Reklama na e-Konkursy.info

PLAGIATY

nanajka81

#6746441 Napisano: 22.11.2020 13:22:27
superloser napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

picola napisał(a):

iwona0103 napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

ivanotta napisał(a):

iwona0103 napisał(a):

Konkursowyninja natchnął innych... którzy twierdzą, że kopiowanie wierszyków z neta to nic złego i mnóstwo osób tak robi  emotka  gdy się zmieni 2 słowa w wierszyku to silna inspiracja a nie plagiat  emotka emotka

o tym samym pomyślałam jak widziałam dyskusję na fb emotka . Złoto, złoto.. ale przynajmniej wiem czemu w Heinekenie nie wygrywam XD

gdyby się nie pochwaliła czym wygrała nikt by nie wiedział. A konkurs Heinekena jest bezsensu bo tam nie wygrywa się oryginalnością tylko szczęściem i myślę że większość konkursowiczow wysyła tam te same wierszyki którymi wygrali rok, dwa, trzy lata temu. I nimi wygrywają ponownie. I niech nikt mi nie pisze że ten konkurs jest uczciwy i czytają te tysiące tekstów które im tam wysyłają bo w to nie wierzę.

Czyli jeśli ktoś się nie pochwali się kradzionym tekstem to może plagiatować?  emotka  
Podejrzewam, że w Heinekenie nie chodzi o oryginalność, więc tym bardziej po co wysyłać teksty z neta?
Edit: chodzi mi też o komentarze innych typu: silna inspiracja, "kto nie ściągał z neta niech pierwszy rzuci smartfonem" emotka

Podrzućcie link, chętnie poczytam

To już jest indywidualna sprawa, plagiatów będzie coraz więcej tak czy siak. Mi akurat aż tak na wygranej tego piwa nie zależy ale jest tu mnóstwo ludzi, którzy żeby wygrać będą kombinować/plagiatować/wzorować się na innych itepe. Róbta według własnego sumienia.

Wiesz, ze to produkt skierowany pod konkretna grupe ... dlugotrwala z nim przyjazn to uzaleznienie niszczace od srodka.
I przeciez żaden nałóg/choroba nie ma sumienia  emotka   
Koncern inwestuje w tych, co dziecku ze skarbonki wezma, byle sie napic... nie w inteligentow, ktorzy "inteligentnie" kupia cos drozszego.

w dzisiejszych czasach konkursowicze zrobią WSZYSTKO żeby wygrać cokolwiek, czy to piwo czy inne chińskie badziewie, które często potem sprzedają. W większości tego typu konkursów nikt (oprócz oczywiście wygranych) nie ma pojęcia jaki tekst/zdjęcie wygrało więc pewnie plagiatów jest mnóstwo. Ja osobiście nie pije i pić nie będę ale no jak to się mówi "fajnie jest coś wygrać" aczkolwiek nie za wszelką cenę.
0 0

domika

#6746442 Napisano: 22.11.2020 13:32:37
nanajka81 napisał(a):

superloser napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

picola napisał(a):

iwona0103 napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

ivanotta napisał(a):

iwona0103 napisał(a):

Konkursowyninja natchnął innych... którzy twierdzą, że kopiowanie wierszyków z neta to nic złego i mnóstwo osób tak robi  emotka  gdy się zmieni 2 słowa w wierszyku to silna inspiracja a nie plagiat  emotka emotka

o tym samym pomyślałam jak widziałam dyskusję na fb emotka . Złoto, złoto.. ale przynajmniej wiem czemu w Heinekenie nie wygrywam XD

gdyby się nie pochwaliła czym wygrała nikt by nie wiedział. A konkurs Heinekena jest bezsensu bo tam nie wygrywa się oryginalnością tylko szczęściem i myślę że większość konkursowiczow wysyła tam te same wierszyki którymi wygrali rok, dwa, trzy lata temu. I nimi wygrywają ponownie. I niech nikt mi nie pisze że ten konkurs jest uczciwy i czytają te tysiące tekstów które im tam wysyłają bo w to nie wierzę.

