Reklama na e-Konkursy.info

Wkurza mnie...

zezowaty_kot

#6829684 Napisano: 09.12.2021 21:48:35
montezuma napisał(a):

Z tym notariuszem to halliday ma racjęIm jest po prostu wygodniej narzucać jedną kancelarię ale masz pełne prawo zawrzeć umowę w innym miejscu.

Aha - nie ma pełnej dowolności w obiżaniu taks - notariusze mają szczegółowe audyty i każdą obniżkę od stawki minimalnej muszą uzasadnić (np. bliską relacją przyjacielską emotka

To niech przejdzie z notariuszem na Ty 😁

anaesth

#6829686 Napisano: 09.12.2021 21:58:01
montezuma napisał(a):

Z tym notariuszem to halliday ma racjęIm jest po prostu wygodniej narzucać jedną kancelarię ale masz pełne prawo zawrzeć umowę w innym miejscu.

Aha - nie ma pełnej dowolności w obiżaniu taks - notariusze mają szczegółowe audyty i każdą obniżkę od stawki minimalnej muszą uzasadnić (np. bliską relacją przyjacielską emotka

Bliską relację przyjacielską to musi mieć deweloper z notariuszem, skoro podsyła mu 500 aktów z samego tylko mojego osiedla, a z innych kolejne setki emotka
Dzięki za porady, zobaczę co da się z tym zrobić emotka Niemniej jednak moja prośba do losu/agencji/sił nadprzyrodzonych o wygranie gotóweczki jest dalej aktualna emotka

ziolko

#6829688 Napisano: 09.12.2021 22:03:00
Deweloper organizuje proces sprzedaży i współpracuje z jedną kancelarią, żeby był porządek. 
Kancelarie mają ustalone taksy notarialne w konkretnej wysokości.  
To żadna tajemna wiedza. Można znaleźć wszystko w internecie. 

cudaczek121

#6829704 Napisano: 09.12.2021 23:12:21
halliday napisał(a):

anaesth napisał(a):

zabcia0410 napisał(a):

anaesth napisał(a):

Co za chora rzeczywistość. Notariusz zaśpiewał sobie za akt przeniesienia własności mieszkania z dewelopera na mnie i męża 2800zł! Wiem, że za każdym tego typu papierkiem stoi 5 lat studiów, aplikacja i lata doświadczenia, ale kurde! Nie chcę nawet liczyć, jaki to procent mojej pensji i jak muszę zap**, żeby zarobić te pieniądze.Avanti, poratuj tymi pięcioma tysiącami, albo Tyskie dyszką (jak już w końcu zabiorę się za pisanie) :rozpac

Spróbuj podzwonić do innych notariuszy,my niedawno kupowaliśmy mieszkanie na rynku wtórnym i opłata notarialna znacząco różniła się w różnych kancelariach.Oni mają ustaloną ustawowo stawkę max którą dowolnie mogą obniżyć

Niestety, deweloper narzuca tę konkretną kancelarię emotka

przecież to ty będziesz ponosiła koszty za tą usługę i ty masz prawo wybrać do jakiego notariusza się udacie.

Ale to nieważne, ze ona z mężem będzie ponosić te opłaty. Takie sa stawki za umowy końcowe u notariusza- jeszcze zależy jakie miasto, jaki deweloper, powierzchnia lokalu. W przypadku umow deweloperskich i końcowych nie jest w dobrym tonie, by jeden notariusz podpier.. innemu robotę. Na kwotę 2800 składają się w większości opłaty publicznoprawne- VAT, pcc, opłata sadowa za wpis do księgi wieczystej, wiec nie jest tak, ze notariusz ta kwotę w całości zabiera dla siebie. Piszę to z pozycji sekretarki w kancelarii notarialnej. Ja nawet 2800 na rękę nie mam, niestety.

cudaczek121

#6829707 Napisano: 09.12.2021 23:28:25
anaesth napisał(a):

montezuma napisał(a):

