Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

as32572

#6879930 Napisano: 01.09.2022 12:23:28
hej, czy macie może jakieś doświadczenia w temacie ablacji?
Mój Tata od zeszłego roku ma migotanie przedsionków, przy czym zero objawów, wyszło przypadkiem.
Ze względu na wiek w Aninie się nie zgodzili na ablacje, za to w prywatnej placówce (ale NFZ) odrazu się zgodzili po po wysłaniu dokumentów, tylko nie mają umowy na żadną konsultację przed zabiegiem, więc nawet nie wiadomo czy trzeba odstawiać np. leki rozrzedzające krew czy nie.
Z jednej strony ta placówka się w ablacji specjalizuje,ale z drugiej strony z każdym dniem wątpliwości przybywa, bo zabieg nawet jak się uda nie daje gwarancji wyleczenia na dłuższy czas. Tata się boi,że z osoby bardzo aktywnej może się stać zależny od innych jak coś pójdzie nie tak, a po zabiegu należy unikać wysiłku przez kilka miesięcy a z uwagi na schorzenia urologiczne on ma wysiłek non stop.
Będę wdzięczna za informacje.
0 0

ziolko

#6880003 Napisano: 01.09.2022 16:19:59
as32572 może niech tata idzie jeszcze do jakiegoś dobrego kardiologa? Bo lepiej 3x się zapytać, niż raz pominąć sprawę... 

Nie wiem, jak to w przypadku tego zabiegu, ale może będzie musiał odstawić leki przeciwzakrzepowe na kilka dni przed zabiegiem i wrócić po nich (tak czy siak po zabiegu powinien mieć te leki). 
Ale to w teorii. Musi dopytać lekarzy.
Miałam robione co innego, nie tak inwazyjne (usuwanie ósemki i wycinanie torbieli pod kolanem), to musiałam odstawić zastrzyki przeciwzakrzepowe przed zabiegami. 
1 as32572 0

aleksandra008

#6880007 Napisano: 01.09.2022 16:29:42
as32572 napisał(a):

hej, czy macie może jakieś doświadczenia w temacie ablacji?
Mój Tata od zeszłego roku ma migotanie przedsionków, przy czym zero objawów, wyszło przypadkiem.
Ze względu na wiek w Aninie się nie zgodzili na ablacje, za to w prywatnej placówce (ale NFZ) odrazu się zgodzili po po wysłaniu dokumentów, tylko nie mają umowy na żadną konsultację przed zabiegiem, więc nawet nie wiadomo czy trzeba odstawiać np. leki rozrzedzające krew czy nie.
Z jednej strony ta placówka się w ablacji specjalizuje,ale z drugiej strony z każdym dniem wątpliwości przybywa, bo zabieg nawet jak się uda nie daje gwarancji wyleczenia na dłuższy czas. Tata się boi,że z osoby bardzo aktywnej może się stać zależny od innych jak coś pójdzie nie tak, a po zabiegu należy unikać wysiłku przez kilka miesięcy a z uwagi na schorzenia urologiczne on ma wysiłek non stop.
Będę wdzięczna za informacje.

To jest mało inwazyjny zabieg na tym polega jego nowoczesność. Migotanie może powodować skrzepy i to jest ryzyko no ale skoro się bierze leki rozrzedzające to zmniejszają to ryzyko. Trudno oszacować w takim razie. Specjalnie ograniczeń ruchowych nie ma tylko żeby rana się zagoiła.
1 as32572 0

as32572

#6880014 Napisano: 01.09.2022 16:55:52
Moja koleżanka miała robione w tym samym miejscu i jest zadowolona bo się udało,ale wcześniej miała gdzie indziej i było tylko gorzej. Więc wiem,że nikt nie przewidzi jaki będzie wynik zabiegu, bardziej się zastanawiamy na ile to jest konieczne lub jej sens robić (czy będzie długotrwały efekt). A proszki przeciwzakrzepowe dalej trzeba brać, więc jakby za wiele się w jego życiu nie zmieni. Jakby ktoś miał do polecenia dobrego kardiologa z Warszawy i okolic to byłoby super.
Problemy urologiczne ma właśnie po innej wcześniejszej operacji,która się nie udała (i nie da się już tego naprawić), stąd takie obawy jak będzie tym razem emotka
A migotanie dziwnym trafem pojawiło się po raz pierwszy po szczepieniu na covid, no ale lekarz twierdzi,że to zbieg okoliczności.
0 0

ziolko

#6880015 Napisano: 01.09.2022 17:10:02
as32572 szczepienie może i jest dobre, tylko jeśli ktoś ma nierozpoznane problemy zdrowotne, to szczepienie może to tylko zaostrzyć. 
Jedna babka mi opowiadała, że grzecznie wzięła 2 szczepionki i było dobrze, a po trzeciej miała zakrzep w nodze. 
Ja tam boję się szczepić, właśnie z powodu zakrzepów. Po covidzie dostałam zakrzep w nodze, prawie 2 lata jadę na zastrzykach, mam przejść na tabletki, ale odwlekam...