Czyli jeśli ktoś się nie pochwali się kradzionym tekstem to może plagiatować?  emotka  
Podejrzewam, że w Heinekenie nie chodzi o oryginalność, więc tym bardziej po co wysyłać teksty z neta?
Edit: chodzi mi też o komentarze innych typu: silna inspiracja, "kto nie ściągał z neta niech pierwszy rzuci smartfonem" emotka

Podrzućcie link, chętnie poczytam

To już jest indywidualna sprawa, plagiatów będzie coraz więcej tak czy siak. Mi akurat aż tak na wygranej tego piwa nie zależy ale jest tu mnóstwo ludzi, którzy żeby wygrać będą kombinować/plagiatować/wzorować się na innych itepe. Róbta według własnego sumienia.

Wiesz, ze to produkt skierowany pod konkretna grupe ... dlugotrwala z nim przyjazn to uzaleznienie niszczace od srodka.
I przeciez żaden nałóg/choroba nie ma sumienia  emotka   
Koncern inwestuje w tych, co dziecku ze skarbonki wezma, byle sie napic... nie w inteligentow, ktorzy "inteligentnie" kupia cos drozszego.

w dzisiejszych czasach konkursowicze zrobią WSZYSTKO żeby wygrać cokolwiek, czy to piwo czy inne chińskie badziewie, które często potem sprzedają. W większości tego typu konkursów nikt (oprócz oczywiście wygranych) nie ma pojęcia jaki tekst/zdjęcie wygrało więc pewnie plagiatów jest mnóstwo. Ja osobiście nie pije i pić nie będę ale no jak to się mówi "fajnie jest coś wygrać" aczkolwiek nie za wszelką cenę.

Mnie zawsze zastanawia granie o wszystko. Po co komuś 50 kalendarz na ścianę albo, kolejny kubek z nadrukiem np. "BUD-TRANS" ? .
Po co komuś sześćdziesiąta łaciata nerka ? Ani to ładne , ani wartościowe żeby to ewentualnie odsprzedać.
I niestety jak tu już wielu pisało  jeżeli ludzie będa grać o takie badziewie to takich nagród będzie coraz więcej.
A co do plagiatów - strach myśleć co się dzieje w konkursach gdzie nie publikuje się odpowiedzi - czy tekstów czy to zdjęć.
Moim zdaniem choć główna powinna być ZAWSZE publikowana.

zielonaszpilka

#6746443 Napisano: 22.11.2020 13:41:52

(...)
Moim zdaniem choć główna powinna być ZAWSZE publikowana.

Ze wszystkim się zgadzam oprócz tego zdania. Opublikują zwycięskie zgłoszenie za główną, a w każdym kolejnym konkursie ta odpowiedź zostanie splagiatowana. A jeśli będą publikować tylko główne, to nigdy nie dowiesz się, że druga, trzecia nagrodę czy wyróżnienie wygrał twój ukradziony tekst. Ja swoje teksty chronię i nie gram nimi w konkursach, gdzie zgłoszenia są widoczne. Pozwala mi to uniknąć kradzieży. Publikacja moich zwycięskich zgłoszeń pozbawia mnie tej ochrony. Dla mnie to, że teraz nie publikują nagrodzonych zgłoszeń jest super.

zielonaszpilka

#6746450 Napisano: 22.11.2020 14:05:35
superloser napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

(...)
Moim zdaniem choć główna powinna być ZAWSZE publikowana.

Ze wszystkim się zgadzam oprócz tego zdania. Opublikują zwycięskie zgłoszenie za główną, a w każdym kolejnym konkursie ta odpowiedź zostanie splagiatowana. A jeśli będą publikować tylko główne, to nigdy nie dowiesz się, że druga, trzecia nagrodę czy wyróżnienie wygrał twój ukradziony tekst. Ja swoje teksty chronię i nie gram nimi w konkursach, gdzie zgłoszenia są widoczne. Pozwala mi to uniknąć kradzieży. Publikacja moich zwycięskich zgłoszeń pozbawia mnie tej ochrony. Dla mnie to, że teraz nie publikują nagrodzonych zgłoszeń jest super.