Z tym notariuszem to halliday ma racjęIm jest po prostu wygodniej narzucać jedną kancelarię ale masz pełne prawo zawrzeć umowę w innym miejscu.Aha - nie ma pełnej dowolności w obiżaniu taks - notariusze mają szczegółowe audyty i każdą obniżkę od stawki minimalnej muszą uzasadnić (np. bliską relacją przyjacielską emotka

Bliską relację przyjacielską to musi mieć deweloper z notariuszem, skoro podsyła mu 500 aktów z samego tylko mojego osiedla, a z innych kolejne setki emotka
Dzięki za porady, zobaczę co da się z tym zrobić emotka Niemniej jednak moja prośba do losu/agencji/sił nadprzyrodzonych o wygranie gotóweczki jest dalej aktualna emotka

Anaesth, a jak Ty to sobie wyobrażasz? Dajmy na to deweloper ma do sprzedania ponad 500 mieszkań. W danym mieście jest kilkudziesięciu notariuszy. Wyobrazasz sobie jaki zrobiłby się bajzel gdyby tak kazdy człowiek chcacy kupic mieszkanie chcial iść do swojego notariusza? Na każdym akcie poza tym musi być obecny przedstawiciel dewelopera,a tych jest tez ograniczona ilość. Jeśli dany deweloper zleci notariuszowi 6-7 umow dziennie razy 5 dni w tygodniu,to nie ma fizycznej możliwości,by przedstawicielki dewelopera biegały od jednej kancelarii do drugiej. Zazwyczaj w danym mieście deweloper ma 2 kancelarie obsługujące Klientów.
1 ziolko 0

diabkate

#6829715 Napisano: 10.12.2021 00:31:52
tereniagno napisał(a):

as32572 napisał(a):

tereniagno napisał(a):

diabkate napisał(a):

Limit zgłoszeń w potrójnym wygrywaniu. Rozumiem, że chcą w ten sposób zadbać o równe szanse, ale nawet jak minęło 5 dni od poprzedniego zgłoszenia, to i tak na te same dane nie mogę dodać kolejnego paragonu.

U mnie to samoemotka Niby po 5 dniach roboczych można  wysłać drugie zgłoszenieale minęło 5 dni i niestety nie chce przyjąć.emotka

Musi być 5 dni różnicy między datami zakupu na paragonie.

Dziś jest 7 dni roboczych i tez nie przyjęło zgłoszeniaemotka

Ale nowego paragonu? Data na paragonie też musi mieć 5 dni odstępu od poprzedniego.
0 0

anaesth

#6829718 Napisano: 10.12.2021 06:23:11
cudaczek121 napisał(a):

anaesth napisał(a):

montezuma napisał(a):

Z tym notariuszem to halliday ma racjęIm jest po prostu wygodniej narzucać jedną kancelarię ale masz pełne prawo zawrzeć umowę w innym miejscu.Aha - nie ma pełnej dowolności w obiżaniu taks - notariusze mają szczegółowe audyty i każdą obniżkę od stawki minimalnej muszą uzasadnić (np. bliską relacją przyjacielską emotka

Bliską relację przyjacielską to musi mieć deweloper z notariuszem, skoro podsyła mu 500 aktów z samego tylko mojego osiedla, a z innych kolejne setki emotka Dzięki za porady, zobaczę co da się z tym zrobić emotka Niemniej jednak moja prośba do losu/agencji/sił nadprzyrodzonych o wygranie gotóweczki jest dalej aktualna emotka

Anaesth, a jak Ty to sobie wyobrażasz? Dajmy na to deweloper ma do sprzedania ponad 500 mieszkań. W danym mieście jest kilkudziesięciu notariuszy. Wyobrazasz sobie jaki zrobiłby się bajzel gdyby tak kazdy człowiek chcacy kupic mieszkanie chcial iść do swojego notariusza? Na każdym akcie poza tym musi być obecny przedstawiciel dewelopera,a tych jest tez ograniczona ilość. Jeśli dany deweloper zleci notariuszowi 6-7 umow dziennie razy 5 dni w tygodniu,to nie ma fizycznej możliwości,by przedstawicielki dewelopera biegały od jednej kancelarii do drugiej. Zazwyczaj w danym mieście deweloper ma 2 kancelarie obsługujące Klientów.

