Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

cb656

#7051438 Napisano: 06.10.2022 12:29:19
basiag napisał(a):

rozmawiałam ostatnio z dzieckiem tłumacząc że coś takiego jak pech nie istnieje. To my sami tak tłumaczymy swoją nieudolność, lenistwo, nieuwagę. Aby nie mieć tak przysłowiowego pecha trzeba pracować nad sobą, starać się i po prostu CHCIEĆ !
Tak samo jak mi mówi : Nie potrafię. To ja: Potrafisz, tylko musisz się postarać !

Dlaczego to piszę ? Zbyt często tu czytam: mam pecha, agencja do d..., czas zmienić maila itd, itp.
A może warto się zastanowić kto jest podpalaczem tych pożarów które płoną wokół nas ? może my sami?
Więcej optymizmu i samokrytycyzmu życzę. Łatwiej się żyje i każdy dzień jest fajny a ludzie wokół są OK emotka
Miłego dnia i wielu wygranych życzę !

Przyjemnie wreszcie poczytać kogoś mądrego emotka emotka
0 0

cb656

#7051558 Napisano: 06.10.2022 21:28:07
kachakacha napisał(a):

basiag napisał(a):

...Zbyt często tu czytam: mam pecha, agencja do d..., czas zmienić maila itd, itp.
A może warto się zastanowić kto jest podpalaczem tych pożarów które płoną wokół nas ? może my sami ?
Więcej optymizmu i samokrytycyzmu życzę. Łatwiej się żyje i każdy dzień jest fajny a ludzie wokół są OK

Firma, w której pracuję, złożyła wniosek do sądu o upadłość. Mieliśmy taką kadrę zarządzającą, która twierdziła podobnie: "Trzeba myśleć o dobrych rzeczach, bo wtedy je przyciągamy."
Zamiast ograniczać koszty i zatrudnienie, wychodzili z założenia, że aby coś wyciągnąć, najpierw trzeba coś wsadzić. A jak zaczęło się robić gorąco, to jako pierwsi złożyli wypowiedzenia. Chyba skończyło się ich pozytywne myślenie 😅

Hm. Dziwne. Kadra zarządzająca złożyła wypowiedzenie? emotka Ale przed kim??! emotka
0 0

kachakacha

#7051560 Napisano: 06.10.2022 21:29:49
cb656 napisał(a):

kachakacha napisał(a):

basiag napisał(a):

...Zbyt często tu czytam: mam pecha, agencja do d..., czas zmienić maila itd, itp.
A może warto się zastanowić kto jest podpalaczem tych pożarów które płoną wokół nas ? może my sami ?
Więcej optymizmu i samokrytycyzmu życzę. Łatwiej się żyje i każdy dzień jest fajny a ludzie wokół są OK

Firma, w której pracuję, złożyła wniosek do sądu o upadłość. Mieliśmy taką kadrę zarządzającą, która twierdziła podobnie: "Trzeba myśleć o dobrych rzeczach, bo wtedy je przyciągamy."
Zamiast ograniczać koszty i zatrudnienie, wychodzili z założenia, że aby coś wyciągnąć, najpierw trzeba coś wsadzić. A jak zaczęło się robić gorąco, to jako pierwsi złożyli wypowiedzenia. Chyba skończyło się ich pozytywne myślenie 😅

Hm. Dziwne. Kadra zarządzająca złożyła wypowiedzenie? emotka Ale przed kim??! emotka


dyrektor zarządzający przed prezesem
1 cb656 0

kwadracik

#7051599 Napisano: 07.10.2022 09:46:13
kwadracik napisał(a):

kwadracik napisał(a):

kwadracik napisał(a):

Nie wiem w sumie czy to właściwy wątek,ale zaryzykuję emotka
Gdyby ktoś miał zbędne talenciaki z zakupów w Lidlu i nie miał,co z nimi zrobić to proszę o zasilenie małej,wiejskiej szkoły,która szanse w takich akcjach ma mizerne.. Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Runowie Warmińsko-Mazurskie Runowo.Może akurat uda się zdobyć coś fajnego dla szkoły i dzieciaków.Będę bardzo wdzięczna emotka

Przypominam się emotka Jeśli ktoś woli to można też przesłać mi zdjęcia kodów na priv ,bądź e-mail.Dzieciaki zbierają w klasach,więc chłopcy chętnie sami zaniosą do szkoły emotka

Przypominam się przed weekendem emotka
Zbieramy na fajny sprzęt do szkoły,który można dostać za talenciaki.Im więcej tym lepiej emotka
Bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc kilku osobom z forum emotka  Będziecie mieli swój wkład w wyposażenie szkoły emotka
Gdyby ktoś jeszcze chciał pomóc to zapraszam na priv,bądź na maila:rsyllwia@onet.eu
Z góry dziękuję!