Ale dzieki temu wiesz, ze stare haslo w Goralkach wygralo glowna, a agencja NIC nie zrobi z plagiatem

Wygrało i zostało splagiatowane właśnie przez to, że wiele lat temu hasła były publikowane. To jest hasło ukradzione z 2011 czy 2012 roku. Czy nawet wcześniej. I z tym już nic nie zrobisz. Są osoby, które mają takie hasła pozapisywane i kradną. Ale dzięki temu, że haseł już nie publikują to ich baza się nie poszerza. A jak widać, nawet udowodnienie plagiatu nie daje gwarancji, że plagiator zostanie ukarany. Dla mnie te stare hasła, które były opublikowane są hasłami straconymi. 

zielonaszpilka

#6746461 Napisano: 22.11.2020 15:38:26
superloser napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

superloser napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

(...)
Moim zdaniem choć główna powinna być ZAWSZE publikowana.

Ze wszystkim się zgadzam oprócz tego zdania. Opublikują zwycięskie zgłoszenie za główną, a w każdym kolejnym konkursie ta odpowiedź zostanie splagiatowana. A jeśli będą publikować tylko główne, to nigdy nie dowiesz się, że druga, trzecia nagrodę czy wyróżnienie wygrał twój ukradziony tekst. Ja swoje teksty chronię i nie gram nimi w konkursach, gdzie zgłoszenia są widoczne. Pozwala mi to uniknąć kradzieży. Publikacja moich zwycięskich zgłoszeń pozbawia mnie tej ochrony. Dla mnie to, że teraz nie publikują nagrodzonych zgłoszeń jest super.

Ale dzieki temu wiesz, ze stare haslo w Goralkach wygralo glowna, a agencja NIC nie zrobi z plagiatem

Wygrało i zostało splagiatowane właśnie przez to, że wiele lat temu hasła były publikowane. To jest hasło ukradzione z 2011 czy 2012 roku. Czy nawet wcześniej. I z tym już nic nie zrobisz. Są osoby, które mają takie hasła pozapisywane i kradną. Ale dzięki temu, że haseł już nie publikują to ich baza się nie poszerza. A jak widać, nawet udowodnienie plagiatu nie daje gwarancji, że plagiator zostanie ukarany. Dla mnie te stare hasła, które były opublikowane są hasłami straconymi. 

A jaka masz gwarancje, ze byli i obecnie pracownicy agencji na nie nie graja?

Żadnej. Nie zmienia to faktu, że dostęp do mojego hasła w agencji ma ograniczona liczba ludzi. Po publikacji w internecie ma do tego dostęp każdy. Poza tym ludzie, którzy pracują, mają mniej czasu na konkursu, więc też mniejszą szansę na wyciągnięcie się w to;) widzę po sobie i po mojej częstotliwości grania w zależności od tego czy pracuje czy jestem na macierzyńskim z dzieckiem:) być może zdarzają się plagiatorzy w agencjach, ale jednak myślę, że to nie pracownicy agencji są główną grupą kradnącą. Według mojej obserwacji bardzo często kradnącymi są ludzie o niskiej inteligencji, mający problem z poprawnym formułowaniem myśli, osoby dla których wartościowe nagrody są w inny sposób nieosiągalne. I to właśnie ich się najbardziej obawiam, bo takich osób w świecie konkursowym jest bardzo duzo. Na bank zdarzają się też wyjątki w postaci cwaniaków, którzy wymyślili sobie taki system na granie emotka  ale oni dostępu do moich tekstów nie mają. 

delfinka101

#6746507 Napisano: 22.11.2020 22:09:11
Zamiast publikowania haseł agencja mogłaby wpisywać w google i szukać czy już gdzieś to było. Nie mówię, ze mają wszystkie sprawdzać ale te które nagradzają powinni. 

delfinka101

#6746516 Napisano: 22.11.2020 23:14:15
superloser napisał(a):

Nie ma konsekwencji nagradzania oszustow, bo kazde przekazanie nagrody ma zapis, ze laureat jest prawnie odpowiedzialny za wszelkie roszczenia finansowe zwiazane z jego haslem/odpowiedzia/fotka.

