraj mi jakieś nagrody wpadają. Że to się jeszcze ciągnie, choć świat inny

nanajka81

#6846626 Napisano: 25.02.2022 09:49:44
Wojna emotka emotka I myśl że na podbiciu Ukrainy Putin nie skończy...

azaflora

#6846638 Napisano: 25.02.2022 10:29:55
nanajka81 napisał(a):

Wojna emotka emotka I myśl że na podbiciu Ukrainy Putin nie skończy...

Źle się stało, że skażony teren elektrowni w Czarnobylu, trafił w rosyjskie łapskaemotka . Mogą szantażować całą Europę lub...lepiej nie myśleć emotka

melancholia

#6846770 Napisano: 26.02.2022 00:21:42
Co głupiemu po rozumie? Zalałam laptopa herbatą i wariuje mi klawiatura. Muszę klikać na ekranowej. Jakby tego było mało chwilę później zalałam wodą telefon i paragony do zgłoszenia. Lays, Kinder, Star, Listerine... wszystko do kosza. Daję  sobie zakaz na picie przy biurku.
1 cb656 0

sydariameki

#6846822 Napisano: 26.02.2022 16:09:43
Wkurza mnie niepewność czy we wtorek będę mogła pracować czy dostanę wypowiedzenie  emotka
0 0

anialistopad

#6846826 Napisano: 26.02.2022 16:50:44
Dokładnie to samo pomyślałam. Boje się co on zrobi jak zostanie postawiony pod ściana .aby nie walnął bomby na cały świat. Sam zginie i ludzie z nim. A on jest zdolny do wszystkiego
1 brucee 0

mia

#6846854 Napisano: 26.02.2022 21:35:19
1940bruce1973 napisał(a):

anialistopad napisał(a):

Dokładnie to samo pomyślałam. Boje się co on zrobi jak zostanie postawiony pod ściana .aby nie walnął bomby na cały świat. Sam zginie i ludzie z nim. A on jest zdolny do wszystkiego

Przypomniała mi się egzekucja pewnego znienawidzonego przywódcy europejskiego z 1989 r. , wykonana w Boże Narodzenie i filmowana na cały świat. 

Wojna jest straszna. Z każdej strony. Przede wszystkim dlatego, że wyzwala w ludziach najgorsze instynkty. emotka
To o czym piszesz, było potworne. A mnie się przypomina jeszcze to, co działo się w Jugosławii... Rwanda, Hutu... Nie musimy wcale sięgać aż do Hitlera.emotka
I wcale mnie nie cieszą teksty na Onecie typu "Gwardia Narodowa Ukrainy opublikowała nagranie, na którym widać płonące pojazdy wojskowe należące do Rosjan". Bo przypomina mi się... Wołyń. Czy tego chcę, czy nie.emotka
Wiem, tu jest jasne, kto napadł, a kto się broni. Ale... Boję się wojny, boję się ludzi czasu wojny. A teraz niech się posypie hejt.
2 brucee, cb656 0

zaczytana-pola

#6846856 Napisano: 26.02.2022 21:44:29
mia napisał(a):

1940bruce1973 napisał(a):

anialistopad napisał(a):

Dokładnie to samo pomyślałam. Boje się co on zrobi jak zostanie postawiony pod ściana .aby nie walnął bomby na cały świat. Sam zginie i ludzie z nim. A on jest zdolny do wszystkiego

Przypomniała mi się egzekucja pewnego znienawidzonego przywódcy europejskiego z 1989 r. , wykonana w Boże Narodzenie i filmowana na cały świat. 

Wojna jest straszna. Z każdej strony. Przede wszystkim dlatego, że wyzwala w ludziach najgorsze instynkty. emotka To o czym piszesz, było potworne. A mnie się przypomina jeszcze to, co działo się w Jugosławii... Rwanda, Hutu... Nie musimy wcale sięgać aż do Hitlera.emotka
I wcale mnie nie cieszą teksty na Onecie typu "Gwardia Narodowa Ukrainy opublikowała nagranie, na którym widać płonące pojazdy wojskowe należące do Rosjan". Bo przypomina mi się... Wołyń. Czy tego chcę, czy nie.emotka
Wiem, tu jest jasne, kto napadł, a kto się broni. Ale... Boję się wojny, boję się ludzi czasu wojny. A teraz niech się posypie hejt.

