Reklama na e-Konkursy.info

Wkurza mnie...

nanajka81

#7086479 Napisano: 31.03.2023 12:25:43
zielonaszpilka napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

sorry cb656 ale większość gra na siebie i 3/4 rodziny. Ja to robię od święta (i za zgodą tych osób) bo wiem że Smolar mnie jako mnie nie lubi a czemu miałabym marnować paragony? Co do regulaminów to naprawdę daj sobie na wstrzymanie - nie wierzę że Ty taki święty. Tak samo jak sprzedawanie nagród które ledwo co przyjdą - podobno nie można bo "muszą odleżeć pół roku" a na olx z każdego konkursu można kupić od ręki "świeżą nagrodę". Nawet na tym forum można kupić prosto od organizatora mimo iż wg regulaminu "odebrać może tylko laureat". Jest dużo nieregulaminowych zachowań w świecie konkursowym - organizatorów również.

Odnoszę się tylko do przekłamania a propos 6 miesięcy. Każda nagrodę możesz sprzedać sekundę po jej otrzymaniu. Po prostu trzeba to wykazać w zeznaniu podatkowym, nawet jeśli nie było dochodu. Gdy mamy rzecz powyżej 6 miesięcy to wtedy nie musimy się z tego spowiadać skarbówce.

no to ciekawe kto taką sprzedaż wykazuje w zeznaniu podatkowym? Myślę że 99% konkursowiczów - nie.
1 rufus 0

radosna

#7086483 Napisano: 31.03.2023 12:45:55
cb656 napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

agunia666 napisał(a):

Wkurza mnie Smolar! Ile razy bym nie grała to nic, nic i nic (...)  rok grania i nic?

u mnie to samo. Ja na siebie nie jestem w stanie nic u nich wygrać ale gdy nie daj boże zagram na męża albo siostrę to bywa że coś trafię. Trochę dziwne no nie?

Tak, to bardzo dziwne emotka A nawet wkurzające!
Wkurza mnie w tym najbardziej fakt, że Smolar nagradza za NIEREGULAMINOWE i nieuczciwe zachowanie! Ba! Za poświadczenie nieprawdy, podawanie się za kogoś innego. Na to są paragrafy, jak by powiedziała Giulietta emotka
W każdym konkursie jest bowiem zastrzeżenie, że można wziąć udział wyłącznie we własnym imieniu, a tu proszę, jakie kwiatki... emotka
emotka emotka

cb656 Mam niewątpliwą ochotę przyłożyć Ci... zmartwień. Od dzisiaj biorę udział w konkursach na Ciebie! emotka

zielonaszpilka

#7086485 Napisano: 31.03.2023 12:58:29
nanajka81 napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

sorry cb656 ale większość gra na siebie i 3/4 rodziny. Ja to robię od święta (i za zgodą tych osób) bo wiem że Smolar mnie jako mnie nie lubi a czemu miałabym marnować paragony? Co do regulaminów to naprawdę daj sobie na wstrzymanie - nie wierzę że Ty taki święty. Tak samo jak sprzedawanie nagród które ledwo co przyjdą - podobno nie można bo "muszą odleżeć pół roku" a na olx z każdego konkursu można kupić od ręki "świeżą nagrodę". Nawet na tym forum można kupić prosto od organizatora mimo iż wg regulaminu "odebrać może tylko laureat". Jest dużo nieregulaminowych zachowań w świecie konkursowym - organizatorów również.

Odnoszę się tylko do przekłamania a propos 6 miesięcy. Każda nagrodę możesz sprzedać sekundę po jej otrzymaniu. Po prostu trzeba to wykazać w zeznaniu podatkowym, nawet jeśli nie było dochodu. Gdy mamy rzecz powyżej 6 miesięcy to wtedy nie musimy się z tego spowiadać skarbówce.

no to ciekawe kto taką sprzedaż wykazuje w zeznaniu podatkowym? Myślę że 99% konkursowiczów - nie.

