Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

flinta_13

#7050576 Napisano: 02.10.2022 14:37:04
pioge7 napisał(a):

flinta_13 napisał(a):

pioge7 napisał(a):

Korzysta ktoś z karty SKARBONKA w Auchan?
Chciałem wykorzystać swoje środki na karcie (pierwszy raz), bo nam otwarli, a coś się tam kupiło i mam środki na karcie.
Pani powiedziała, czy znam PIN do karty? Powie ktoś co to za PIN? Czy to się gdzieś go zakładało, podawało przy zakładaniu konta? W ogole nie wiem o jakim PINIE ona mi mówiła...

Pin z tego  kojarzę to data urodzenia emotka  

aha, ale pełna data urodzenia czy tak jak w Payback dzień i miesiąc?

Dzień i miesiąc emotka
0 0

maverick

#7050652 Napisano: 03.10.2022 07:29:49
adamo86 napisał(a):

Tylko mi długo ładuje się główna strona forum

Konkursy, Rozmowy, Inne szybko się ładują.

Też tak mam i na telefonie i w laptopie
0 0

cb656

#7050723 Napisano: 03.10.2022 11:47:07
atyde25 napisał(a):

Zastanawiam się serio nad tym jak mugole radzą sobie z tymi wszystkimi formalnościami związanymi z otrzymaniem nagród z konkursów. Tymi oświadczeniami, zdjęciami paragonów, numerami do wpisania różnymi...

Nie istnieje takie pojęcie, jak mugol konkursowy   emotka
Jak już ktoś się bawi w konkursy, to już nie jest mugolem, proste. emotka
Mugol to typowy sąsiad, który robi wielkie oczy i jąka się:
"Panie, ale jak to tak, że WYGRAŁEŚ? Tak sobie, po prostu, kupiłeś i wygrałeś?   emotka
E, nie wierzę, to wszystko dla znajomych kierownika sklepu, nie dam się nabrać, nie gram w żadne konkursy, to ściema!"

Sprawa jest prosta, jak emotka Przecież ludzie mają coś takiego, jak własny rozum. U jednych on działa sprawniej, u innych mniej.
Ten podział już w szkole widać wyraźnie emotka No a później to się tylko kumuluje...
Zwyczajny, średnio ogarnięty człowiek daje sobie radę z dużo trudniejszymi zadaniami niż uczestniczenie w konkursach. Tylko wyjątkowo nieporadne jednostki wymagają ciągłego prowadzenia za rączkę. Takie jest życie i już. emotka
1 kumulacja 0

glena

#7050870 Napisano: 03.10.2022 19:17:02
Hej - czy ktoś może polecić jakiś dobry odkurzacz, który poradzi sobie z psią sierścią? Czy ma sens kupowanie pionowego bezprzewodowego? Bo tak na razie jak czytam, to jednak mają one zwykle mniejszą moc (a te z większą są drogie). I czy warto kupić taki, który też myje? Przeprowadzam się właśnie do mieszkania, w którym są dwa psy i ta sierść jest w dużych ilościach. Do tego mieszkanie jest na parterze i przynależy do niego ogródek, do którego wychodzi się bezpośrednio z pokoju, więc i psy i ludzie wnoszą do środka błoto, wiatr wwiewa liście i w ogóle się mocno kurzy. Sprzątanie tego wszystkiego raczej będzie moją domeną, bo reszta domowników ma inne potrzeby w tej kwestii, więc chciałabym jakoś sobie to uprościć. Ktoś coś poradzi w kwestii odkurzacza, albo jacyś psiarze coś ogólnie doradzą?
0 0

Emememe

#7050874 Napisano: 03.10.2022 19:27:43
glena napisał(a):

Hej - czy ktoś może polecić jakiś dobry odkurzacz, który poradzi sobie z psią sierścią? Czy ma sens kupowanie pionowego bezprzewodowego? Bo tak na razie jak czytam, to jednak mają one zwykle mniejszą moc (a te z większą są drogie). I czy warto kupić taki, który też myje? Przeprowadzam się właśnie do mieszkania, w którym są dwa psy i ta sierść jest w dużych ilościach. Do tego mieszkanie jest na parterze i przynależy do niego ogródek, do którego wychodzi się bezpośrednio z pokoju, więc i psy i ludzie wnoszą do środka błoto, wiatr wwiewa liście i w ogóle się mocno kurzy. Sprzątanie tego wszystkiego raczej będzie moją domeną, bo reszta domowników ma inne potrzeby w tej kwestii, więc chciałabym jakoś sobie to uprościć. Ktoś coś poradzi w kwestii odkurzacza, albo jacyś psiarze coś ogólnie doradzą?