Nie ma co rozdrapywać starych ran. Liczy się to co tu i teraz. To inne czasy i inni ludzie. To Europa, w której dzieją się straszne rzeczy. Dokąd zmierza Świat? 

anialistopad

#6846861 Napisano: 26.02.2022 22:14:15
W Rosji mam przyjaciół z dawnych lat,gdy tam mieszkałam. Pisza do mnie ,że teraz to już nie będę chciała ich znać po tym co narobił ich prezydent. Oni są naprawdę przerażeni tym co on wyczynia i nie popierają tego. Boją się o dalsze losy Rosji i własne rodziny. Każde wystąpienie przeciwko władzy kończy się aresztem. Zawsze byłam sercem z Rosją i teraz czuję ogromny żal i smutek. Przyjaciół nie zostawie ,zawsze nimi będą. Już słyszałam,że rusek to Twój wróg ! Nie,nie dla mnie. Przyjaciół się nie wybiera oni się pojawiają sami i zawsze są obok. Płakać się chce ,że 1 człowiek może zniszczyć tyle istnień ludzkich

cb656

#6846863 Napisano: 26.02.2022 22:28:48
mia napisał(a):

wcale mnie nie cieszą teksty na Onecie typu "Gwardia Narodowa Ukrainy opublikowała nagranie, na którym widać płonące pojazdy wojskowe należące do Rosjan". Bo przypomina mi się... Wołyń. Czy tego chcę, czy nie.
Wiem, tu jest jasne, kto napadł, a kto się broni. Ale... Boję się wojny, boję się ludzi czasu wojny.

Doskonale Cię rozumiem. emotka Mam uczucia mocno wymieszane w temacie Ukraińców. Też pamiętam jeszcze niedawne pełne nienawiści, masowe ataki medialne Polaków za niezabliźnione rany z czasów ostatniej wojny. I także uważam, że jak silniejszy napada słabszego, to sąsiedzi powinni się zjednoczyć i pomóc. Co wcale nie oznacza z automatu, że powinni zapomnieć przeszłość. To tkwi tak bardzo głęboko...
A teraz niech się posypie hejt. emotka

visserarthur

#6846865 Napisano: 26.02.2022 23:10:02
Ło bosz, dziadek Tuska był w Wehrmachcie, znaczy wina Tuska...? Przeszłość... kto żyje przeszłością ten się nie rozwija. Też mam w pamięci, jak obok mnie wynajęły kiedyś mieszkanie dwie Ukrainki i po pracy lubiły pić alkohol i były bardzo głośne, ale wystarczyło zwrócić uwagę, nie oznacza to jednak, że takie coś ma mi przesłaniać obraz tej całej tragedii... Już samo to, że miałbym opuścić swoje mieszkanie i jechać w nieznane... niewyobrażalne...

peppa7

#6846909 Napisano: 27.02.2022 12:56:18
mia napisał(a):

1940bruce1973 napisał(a):

anialistopad napisał(a):

Dokładnie to samo pomyślałam. Boje się co on zrobi jak zostanie postawiony pod ściana .aby nie walnął bomby na cały świat. Sam zginie i ludzie z nim. A on jest zdolny do wszystkiego

Przypomniała mi się egzekucja pewnego znienawidzonego przywódcy europejskiego z 1989 r. , wykonana w Boże Narodzenie i filmowana na cały świat. 

Wojna jest straszna. Z każdej strony. Przede wszystkim dlatego, że wyzwala w ludziach najgorsze instynkty. emotka To o czym piszesz, było potworne. A mnie się przypomina jeszcze to, co działo się w Jugosławii... Rwanda, Hutu... Nie musimy wcale sięgać aż do Hitlera.emotka
I wcale mnie nie cieszą teksty na Onecie typu "Gwardia Narodowa Ukrainy opublikowała nagranie, na którym widać płonące pojazdy wojskowe należące do Rosjan". Bo przypomina mi się... Wołyń. Czy tego chcę, czy nie.emotka
Wiem, tu jest jasne, kto napadł, a kto się broni. Ale... Boję się wojny, boję się ludzi czasu wojny. A teraz niech się posypie hejt.