Ponawiam apel przed weekendowymi zakupami i dziękuje za dotychczasowy odzew emotka
0 0

rufus

#7052418 Napisano: 11.10.2022 13:27:34
Potrzebuję kupić jakąś w miarę niedrogą (w obsłudze też) drukarkę do ok 500 zł.
Ktoś coś może polecić?
0 0

dala

#7052420 Napisano: 11.10.2022 13:33:55
rufus napisał(a):

Potrzebuję kupić jakąś w miarę niedrogą (w obsłudze też) drukarkę do ok 500 zł.
Ktoś coś może polecić?

Ja mam coś takiego i bardzo sobie chwalę: 
https://www.morel...XEAQYASABEgI30vD_BwE
Jest lekka, nieduża, korzystam okazjonalnie do drukowania oświadczeń i różnych dokumentów. Nie martwię się o tusz. Stoi czasem kilka tygodni bezczynnie, a nadal drukuje idealnie. Mam prawie dwa lata i działa bez zarzutu.
1 rufus 0

cb656

#7052485 Napisano: 11.10.2022 15:02:29
rufus napisał(a):

Potrzebuję kupić jakąś w miarę niedrogą (w obsłudze też) drukarkę do ok 500 zł.
Ktoś coś może polecić?

Hm... Mam od czerwca ubiegłego roku wygraną drukarkę Brother z osobnymi pojemnikami na każdy kolor i bardzo sobie chwalę. Poza podanym pułapem cenowym niestety, bo to prawie 900 PLN.
Ale proponuję przyjrzeć się podobnym produktom Epsona. Zwłaszcza, że jest akcja promocyjna: https://www.media...,15108-epson-ecotank
1 rufus 0

brucee

#7052810 Napisano: 12.10.2022 13:43:57
Szukam niby zwyczajnej rzeczy, ale jakoś trafić nie mogę, nawet na Allegro (chyba, że źle szukam emotka ). Będę wdzięczna za pomoc.emotka emotka Czy można gdzieś kupić jakikolwiek tygodniowy ścienny kalendarz na 2023 r. wąski paskowy do notatek, zawieszony na spiralce i zawieszce (nie - zdzierak), taki podręczny do krótkich notatek (nie jakiś rozbujały rodzinny za krocie)? Dawniej było ich mnóstwo co roku w każdym kiosku, kosztowały najwyżej kilkanaście zł, teraz sprzedawcy kalendarzy twierdzą, że u nich takich brak i to w jakiejkolwiek cenie.  emotka
1 cb656 0

ziolko

#7052848 Napisano: 12.10.2022 15:08:21
brucee napisał(a):

Szukam niby zwyczajnej rzeczy, ale jakoś trafić nie mogę, nawet na Allegro (chyba, że źle szukam emotka ). Będę wdzięczna za pomoc.emotka emotka Czy można gdzieś kupić jakikolwiek tygodniowy ścienny kalendarz na 2023 r. wąski paskowy do notatek, zawieszony na spiralce i zawieszce (nie - zdzierak), taki podręczny do krótkich notatek (nie jakiś rozbujały rodzinny za krocie)? Dawniej było ich mnóstwo co roku w każdym kiosku, kosztowały najwyżej kilkanaście zł, teraz sprzedawcy kalendarzy twierdzą, że u nich takich brak i to w jakiejkolwiek cenie.  emotka

E tam... kalendarze już się pojawiają, ale jeszcze nie ma ich dużo. 
Prędzej szukaj w sklepach papierniczych czy hurtowniach (na pewno już są), w makro, carrefourze będzie tego dużo. 
1 brucee 0

nanajka81

#7052850 Napisano: 12.10.2022 15:09:38
ziolko napisał(a):

brucee napisał(a):