Myślę, że mało kto emotka  Ale póki jesteś drobną konkursowa mrówką i sprzedajesz kilkanaście nagród rocznie za niedużą kasę to nikt się nie będzie bawił w kontrolowanie ciebie, chyba że wyjdzie to przy okazji kontroli US z innego tytułu. Bardziej uważni powinni być konkursowicze, którzy wygrywają dużo wartościowych nagród, ale myślę, że duża część z nich na to uważa i albo rozlicza te sprzedaże w pit albo odczekuje te pół roku. Przy czym nawet jeśli musimy taką sprzedaż wykazać w zeznaniu to jeszcze nie znaczy, że będzie od tego podatek, bo jeśli sprzedamy taniej niż wartość regulaminowa to nie ma dochodu, a to dochodu jest naliczany ewentualny podatek.

notta

#7086486 Napisano: 31.03.2023 13:01:05
nanajka81 napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

sorry cb656 ale większość gra na siebie i 3/4 rodziny. Ja to robię od święta (i za zgodą tych osób) bo wiem że Smolar mnie jako mnie nie lubi a czemu miałabym marnować paragony? Co do regulaminów to naprawdę daj sobie na wstrzymanie - nie wierzę że Ty taki święty. Tak samo jak sprzedawanie nagród które ledwo co przyjdą - podobno nie można bo "muszą odleżeć pół roku" a na olx z każdego konkursu można kupić od ręki "świeżą nagrodę". Nawet na tym forum można kupić prosto od organizatora mimo iż wg regulaminu "odebrać może tylko laureat". Jest dużo nieregulaminowych zachowań w świecie konkursowym - organizatorów również.

Odnoszę się tylko do przekłamania a propos 6 miesięcy. Każda nagrodę możesz sprzedać sekundę po jej otrzymaniu. Po prostu trzeba to wykazać w zeznaniu podatkowym, nawet jeśli nie było dochodu. Gdy mamy rzecz powyżej 6 miesięcy to wtedy nie musimy się z tego spowiadać skarbówce.

no to ciekawe kto taką sprzedaż wykazuje w zeznaniu podatkowym? Myślę że 99% konkursowiczów - nie.

No teraz 99% będzie pewnie wykazywać albo czekać do 6 miesie y z wystawieniem towaru  emotka

nanajka81

#7086487 Napisano: 31.03.2023 13:08:43
zielonaszpilka napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

sorry cb656 ale większość gra na siebie i 3/4 rodziny. Ja to robię od święta (i za zgodą tych osób) bo wiem że Smolar mnie jako mnie nie lubi a czemu miałabym marnować paragony? Co do regulaminów to naprawdę daj sobie na wstrzymanie - nie wierzę że Ty taki święty. Tak samo jak sprzedawanie nagród które ledwo co przyjdą - podobno nie można bo "muszą odleżeć pół roku" a na olx z każdego konkursu można kupić od ręki "świeżą nagrodę". Nawet na tym forum można kupić prosto od organizatora mimo iż wg regulaminu "odebrać może tylko laureat". Jest dużo nieregulaminowych zachowań w świecie konkursowym - organizatorów również.

Odnoszę się tylko do przekłamania a propos 6 miesięcy. Każda nagrodę możesz sprzedać sekundę po jej otrzymaniu. Po prostu trzeba to wykazać w zeznaniu podatkowym, nawet jeśli nie było dochodu. Gdy mamy rzecz powyżej 6 miesięcy to wtedy nie musimy się z tego spowiadać skarbówce.

no to ciekawe kto taką sprzedaż wykazuje w zeznaniu podatkowym? Myślę że 99% konkursowiczów - nie.