Mi ten Wołyń też się przypomina, ale myślę, że Ukraińcy na przestrzeni dekad się zmienili. W naszych okolicach od lat zawsze ich pełno i raczej są spokojni emotka  
Z drugiej strony oni kiedyś zabijali nam brutalnie kobiety i dzieci, teraz my pomagamy ich kobietom i  dzieciom. Ale to akurat jest wspaniałe, bo mi osobiście ich bardzo szkoda emotka

edit: swoją drogą mam przeczucia, że Ukraina wygra tę wojnę... Może tylko ja jestem optymistką emotka
1 brucee 0

Claudia77

#6846911 Napisano: 27.02.2022 13:04:04
anialistopad napisał(a):

W Rosji mam przyjaciół z dawnych lat,gdy tam mieszkałam. Pisza do mnie ,że teraz to już nie będę chciała ich znać po tym co narobił ich prezydent. Oni są naprawdę przerażeni tym co on wyczynia i nie popierają tego. Boją się o dalsze losy Rosji i własne rodziny. Każde wystąpienie przeciwko władzy kończy się aresztem. Zawsze byłam sercem z Rosją i teraz czuję ogromny żal i smutek. Przyjaciół nie zostawie ,zawsze nimi będą. Już słyszałam,że rusek to Twój wróg ! Nie,nie dla mnie. Przyjaciół się nie wybiera oni się pojawiają sami i zawsze są obok. Płakać się chce ,że 1 człowiek może zniszczyć tyle istnień ludzkich

dlatego tak ważna jest edukacja naszych dzieci, młodzieży, przyszłości tego świata, by pokazywać im prawdę, że nie wszystko złoto co się świeci i nie każdy " wytatułowany" to badnyta - pisząc ogólnikowo. Zawsze w domu synom powtarzam, że tylko zdechłe ryby płyną z prądem i mają mieć swój światopogląd i szukać informacji, a nie słuchać tylko jednej strony...możesz przekazać swoim przyjaciołom, że Rosja to nie tylko Putin - to słowa mojego nastoletniego syna.)

cudaczek121

#6846916 Napisano: 27.02.2022 13:30:59
anialistopad napisał(a):

W Rosji mam przyjaciół z dawnych lat,gdy tam mieszkałam. Pisza do mnie ,że teraz to już nie będę chciała ich znać po tym co narobił ich prezydent. Oni są naprawdę przerażeni tym co on wyczynia i nie popierają tego. Boją się o dalsze losy Rosji i własne rodziny. Każde wystąpienie przeciwko władzy kończy się aresztem. Zawsze byłam sercem z Rosją i teraz czuję ogromny żal i smutek. Przyjaciół nie zostawie ,zawsze nimi będą. Już słyszałam,że rusek to Twój wróg ! Nie,nie dla mnie. Przyjaciół się nie wybiera oni się pojawiają sami i zawsze są obok. Płakać się chce ,że 1 człowiek może zniszczyć tyle istnień ludzkich

Dziwny jest tok rozumowania Twoich przyjaciół. Dajmy na to, odpukać prezydent Duda za namową Kaczyńskiego nagle wymyslilby, że w Polsce będzie wojna, to znaczy, że wszyscy Polacy będą to popierać i myśleć jak Duda? Ja zawsze wszystkim powtarzam, że mogę brać odpowiedzialność tylko i wyłącznie za własne słowa i czyny. Za to co mówią moi rodzice czy siostry nie odpowiadam- każdy ma swoje życie. Nie zamierzam się tłumaczyć czy wstydzić tym bardziej za coś co robi czy mówi prezydent  mojego kraju, na którego nawet nie głosowałam. Każdy człowiek jest osobną jednostką, nie można brać odpowiedzialności za błędy całego świata. Nie należy tez wsadzać wszystkich do jednego wora.

@gnieszk@

#6846920 Napisano: 27.02.2022 14:15:41
1940bruce1973 napisał(a):

peppa7 napisał(a):

Mi ten Wołyń też się przypomina, ale myślę, że Ukraińcy na przestrzeni dekad się zmienili. W naszych okolicach od lat zawsze ich pełno i raczej są spokojni emotka  Z drugiej strony oni kiedyś zabijali nam brutalnie kobiety i dzieci, teraz my pomagamy ich kobietom i  dzieciom. Ale to akurat jest wspaniałe, bo mi osobiście ich bardzo szkoda emotka

Zgadzam się. Gdyby patrzeć jedynie przez pryzmat historii, w sumie chyba prawie każdy naród kiedyś doznał potwornych krzywd od swego sąsiada, ale to nie znaczy, by pamiętać tylko to, co było bolesne i złe. Z historii należy wyciągać rozsądne, mądre wnioski, by postępować zawsze dobrze i sprawiedliwie, by nie powielać błędów przeszłości. 