U mnie sprawdza się Karcher WD3, wciągnie każdą ilość sierści 😀 Mój pies ma krótka sierść, która wbija się w sofę czy inne meble a ten odkurzacz wyczyści dosłownie wszystko.
Też mam mieszkanie na parterze z ogródkiem i dodatkowo moge Ci polecić zakup robota sprzątającego (ja akurat mam Xiaomi Mi robot vacuum mop pro), pomoże w ogarnięciu na bieżąco brudów przynoszonych z ogródka emotka

mczarna

#7050875 Napisano: 03.10.2022 19:29:17
Hej,czy za ok 2 tyg ktos z Was jedzie na trasie Wroclaw Wawa? Chodzi o transport chomika z DT do DS...
0 0

glena

#7050876 Napisano: 03.10.2022 19:34:31
Emememe napisał(a):

glena napisał(a):

U mnie sprawdza się Karcher WD3, wciągnie każdą ilość sierści 😀 Mój pies ma krótka sierść, która wbija się w sofę czy inne meble a ten odkurzacz wyczyści dosłownie wszystko.
Też mam mieszkanie na parterze z ogródkiem i dodatkowo moge Ci polecić zakup robota sprzątającego (ja akurat mam Xiaomi Mi robot vacuum mop pro), pomoże w ogarnięciu na bieżąco brudów przynoszonych z ogródka emotka

dzięki, zaraz będę obczajać oba sprzęty emotka
0 0

nanajka81

#7050888 Napisano: 03.10.2022 20:17:56
glena napisał(a):

Emememe napisał(a):

glena napisał(a):

Ręczne bezprzewodowe mają mniejszą moc niż tradycyjne. Mam pionowy xiaomi, sierść kota zbiera, kurz i śmieci również. Jest rewelacyjny do codziennego odkurzania schodów, kuchni i przedpokoju. Bardzo praktyczna rzecz, nie wiem jak mogłam bez niej żyć bo u nas kurz mocno się niesie a używanie kabelkowego odkurzacza było męczące i nikomu się nie chciało. Teraz ja prawie co dzień bezprzewodowego używam. Co do odkurzacza jeżdżącego samodzielnie to też fajne rozwiązanie (mam proste xiaomi z mopowaniem ale mopowania nie uzywam bo to taki trochę pic na wodę a i ja używam go głównie na dywanach), kurz zbiera spoko, córki włosy również, niespecjalnie ma większą moc niż ten bezprzewodowy ale również się sprawdza.   Jedna uwaga - w czerwcu do wygrania był w Eurosklepie odkurzacz Tefala. Siostrze go wygrałam. Porównywałam go z moim i szczerze to jednak czuć cenową różnice. Niby u Tefala dłuzej na baterii jeździ, niby wygodniej się trzyma (od mojego xiaomi ręka boli), niby ma światełko ale ssanie ma kiepskie i jakoś tak nie bardzo mi się podoba.
0 0

glena

#7050891 Napisano: 03.10.2022 20:24:21
nanajka81 napisał(a):

glena napisał(a):

Emememe napisał(a):

glena napisał(a):

Ręczne bezprzewodowe mają mniejszą moc niż tradycyjne. Mam pionowy xiaomi, sierść kota zbiera, kurz i śmieci również. Jest rewelacyjny do codziennego odkurzania schodów, kuchni i przedpokoju. Bardzo praktyczna rzecz, nie wiem jak mogłam bez niej żyć bo u nas kurz mocno się niesie a używanie kabelkowego odkurzacza było męczące i nikomu się nie chciało. Teraz ja prawie co dzień bezprzewodowego używam. Co do odkurzacza jeżdżącego samodzielnie to też fajne rozwiązanie (mam proste xiaomi z mopowaniem ale mopowania nie uzywam bo to taki trochę pic na wodę a i ja używam go głównie na dywanach), kurz zbiera spoko, córki włosy również, niespecjalnie ma większą moc niż ten bezprzewodowy ale również się sprawdza.   Jedna uwaga - w czerwcu do wygrania był w Eurosklepie odkurzacz Tefala. Siostrze go wygrałam. Porównywałam go z moim i szczerze to jednak czuć cenową różnice. Niby u Tefala dłuzej na baterii jeździ, niby wygodniej się trzyma (od mojego xiaomi ręka boli), niby ma światełko ale ssanie ma kiepskie i jakoś tak nie bardzo mi się podoba.

Dzięki emotka  a napiszesz jeszcze jaki dokładnie model tego pionowego?
0 0

nanajka81

#7050892 Napisano: 03.10.2022 20:30:27
glena napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

glena napisał(a):

Emememe napisał(a):

glena napisał(a):

Dzięki emotka  a napiszesz jeszcze jaki dokładnie model tego pionowego?