Moje „wkurza mnie” polega na tym, że muszę wydać kupę forsy, której prawie nie mam, bo wszystko poszło na wykończenie mieszkania. Wszystko mi jedno, która kancelaria dostanie te pieniądze i nie mam zamiaru ganiać przedstawiciela do innej, bo będzie stówę taniej. 

pink086

#6829755 Napisano: 10.12.2021 09:54:50
Kruchość życia... brak karetki na czas... niewiadoma...

southlander

#6829893 Napisano: 10.12.2021 12:45:11
cb656 napisał(a):

southlander napisał(a):

konkursy z telefonami zawsze najdziwniejsze. Na konkursach FB z taką nagrodą zawsze jest 500-1000 zgłoszeń gdzie już z góry wiadomo że nie wygra żaden pomysłowy i estetyczny komentarz, tylko jakiś przypadkowy i niechlujny bo jury i tak nie chce się wszystkiego czytać. Na konkursach insta, zwykle jest wojna na lajki albo oznaczanie innych, lub nagrywanie stories. W pozostałych konkursach często jeden telefon w puli i trzeba kręcić jakieś filmy gdzie wiadomo że wygra jakiś półprofesjonalista czy youtuber z dobrym sprzętem. Ewentualnie w tych pisanych dają brak limitu znaków, więc wiadomo że trzeba poświęcić dużo czasu, a jednocześnie trudno o motywację nie wiedząc czy jury w ogóle będzie to czytało, czy pójdzie na łatwiznę i wybierze kilkuzdaniową prostą rymowankę.

Taaa... emotka JA! JA! JA WIEM! POTRZEBUJĘ! MNIE DAJCIE! WYBIERZ MNIE!!!

Możesz już zjeść Snickersa. Po takiej ripoście, to aż miałem ochotę się przewrócić żeby nie sprawić Ci przykrości. Jeszcze te wielkie litery... Jeszcze to pogrubienie i wykrzykniki... Nie no, jednak się przewrócę, nokaut. emotka  I zdobywasz puchar z wygrawerowanym napisem "zamiast czytać ze zrozumieniem, wybieram to co prostsze i co wymaga mniej wysiłku, czyli złośliwość". emotka

Rozbroję Ci to na czynniki pierwsze, skoro musze tłumaczyć łopatologicznie:
1. Konkursy nawet z kiepskimi telefonami, w porównaniu do innych konkursów, wymagają często o wiele więcej wkładu czasu/wysiłku/lepszego sprzętu niż nawet jakieś vouchery za 1000 zł, a nawet czasem droższe AGD. Co biorąc pod uwagę skalę zjawiska, generalnie mnie dziwi. Bo to chyba nic złego, że jedne rzeczy nas w życiu dziwią, inne mniej? A jeśli coś złego, to już idę grzecznie do kąta.
2. Nie, z tym "dejcie", to przestrzelone bardziej niż przedsezonowe prognozy wyników Legii Warszawa na koniec rundy jesiennej. Nie mają jak mnie wybrać skoro zwykle nie biorę udziału w konkursach z telefonami, z powodu wymienionego w punkcie 1 i z powodów z poprzedniego komentarza. emotka
0 0

pikawka

#6829948 Napisano: 10.12.2021 13:52:55
cb656 napisał(a):

Wkurza mnie... emotka ...gdy ktoś nie rozróżnia. No ludzie... Albo 5000 zł, albo 5 tys. zł! A nie "5000 tys." emotka


Masz się czego czepiać......  emotka
0 0

pikawka

#6829989 Napisano: 10.12.2021 14:28:20
cb656 napisał(a):

pikawka napisał(a):

cb656 napisał(a):

Wkurza mnie... emotka ...gdy ktoś nie rozróżnia. No ludzie... Albo 5000 zł, albo 5 tys. zł! A nie "5000 tys." emotka

Masz się czego czepiać......  emotka

Wkurza mnie, że pikawka czepia się tego, że się czepiam tego, czego ona się nie czepia emotka Do licha, żyjemy w wolnym kraju, wolno mi chyba mieć swoje fąfą emotka emotka
Tutaj powody do wkurzania każdy ma swoje, tak? emotka emotka emotka