Dokładnie tak. Polacy też święci nie byli. Choćby Jedwabne, ale nie tylko w stosunku do Żydów. Były i mordy dokonane w odwecie na Ukraińcach. Zbrodnia nie usprawiedliwia zbrodni. O historii nie wolno zapomnieć, ale obarczanie obecnych pokoleń czynami przodków? 

cb656

#6846935 Napisano: 27.02.2022 17:18:14
@gnieszk@ napisał(a):

Polacy też święci nie byli. Choćby Jedwabne, ale nie tylko w stosunku do Żydów. Były i mordy dokonane w odwecie na Ukraińcach. Zbrodnia nie usprawiedliwia zbrodni. O historii nie wolno zapomnieć, ale obarczanie obecnych pokoleń czynami przodków? 

Niby masz rację... Rację, jako CZŁOWIEK. emotka Odwieczny filozoficzny dylemat z gatunku: "TAK, ALE..."
Humanistyczne spojrzenie na świat każe uznać, że słuszne jest odrzucenie wszelkich uprzedzeń.
Jednakże nie można zapomnieć o EMOCJACH, które rządzą ludzkimi umysłami.
A realia są takie, że prosty lud kieruje się głównie pierwotnymi, prymitywnymi uprzedzeniami.
Co oznacza "prosty lud"? Ano tę statystyczną większość, która zgodnie z zasadą Pareto, stanowi 80% całości. Pozostałe 20% to "elita". Elita intelektualna, kulturalna, która potrafi wznieść się ponad prymitywne uprzedzenia.
Co z tego, że jakieś jednostki mają szersze horyzonty, kiedy społeczności w swojej masie hołduje jednak filozofii mściwej zemsty? Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie. Oko za oko, ząb za ząb.
Nie da się znaleźć wspólnego mianownika porozumienia, gdy każdy "większość" społeczeństwa (ta głośniejsza oczywiście) zawsze jest w stanie wykazać jakąś OSOBISTĄ krzywdę w odniesieniu do jakiejś grupy. Żydów, Niemców, Ruskich, Ukraińców, hitlerowców...
W historii świata przeważają akty agresji. I ZAWSZE jakaś grupa na tym cierpi.
Spuśćmy zasłonę miłosierdzia nad przeszłością? Ne, ne, ne. Nie da się.
Ja do dziś nie wybaczę Stalinowi i Ruskim emotka jak pokrzywdził moją RODZINĘ. No nie i już! emotka
...i takie argumenty znajdzie każdy w swoim własnym universum.
Amen. emotka
0 0

kuleczkar

#6846937 Napisano: 27.02.2022 17:26:17
1940bruce1973 napisał(a):

Claudia77 napisał(a):

 Zawsze w domu synom powtarzam, że tylko zdechłe ryby płyną z prądem.

emotka emotka Strzał w dziesiątkę! emotka

Tez tak uważam i podkradam tekst- wykorzystam jak córka podrośnie. Mam nadzieję, że nie zgłosisz mnie w wątku PLAGIATY emotka  

Claudia77

#6846945 Napisano: 27.02.2022 18:36:01
cb656 napisał(a):

kuleczkar napisał(a):

...podkradam tekst- wykorzystam jak córka podrośnie. Mam nadzieję, że nie zgłosisz mnie w wątku PLAGIATY

TO STRASZNE! emotka NIEPOJĘTE! emotka NIEWYBACZALNE! emotka Kraść i bezczelnie prosić okradanego o wybaczenie... Szok!

na zaś wybaczam i nie będę żywić urazy po wsze czasy, ani ja, ani moje dzieci, ani dzieci moich dzieciemotka ...plagiatuj do woli i niech idzie w świat...

@gnieszk@

#6846951 Napisano: 27.02.2022 20:06:53
kuleczkar napisał(a):

1940bruce1973 napisał(a):

Claudia77 napisał(a):

 Zawsze w domu synom powtarzam, że tylko zdechłe ryby płyną z prądem.

emotka emotka Strzał w dziesiątkę! emotka

Tez tak uważam i podkradam tekst- wykorzystam jak córka podrośnie. Mam nadzieję, że nie zgłosisz mnie w wątku PLAGIATY emotka

To powiedzenie brzmi dobrze, ale jakby nie było zgodne z prawdą nie jest 😉 Pod prąd płyną gatunki anadromiczne, a gatunki katadromiczne z prądem. 

https://www.media...l/ryby-katadromiczne

http://biologiczn...tadromiczne.html?m=1