XIAOMI Mi Handheld Vacuum Cleaner G10 - kupiłam za wygrany bon emotka Drogi ale nie żałuje, może te droższe są lepsze, mi ten wystarcza choć no jak pisałam ma swoje wady (czuć ciężar w dłoni). Bateria trzyma jakies 45 min, ładuje się 3-4 h, łatwo opróżnić, ma ciekawe końcówki (przydają się) mam go 9 miesięcy i w sumie co drugi dzień używam...
1 glena 0

netka2000

#7051340 Napisano: 05.10.2022 21:10:19
Zdaje się, że Intermarche doigrało się ze swoimi paragonami, bo teraz przy każdym produkcie na paragonie jest kod EAN-13 jednoznacznie określający zakupiony towar. Do tej pory było tak, przynajmniej tam gdzie ja kupuję, że było napisane np. kawa ziarnista albo czekolada mleczna itp. i tyle. Albo ktoś trafił wygraną i mu nie uznali paragonu i zrobił awanturę lub nawet podał do sądu (przy cenniejszej nagrodzie) albo agencje wymusiły to na nich, co przy tej ilości loterii w ITM musi być denerwujące. Teraz nie muszę chodzić do czytnika i sprawdzać czy tam wyświetla się np. Tiger czy tylko energetyk. Ciekawe czy w innych ITM też tak jest.
0 0

edzia21

#7051348 Napisano: 05.10.2022 21:42:20
netka2000 napisał(a):

Zdaje się, że Intermarche doigrało się ze swoimi paragonami, bo teraz przy każdym produkcie na paragonie jest kod EAN-13 jednoznacznie określający zakupiony towar. Do tej pory było tak, przynajmniej tam gdzie ja kupuję, że było napisane np. kawa ziarnista albo czekolada mleczna itp. i tyle. Albo ktoś trafił wygraną i mu nie uznali paragonu i zrobił awanturę lub nawet podał do sądu (przy cenniejszej nagrodzie) albo agencje wymusiły to na nich, co przy tej ilości loterii w ITM musi być denerwujące. Teraz nie muszę chodzić do czytnika i sprawdzać czy tam wyświetla się np. Tiger czy tylko energetyk. Ciekawe czy w innych ITM też tak jest.

nie jest emotka
zależy od sklepu
Natomiast te rozwiązania były już wcześniej stosowane w niektórych ITM, widziałam takie paragony 2-3 lata temu.
0 0

koniczynka123

#7051366 Napisano: 06.10.2022 01:41:42
edzia21 napisał(a):

netka2000 napisał(a):

nie jest emotka
zależy od sklepu
Natomiast te rozwiązania były już wcześniej stosowane w niektórych ITM, widziałam takie paragony 2-3 lata temu.

U mojej siostry od początku kod był przed produktami, natomiast w pobliskim Intermarche nowe paragony z kodem są dopiero od miesiąca. Myślę, że we wszystkim Interach kasy fiskalne będą pomału wymieniane emotka
0 0

basiag

#7051429 Napisano: 06.10.2022 12:06:43
rozmawiałam ostatnio z dzieckiem tłumacząc że coś takiego jak pech nie istnieje. To my sami tak tłumaczymy swoją nieudolność, lenistwo, nieuwagę. Aby nie mieć tak przysłowiowego pecha trzeba pracować nad sobą, starać się i po prostu CHCIEĆ !
Tak samo jak mi mówi : Nie potrafię. To ja: Potrafisz, tylko musisz się postarać !

Dlaczego to piszę ? Zbyt często tu czytam: mam pecha, agencja do d..., czas zmienić maila itd, itp.
A może warto się zastanowić kto jest podpalaczem tych pożarów które płoną wokół nas ? może my sami ?
Więcej optymizmu i samokrytycyzmu życzę. Łatwiej się żyje i każdy dzień jest fajny a ludzie wokół są OK emotka
Miłego dnia i wielu wygranych życzę !

kachakacha

#7051437 Napisano: 06.10.2022 12:29:14
basiag napisał(a):

rozmawiałam ostatnio z dzieckiem tłumacząc że coś takiego jak pech nie istnieje. To my sami tak tłumaczymy swoją nieudolność, lenistwo, nieuwagę. Aby nie mieć tak przysłowiowego pecha trzeba pracować nad sobą, starać się i po prostu CHCIEĆ !
Tak samo jak mi mówi : Nie potrafię. To ja: Potrafisz, tylko musisz się postarać !