A co do Twojego taty - jeśli Ty lub on macie jakieś wątpliwości, to lepiej zasięgnijcie porady jeszcze jednego lekarza, zadajcie mu pytania, żeby mieć pewność, że tata będzie miał ten zabieg, albo nie. 
1 as32572 0

cb656

#6880120 Napisano: 02.09.2022 11:28:42
as32572 napisał(a):

...migotanie dziwnym trafem pojawiło się po raz pierwszy po szczepieniu na covid, no ale lekarz twierdzi, że to zbieg okoliczności.

Nie chcę krakać, ale jeśli zdarzy się najgorsze i pacjent zejdzie, to jako powód zejścia będzie podany covid, czy "choroby współistniejące"? Ciekawe, jaką współistniejącą chorobę wtedy znajdą, której teraz znaleźć nie potrafią...

Taka zgadula emotka
0 0

psotka

#6880649 Napisano: 05.09.2022 16:28:59
Poleci ktoś sprawdzony i tani nocleg w Zakopanem blisko centrum? Może być na priv
0 0

nanajka81

#6880658 Napisano: 05.09.2022 17:19:06
cb656 napisał(a):

as32572 napisał(a):

...migotanie dziwnym trafem pojawiło się po raz pierwszy po szczepieniu na covid, no ale lekarz twierdzi, że to zbieg okoliczności.

Nie chcę krakać, ale jeśli zdarzy się najgorsze i pacjent zejdzie, to jako powód zejścia będzie podany covid, czy "choroby współistniejące"? Ciekawe, jaką współistniejącą chorobę wtedy znajdą, której teraz znaleźć nie potrafią...

Taka zgadula emotka

ostatnio u koleżanki, która co jakiś czas "migotała" (a zaczęło jej migotać z dwa lata temu) wyszło że to migotanie ma od nieleczonej boreliozy (nie wiedziała że ją ma), która tak zniszczyła serducho, że rozrusznik trzeba było wsadzić. A wszyscy lekarze jej mówili że jej miga bo za dużo waży i serce obciążone i kazali schudnąć.
1 as32572 0

androm

#6880659 Napisano: 05.09.2022 17:19:15
as32572 napisał(a):

hej, czy macie może jakieś doświadczenia w temacie ablacji?
Mój Tata od zeszłego roku ma migotanie przedsionków, przy czym zero objawów, wyszło przypadkiem.
Ze względu na wiek w Aninie się nie zgodzili na ablacje, za to w prywatnej placówce (ale NFZ) odrazu się zgodzili po po wysłaniu dokumentów, tylko nie mają umowy na żadną konsultację przed zabiegiem, więc nawet nie wiadomo czy trzeba odstawiać np. leki rozrzedzające krew czy nie.
Z jednej strony ta placówka się w ablacji specjalizuje,ale z drugiej strony z każdym dniem wątpliwości przybywa, bo zabieg nawet jak się uda nie daje gwarancji wyleczenia na dłuższy czas. Tata się boi,że z osoby bardzo aktywnej może się stać zależny od innych jak coś pójdzie nie tak, a po zabiegu należy unikać wysiłku przez kilka miesięcy a z uwagi na schorzenia urologiczne on ma wysiłek non stop.
Będę wdzięczna za informacje.

nie mają umowy na konsultację, ale czy prywatnie też nie da się tam iść na jedną wizytę i dowiedzieć?
0 0

as32572

#6880661 Napisano: 05.09.2022 17:23:52
androm napisał(a):

as32572 napisał(a):

hej, czy macie może jakieś doświadczenia w temacie ablacji?
Mój Tata od zeszłego roku ma migotanie przedsionków, przy czym zero objawów, wyszło przypadkiem.
Ze względu na wiek w Aninie się nie zgodzili na ablacje, za to w prywatnej placówce (ale NFZ) odrazu się zgodzili po po wysłaniu dokumentów, tylko nie mają umowy na żadną konsultację przed zabiegiem, więc nawet nie wiadomo czy trzeba odstawiać np. leki rozrzedzające krew czy nie.
Z jednej strony ta placówka się w ablacji specjalizuje,ale z drugiej strony z każdym dniem wątpliwości przybywa, bo zabieg nawet jak się uda nie daje gwarancji wyleczenia na dłuższy czas. Tata się boi,że z osoby bardzo aktywnej może się stać zależny od innych jak coś pójdzie nie tak, a po zabiegu należy unikać wysiłku przez kilka miesięcy a z uwagi na schorzenia urologiczne on ma wysiłek non stop.
Będę wdzięczna za informacje.