Szukam niby zwyczajnej rzeczy, ale jakoś trafić nie mogę, nawet na Allegro (chyba, że źle szukam emotka ). Będę wdzięczna za pomoc.emotka emotka Czy można gdzieś kupić jakikolwiek tygodniowy ścienny kalendarz na 2023 r. wąski paskowy do notatek, zawieszony na spiralce i zawieszce (nie - zdzierak), taki podręczny do krótkich notatek (nie jakiś rozbujały rodzinny za krocie)? Dawniej było ich mnóstwo co roku w każdym kiosku, kosztowały najwyżej kilkanaście zł, teraz sprzedawcy kalendarzy twierdzą, że u nich takich brak i to w jakiejkolwiek cenie.  emotka

E tam... kalendarze już się pojawiają, ale jeszcze nie ma ich dużo. 
Prędzej szukaj w sklepach papierniczych czy hurtowniach (na pewno już są), w makro, carrefourze będzie tego dużo. 

 Na poczcie kupowałam takowe 
1 brucee 0

ziolko

#7052890 Napisano: 12.10.2022 17:09:14
Temat z dziedziny savoir vivre.
Otóż ktoś zaprosił mnie i męża na obiad w ramach podziękowań za przysługi, jakie mu wyświadczyliśmy (całkiem spore - przede wszystkim czasowo, ale nie tylko).
I mam zagwozdkę, czy powinnam coś wziąć dla gospodarza? Np jakieś ciasto czy kwiaty? 
Dodam, że to mężczyzna w średnim wieku. 
Czy jednak nie wypada z racji tego, że ten obiad to forma podziękowania od niego dla nas? 

Będę wdzięczna za sugestie, bo uważam, że powinnam coś wziąć, a mąż mówi, że nie emotka  
I mamy dylemat. A Wy jak uważacie? 
1 brucee 0

brucee

#7052893 Napisano: 12.10.2022 17:19:26
ziolko napisał(a):

Temat z dziedziny savoir vivre.
Otóż ktoś zaprosił mnie i męża na obiad w ramach podziękowań za przysługi, jakie mu wyświadczyliśmy (całkiem spore - przede wszystkim czasowo, ale nie tylko).
I mam zagwozdkę, czy powinnam coś wziąć dla gospodarza? Np jakieś ciasto czy kwiaty? 
Dodam, że to mężczyzna w średnim wieku. 
Czy jednak nie wypada z racji tego, że ten obiad to forma podziękowania od niego dla nas? 

Będę wdzięczna za sugestie, bo uważam, że powinnam coś wziąć, a mąż mówi, że nie emotka  
I mamy dylemat. A Wy jak uważacie? 

Ja bym wzięła.  emotka  Mam taką naturę.  emotka

Dziękować, Dziewczyny, za pomoc.  emotka emotka
2 ziolko, cb656 0

mary18

#7053101 Napisano: 13.10.2022 12:29:09
Drodzy moim naszła mnie taka mała refleksja . Jak pewnie też dla większość z was moim głównym celem jest aby wygrać  jakąś wartościową  nagrodę  czyli samochód lub zagraniczną wycieczkę i. I tak się zastanawiam czy to jest w ogólne realne. Czy osoby , które np wygrały już to auto itp nie mają jakiś powiązań z agencją itp. choć mimo to jest zabronione . Wiem , wiem... ci co wygrali się nie przyznają.. to oczywiste ale co wy o tym sądzicie, że to tak naprawdę przypadkowe osoby wygrywają te mocno wartościowe nagrody ?
1 ameryka 0

mandarynka16

#7053104 Napisano: 13.10.2022 12:38:56
mary18 napisał(a):

Drodzy moim naszła mnie taka mała refleksja . Jak pewnie też dla większość z was moim głównym celem jest aby wygrać  jakąś wartościową  nagrodę  czyli samochód lub zagraniczną wycieczkę i. I tak się zastanawiam czy to jest w ogólne realne. Czy osoby , które np wygrały już to auto itp nie mają jakiś powiązań z agencją itp. choć mimo to jest zabronione . Wiem , wiem... ci co wygrali się nie przyznają.. to oczywiste ale co wy o tym sądzicie, że to tak naprawdę przypadkowe osoby wygrywają te mocno wartościowe nagrody ?