Myślę, że mało kto emotka  Ale póki jesteś drobną konkursowa mrówką i sprzedajesz kilkanaście nagród rocznie za niedużą kasę to nikt się nie będzie bawił w kontrolowanie ciebie, chyba że wyjdzie to przy okazji kontroli US z innego tytułu. Bardziej uważni powinni być konkursowicze, którzy wygrywają dużo wartościowych nagród, ale myślę, że duża część z nich na to uważa i albo rozlicza te sprzedaże w pit albo odczekuje te pół roku. Przy czym nawet jeśli musimy taką sprzedaż wykazać w zeznaniu to jeszcze nie znaczy, że będzie od tego podatek, bo jeśli sprzedamy taniej niż wartość regulaminowa to nie ma dochodu, a to dochodu jest naliczany ewentualny podatek.

dzięki za wyjaśnienia, w sumie nie do końca wiedziałam jak to jest ale chyba głównie dlatego że rzadko mi się zdarza sprzedawać konkursowe rzeczy. Nie bardzo mi się chce użerać z potencjalnymi klientami więc albo rozdaje wygrane po rodzinie albo w ogóle nie gram.
0 0

escada

#7086489 Napisano: 31.03.2023 13:19:23
kupiłam 2 paczki Lays. na  oddzielnych paragonach  a jakże. Za progiem od razu oddałam w dobre ręce bo staram sie tego nie jeść. A w domu zajarzyłam że konkurs się skończył 2 dni temu. a jeszcze rano miałam zakodowane w głowie żeby kupić Star, wrrr

sabaka

#7086493 Napisano: 31.03.2023 13:27:51
A mnie może nie tyle wkurza, co męczy jak ktoś nie próbuje nawet użyć na forum opcji wyszukiwania, bo po co, przecież łatwiej zapytać, ktoś odpisze, zamiast no wpisać sobie hasło, które go interesuje i już by widział czy informowali, czy wysyłali itd.

zielonooka85

#7086536 Napisano: 31.03.2023 17:20:41
Bon turystyczny.. została mi stówa i nie bardzo mam, gdzie to wykorzystać.. online w ostatniej chwili też nie da się kupić, bo trzeba czekać, aż konsultant oddzwoni.
Do tego dziś kończą się wszystkie konkursy i jak to ogarnąć do północy...?!
Piątek to zły dzień na koniec miesiąca. Mógłby się kończyć w poniedziałek lub chociaż niedzielę!

ktosiu

#7086540 Napisano: 31.03.2023 17:32:54
Mam podobny problem z bonem turystycznym i jestem zła emotka Wiedziałam, że nie będzie łatwo w ostatnim dniu, ale to co się dzieje, to już przesada. Albo ogłoszenia nieaktualne (choć na stronce wiszą), albo gdy dzwonię bezpośrednio do pensjonatu to okazuje się, że ceny 2x wyższe niż to widnieje na portalu. A kiedy już znalazłam odpowiednią ofertę weekendu w górach z płatnością online, wbiłam bon, to mam info: transakcja w trakcie realizacji, ktoś się skontaktuje celem finalizacji... i od kilku godzin cisza. Dzwonię więc bezpośrednio do ośrodka, do właściciela, nikt nie odbiera emotka , napisałam maila, czekam...emotka Nic.

ktosiu

#7086545 Napisano: 31.03.2023 17:59:11
Uff... odwołuję narzekanie na bon turystyczny. Wątek "wkurza mnie..." też ma chyba jakąś magię, właśnie oddzwonili emotka No, to krótki urlop mam zaklepany na czerwiec. Rezerwuję jeszcze pogodę, żeby nie musieć się tu ponownie wpisywać emotka

zielonooka85

#7086549 Napisano: 31.03.2023 18:13:02
to ja nie wiem już co życiem począć ... może przynajmniej jakieś konkursy ogarnę, żeby się paragony nie zmarnowały emotka  emotka

lasiglasty

#7086841 Napisano: 03.04.2023 15:04:23
Stary miał mi po drodze zrobić zakupy na konkurs, ale przypomniałam sobie, że potrzebuję 3 banany do przepisu i na szybko mu dopisałam do kartki. Wraca po jakimś czasie obładowany zakupami, ale bez bananów. I próbuję zrozumieć, co się stało, a on te trzy banany odczytał jako 3 paragony emotka  Nie dość, że zostałam bez bananów, to jeszcze trzy paragony do kosza, bo źle zrobił zakup konkursowy emotka