nie mają umowy na konsultację, ale czy prywatnie też nie da się tam iść na jedną wizytę i dowiedzieć?

da się,chociaż nie wiemy kto dokładnie będzie robił zabieg plus mój Tata ma podejście,że jak to prywatna klinika to przedstawią mu same plusy zamiast minusów i nie chce tam iść i płacić za konsultację.
Pójdzie prywatnie gdzie indziej zapytać o opinię innego lekarza, a tutaj tylko dopytamy o te leki przeciwzakrzepowe jak będą dzwonić z potwierdzeniem terminu, przynajmniej tak jest ustalone na ten moment.
1 androm 0

ReneK

#6880694 Napisano: 05.09.2022 21:12:30
emotka Dotyczy Wyjazdu z Wygranej SOMERSBY do Lapońskiej Wioski KALEVALA emotka
Vouchery sa imienne ale jesli ktoś nie da rady wykorzystać !to można sie z Biurem Dogadać ze pojedzie ktoś inny !tzn. w moim przypadku będzie to córka!Terminy juz październikowe!Najlepiej pisac do nich maile!jest tam problem czasami z zasięgiem jak sie dzwoni!ale szybko odpisują!
Jesli ktoś już był na tej "wyprawie":)
To prosze o kilka słów opini!  emotka
0 0

kwadracik

#6880699 Napisano: 05.09.2022 21:39:43
Nie wiem w sumie czy to właściwy wątek,ale zaryzykuję emotka
Gdyby ktoś miał zbędne talenciaki z zakupów w Lidlu i nie miał,co z nimi zrobić to proszę o zasilenie małej,wiejskiej szkoły,która szanse w takich akcjach ma mizerne.. Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Runowie Warmińsko-Mazurskie Runowo.Może akurat uda się zdobyć coś fajnego dla szkoły i dzieciaków.Będę bardzo wdzięczna emotka
1 andii 0

asther

#6880989 Napisano: 06.09.2022 21:18:34
Powiem wam, że robię jako hostessa od kilku dni na akcji promocyjnej, która w sumie jest konkursem (jest w bazie ) w galerii handlowej, i szczęście niektórych ludzi jest aż zaraźliwe.
Niby nagrody to tylko 50 złotych karta podarunkowa, ale codziennie parę osób cieszy się z tego powodu do tego stopnia, że aż sama się cieszę, że udało im się wygrać. (Chociaż jeszcze więcej osób dziennie próbuje mi wmówić, że to oszustwo i wygrać się nie da i nawet nie chcą próbować emotka

ludzka_istota

#6881357 Napisano: 08.09.2022 15:28:53
Jest nowa gazetka z kuponami do Biedronki. 
moze ktoś jest kuponomaniakiem, jak ja

ludzka_istota

#6881359 Napisano: 08.09.2022 15:30:32
pierwsza strona 

ludzka_istota

#6881360 Napisano: 08.09.2022 15:31:43
druga strona

kasia10006

#7039180 Napisano: 13.09.2022 11:00:55
Jaki macie patent na przechowywanie konkursowych paragonów? Tak żeby się wszystko nie pomieszało emotka
0 0

byekitty

#7039222 Napisano: 13.09.2022 12:50:40
kasia10006 napisał(a):

Jaki macie patent na przechowywanie konkursowych paragonów? Tak żeby się wszystko nie pomieszało emotka

Album do zdjęć emotka

kasia10006

#7039228 Napisano: 13.09.2022 13:23:03
byekitty napisał(a):

kasia10006 napisał(a):

Jaki macie patent na przechowywanie konkursowych paragonów? Tak żeby się wszystko nie pomieszało emotka

Album do zdjęć emotka

Kurcze, że ja na to nie wpadłam emotka emotka
1 byekitty 0

oldziaczek

#7039291 Napisano: 13.09.2022 15:34:01
kasia10006 napisał(a):

Jaki macie patent na przechowywanie konkursowych paragonów? Tak żeby się wszystko nie pomieszało emotka

Koperty emotka  jestem za leniwa żeby cokolwiek innego wymyślać