Tak, wygrywają emotka
1 pikawka 0

pikawka

#7053105 Napisano: 13.10.2022 12:41:41
mary18 napisał(a):

Drodzy moim naszła mnie taka mała refleksja . Jak pewnie też dla większość z was moim głównym celem jest aby wygrać  jakąś wartościową  nagrodę  czyli samochód lub zagraniczną wycieczkę i. I tak się zastanawiam czy to jest w ogólne realne. Czy osoby , które np wygrały już to auto itp nie mają jakiś powiązań z agencją itp. choć mimo to jest zabronione . Wiem , wiem... ci co wygrali się nie przyznają.. to oczywiste ale co wy o tym sądzicie, że to tak naprawdę przypadkowe osoby wygrywają te mocno wartościowe nagrody ?


wygrałam raz wycieczkę a raz voucher na wakacje.pl na 20.000 kilka innych głównych nagród mniejszych. Gram od 3 lat. Z żadna agencja nie mam nic wspólnego… niestety emotka
0 0

zielonaszpilka

#7053107 Napisano: 13.10.2022 12:59:08
mary18 napisał(a):

Drodzy moim naszła mnie taka mała refleksja . Jak pewnie też dla większość z was moim głównym celem jest aby wygrać  jakąś wartościową  nagrodę  czyli samochód lub zagraniczną wycieczkę i. I tak się zastanawiam czy to jest w ogólne realne. Czy osoby , które np wygrały już to auto itp nie mają jakiś powiązań z agencją itp. choć mimo to jest zabronione . Wiem , wiem... ci co wygrali się nie przyznają.. to oczywiste ale co wy o tym sądzicie, że to tak naprawdę przypadkowe osoby wygrywają te mocno wartościowe nagrody ?

Wygrywają, nie ma co się doszukiwać spisków. Nawet jeśli jakaś część konkursów prowadzonych przez przypadkowe podmioty jest ustawiona, to jednak większość konkursów prowadzą profesjonalne agencje, a one nie pozwolą sobie na coś takiego. Na forum masz pełno zwykłych konkursowiczów z autem na koncie, a nawet kilkoma emotka  ja póki co bez auta, ale kilka fajnych głównych gotówkowych też mi wpadło, a powiązania z agencjami mam takie, że kiedyś przejeżdżałam obok siedziby Smolara emotka emotka

mietowa

#7053109 Napisano: 13.10.2022 13:08:31
zielonaszpilka napisał(a):

mary18 napisał(a):

Drodzy moim naszła mnie taka mała refleksja . Jak pewnie też dla większość z was moim głównym celem jest aby wygrać  jakąś wartościową  nagrodę  czyli samochód lub zagraniczną wycieczkę i. I tak się zastanawiam czy to jest w ogólne realne. Czy osoby , które np wygrały już to auto itp nie mają jakiś powiązań z agencją itp. choć mimo to jest zabronione . Wiem , wiem... ci co wygrali się nie przyznają.. to oczywiste ale co wy o tym sądzicie, że to tak naprawdę przypadkowe osoby wygrywają te mocno wartościowe nagrody ?

Wygrywają, nie ma co się doszukiwać spisków. Nawet jeśli jakaś część konkursów prowadzonych przez przypadkowe podmioty jest ustawiona, to jednak większość konkursów prowadzą profesjonalne agencje, a one nie pozwolą sobie na coś takiego. Na forum masz pełno zwykłych konkursowiczów z autem na koncie, a nawet kilkoma emotka  ja póki co bez auta, ale kilka fajnych głównych gotówkowych też mi wpadło, a powiązania z agencjami mam takie, że kiedyś przejeżdżałam obok siedziby Smolara emotka emotka

Ja też auta wciąż nie mam, za to dzięki konkursom byłam na bajecznej wycieczce, na którą nigdy bym sobie nie pozwoliła ot tak. Wiem, co to za uczucie, gdy to, co wydaje się nieosiągalne, staje się faktem - ale tutaj też wygrana z dużej, profesjonalnej agencji   emotka
1 pikawka 0

baxter

#7053204 Napisano: 13.10.2022 20:37:14
Czy możecie się zalogować do poczty na WP w przeglądarce? chrome
0 0

kumulacja

#7053207 Napisano: 13.10.2022 20:47:14
baxter napisał(a):

Czy możecie się zalogować do poczty na WP w przeglądarce? chrome

Tak, mogę.
0 0

baxter

#7053208 Napisano: 13.10.2022 20:54:42
kumulacja napisał(a):

baxter napisał(a):

Czy możecie się zalogować do poczty na WP w przeglądarce? chrome

Tak, mogę.

To cos u mnie sie chyba poknociło
0 0