Dlaczego to piszę ? Zbyt często tu czytam: mam pecha, agencja do d..., czas zmienić maila itd, itp.
A może warto się zastanowić kto jest podpalaczem tych pożarów które płoną wokół nas ? może my sami ?
Więcej optymizmu i samokrytycyzmu życzę. Łatwiej się żyje i każdy dzień jest fajny a ludzie wokół są OK emotka

Firma, w której pracuję, złożyła wniosek do sądu o upadłość. Mieliśmy taką kadrę zarządzającą, która twierdziła podobnie. Trzeba myśleć o dobrych rzeczach, bo wtedy je przyciągamy. Zamiast ograniczać koszty i zatrudnienie, wychodzili z założenia, że aby coś wyciągnąć, najpierw trzeba coś wsadzić. A jak zaczęło się robić gorąco, to jako pierwsi złożyli wypowiedzenia. Chyba skończyło się ich pozytywne myślenie 😅
0 0

cb656

#7051438 Napisano: 06.10.2022 12:29:19
basiag napisał(a):

A może warto się zastanowić kto jest podpalaczem tych pożarów które płoną wokół nas ? może my sami?

Przyjemnie wreszcie poczytać kogoś mądrego emotka emotka
0 0

cb656

#7051558 Napisano: 06.10.2022 21:28:07
kachakacha napisał(a):

basiag napisał(a):

...Zbyt często tu czytam: mam pecha, agencja do d..., czas zmienić maila itd, itp.
Więcej optymizmu i samokrytycyzmu życzę. Łatwiej się żyje i każdy dzień jest fajny a ludzie wokół są OK

Firma, w której pracuję, złożyła wniosek do sądu o upadłość. Mieliśmy taką kadrę zarządzającą, która twierdziła podobnie: "Trzeba myśleć o dobrych rzeczach, bo wtedy je przyciągamy."
Zamiast ograniczać koszty i zatrudnienie, wychodzili z założenia, że aby coś wyciągnąć, najpierw trzeba coś wsadzić. A jak zaczęło się robić gorąco, to jako pierwsi złożyli wypowiedzenia. Chyba skończyło się ich pozytywne myślenie 😅

Hm. Dziwne. Kadra zarządzająca złożyła wypowiedzenie? emotka Ale przed kim??! emotka
0 0

kachakacha

#7051560 Napisano: 06.10.2022 21:29:49
cb656 napisał(a):

kachakacha napisał(a):

basiag napisał(a):

...Zbyt często tu czytam: mam pecha, agencja do d..., czas zmienić maila itd, itp.
Więcej optymizmu i samokrytycyzmu życzę. Łatwiej się żyje i każdy dzień jest fajny a ludzie wokół są OK

Firma, w której pracuję, złożyła wniosek do sądu o upadłość. Mieliśmy taką kadrę zarządzającą, która twierdziła podobnie: "Trzeba myśleć o dobrych rzeczach, bo wtedy je przyciągamy."
Zamiast ograniczać koszty i zatrudnienie, wychodzili z założenia, że aby coś wyciągnąć, najpierw trzeba coś wsadzić. A jak zaczęło się robić gorąco, to jako pierwsi złożyli wypowiedzenia. Chyba skończyło się ich pozytywne myślenie 😅

Hm. Dziwne. Kadra zarządzająca złożyła wypowiedzenie? emotka Ale przed kim??! emotka

dyrektor zarządzający przed prezesem
1 cb656 0

kwadracik

#7051599 Napisano: 07.10.2022 09:46:13
kwadracik napisał(a):

kwadracik napisał(a):

kwadracik napisał(a):

Nie wiem w sumie czy to właściwy wątek,ale zaryzykuję emotka
Gdyby ktoś miał zbędne talenciaki z zakupów w Lidlu i nie miał,co z nimi zrobić to proszę o zasilenie małej,wiejskiej szkoły,która szanse w takich akcjach ma mizerne.. Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Runowie Warmińsko-Mazurskie Runowo.Może akurat uda się zdobyć coś fajnego dla szkoły i dzieciaków.Będę bardzo wdzięczna emotka

Przypominam się emotka Jeśli ktoś woli to można też przesłać mi zdjęcia kodów na priv ,bądź e-mail.Dzieciaki zbierają w klasach,więc chłopcy chętnie sami zaniosą do szkoły emotka

Przypominam się przed weekendem emotka
Zbieramy na fajny sprzęt do szkoły,który można dostać za talenciaki.Im więcej tym lepiej emotka
Bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc kilku osobom z forum emotka  Będziecie mieli swój wkład w wyposażenie szkoły emotka
Gdyby ktoś jeszcze chciał pomóc to zapraszam na priv,bądź na maila:rsyllwia@onet.eu
Z góry dziękuję!

Ponawiam apel przed weekendowymi zakupami i dziękuje za dotychczasowy odzew emotka
0 0

rufus

#7052418 Napisano: 11.10.2022 13:27:34
Potrzebuję kupić jakąś w miarę niedrogą (w obsłudze też) drukarkę do ok 500 zł.
Ktoś coś może polecić?
0 0