A miej te swoje fąfąemotka
0 0

ziolko

#6830004 Napisano: 10.12.2021 14:37:04
cb656 napisał(a):

Wkurza mnie... emotka ...gdy ktoś nie rozróżnia. No ludzie... Albo 5000 zł, albo 5 tys. zł! A nie "5000 tys." emotka

Też mnie to wkurza. A jak zwrócić uprzejmie takiej osobie uwagę, albo żartobliwie, że coś kosztuje 5 milionów emotka  to wielki foch i obraza. 

diabkate

#6830040 Napisano: 10.12.2021 15:08:47
ziolko napisał(a):

cb656 napisał(a):

Wkurza mnie... emotka ...gdy ktoś nie rozróżnia. No ludzie... Albo 5000 zł, albo 5 tys. zł! A nie "5000 tys." emotka

Też mnie to wkurza. A jak zwrócić uprzejmie takiej osobie uwagę, albo żartobliwie, że coś kosztuje 5 milionów emotka  to wielki foch i obraza. 

I te gigantyczne dzieci, co się rodzą... 4200 kg, jak ta kobieta to w brzuchu mieściła?

ziolko

#6830042 Napisano: 10.12.2021 15:10:29
diabkate szkoda, że przy wpisach nie ma emotek, jak na fejsie, więc daję tutaj emotka emotka

niunia-k

#6830050 Napisano: 10.12.2021 15:17:52
Wkurza mnie ból głowy który zaatakował pomimo zażywania tabletek od lekarza emotka emotka oby do jutra przeszło tydzień wystarczy 
0 0

cb656

#6830073 Napisano: 10.12.2021 15:45:25
diabkate napisał(a):

I te gigantyczne dzieci, co się rodzą... 4200 kg, jak ta kobieta to w brzuchu mieściła?

Nie na darmo mówi się czasem "ciężarówka". 4 tony ładunku nie w kij dmuchał... emotka
0 0

byekitty

#6830108 Napisano: 10.12.2021 16:29:42
cb656 napisał(a):

rene napisał(a):

Może człowiek nie jest orłem czy sokołem emotka ale średniaki też chcą wygrywać czasem  emotka  Gdyby było ograniczenie na osobę może byłoby troszkę łatwiej!

O, to, to!! emotka Racja, racja, po stokroć racja! Mądrze gada! Wódki jej dać! emotka emotka Wkurza mnie, że nie ja powiedziałem to pierwszy. emotka emotka emotka
To pierwszy dodam co innego:
Pozabierać tym, co wygrali po kilka razy w różnych turach! Jak można być tak niekoleżeńskim i się tak panoszyć ze swoim talentem! emotka Kęsim, kęsim zachłannym graczom! Tak się nie godzi, niby przyjaciele z forum, a jakie to egoisty paskudne, tylko dla siebie i dla siebie, nic dla średniaczków nie zostawią. emotka emotka emotka

a Ci, co zarabiają więcej w życiu, bo są dobrzy w swojej pracy, niech szybciutko oddadzą tym, którzy zarabiają mniej, bo nie mają "tego czegoś", szczęścia albo talentu! żądam!

mietowa

#6830155 Napisano: 10.12.2021 17:36:09
Gadanina w wątkach do tego nieprzeznaczonych...

bethan

#6830660 Napisano: 13.12.2021 15:17:13
cb656 napisał(a):

Pozabierać tym, co wygrali po kilka razy w różnych turach! Jak można być tak niekoleżeńskim i się tak panoszyć ze swoim talentem! emotka Kęsim, kęsim zachłannym graczom! Tak się nie godzi, niby przyjaciele z forum, a jakie to egoisty paskudne, tylko dla siebie i dla siebie, nic dla średniaczków nie zostawią. emotka emotka emotka

emotka emotka emotka

moskala22

#6830758 Napisano: 13.12.2021 20:07:43
Wkurza mnie brak nagród, jutrzejsza kosztowna wizyta u mechanika oraz okres gorączki przedświątecznej u niektórych osób z mojego otoczenia 
0 0