Niestety. 
0 0

nanajka81

#6746555 Napisano: 23.11.2020 10:02:45
delfinka101 napisał(a):

superloser napisał(a):

Nie ma konsekwencji nagradzania oszustow, bo kazde przekazanie nagrody ma zapis, ze laureat jest prawnie odpowiedzialny za wszelkie roszczenia finansowe zwiazane z jego haslem/odpowiedzia/fotka.

Niestety. 

a ktoś to sprawdza? Nie, i dlatego potem na kilkanaście różnych konkursów pojawiają się prawie te same fotki. Do tej pory mam przed oczami lalkę z chrupek która wystartowała i wygrała w kilku konkursach. Różnica polegała na tym że za każdym razem był inny podpis (hochland, sokół, meblik, itepe) ale lalka pieczołowicie ułożona z chrupek cheetos dzielnie trwała.
1 kumulacja 0

fineessa

#6747488 Napisano: 25.11.2020 19:30:01
A mnie zastanawia dlaczego pomimo tylko odkrytych już plagiatów jeszcze nikt nie miał sprawy w sądzie i nie poszedł do więzienia? Przecież to tym grozi...
0 0

radosna

#6747490 Napisano: 25.11.2020 19:49:26
zielonaszpilka napisał(a):

superloser napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

(...)
Moim zdaniem choć główna powinna być ZAWSZE publikowana.

Ze wszystkim się zgadzam oprócz tego zdania. Opublikują zwycięskie zgłoszenie za główną, a w każdym kolejnym konkursie ta odpowiedź zostanie splagiatowana. A jeśli będą publikować tylko główne, to nigdy nie dowiesz się, że druga, trzecia nagrodę czy wyróżnienie wygrał twój ukradziony tekst. Ja swoje teksty chronię i nie gram nimi w konkursach, gdzie zgłoszenia są widoczne. Pozwala mi to uniknąć kradzieży. Publikacja moich zwycięskich zgłoszeń pozbawia mnie tej ochrony. Dla mnie to, że teraz nie publikują nagrodzonych zgłoszeń jest super.

Ale dzieki temu wiesz, ze stare haslo w Goralkach wygralo glowna, a agencja NIC nie zrobi z plagiatem

Wygrało i zostało splagiatowane właśnie przez to, że wiele lat temu hasła były publikowane. To jest hasło ukradzione z 2011 czy 2012 roku. Czy nawet wcześniej. I z tym już nic nie zrobisz. Są osoby, które mają takie hasła pozapisywane i kradną. Ale dzięki temu, że haseł już nie publikują to ich baza się nie poszerza. A jak widać, nawet udowodnienie plagiatu nie daje gwarancji, że plagiator zostanie ukarany. Dla mnie te stare hasła, które były opublikowane są hasłami straconymi. 

Znam konkursowicza, który skrzętnie zapisywał publikowane wcześniej hasła i tworzy własne wypowiedzi ze zlepek publikowanych tekstów. Takiemu osobnikowi plagiatu nie udowodnicie.
Brzydzę się plagiatami, zwłaszcza tymi zerżniętymi słowo w słowo. Kradzieżą zdjęć także.
Czasem są odbierane nagrody i nawet zdarzyło się odebranie samochodu - znam jeden taki przypadek, może było więcej.
Spraw sądowych nie znam, ale proszę o piętnowanie i wskazywanie konkursowych złodziei na naszym forum.

FBbeata7

#6747573 Napisano: 26.11.2020 10:15:00
kalinea napisał(a):

A mnie zastanawia dlaczego pomimo tylko odkrytych już plagiatów jeszcze nikt nie miał sprawy w sądzie i nie poszedł do więzienia? Przecież to tym grozi...