atyde25

#7086847 Napisano: 03.04.2023 15:26:10
lasiglasty łączę się w bólu.
Tłumaczyłam godzinę co potrzebuje i na koniec uwaga zabierz paragon to ważne.
Wraca usmiechnięty pytam o super dobry zakup masz paragon?Paragon a nie, nie zabrałem.
Wkurza mnie ,ze połaszczyłam się na zwrot za parówki 4.99 zł.A one w składzie tylko 72% mięsa.A od lat nie kupuję z taką zawartoscią nic.
A po kilku takich razach nigdy się nie bawię w wysyłanie starego po nic.Ale ja kupię,nie dziękuję.
0 0

atyde25

#7086848 Napisano: 03.04.2023 15:28:10
Ulubione zdanie mojej nie teściowej umiesz liczyć ,licz na siebie.
Ale to dobry chłop ale mugol co zrobić szkoda się wkurzać.
0 0

andii

#7088770 Napisano: 18.04.2023 13:06:10
Wkurza mnie ze zostałam OBIBOKIEM emotka
hehehe. CeBe help

reolo3

#7088858 Napisano: 18.04.2023 20:08:01
Co chwila wylogowuje mnie, pomimo kliknięciu ptaszka "zapamiętaj mnie".
Co chwila zmienia mi się strona z tradycyjnej na nowoczesną.
wrrrrrr
emotka
Dotyczy to zarówno kompa jak i telefonu.
2 kumulacja, mia 0

andii

#7088860 Napisano: 18.04.2023 20:11:31
reolo3 napisał(a):

Co chwila wylogowuje mnie, pomimo kliknięciu ptaszka "zapamiętaj mnie".
Co chwila zmienia mi się strona z tradycyjnej na nowoczesną.
wrrrrrr
emotka
Dotyczy to zarówno kompa jak i telefonu.

Mnie też!
pionas Where are youemotka
2 kumulacja, mia 0

pionas

#7088904 Napisano: 19.04.2023 07:54:43
andii napisał(a):

reolo3 napisał(a):

Co chwila wylogowuje mnie, pomimo kliknięciu ptaszka "zapamiętaj mnie".
Co chwila zmienia mi się strona z tradycyjnej na nowoczesną.
wrrrrrr
emotka
Dotyczy to zarówno kompa jak i telefonu.

Mnie też!
pionas Where are youemotka

reolo3 czy w przeglądarce masz włączoną obsługę cookies? z jakiej korzystasz przeglądarki?
0 0

andii

#7088905 Napisano: 19.04.2023 08:02:41
pionas napisał(a):

andii napisał(a):

reolo3 napisał(a):

Co chwila wylogowuje mnie, pomimo kliknięciu ptaszka "zapamiętaj mnie".
Co chwila zmienia mi się strona z tradycyjnej na nowoczesną.
wrrrrrr
emotka
Dotyczy to zarówno kompa jak i telefonu.

Mnie też!
pionas Where are youemotka

reolo3 czy w przeglądarce masz włączoną obsługę cookies? z jakiej korzystasz przeglądarki?

Ja korzystam z Chrome. A cookies  usuwam sama raz za jakiś czas.!A tez mi strona z tradycyjnej na nowoczesną wylogowywuje
0 0

mietowa

#7088906 Napisano: 19.04.2023 08:05:18
andii napisał(a):

pionas napisał(a):

andii napisał(a):

reolo3 napisał(a):

Co chwila wylogowuje mnie, pomimo kliknięciu ptaszka "zapamiętaj mnie".
Co chwila zmienia mi się strona z tradycyjnej na nowoczesną.
wrrrrrr
emotka
Dotyczy to zarówno kompa jak i telefonu.

Mnie też!
pionas Where are youemotka

reolo3 czy w przeglądarce masz włączoną obsługę cookies? z jakiej korzystasz przeglądarki?

Ja korzystam z Chrome. A cookies  usuwam sama raz za jakiś czas.!A tez mi strona z tradycyjnej na nowoczesną wylogowywuje

U mnie ten sam problem.
2 andii, mia 0