Pewnie te plagiaty były też splagiatowane...Dawno temu, gdy publikowali wyniki można było sobie porównać, kto z kogo zrzynał, o przepraszam-kto się kim inspirował.Hasła typu: ,, Ten duet co dnia...( produkt) i ja" albo ,,Lider jakości, gwarant nowości"  były nagradzane  w co drugim konkursie.Co do zdjęć też się dziwię, bo wiele jest podobnych pomysłów i niestety agencje wciąż się na to łapią,np rodzinka na peronie lub drodze z transparantami w wakacyjnych konkursach, agencje  raczej nie biorą pod uwagę kompozycji zdjęcia, światła, zaskakującego kadru lub ujęcia itp.Jak ludzie ,,wyczają:,że coś się podoba to tłuką podobne  zdjęcia do oporu.

inska

#6752668 Napisano: 16.12.2020 13:38:18
FBbeata7 napisał(a):

niestety agencje wciąż się na to łapią,

zaczęłam grać pod koniec listopada, wcześniej praktycznie nic a  ciągle te same zdjęcia jak leży ktoś na podłodze, twarz zasłonięta książką, włosy w kosmykach dookoła poukładane w a'la serduszka i tylko cała reszta się zmienia - konkurs kawy to leży obok kawa, konkurs herbaty to herbata itd. na fb to zwłaszcza widać pod konkursem po kilka zdjęć z tym samym układem

radosna

#6752679 Napisano: 16.12.2020 13:55:02
inska napisał(a):

FBbeata7 napisał(a):

niestety agencje wciąż się na to łapią,

zaczęłam grać pod koniec listopada, wcześniej praktycznie nic a  ciągle te same zdjęcia jak leży ktoś na podłodze, twarz zasłonięta książką, włosy w kosmykach dookoła poukładane w a'la serduszka i tylko cała reszta się zmienia - konkurs kawy to leży obok kawa, konkurs herbaty to herbata itd. na fb to zwłaszcza widać pod konkursem po kilka zdjęć z tym samym układe

Jeśli nie znasz zdjęć z pani kartonem na głowie, to żałuj, że tak późno zaczęłaś brać udział w konkursach.
My tu mieliśmy na zmianę albo karton na głowie z wypisanym na nim hasłem reklamowym, albo czerwone
porteczki leżące na trawie - oczywiście z ich właścicielem w środku emotka
Nawet nie wiem, czy kartonowa dama jeszcze się pojawia, bo nie biorę udziału w konkursach fotograficznych.
Ona plagiatowała sama siebie.

kreatia

#6752718 Napisano: 16.12.2020 14:59:52
radosna napisał(a):

inska napisał(a):

FBbeata7 napisał(a):

niestety agencje wciąż się na to łapią,

zaczęłam grać pod koniec listopada, wcześniej praktycznie nic a  ciągle te same zdjęcia jak leży ktoś na podłodze, twarz zasłonięta książką, włosy w kosmykach dookoła poukładane w a'la serduszka i tylko cała reszta się zmienia - konkurs kawy to leży obok kawa, konkurs herbaty to herbata itd. na fb to zwłaszcza widać pod konkursem po kilka zdjęć z tym samym układe

Jeśli nie znasz zdjęć z pani kartonem na głowie, to żałuj, że tak późno zaczęłaś brać udział w konkursach.
My tu mieliśmy na zmianę albo karton na głowie z wypisanym na nim hasłem reklamowym, albo czerwone
porteczki leżące na trawie - oczywiście z ich właścicielem w środku  emotka
Nawet nie wiem, czy kartonowa dama jeszcze się pojawia, bo nie biorę udziału w konkursach fotograficznych.
Ona plagiatowała sama siebie.

piękne czasy! małżonek wciąż aktywny, jakby co!

rozczochrana-bobrzyca

#6752723 Napisano: 16.12.2020 15:06:17
kreatia napisał(a):

radosna napisał(a):

inska napisał(a):

FBbeata7 napisał(a):

niestety agencje wciąż się na to łapią,

zaczęłam grać pod koniec listopada, wcześniej praktycznie nic a  ciągle te same zdjęcia jak leży ktoś na podłodze, twarz zasłonięta książką, włosy w kosmykach dookoła poukładane w a'la serduszka i tylko cała reszta się zmienia - konkurs kawy to leży obok kawa, konkurs herbaty to herbata itd. na fb to zwłaszcza widać pod konkursem po kilka zdjęć z tym samym układe

Jeśli nie znasz zdjęć z pani kartonem na głowie, to żałuj, że tak późno zaczęłaś brać udział w konkursach.
My tu mieliśmy na zmianę albo karton na głowie z wypisanym na nim hasłem reklamowym, albo czerwone
porteczki leżące na trawie - oczywiście z ich właścicielem w środku  emotka
Nawet nie wiem, czy kartonowa dama jeszcze się pojawia, bo nie biorę udziału w konkursach fotograficznych.
Ona plagiatowała sama siebie.

piękne czasy! małżonek wciąż aktywny, jakby co!

A panią z wanną znacie? emotka  

golcia20

#6752747 Napisano: 16.12.2020 15:55:53
A ja uważam, że plagiatowanie to świństwo... Nie umiesz sam ułożyć to graj w loterie emotka

jokan

#6752748 Napisano: 16.12.2020 15:58:23
asia575 napisał(a):

Jeśli nie znasz zdjęć z pani kartonem na głowie, to żałuj, że tak późno zaczęłaś brać udział w konkursach.
My tu mieliśmy na zmianę albo karton na głowie z wypisanym na nim hasłem reklamowym, albo czerwone
porteczki leżące na trawie - oczywiście z ich właścicielem w środku  emotka
Nawet nie wiem, czy kartonowa dama jeszcze się pojawia, bo nie biorę udziału w konkursach fotograficznych.
Ona plagiatowała sama siebie.

piękne czasy! małżonek wciąż aktywny, jakby co!

A panią z wanną znacie? emotka  

O tym samym pomyślałam po wpisie wyżej   emotka    Co konkurs to Pani z kartonami lub z wanną. A najlepsze jest to, że niedawno znów mi się ta wanna gdzieś mignęła na Facebooku  emotka

ooo chyba coś przeoczyłam....z wanną mówicie? emotka
1 kumulacja 0

rozczochrana-bobrzyca

#6757300 Napisano: 10.01.2021 14:22:51
Konkurs PKO, na 5 prac 2 z nich to chamskie plagiaty. No ręce opadają, jeszcze jeden obrazek został przerobiony, marnie bo marnie, a drugi śmiga po pintereście od lat.
0 0

rozczochrana-bobrzyca

#6757310 Napisano: 10.01.2021 15:34:41
kumulacja napisał(a):

rozczochrana-bobrzyca napisał(a):

Konkurs PKO, na 5 prac 2 z nich to chamskie plagiaty. No ręce opadają, jeszcze jeden obrazek został przerobiony, marnie bo marnie, a drugi śmiga po pintereście od lat.

Prosimy o link.

https://www.faceb...p;id=105439797914040
0 0

FBbeata7

#6764186 Napisano: 10.02.2021 17:51:14
zwyciezczyni napisał(a):

ok, wrzucam tu posta z dyskusji o innych... i jestem ciekawa Waszego zdania.

Link do wyników konkursu: https://www.facebook.com/majonezkielecki/posts/10157203352736831
link do konkursu, pod którym brało się udział: https://www.facebook.com/majonezkielecki/posts/10157107244111831
link do użytego przez zwycięzcę przepisu: https://mydishesandsweets.wordpress.com/2013/09/12/hamburger-z-sosem-sliwkowym/?fbclid=IwAR3PwfkZKmZqpoXQPMDFWoTOdzhdJ2WerfEXLrHse42AI5rEQaj8k2EIVfc

przepis zwycięzcy:

Jedynie autorka bloga może się z Konkursowym Ninja sądzić o plagiat, pewnie wartość thermomixu nie jest warta kilku lat w sądach i pewnie jakiś wpis sądowy trzeba wnieść(kasa)- więc Pan Plagiator będzie dalej czynił swoje.Dopóki nie trafi na podobnego osobowościowo cwaniaka, który dla zasady utrze mu nosa w sądzie.